Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Ljubitelj sam minimalizma, preferiram tastaturne prečice kad god je to moguće i deluje mi logičnije da će se pronaći jedna informacije među 3 nego među 30.

Prečica bi trebalo da bude za ono što se najčešće upotrebljava a teško da neko svakodnevno pokreće 30 aplikacija i da su mu sve jako bitne i da je neophodno što pre da ih startuje.

Ili drugim rečima čemu duplirane informacije. Npr na tvom desktopu je ni manje ni više nego tri (3) časovnika tj sata. Čemu?
Па најлогичније је да се једна информација најлакше нађе међу само једном па би било и логично да имам једну икону. ;) Пошто ретко користим само три информације, онда ми је најлакше да ту једну нађем међу онима које често користим. Веруј да ниједном нисам ни погледао панел, знам напамет где је која и одмах убодем.

Да ли стварно мислиш да на десктопу (мада је код мене леви панел што је мало уређеније, шта ли би тек помислио да си видео моје некадашње windows десктоп варијанте са комплет попуњеним екраном) држим само иконе које ђу тог дана да употребим? Рецимо да свакодневно користим половину али у три дана кликнем на сваку бар једном. Па и да је једном у две недеље ... да ли ми икона троши струју? Ја сам у принципу набацио панел и попуњавао га док је било места па зато има и неких које не користим свакодневно. Могао сам да направим панел од 3-4 сантиметра и ставим 5-6 икона ... јел то нешто боље? Која је предност празног* десктопа/панела? Одмара очи? Смањује потрошњу нечега? Е да, бар једну икону више не користим (AllTray је служила да баци TeamViewer у панел уместо да га минимизује али сада то може и без тог програма) али је не склањам. Навикао сам да буде ту а отићи ће када затреба тај цм.

Дуплиране информације? Сат у панелу је стандард и немам потребе да га склањам ... осим ако затреба тих пар цм. Најлакше ми је да погледам велики сат али је он често заклоњен неким прозором и онда ми је следећи овај десни conky сат. Аналогни ... навика да ми кратак поглед на распоред казаљки често даје бољи осећај колико је сати него читање бројева.
Иконе на горњем панелу су навика од пенџера. Иконе на левом ... ето волим да буду ту.

Могу ја да поставим црн десктоп без иједне иконе ... и шта, да поставим такав десктоп у овој теми? ;) А кад год хоћу да покренем програм, да одрадим троклик? Уместо клика? Мени је десктоп радна површина а она не сме да буде досадна. Као што ми на неком радном столу буде свашта, тако је и на десктопу.

*Једном давно смо приметили да другар не воли иконе на (windows) десктопу него остави само My Computer а у старт менију је правио подмени Програми у коме су били најчешће коришћени. Остатак екрана црн. Када једном није био ту, ми му набацамо све могуће иконе на десктоп, као мало сложимо и снимимо екран. Онда склонимо све иконе а ону слику поставимо као позадину. Када је видео гомилу икона, полудео је а када је укапирао да не може да их обрише ... е то је требало видети. ;)

Да не буде баш ОТ, ево како сада изгледа, ситно је промењено ... надам се да не смета што сам убацио 8 дана прогнозе, непотребне информације јер шта ће ми данас прогноза за 3. март?

 
Како ради ЛТС? Јел довољно стабилан у алфи (бета, шта је већ) или да чекам завршно издање?
 
Мислим да је ово нека дејли верзија ажурирана свакодневно, тренутно је актуелна алфа2, прексутра излази бета1 ... за ових месец и кусур нисам имао ниједан проблем. Наравно, остао је 13.10 за резерву, мислио сам да 14.04 само мало пробам али је опстао. Наравно да никоме не препоручујем тотални прелазак јер можда нешто што мени не смета није добро али паралална инсталација је конза.
 
Сачекај пар дана да изађе званична бета али ипак остави и досадашњу сигурну верзију.
 
@djalf
Sad videh posle tvoje napomene i 4. tzv. analogni. Neverovatno!

