Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

schnappy

Cenjen
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruke
1,057
Poena
199
Nisam nasao slicnu temu pa hajde da otvorim jednu. Pre tri dana sam instalirao na svoj laptop Linux Mint 14, zato sto ima sve drajvere a nov sam na ovom polju, tako da sa ubuntu nisam uspeo nista da uradim.
Nasao sam jedan vrlo fin i lep setup, pa zanima me sta mislite kako mogu postici ovaj setup?

sistema-operativo-linux-mint.png
 
To je matori Mint 5, sa Gnome 2 grafickim okruzenjem. Sada je to Classic i postoji i u Mint 14, ali ti nije neophodno, i Cinnamon (trenutni izgled) moze da se podesi da bude slican tome kror Cinnamon Settings. Promenjene su ikonice, ko zna koje su, ali to moze da se odradi. Ono dole je Cairo Dock, a ovo desno (sat, kalendar, CPU metar i status) su Screenlets-i. Cairo Dock i Screenlets ubaci kroz Software Manager. Dodatne Screenlets-e imas na gnome-look.org, tamo imas i ikonice, a imas ih i svuda po netu.
 
Meni je ono jako ružno i neergonomski. Inače ako tema zaživi obavezno bi trebalo pisati koji sistem šta je modifikovani odakle je preuzeto i slično da se nebi pretvorilo a šta je ovo šta je ono itd
 
Pa ikone mozes menjati a mislim da je ovo vrlo eye candy stup. A ergonomski, pa nismo svi isti. A inace potpisujem naravno da treba napisati koji sistem i slicno!
 
Screenshot from 2013-04-23 18:58:34.png

Ubuntu 13.04 faenza dark ikone, conky 8,knowing burning earth wallpaper da dodam i helvetica font, mada se ovde i ne primećuje .

Za početak teme:)
 
Poslednja izmena:
Vrh izgleda! dobrodosao u forumu :D btw verovatno nisi pocetnik ako koristis ubuntu :p
 
Screenshot - 24.04.2013. - 14:13:45.jpg Screenshot - 24.04.2013. - 14:14:24.jpg Screenshot - 24.04.2013. - 14:18:45.png Screenshot - 24.04.2013. - 14:20:32.jpg
OS: Manjaro Linux 0.8.5 XFCE x64
Tema: dorian-theme
Ikone: Faience Azur


Fantastičan distro. Na laptopu mi sve radi "out of box" nakon instalacije. Instalacija vlasničkih drajvera za amd grafičku je laka. Temperature su niže nego na Windows-u. Steam dolazi u paketu. Prezadovoljan sam. Od verzije 0.8.5 cli instaler je zamenjen grafičkim i instalacija je još lakša.
 
Ovim si mi skrenuo pažnju na distro. Kako su ti se ostali pokazali na laptopu? I d ali ima bilo kakvih problema prilikom instalacije neki bug i slično?

Koji god distro da sam probao temperature su 10-ak stepeni više u odnosu na Windows. Ovde na slikama je malo viša temperatura jer sam prethodno testirao vokoscreen a obično je temperatura procesora oko 48 stepeni što je oko 7-8 stepeni niže nego na windowsu. Takođe temperatura grafičke se kreće u istim granicama kao i na windows-u. Frekvencija cpu-a nije uvek nabijena na maksimum već je on demand što znači da se menja u zavisnosti od opterećenja i samim tim je temperatura niža.
Ni jedan bag nisam imao do sada a koristim Manjaro 2 nedelje. Naravno mora se pratiti malo Manjaro forum u vezi update-a i podešavanja pacman-a a i njihov wiki ima sve potrebne informacije. Instalacija softvera nije samo iz terminala kao na arch-u već ima pamac software manager a dostupan je i AUR uz pomoć yaourt-a.
Ako neko hoće hardversku akceleraciju za gledanje videa u xbmc-u a ima amd grafičku potrebno je da uz vlasničke drajvere instalira i xvba-video paket iz AUR-a komandom yaourt xvba-video. Ja na primer mogu da gledam 1080p video u xbmc-u a da opterećenje procesora ne prelazi 15%.
 
