Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Kome treba tiling WM? :p
Screenshot from 2017-06-02 02-43-31.png
 
Malo popravljen desktop, a i puno ste se ucutali pa da ozivimo malo.


Screenshot_2017-06-06_22-12-04.png
 
Mali eksperiment :
2017-06-07--1496825102_1920x1080_scrot.jpg
 
Zanimljiv je ArchLabs. Autori su veliki fanovi Crunchbang (sada BunsenLabs) distroa i uradili su port na Arch zadržavajući većinu UI konfiga sa originala (OpenBox, tint2, conky i slične stvarčice), a pripremajući veći izbor preseta za grafičke elemente. Imaš sličan username kao jedan od admina projekta. :D
 
Ajde i ja da se upišem za jun :)

Mala promena, samo sam prebacio panel gore . Manjaro Kde plasma 5.10 , papirus dark ikone.

Screenshot_20170607_204233.jpg
 
Malo sam doterao BunsenLabs, deo UI elemenata sada odgovara boji kućišta laptopa. :D
 

Prilozi

  • Screenshot - 06072017 - 08:41:45 PM.png
    Screenshot - 06072017 - 08:41:45 PM.png
    361.3 KB · Pregleda: 151
ZrRKAcV.jpg
 
Koja je ovo distribucija/graficko okruzenje?

Gentoo, grafičko okruženje je i3wm.
Samo umesto standardnog i3bar koristim polybar.

btw već neko vreme se kanim da napišem neko uputstvo za i3wm ali mi se nešto ne da, ne znam ima li uopšte interesovanja pa da se ne cimam bzvz, ako ipak nekog zanima neka kaže i onda ću nadam se imati volje to da odradim :)
 
Pa sad, jedino da se otvori tema u koju će se pisati tutorijali za kustomizaciju različitih okruženja. Ne mora samo i3 pošto sumnjam da će se nakupiti 5 forumaša samo za nj.
 


Zna li neku u cemu je ovde problem? Pre sam mogao da otvorim i messenger i skajp klikom na ikonice, a sad ne mogu nego moram da idem u start meni pa onda od tamo. Kada kliknem na njih ne desi se nista, kao da nisam kliknuo...
 
Gentoo, grafičko okruženje je i3wm.
Samo umesto standardnog i3bar koristim polybar.

btw već neko vreme se kanim da napišem neko uputstvo za i3wm ali mi se nešto ne da, ne znam ima li uopšte interesovanja pa da se ne cimam bzvz, ako ipak nekog zanima neka kaže i onda ću nadam se imati volje to da odradim :)

Mene zanima :D Jos uvek mi stoji obican izgled i3 xD
 
Mene zanima :D Jos uvek mi stoji obican izgled i3 xD

Važi nije problem, mada sada kad bolje razmislim ne vidim šta bi uopšte mogao da uradim osim da zakačim konfig fajlove i da pojasnim neke stvari vezano za njih.
U tome je i najveći problem, mislim u pisanju takvog nečega, ne znam ni šta da krenem da pojašnjavam, da li sve, šta da preskočim, šta je podrazumevano, iziskuje dosta vremena a ne mogu posle da menjam taj prvi post ako nešto zayebem a zayebaću sigurno :d
Ništa ajd' zakačiću konfig fajlove pa nek ide kako ide, nije problem posle da odgovorim na bilo koje pitanje ako ga ima, ovako unapred ne mogu stvarno svaku liniju da krenem da objašnjavam.
 
Važi nije problem, mada sada kad bolje razmislim ne vidim šta bi uopšte mogao da uradim osim da zakačim konfig fajlove i da pojasnim neke stvari vezano za njih.
U tome je i najveći problem, mislim u pisanju takvog nečega, ne znam ni šta da krenem da pojašnjavam, da li sve, šta da preskočim, šta je podrazumevano, iziskuje dosta vremena a ne mogu posle da menjam taj prvi post ako nešto zayebem a zayebaću sigurno :d
Ništa ajd' zakačiću konfig fajlove pa nek ide kako ide, nije problem posle da odgovorim na bilo koje pitanje ako ga ima, ovako unapred ne mogu stvarno svaku liniju da krenem da objašnjavam.

