Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

MX 17

Screenshot.png
 
Vm7oMxL.jpg
 
Odlicno izgleda cimet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Anarchy Linux
Screenshot_2018-01-11_15-38-43.png
 
2018-01-21-112608_1680x1050_scrot.jpg
 
Otvoreno je desetak tabova u Firefox :D ,transsmision i još neke stvari . Ne vidi se na ss kada sam minimizrarao sve . Ovo je plasma , oko 450 do 500 je boot . Inače se Firefox novi pokazao odlično, baš sam prešao na njega juče , dosta manje vuče od chroma. Retko ide preko 2gb a Chrome ode kad otvoris 4,5 tabova.

Conky i prognoza ne troše bukvalno ništa .

Kad ugasim firefox i transmission evo

Pogledajte prilog 240995

evo i sa 10 tabova u firefox kad sam već tu

Pogledajte prilog 240996

Plasma u kombinaciji sa Firefox je baš malo zahtevna.

gde si nasao ovaj wallpaper ?
 
wallhaven sajt pa kućni winter ,Trebalo bi izadje medju prvima ,izaberi popularne.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Antergos KDE
Screenshot_20180213_130435.jpg
 


Da li neko zna kako da na Firefoxu ova tri dugmeta (Close, Maximize, Minimize) stavim sa desne strane u donju traku i uklonim taj gore panel? Hocu da bude kao na Chromiumu kada stavi "Don't use System Borders". Na Chromiumu mi secka mis, pa sam primoran da predjem na Firefox, ne znam sta se desilo sa poslednjim apdejtom..
 


Da li neko zna kako da na Firefoxu ova tri dugmeta (Close, Maximize, Minimize) stavim sa desne strane u donju traku i uklonim taj gore panel? Hocu da bude kao na Chromiumu kada stavi "Don't use System Borders". Na Chromiumu mi secka mis, pa sam primoran da predjem na Firefox, ne znam sta se desilo sa poslednjim apdejtom..

Na GNOME-u postoji lijepo rjesenje u vidu ekstenzije koje pomjeri titlebar u panel, a na KDE mozes sakriti titlebar ako udjes u window decoration i stakliras opciju. Medjutim ova GNOME solucija izgleda mnogo elegantnije. Takodje Firefox od verzije 59 ima opciju da koristis client side dekoracije pa uklonis iz same aplikacije, ali za to treba da skines nighty verziju. Ovako to kod mene izgleda:

j4xmKIu.png

https://extensions.gnome.org/extension/1267/no-title-bar/
 
Za sada sam sklonio System Bar u KDE opcijama, ali sada nemam Close, Maximize i Minimize dugmice. U Firefox opcijama u about:config ima opcija "browser.tabs.drawInTitlebar", ali kada stavim na true kao da nista nisam uradio..Sad cu probati tu Nightly verziju da vidim hoce li hteti sa njom.
 
Imas na KDE da prebacis window kontrole u neki panel, mozes tako da emuliras Unity panel ali nisam siguran da radi sa GTK aplikacijama tj. Firefoxom. Znam da radi sa Qt aplikacijama. MATE i Cinnamon cini mi se imaju takvu opciju i bolje je podrzana nego u Plasmi. Gnome ima ekstenziju za to sto rece @mrtavker, ali pitanje je koliko ce dugo raditi ta ekstenzija.
 
Evo instalirao sam Nightly verziju i radi, donekle. Dugmat se pojave tek kada misem prevucem preko njih. Ali radi, sto je najbitnije. U KDE ima Global Menu, ali on radi samo sa QT aplikacijama, sa GTK nece. A kako mogu te dugmice da prebacim u Panel, tj. kako da emuliram Unity panel? NIsam znao da postoji da mogucnost, to je fakticki jedino sto mi jos ne dostaje na KDE okruzenju.
 
****Nisam vidio zadnji post, greska.****
 
Poslednja izmena:
^ Standardni Ubuntu GNOME LTS (16.04) instaliran i onda sam ga malo podesio da izgleda kao 17.10 koji ima GNOME kao default DE. Pošto mi se 17.10 raspada po šavovima.
 
Poslednja izmena:
Nisam video da postoju ubuntu gnome lts. Video samo lts sa Unity-em

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
^ Standardni Ubuntu GNOME LTS (16.04) instaliran i onda sam ga malo podesio da izgleda kao 17.10 koji ima GNOME kao default DE. Pošto mi se 17.10 raspada po šavovima.

A jesi bar uspeo da isprobaš na 17.10 onaj novi drajver za Intel grafiku koji dodatno smanjuje CPU oterećenje pri video reprodukciji? (ako ne koristiš diskretnu karticu) Ako jesi, kakvi su utisci, šarena laža ili ima tu nećega?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno