Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Screenshot_2019-03-24_22-53-15.jpg
 
2019-03-31-225353_1920x1080_scrot.jpg
 
i3 + Polybar

i3.jpg
 
deepin mi zarazio i Mint mašinu flat dizajnom...



Jeste to dobro i oštro ali ima neki feel dečijeg/telefon desktopa te čupam kose u neverici šta učinjeh...:D:wave:
 
Poslednja izmena:
^ Nekad mi je bio dovoljan samo dobar editor (kao i tebi sad) i nisam imao vremena za nešto drugo pa ni instaliranih paketa. But now these days are gone I'm not so self-assured...:D:wave:
 
Ovde se moj DE hopping zavrsava.

2019-04-04-041203_1920x1080_scrot.jpg
 
2019-04-05-023010_1920x1080_scrot.jpg
 
Jedno pitanje, što se tiče Openbox okruženja.
Za light varijantu, da li je bolje ostaviti samo čist Openbox, ili malo doterati stvari i ukombinovati njega kao WM, plus LXQT npr. kao desktop okruženje? Od svega što sam ispratio, te 2 opcije mi deluju kao najbolje light varijante, nisam još stigao da testiram, pa razmišljam, tj. tražim neku stabilnost, ujedno lagan i smooth rad, kao i klasičan minimalistički izgled.

Pretpostavljam da ako postoji nekoliko glavnih ikonica poređanih, terminal, FM, browser, da nekome ne treba svaki čas da ulazi u programe, menu, ako npr. samo radi u ta 3 programa, te je bolja i logična opcija Openbox. Jedino bih pogledao kako može da se ukine menu kada se pritisne desni klik na desktop.
Zanima me, npr. Openbox+LXQT, da li je to proverena varijanta koja ne pravi probleme, bugove, koja će uvek raditi stabilno i verno.
 
Qt nisam probao, ali čist openbox može šta god poželiš.
Za desni taster prvo definiši neku kombinaciju tastera, recimo win-ctrl-f8, dodeli root-menu, a onda obriši za desni taster.
Sve u rc.xml

Ovo inače ljudi dosta koriste za tzv kiosk mod
 
Openbox na Slackware-u

Evo rezultata (trenutno, nije krajnji).
Izvinjavam se sto nije veca rezolucija, posto je VM u pitanju, tako mi je bilo lakse zbog sshot-a.
Sad mi malo bode oci sto nisam jos uspeo da stavim ikonice u menu za desni klik, mada nije neka ultra bitna stavka.
 

Prilozi

  • Slack64_conky.PNG
    Slack64_conky.PNG
    506.7 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
Po meni batali bolje totalno bilo koji klick po desktopu, mnogo bolja openbox sa tintom i rofijem

source.gif


PS za drugog kolegu promenio sam default rofi temu xD
 
Pop!_OS 19.04
Screenshot from 2019-05-19 12-35-17.jpg
 
Pop!_OS 19.04 + Star Labs Theme
Screenshot from 2019-06-03 13-05-58.png
 
Све те подверзије имају неку ситницу коју су убацили аутори (или немају нешто из оригиналне верзије ако се аутору не свиђа) али је све то углавном исто. Сваки Убунту може да се за кратко време среди да буде као било који други заснован на њему. Када сам први пут пробао линухе, Минт ми је био одличан јер је имао гомилу програма којих на Убунту није било. А онда сам мало научио и укапирао да се сваки од тих програма инсталира за минут и онда почео да користим само изворне линухе.
Постоје неки екстреми где је стварно много тога додато али њих и не волим, пренатрпани су или имају конкретну намену.
 
Dobro kaže @calexx. System76 prodaje računare (laptop, desktop, server) sa preinstaliranim sistem koji si video gore.
 
Razlika je sto system 76 sklapa masine i u konkretnom radu primeti nedostatke (power menagmet bolja optimizacija baterije i neka fina stelovanja ). Tako da ako imas slican hardver kao system 76 mozes primetiti poboljsanja u radu. A sto se tice programa i tema to je ionako proizvoljno prema ukusu i potrebama.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
To zavisi od same Plasma Teme koju koristis. Potrebno je da widgets panel-background.svg i dialogs background.svg budu u istoj boji, kao i da transparentnost i blur budu isti i kod jednog i drugog widget-a. Nadam se da me razumes.
Reci mi koju temu koristis, pa bih mogao da je preuredim za tvoje potrebe.
 
Koristim "Breeze Dark" (difoltnu) temu. Koristim Latte Panel i Latte Dock, a transparentnost panela sam postigao kroz GUI podesavanja Latte-a, tako da transparentnost panela nema veze sa temom. Ono sto bih ja voleo da namestim da mi bude transparentno i blurovano kao i panel je sledece:



Pa donekle te razumem. Juce sam malo gledao po netu na tu temu i nasao sam isto to sto si i ti spomenuo. Pretpostavljam da se to nalazi ovde sto treba da izmenim?



Skontao sam da to treba da se izmeni koriscenjem InkScape-a, ali ne kontam kako. Kada otvorim .svg fajl imam tri "slicice". Ako mozes da napravis primer makar jednog .svg fajla kako bi trebao otprilike da izgleda, pa cu onda ja pokusati da izmenjam i za ostale.
 
@ MasterChief2

Paslao sam ti privatnu poruku.
Javi se kad isprobas Temu!
 
Minimal

Screenshot_2019-07-03_00-20-05.jpg
 
Arch
Screenshot from 2019-07-08 09-25-14.png
 
Screenshot from 2019-07-13 14-42-35.jpg


Debian 10 64 bita Cinnamon.
 
Pop!_OS
Screenshot from 2019-08-14 10-08-29.png
 
2019-09-05-000426_1920x1080_scrot.png
 
Nazad
Vrh Dno