Mozes recimo da okacis to na GitHub. Stavis link ovde pa ako zatreba posle samo dopunjavas :)
 
Mozes recimo da okacis to na GitHub. Stavis link ovde pa ako zatreba posle samo dopunjavas :)

Da, mogao sam na github, nije mi palo na pamet, čim sam video tvoju poruku odmah sam krenuo da pravim temu a bio sam ceo dan u gužvi pa sam malo zbrzao, mada obzirom da je ovo forum i ima mogućnosti baš da se ostavlja konfig lepo formatiran nije toliki problem da se ostavi i ovde, za dopunjavanje je problem setiti se da se updejtuje i na drugim mestima, bilo to ovde ili na githubu, u principu najteže je da se krene jednom sa ovim a kada krene posle je pesma, mislim nema šta ni da gledaš više neko drugi kako je odradio, nije problem ni da gledaš naravno nego nema se tu više mnogo šta jednom kada namestiš, možda neke finese, boje font, raspored i slično.
 
Mož' se dobije epi napad od tog embedovanog u spojleru lol

Dobra ideja sa todo listom na baru i djaju mi se boje levo za workspaces :)

Edit: i nemaš titlebar na prozorima iako ti nije mali screen, vidiš ne znam ni sam zašto ga ja držim, hmm probaću i ja bez, ali bila je neka fora kad je bez titlebara pa mi se nije svidelo, zaboravio sam samo koja
 
Poslednja izmena:
Mož' se dobije epi napad od tog embedovanog u spojleru lol

Dobra ideja sa todo listom na baru i djaju mi se boje levo za workspaces :)

Edit: i nemaš titlebar na prozorima iako ti nije mali screen, vidiš ne znam ni sam zašto ga ja držim, hmm probaću i ja bez, ali bila je neka fora kad je bez titlebara pa mi se nije svidelo, zaboravio sam samo koja

Ovaj mali je jos dobar, dok sam pokusavo da ga ubacim par puta sam pustio preko cijelog ekrana, jos u mracnoj sobi. Uzas.

Haha, a nisam puno ni dirao sem boja, ovo je skoro pa default nisam se udostojio ni da probam neke "mocnije" alternative od ovoga sto imam.
 
danas.jpg
 
dobar ti taj cpu :)
 
Screenfetch, kod mene ispisuje temperaturu procesora 8 stepeni. Hladan k'o svekrvin pogled...
 
Instalirao sam BL i na poslu, ovo je definitivno savršen distro za mene. :D
 

Prilozi

  • Screenshot - 06302017 - 050952 PM.jpg
    Screenshot - 06302017 - 050952 PM.jpg
    163.4 KB · Pregleda: 135
Izinite sto ovde pisem. Nije vezano za temul, ali necu da otvaram novu zbog jednog prostog pitanja.
Kupio sam MSI R9 270X Hawk za male pare, a trenutno imam u racunaru GTX660. R9 270X je jaca jedno 15% od moje kartice, a i takodje na moju plocu mogu dve AMD karticu u Crossfire, dok dve NVIDIE u SLI ne mogu da rade.
Kako se R9 270X pokazao u Linuxu? Ima li kakvih problema, kakve su perfomanse u igrama? (Igram ETS2 i par igrice preko Winea). Ima li dobrih drajvera za nju?
 
Imam ja 260x koja je podosta slabija od 270x i igram ETS2 na linuxu bez problema. Doduse ne preporucujem da igras preko Wine-a, imas je na Steamu nije skupa, a radi isto kao i na Windowsu. Preko Wine-a stvari idu malo teze.

Sto se drajvera tice po defaultu ih imam po instalaciji nisam cackao nista oko toga.
 
Znaci one price da su AMD drajveri krs, da ima tearinga i da AMD ne valja za Linux su samo price?

Ja igram ETS2, ATS i Fistful of Grags na Steamu, a preko Winea igram samo Halo.

Znaci mislis da je pametno preci na R9 270X?
 
Nazad
Vrh Dno