@calexx
Ako tebi odgovara postavi i 100 ikona na dekstop. Možda je 4 sata malo, sad se setih koliko sajdžija ima u radnji. Možda si i ti iz te branše:d
 
Ок, ево га мој нови десктоп, само један сат. Може? ;)

 
kad sam video ovaj screenshot pomislih da je načinjen na mojoj mahini. :D

Lepo pregledno, eleganantan minimalizam
 
Могу али касније, сад журим. Само conky или и conkywx пошто он брине о времену? Мада ту има да се још нешто подешава, боље да то наставимо у некој conky теми.
 
То се подешава у conkywx.conf фајлу у делу за локацију.
# -----------------------------------------------------------------------
# Location settings - REQUIRED
# -----------------------------------------------------------------------
# Enter the location number from weather underground web page url
# + most locations have a location number - BUT some do not - like the US sites!!!
# + in which case use the URL and set Location to url
# + Location=url
# + OR
# + Location=number
# + Use only one location per config file!
# + for more than one location - create a new config file and give the path
# + to it with a -c command line option
# + there are some test cases listed below - just ensure only one location is uncommented.
# If you cannot figure the number just use the full url to that page.
# New Delhi safdarjung
Location="http://www.wunderground.com/global/stations/13388.html"
Ово 13388 је Ниш па ту подесиш свој град.

Наравно, потребно је да подесиш и .conkyrc као и template у коме се подешавају оне ситнице. Ако си на ти са свим овим, онда да наставимо у некој conky теми.
 
Jednostavan desktop :)
 

Prilozi

  • snapshot1.jpg
    snapshot1.jpg
    184.5 KB · Pregleda: 341
То се подешава у conkywx.conf фајлу у делу за локацију. Ово 13388 је Ниш па ту подесиш свој град.

Наравно, потребно је да подесиш и .conkyrc као и template у коме се подешавају оне ситнице. Ако си на ти са свим овим, онда да наставимо у некој conky теми.

Odlična ideja da se otvori topic gde bi bila izneta podesavanja, a ne samo izgled
 
Pa onda predlazem adminu da izmeni naslov teme:Kako zgleda Vas LINUX desktop - podesevanje, tutorijali ili za nesto slicno.
 
Screenshot from 2014-04-15 13:24:42.jpg
Za sada ovako :)
 
Ako patis za tim stavi elementaryOS Isis kada izadje iz bete.
 
Ništa meni ne fali na Ubuntu-u, niti patim za nečim, samo mi je smetalo što se launcher vidi kada maksimizujem programe... A ovaj dock je to rešio :D
 
Mogao si onda da napišeš koji dok i odakle je preuzet.

Ovakve teme imaj usmisla ako neko kaže dok taj i taj ikonice te i te pozadina tai ta operativni sistem taj i taj
 
Mogao si onda da napišeš koji dok i odakle je preuzet.

Ovakve teme imaj usmisla ako neko kaže dok taj i taj ikonice te i te pozadina tai ta operativni sistem taj i taj

Yes sir! :D
Cairo-Dock - preuzet sa "Softver Centra".
Slika... Skinuo sa neta pre možda mesec dana, kucao "ubuntu walls" :)
Ikonice - ubuntu mono dark
OS - Ubuntu 13.10
Screenshot from 2014-04-15 23:17:21.jpg
 
Ubuntu 14.04 Numix circle ikone, wall thefarmhouse sa walbase sajta .


Screenshot from 2014-04-16 17:19:17.jpg
 
Opensuse 13.1 , default tema i ikone, desktop slika skinuta sa wallbase.cc, conky neki moj rad :)
 

Prilozi

  • e1.jpg
    e1.jpg
    188 KB · Pregleda: 295
na desktopu se takodje mogu izmeniti i ikonice npr.

0zzk4.jpg

McMk0.jpg

tJ5Vb.jpg

ima ih jos
 
Nazad
Vrh Dno