Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Meni je horor gdje god moram mis da upotrebljavam, dajem prednost tastaturi gdje god moze da se iskoristi.
 
Ne znam gde bih ovo okacio, ako neko od moderatora ima bolju ideju nek prebaci.

DA6WZ0DU0AAITGH.jpg:large
 
Aj dođi do pozicije da ukucaš :wq

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I ovaj osnovni menu može da bude full-screen. Samo drzis alt i desni klik i razvuces ga. Krunner završava naravno posao. Većina aplikacija koje koristim mi je na panelu ostatak samo alt+space pa kucam. Moze i win taster pa kucas. Bar imaš dosta alternativa.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Ialt+space pa kucam
Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Dobroje pa si spomenuo :D.. Slobodno nek ti izleti tako koja precica i caka heheh :D


Evo mog linuxa.. Snimljeno je sve.. samo da se dodaju sitnice.. docky cu ovaj put zaobidji, ali ostaje samo neki lep concky da se nadje i da se promeni wallpaper
Bezveze je samo sto la-capitaine nema sve ikonice, pa su neke, pa bez ikonica..

Screenshot_20170528_190531.png
 
Ako ne koristiš kmail možeš slobodno da obrišeš pim . Korganizer izbrišeš npr i on će povući i ostatak . Dosta ćeš olakšati instalaciju.

Od ikonica uz breath/breeze možda još papirus/paper ima sve.

Ja trenutno koristim ePapirus ikone,tema Arc Dark Grey.
 

Prilozi

  • Screenshot_20170528_200733.jpg
    Screenshot_20170528_200733.jpg
    230 KB · Pregleda: 52
  • Screenshot_20170528_201007.jpg
    Screenshot_20170528_201007.jpg
    244.9 KB · Pregleda: 58
Poslednja izmena:
Ako ne koristiš kmail možeš slobodno da obrišeš pim . Korganizer izbrišeš npr i on će povući i ostatak . Dosta ćeš olakšati instalaciju.
Ja trenutno koristim ePapirus ikone,tema Arc Dark Grey.

Kad smo vec kod toga.. Koje programe smem da obrisem.. Ovaj Kwallet me izlude.. Jos sam ga iskljucio u opcijama..

Ja bih obrisao sledece ako sme
QT 5- linguist i generalno te QT5
sieve editor
kopete
konversation
konqueror
kmail (sve vezano za njega)
cloude storage manager (hoce li raditi tresorit ? )
akregator
contact print i theme editor...
KsCD
Dragon player
az downloader
kaddressbook
Kontakt
Korganizer
Kwalletmanager
kruler
knote

mozda je promaklo nesto
 
Kad smo vec kod toga.. Koje programe smem da obrisem.. Ovaj Kwallet me izlude.. Jos sam ga iskljucio u opcijama..

Ja bih obrisao sledece ako sme
QT 5- linguist i generalno te QT5
sieve editor
kopete
konversation
konqueror
kmail (sve vezano za njega)
cloude storage manager (hoce li raditi tresorit ? )
akregator
contact print i theme editor...
KsCD
Dragon player
az downloader
kaddressbook
Kontakt
Korganizer
Kwalletmanager
kruler
knote

mozda je promaklo nesto

Ovo boldovano slobodno, kažem ti kada obrišeš kmail ili Korganizer obrisaće ti i ostale aplikacije koje su vezane za to. Kwallet sam samo ugasio.

Čekaj šta si ti na kraju instalirao ,koja distribucija, koja verzija plasme ?
 
Poslednja izmena:
Ја не обраћам пажњу на кусур програме, не занимају ме и могу да постоје колико год оће, ја их не примећујем. ;) Поједу мало простора али не троше ништа друго а мрзи ме да се мајем око деинсталације да не би то повукло и нешто што не би требало. Нека их.
 
Ovo boldovano slobodno, kažem ti kada obrišeš kmail ili Korganizer obrisaće ti i ostale aplikacije koje su vezane za to. Kwallet sam samo ugasio.

Čekaj šta si ti na kraju instalirao ,koja distribucija, koja verzija plasme ?

openSUSE 42.2 (x86_64)
VERSION = 42.2
CODENAME = Malachite

A jos uvek pokusavam da nadjem komandu na googlu za proveru plasme..
Dopada mi se apt-cache policy kako je odradjen.. ovde je zypper search bas gadan.. Ili to nije komanda kao apt-cache policy
 
Да не занемарим наслов теме, мој десктоп је месецима па и годинама исти. Кад се већ помиње Сусе, да ли су решили ћирилицу?