Hvala ti za info. Fuduntu nisi probao tj. možeš l ida porediš sa njim? I kakav je sa ATI karticama ima ili nema problema
 
Hvala ti za info. Fuduntu nisi probao tj. možeš l ida porediš sa njim? I kakav je sa ATI karticama ima ili nema problema

Fuduntu nisam probao, planirao sam ali vidim da se gasi projekat. Kao što sam rekao, nikakvih problema nisam imao. Grafička radi bez problema što me je prijatno iznenadilo. Drajvere nema potrebe da skidaš sa amd-ovog sajta jer Manjaro daje najnovije. Ako ti je bitno da distro ne prži laptop onda obavezno probaj Manjaro. Instalacija traje 10 minuta. Čak možeš da probaš u live modu sa non-free drajverima i proveriš da li će sve funkcionisati.
 
Meni trenutno na Mint-u temperature iste kao i u Win-u na 7850 grafici (~35 stepeni), sa AMD 13.1 drajverima. Procesorske su mi uvek bile slicne.
 
Tražim rešenje za laptop Mint Mate prži laptop. Jedina distribucija sa kojom sa bio zadovoljan je bio Sabayon ali on ima nekih drugih gluposti zbog kojih nikad više
 
Razlicite distribucije (cak i verzije) se razlicito ponasaju po pitanju temperature na razlicitim kartama (gotovo sve Intel i nVidia rade kako treba, AMD zeza). Inace, ovo je Mint Cinnamon i temperature su OK i na ovoj 7850 i na predhodnoj 6870 grafaci. Sad, nisam probao skoro ni jednu distribuciju na laptopu sa AMD grafikom.
 
ubuntu 13.04 - unity - sve totalno stock, pozadine one community sto se same menjaju :)
 
Manjaro je baziran na Arch Linuxu, koji je po meni daleko bolji izbor... Jeste da je teži za instalaciju, ali sam gradiš svoj sistem.
 
Ево мог Минта. Цимет окружење. Лепо ради, не греје много лап-топ. Имао сам PHC модул, којим сам undervoltovao процесор, тад су биле још ниже температуре, али сам компајлирао 3.8 кернел и нисам учитао овај модул.
Screenshot from 2013-04-24 21:30:41.jpg
 
Nemojte da mi kazete da su temperature nize na linux nego na win...upravo menjao linux za win7 jer laptop se nenormalno grejao.
U pitanju je Dv65OO special edition...win7 radi fenomenalno linux takodje ali greje se ko da je gej...
 
Arch Linux, Gnome, Conky
screenshot-from-2013-04-.png
 
Poslednja izmena:
Ubuntu 10.04.4 LTS (Lucid Lynx) na isteku radnog roka

Ubuntu 10.04.4 LTS (Lucid Lynx).jpg

- AWN
- Gtg modifikovana Eco (Bisigi)
 
Poslednja izmena:
Evo ga i moj kada sam već tu trenutno Ljinox OpanSUSE 12.3.4 kakav je iz radionice Susea. Aaa liči kao i uvek anemično right.:crash:
 
Ubacih juče Linux Mint 15 cinnamon da isprobam malo. Odlično radi ali mi je još uvek ružan te sam ga prepravio :D

Screenshot from 2013-06-06 19:31:37.jpg


Mnogo mi je ružan font i cinnamon sam po sebi .

Helvetica Lt Std i cairo koji jeste Mac oSX look ali ga obožavam .

Panel sam prebacio gore i stavio autohide na duži interval .
 
Poslednja izmena:
Ima neko da ne zna kako mu izgleda desktop? Svo vreme gledam u aplikacije, ne brine me ono ispod.
 
Manjaro KDE, conky...
 

Prilozi

  • DETSOP.JPG
    DETSOP.JPG
    462.4 KB · Pregleda: 479
Presao sa Manjaro Linux-a na Arch Linux i najverovatnije cu tu i ostati na duze vreme.

Screenshot - 07032013 - 01:20:49 PM.png Screenshot - 07032013 - 01:22:32 PM.png Screenshot - 07032013 - 01:24:13 PM.png Screenshot - 07032013 - 01:24:57 PM.png
 
Nazad
Vrh Dno