Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

@lega 99

Odlicno! Po mom ukusu.

Dva dana sam eksperimentisao (ipak sam ja samo laik u toj oblasti), napravim pa mi se ne svidja, trazio sam pravu kombinaciju, na kraju sam izabrao ovo, transparentnu pozadinu uradio na netu i sencenje uradio na netu, lakse neg sa bilo kojim programom.
Na kraju sve sam to samo pospajao sa Gimp programom. Ipak za ovakve stvari treba mnogo veci ekran da bi se lakse editovalo i da bi se videlo kako stvarno izgleda. :)
 
Evo i ova varijacija pozadine sa logom koji sam nasao na par mesta, tumbleweed je pustinjsko grmlje koje se kotrlja (obavezni kadar u kaubojskim filmovima), trebalo bi da predstavalja RR distro i samo ime distroa.

pozadina55.png

login-screen55.png
 
Poslednja izmena od urednika:
openSUSE Leap 42.2

KDE Plasma Version: 5.9.2
KDE Frameworks Version: 5.31.0
Qt Version: 5.8.0
Kernel Version: 4.4.46-11-default

Screenshot_20170216_161435.png
 
@l4k1,
Lepo....sta reci, elegantno uradjeno, profi. Sad si mi dao ideju da kamelona smanjim mislim da ce lepse izgledati.
 
Ubuntu 16.04 Arc-Dark theme


dqx4h1ykd
 

Prilozi

  • Screenshot from 2017-02-18 13-45-13.jpg
    Screenshot from 2017-02-18 13-45-13.jpg
    364.5 KB · Pregleda: 167
dark__style.jpg
 
Odlicno izgleda kde.


off-topic
Da li ja to dobro vidim imas i5-2500k na 6.3Ghz, ja mog 2500k jedva na 4.2Ghz stabilno.
Kako hladis tu zver?
Odgovaram sam sebi --- video sam masinu iz podpisa: Xigmatek Balder :)

Ma kojih 6.3Ghz. Ne budi lud. To je pogresno ocitavnje od strane screenfetch-a. Procesor drzim na default.
 
:type:
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-03-01 16-52-10.png
    Screenshot at 2017-03-01 16-52-10.png
    184.2 KB · Pregleda: 124
BoBuntu Linux
Screenshot from 2017-03-01 19-47-36.jpg
 
Tacnije radi od screenfetch-a

Kod:
$ sudo add-apt-repository ppa:dawidd0811/neofetch
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install neofetch



 
Poslednja izmena od urednika:
'bem ti Tumbleweed, dođe mi da se vratim na Leap.

*Posle svakog update-a kernel zeza i neće da startuje sistem iz prvog puta. Nego moram da uđem sa starim kernelom, da radi tako neko vreme i prilikom sledećeg boot idem regularno u novi.
* Blender neće da se pokrene, javlja neki LOCALE error
* Clementine neće da startuje, ne znam sad napamet kakvu grešku javlja. Ovo mi je zapravo najveći problem, moraću da probam sa drugim buildom.
* Steam startuje sa greškom, ali radi
* Fale neki paketi za upgrade nekih drugih. software.opensuse.org kaže da su u repo-u, a tamo ih nema

A izlgedalo je u početku da je sve sjajno :|
 
'bem ti Tumbleweed, dođe mi da se vratim na Leap.

*Posle svakog update-a kernel zeza i neće da startuje sistem iz prvog puta. Nego moram da uđem sa starim kernelom, da radi tako neko vreme i prilikom sledećeg boot idem regularno u novi.
* Blender neće da se pokrene, javlja neki LOCALE error
* Clementine neće da startuje, ne znam sad napamet kakvu grešku javlja. Ovo mi je zapravo najveći problem, moraću da probam sa drugim buildom.
* Steam startuje sa greškom, ali radi
* Fale neki paketi za upgrade nekih drugih. software.opensuse.org kaže da su u repo-u, a tamo ih nema

A izlgedalo je u početku da je sve sjajno :|

Nesto ti se pokarabasilo, evo stizu najnoviji kerneli i sve sljaka, trebalo bi sam sistem da apdejtuje grub a moze ti sam, ja samo apdejtujem glavni grub od Manjara i on sve pokupi kako treba
LOCALE error toti je nesto oko jezika i lokalizacije, meni je na srpskom cirilica i no problemos jedino sto sam Blender ne radi ok na AMD karici.
Sve programe-playere i kodeke setuj na Pacman repo i onda sve radi kako treba, ortak mi je bio poslao ima negde na netu kako se radi u yastu.
Za STeam ne znam jer se ne igram
Sto se tice repozitorijuma oce neki put da ne rade, sa open Suse imao sam taj problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Gentoo, i3
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-03-07 00-48-52.png
    Screenshot at 2017-03-07 00-48-52.png
    986.6 KB · Pregleda: 176
Ovo je samo šasija, bez motora...
 
FlashOS Za gejmere:


 
Linux Mint 18 Xfce



 
Lepo izgleda to @mrtavker
Ja evo probao ubuntu 16.04.2 LTS, pa sad na opensuse leap 42.2... Uzas... Nije to, to. Vracam se na W7
Cekam Debian 9 pa da probam :)
 
Nazad
Vrh Dno