Screenshot_20170528_210530.jpg

Е да, без коментара о дуплираним информацијама на екрану, тако ми се свиЏа.
 
Да не занемарим наслов теме, мој десктоп је месецима па и годинама исти. Кад се већ помиње Сусе, да ли су решили ћирилицу?

Pogledajte prilog 230002

Е да, без коментара о дуплираним информацијама на екрану, тако ми се свиЏа.

:p

Sta ce ti sat na 4 mjesta i datum na 3?
 
Да не занемарим наслов теме, мој десктоп је месецима па и годинама исти. Кад се већ помиње Сусе, да ли су решили ћирилицу?

Pogledajte prilog 230002

Е да, без коментара о дуплираним информацијама на екрану, тако ми се свиЏа.

Koji ti je to weather wiget ? ili je nesto za conky..
i levo jel to koristis EAC (isto sto i audio graber) ?
 
Liči (a možda i jeste) na TC, nego i tu ima gomilu datuma i satova, hhahaha ne mogu da verujem rofl
 
Nema veze sto ima 2-3x datum i vreme, nego.. zasto velika vecina vas nema nijednu jedinu ikonicu na desktopu? Sklonite ih pre screenshota ili stvarno drzite sterilan desktop?
Imam drugara kod koga je na 4k televizoru desktop je pun do vrha, stop opet predstavlja drugu krajnost.
 
To je neki fazon sad, kao clean look. Stavljaju sve u polu ili skroz sakrivene launcher-e. Meni čak prigovarali što imam 30-ak ikonica na pozadini, ono 3 kolone jbt, što trpaš toliko... ( :
 
Ja nikada nisam voleo prenatrpane desktop-e. Deluje mi aljkavo i zapusteno. razmisljam se da li da stavim docky i sve sto koristim da bude tu.. Cak sam sad otkrio i hide opciju pa sakrio aplikacije koje ne koristim, umesto da ih brisem...
 
Evo recimo ja nemam nijednu ikonicu na desktopu zato sto mi je sve razvrstano u home folderu.
 
Zato što nisam nikad na desktopu. Ne koristim ni desktop ni virtual desktop. U suštini kod mene kada je UI u pitanju priča počinje i završava se oko što lakše manipulacije koju svakodnevno obavljam i što preglednijeg prikaza informacija od značaja. Nažalost nijedan DE nije 100% u tom pogledu.

Nekada je Ubuntu imao ekstenziju za Firefox koja je zvala terminal i mogao si iz kontekst menija da aktiviraš komande koje možeš naći po webu što je jako korisno za početnike. Ta ekstenzija ne radi već godinama a to je baš koristan deo Linux user experience jer se bez konzole ne može.

Tako neke stvari mi trebaju, da UI bude malo pametan i uči šta ja radim i to donekle automatizuje, predlaže mi izbore i tako neke stvari. Da mi olakša maksimalno ono što maltene radim svaki dan, zato i koristim GUI na kraju krajeva. Takav GUI ne postoji na Linuxu i Windowsu, za Mac ne znam.

Linux večito pokušava sa nekim softver centrima da primami korisnike a uvek ista priča, podiže se desetak sekundi, ne prikazuje sve potrebne informacije, pretraga je nikakva i nema sve programe dostupne po defaultu. Dok ja instaliram nešto na taj način, preko konzole uz osam različitih komandi instaliram pet programa. Pogotovo je ovaj Dandified Yum ekstra, ima najbolji prikaz za jedan CLI paket menadžer i radi zadovoljavajuće brzo uz očuvanje sigurnosti i stabilnosti sistema.
 
Poslednja izmena:
Sklanjam ih pre screenshot-a, krastavac šta da se radi, ima tu i nekih sexy ikona pa da se neko ne uzbudi :d
 
e kako namestate te conky stvarcice.?. Ja snimio conky al nista.. porenuo i pojavi se neki odvratni i ne stane cim kliknem na desktope..
 
