Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Tako stiglo, live sesija sa usba.
 
Ovako bi Gnome trebalo da izgleda po defaultu. Baš je super.
 
Trazio sam, ali rjesenje da u Nautilusu stavim opciju Show thumbnails na fajlove koji se nalaze na racunaru uopste ne radi. I dalje ne vidim ove thumbnaile, a proslo je bas dosta otkad sam digao sistem. Da vi ne znate kako rijesiti to?

Vidim ih jedino za PDF-ove i ni za sta vise.

zsoKMvM.png
 
Ja se zbunio sada kada sam krenuo Dolphin da koristim posle osakaćenog Nautilusa :D



Screenshot_20170503_201404.png

Manjaro 17.1 Kde i breath tema , lepa zelena :)
 
Poslednja izmena:
Ma šalim se, meni su ti fajl menadžeri bili trn u oku dosta dugo, dok nisam prešao na CLI, koristim ranger već neko vreme mada realno nema potrebe ni za njim :d
Evo tražim upravo i neku cli alternativu za torente, nekako mi se ne odvaja od qbittorrenta, videću.
btw šaltovao sam se sa termite na urxvt terminal, kakvo osveženje jbt. pogotovu ako ga teraš u daemon modu, zauzima samo 15mb memorije ma koliko imao otvorenih terminala !
Njega sam batalio ranije jer ima problema sa pojedinim powerline fontovima, morao sam malo da promenim powerlevel9k zsh temu :)
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-05-03 20:25:49.png
    Screenshot at 2017-05-03 20:25:49.png
    910.7 KB · Pregleda: 95
Trazio sam, ali rjesenje da u Nautilusu stavim opciju Show thumbnails na fajlove koji se nalaze na racunaru uopste ne radi. I dalje ne vidim ove thumbnaile, a proslo je bas dosta otkad sam digao sistem. Da vi ne znate kako rijesiti to?

Vidim ih jedino za PDF-ove i ni za sta vise.

zsoKMvM.png

Verovatno si prekinuo indeksiranje. Probaj sa premeštanjem, ne kopiranjem, u neki drugi direktorijum. Ako radi, vratiš ih nazad. A možeš i da ih obrišeš iz .thumb(nail)s direktorijuma.
 
Verovatno si prekinuo indeksiranje. Probaj sa premeštanjem, ne kopiranjem, u neki drugi direktorijum. Ako radi, vratiš ih nazad. A možeš i da ih obrišeš iz .thumb(nail)s direktorijuma.

Rijesio sam nekako. Bio je problem sa dozvolama.

Kod:
sudo chmod 777 -R .cache/thumbnails

Rijesilo problem.
 
Svi bre kucate taj chmod 777, što ne probate nekad chmod 888? :p
 
A joK! Isključivo 400, ako baš baš mora 600

</paranojanakub>
 
Trazio sam, ali rjesenje da u Nautilusu stavim opciju Show thumbnails na fajlove koji se nalaze na racunaru uopste ne radi. I dalje ne vidim ove thumbnaile, a proslo je bas dosta otkad sam digao sistem. Da vi ne znate kako rijesiti to?

Vidim ih jedino za PDF-ove i ni za sta vise.

zsoKMvM.png

Koji je to font (i tema, generalno)?
 
Tema je verovatno Arc...

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Ma šalim se, meni su ti fajl menadžeri bili trn u oku dosta dugo, dok nisam prešao na CLI, koristim ranger već neko vreme mada realno nema potrebe ni za njim :d
Evo tražim upravo i neku cli alternativu za torente, nekako mi se ne odvaja od qbittorrenta, videću.
btw šaltovao sam se sa termite na urxvt terminal, kakvo osveženje jbt. pogotovu ako ga teraš u daemon modu, zauzima samo 15mb memorije ma koliko imao otvorenih terminala !
Njega sam batalio ranije jer ima problema sa pojedinim powerline fontovima, morao sam malo da promenim powerlevel9k zsh temu :)

Probaj transmission-cli , verujem da ima sve sto je potrebno.
 
Sammy ti je uber still, on se smije ovima sto koriste tmux. Tiling window manager FTW!
 
Ne, ne smejem se, čak bih verovatno i prešao na tmux da nema urxvt, ne vidim potrebu za tmux, kao što reče mrtavker, da nisam na i3wm možda bih čak i prešao na tmux sve i pored urxtv, ovako je sve leglo kako treba.

btw transmission-cli koristim već 2-3 dana, bukvalno odmah nakon one moje prethodne poruke gde sam rekao kako razmišljam da predjem na neki cli torrent klijent, skinuo neki video prvo da vidim da li bi mi to leglo uopšte pre nego što krenem u ceo taj rad i dopalo mi se odmah, jedino što ne koristim cli uopšte hahahah, namestio daemon, diže se sa sistemom, torente dodajem preko browsera, mogao bih to i preko cli ali što kad je ovako bolje :D
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-05-07 23:59:09.png
    Screenshot at 2017-05-07 23:59:09.png
    127.6 KB · Pregleda: 87
Haha, ma to je šala / pošalica.

Nego reci mi koji si to font namjestio kao font za naslove prozora?

Bas podsjeca na ovaj Firefox-ov, ali nije (treba mi uži kao tvoj jer mi inače ružno izgleda)..

mozilla-wordmark.png
 
Taj font je Signika , onaj na baru iznad je Iosevka.
 
Signika je inače semi-bold varijanta, Iosevka je heavy.
Htedoh zapravo da ti kažem da je moguće da dobiješ neki drugi rezultat sa njima u zavisnosti od font configa, kod mene je to infinality (ne poseban paket već u okviru freetype), sa setovanjima lcdfilter -> ubuntu , infinality -> osx2
Kod mene je izgled fontova oduvek bila vrlo bitna stavka, drugim rečima isti font isto sve samo fontconfig drugačiji i razlika je neverovatna.
Opensuse je btw uvek imao žešćih problema sa izgledom fontova, zbog nekih patenata koliko se sećam, ne znam sad doduše kakva je situacija, verovatno ima i dalje neka fora da se sa nekog repoa instalira regularan freetype a ne osakaćen kakav isporučuje openuse.
 
Signika je inače semi-bold varijanta, Iosevka je heavy.
Htedoh zapravo da ti kažem da je moguće da dobiješ neki drugi rezultat sa njima u zavisnosti od font configa, kod mene je to infinality (ne poseban paket već u okviru freetype), sa setovanjima lcdfilter -> ubuntu , infinality -> osx2
Kod mene je izgled fontova oduvek bila vrlo bitna stavka, drugim rečima isti font isto sve samo fontconfig drugačiji i razlika je neverovatna.
Opensuse je btw uvek imao žešćih problema sa izgledom fontova, zbog nekih patenata koliko se sećam, ne znam sad doduše kakva je situacija, verovatno ima i dalje neka fora da se sa nekog repoa instalira regularan freetype a ne osakaćen kakav isporučuje openuse.

Sva sreća pa i3wm nisam digao na openSUSE-u već sam imao xubuntu pa na njega nakalemio. U tom slučaju sve bi trebalo dobro da radi. Međutim, sa ovim novim verzijama izgleda da su sredili to, font rendering mi ne izgleda lošije nego recimo na Ubuntu-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno