Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Bca3CCw.jpg
 
Proba novog Ubuntua
Screenshot from 2017-10-29 16-50-46.png
 
Proba novog Xubuntua
Screenshot_2017-11-08_20-10-48.jpg
 
Ne, odličan je. Za razliku od cinnamona koji je opasno znao da brljavi.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Cinnamon na Mint-u 18.2 je poprilično izbagovan, mada je meni i dalje najprihvatljivije okruženje. Uopšte mi ne ide na ruku da u potpunosti sredim sistem od izlaska Ubuntu-a 16.04. Mate sam probao na par slabijih mašina i nisam zadovoljan, za sad mi je u tim situacijama najbolji XFCE.
 
Cinnamon na Mint-u 18.2 je poprilično izbagovan, mada je meni i dalje najprihvatljivije okruženje. Uopšte mi ne ide na ruku da u potpunosti sredim sistem od izlaska Ubuntu-a 16.04. Mate sam probao na par slabijih mašina i nisam zadovoljan, za sad mi je u tim situacijama najbolji XFCE.

Meni se čini da systemd nije najbolje implementiran u Ubuntuu LTS i distroima koji ga koriste za bazu. Odnosno podrazumevani kernel 4.4 (za 18.1) pa ni 4.8 u LM 18.2 ne sarađuju najbolje sa systemd. MDM na 18.1 mi se periodično zabadao dok nisam prešao na kernel 4.10 i od tada nema problema, uz Nvidijin drajver naravno.

A Cinnamon 3.4 nije ni vredan pažnje osim developerima. Razdvojili Nemo desktop proces i to je sva razlika vredna pomena. I zamenili MDM LightDMom, cvrc...;)
 
Poslednja izmena:
Dodaj na to AMD drajvere i eto zabave. ( :
 
To što još nema AMD drajvera za noviji X je nešto što ima loše reperkusije bilo koje okruženje da je u pitanju.

Mogu da dodam samo da u Cinnamonu, ne valja onaj višenamenski screensaver proces. Stvarno krš za izbegavanje. Drugih problema vezanih za Cinnamon nisam imao. Živahan, stabilan, sve kontra od GNOME shella koji mu je osnova a koji mi nikad nije lepo radio.
 
Rešio sam posle dugo vremena da temujem malo moju plasmu 5 :)

KDE Neon, Adapta-kde tema, Papirus ikone, BleK plasma tema.

Screenshot_20171114_233820.png
Screenshot_20171114_233654.jpg
 
Sve po starom ,Manjaro ,Kde Plasma 5.11.3, Arc Dark tema i ikone papirus dark. Mogu samo wallpaer da promenim povremeno ovo ostalo saam namestio i najviše mi odgovara .

E da i Conky je Gotham.

Screenshot_20171121_115903.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve po starom ,Manjaro ,Kde Plasam 5.11.3, Arc Dark tema i ikone papirus dark. Mogu samo wallpaer da promenim povremeno ovo ostalo saam namestio i najviše mi odgovara .

E da i Conky je Gotham.

Pogledajte prilog 240993

Lep ti je desktop ali uvek me štrecne kad vidim da je RAM preko 2GB a radi Conky i vremenska prognoza... Šta li tek biva kad u Hromu otvoriš 10 tabova(svope dragi svope:d)?
 
Otvoreno je desetak tabova u Firefox :D ,transsmision i još neke stvari . Ne vidi se na ss kada sam minimizrarao sve . Ovo je plasma , oko 450 do 500 je boot . Inače se Firefox novi pokazao odlično, baš sam prešao na njega juče , dosta manje vuče od chroma. Retko ide preko 2gb a Chrome ode kad otvoris 4,5 tabova.

Conky i prognoza ne troše bukvalno ništa .

Kad ugasim firefox i transmission evo

Screenshot_20171121_124323.jpg

evo i sa 10 tabova u firefox kad sam već tu

Screenshot_20171121_124912.jpg

Plasma u kombinaciji sa Firefox je baš malo zahtevna.
 
Poslednja izmena:
Otvoreno je desetak tabova u Firefox :D ,transsmision i još neke stvari Ovo je plasma , oko 450 do 500 je boot . Inače se Firefox novi pokazao odlično, baš sam prešao na njega juče , dosta manje vuče od chroma. Retko ide preko 2gb a Chrome ode kad otvoris 4,5 tabova.

Conky i prognoza ne troše bukvalno ništa .

Kad ugasim firefox i transmission evo Pogledajte prilog 240995

Ok, prevarilo me što se u prethodnom šotu na task baru ne vidi ni jedan otvoren prozor, pa reko, šta je ovo?!:eyebrows::D
 
Peppermint 8
Screenshot_2017-11-22_19:31:19.jpg
 
Zadnji put sam koristio KDE verziju 3.5 to je nekih 10g.

Evo moj novi desktop.
Screenshot_20171122_203908.png
 
Obično imam na metalu tri sistema - Windows, jedan distro koji isprobavam i



 
Mono
Screenshot_2017-12-02_22-30-43.png
 
"...After playing for a few minutes with XFCE4's settings editor and config files without any luck, I returned to the panel preferences and decided to try yet another mode of the panel, called the "Deskbar". Once I set it, the clock orientation was set to horizontal automatically." :p
 
Nisam ni primijetio tu opciju, uz malo cimanja nekako sam uspio sve poredati:

ZLpC5vB.png
 
malo igranja po prvi put sa i3 okruzenjem i mogu reci samo da je jako zanimljivo... voleo bih vise da ga koristim kad imam vremena...

nPCO1GH.png
 
Colours

elegance.jpg
 
Nazad
Vrh Dno