Koji ti je to weather wiget ? ili je nesto za conky..
i levo jel to koristis EAC (isto sto i audio graber) ?
За време је gis-weather. Користио сам нешто слично у оном десном conky-ју али су почели да га компликују и тупе, малтене је време тражило пола екрана и гомиле подешавања па сам се пребацио на овај једноставан програм.
Лево се налази 5 windows програма који се покрећу преко wineta. Можда и 6 ако рачунамо teamviewer који иде на сличан начин. Јесте ЕАС али је то далеко од тога да је исто што и audiograbber, раде исти посао као што и фића и ферари раде слично. ;)
jel to total commander ? (skroz levo pri vrhu)
Јесте, користио сам крусејдер, онда је једном пре много година нешто ситно брљао па сам убацио ТС да се нађе, после додао DC који је ту негде ... сада су остала сва три. Не једу лебац.
Као ни сатови. Онај основни не дирам, онај велики ми служи као сат кад нисам при компу па да из далека видим а онај у десном conky-ју ... било ми греота да га склањам ако је већ ту. Аналогни је обавезан, тако имам другу представу о времену.
Nema veze sto ima 2-3x datum i vreme, nego.. zasto velika vecina vas nema nijednu jedinu ikonicu na desktopu? Sklonite ih pre screenshota ili stvarno drzite sterilan desktop?
Већ је одговорено али ево, ово приказује мој монитор у тренутку док ово пишем. Ако бих хтео да покренем неки програм, требало би да минимизујем овај и још неки прозор, нађем икону на десктопу, кликнем је ... зар није лакше да само померим курсор лево и кликнем то што оћу? Ако већ нема шорткат па одмах са тастатуре покренем.
Screenshot_20170528_232706.png
Imam drugara kod koga je na 4k televizoru desktop je pun do vrha, stop opet predstavlja drugu krajnost.
Мени је такав био сваки windows, пун екран икона, тачно знам у ком делу је која (делио их по неким својим идејама и увек у тренутку знао која је где) али ми је лакше да буду уз леву ивицу, нарочито од како сам пазарио први wide екран.
 
Evo i mog TW-a. Ništa živo ne radi kako treba, skoro svaki program koji (hoću da) instaliram prijavljuje da nešto fali, ili brljavi. Hteo sam da sačekam da Leap 42.3 uđe u betu pre nego što odustanem od TW-a, ali mislim da ću preći na Leap 42.2 čim nađem vremena

Screenshot_20170528_232543.jpg Screenshot_20170528_233516.jpg
 
Јесу ли коначно сазнали да нуде неисправну кирилицу? ;)
 
Na poslu koristim mnogo aplikacija, dvopanelni file manager, dva ebanking programa, pun mi Windows ikona u panelu i na desktopu... Kod kuće na dnevnoj bazi koristim file manager da pustim seriju/film, Calibre i Chrome. Nije ni čudo što je prazan desktop kad ni za dock nemam ikona da metnem, nego guram neke na silu, da ne bude dock od 5cm širine.

Screenshot from 2017-05-28 23-47-53.png
 
Nema veze sto ima 2-3x datum i vreme, nego.. zasto velika vecina vas nema nijednu jedinu ikonicu na desktopu? Sklonite ih pre screenshota ili stvarno drzite sterilan desktop?
Imam drugara kod koga je na 4k televizoru desktop je pun do vrha, stop opet predstavlja drugu krajnost.

Zato sto uglavnom sve precice idu u taskbar, tako sam makar navikao od Windowsa 7. Na desktop ide samo ono sto je privremeno u upotrebi, posle toga se sklanja negde drugde ili brise.
 
Ajde i ja da se prijavim sa mojim Mint desktopom... Taskbar je gore, pored su launcheri za stvari koje najcesce koristim: Qt Creator, Double Commander, Sublime, System Monitor, Shell, Chrome i File browser.
Posto radim duze vremena na jednom projeku, nisam jos uradio upgrade na 18.1 jer ne zelim da mi se nesto raspadne pre nego sto zavrsim... a koristim decklink quad karticu (4x SDI in + 4x SDI out), zatvoreni driveri, C++ api, itd..
 

Prilozi

  • moj-desktop.png
    moj-desktop.png
    925.8 KB · Pregleda: 73
Да не занемарим наслов теме, мој десктоп је месецима па и годинама исти. Кад се већ помиње Сусе, да ли су решили ћирилицу?

Pogledajte prilog 230002

Е да, без коментара о дуплираним информацијама на екрану, тако ми се свиЏа.
Kako se zove vremenska prognoza? Imam neku slicnu GTK koja pasuje ma plasmu 5 ali nema prevoda
 
Nazad
Vrh Dno