Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

Meni to svejedno, malo KDE malo Gnome. Mada s obzirom da volim čačkati uvijek mi KDE dođe glave jer se počne raspadati za mjesec dana, previše slobode za moj ukus.
 
KDe Plasma 5 je prelep, ma najlepsi.. Ali toliko bagovit. juce mi je 4 puta zakovao za 2 sata. Treba to jos da se ispegla. Gnome je dosta stabilniji ali opet zastareo i ruzan.
 
Meni je funkcionalnost na prvom mestu. Zbog toga ne mogu da pređem na drugo okruženje. Kad bi Microsoft ubacio KDE u Windows, ja Linux verovatno ne bih koristio. Nemam problema sastabilnošću i bagovima, a i kad se pojavi, ne smeta mi mnogo.

Stavka 3
http://www.alexl.netsons.org/blogposts/10-reasons-why-ubuntu-should-use-kde-plasma-instead-of-gnome/

KDE jeste kupus, ali kad bi veći igrači (Cannonical, Novell, Red Hat, Intel, Valve...) uložili resurse u KDE, umesto u GNOME (koliko znam svima je GNOME default okruženje, intelu možda XFCE), mogli bi na naprave ubedljivo najbolji DE koji bi odgovarao svima, tj. mogao da se prilagodi za svačiji ukus i po potrebi iskopira izgled svakog drugog okruženja.
 
Poslednja izmena:
Sta radite kad vam se KDE raspadne za mesec dana? Ajd dok je plasma 5 bila totalno nestabilna ali sad bas tako lako ne puca. Zna se ima par tema koje pasuju i ako nesto ne radi vratis na povetarac temu. Programi, ja trpam kilograme programa i sve radi, plus uvek imam najnoviji mainline kernel...
 
Sta radite kad vam se KDE raspadne za mesec dana? Ajd dok je plasma 5 bila totalno nestabilna ali sad bas tako lako ne puca. Zna se ima par tema koje pasuju i ako nesto ne radi vratis na povetarac temu. Programi, ja trpam kilograme programa i sve radi, plus uvek imam najnoviji mainline kernel...

Ja sam koristio tek kad je izasla. Nisam na dark temi ni u jednoj gtk aplikaciji vidio scroll (mislim da je to bio problem kod mnogo ljudi), dropdown meniji su bili nemoguci da se podese da izgledaju normalno, sta god da uradim. Pored toga, s obzirom da sam je koristio u kombinaciji sa arch-om imao sam i problema sa fontovima i nakon toga se prebacim na kubuntu, koji mi je opet nesto brljavio, ali popravili su vecinu velikih bagova. Sad ne znam kakva, vjerujem da je sve ispeglano.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da sredim malo Ubuntu Gnome 16.04.2 LTS

Tema paper,ikonice ultra flat,instalirao sam dash to dock i još par ekstenzija.

Screenshot from 2017-04-12 19-16-03.jpg
 
Pa nije da svi oni guraju gnome. Suse-u je bas KDE default..
Evo prosle nedelje sam instalirao i prvo sta mi je smetalo jeste kursor (kako da opisem.. ostane 1000 njih dok povlacim mis). Ali to se resilo sa updejtom..
Snimio sam mozda 10 aplikacija i za jedan dan mi je pukao 3 puta. Ili sam ja ekspert za razvaljivanje linuxa... A stvarno bih da predjem na linux.
Dan pre instaliranja opensuse 42.2, imao sam ubuntu 16.04.2 LTS bukvalno 1 dan. Pucala mi je mreza na svakih sat vremena.

Mozda probam ovaj debian test posto je zamrznut.. Ali ne smeta mi da cekam ni zvanicno da objave.. Nadam se da ce to biti za mesec,dva
 
Xubuntu 17.04
Screenshot_2017-04-13_15-36-47.jpg
 
Završio sam testiranje Ubuntu Gnome :) prešao na Linux Mint 18.1 Cinnamon. Nisam nikako ljubitelj ovog okruženja ali sam ga malo sredio pa sa temama i ikonicama može da prođe. Tema paper i ikone i plank .

Screenshot from 2017-04-13 20-10-21.jpg
 
$ sudo add-apt-repository ppa:dawidd0811/neofetch : d <--- je smajli :laugh:
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install neofetch

I posle dodas na kraj .bashrc fajla (koji je hiden u tvom home folderu) neofetch, i svaki put kad pokrenes terminal imas sve informacije.
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • 2017-04-13-231501_1680x1050_scrot.jpg
    2017-04-13-231501_1680x1050_scrot.jpg
    160.6 KB · Pregleda: 130
$ sudo add-apt-repository ppa:dawidd0811/neofetch : d <--- je smajli [emoji23]
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install neofetch

I posle dodas na kraj .bashrc fajla (koji je hiden u tvom home folderu) neofetch, i svaki put kad pokrenes terminal imas sve informacije.
Hvala!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
FJRpFlD.png
 
Minimalisticki kao sto je i sam Gnome zamisljen. Prilagodih ga bas kako mi ceif i sto se mene tice ovako moze da se gura jos dugo vremena. Sto bi prost narod u Srbiji rek'o fajnal tac.

08zIXng.jpg
 
Kod:
che@lab:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID:	BunsenLabs
Description:	BunsenLabs GNU/Linux 8.7 (Hydrogen)
Release:	8.7
Codename:	bunsen-hydrogen
che@lab:~$

Screenshot - 04212017 - 11:23:58 AM.png
 
Xubuntu 17.04 on new
ThinkPad X220
Screenshot_2017-04-21_15-15-24.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako radi taj Debian 9 , to nekA Rc verzija ? Nisam nigde našao live verziju za skidanje . Inače baš fine pozadine ima za Debian.
Veruj @Stefaci sigurno je OK, preko izmene u sources listi odradis update na verziju 9. Pitaj coveka kao i sve ce ti objasniti.
 
Kako radi taj Debian 9 , to nekA Rc verzija ? Nisam nigde našao live verziju za skidanje . Inače baš fine pozadine ima za Debian.
Poslacu ti sources samo da dodjem u BG. Generalno samo promenis ime release-a i stavis testing. Debian ima 3 grane: stable, testing i sid (still in dev). Ako budes citao stable je zamisljen za ultra stabilno, tipa servere. Testing je za obicne korisnike, sid za entuzijaste. Mada vidi testing ti je uvek stabilniji od svakog stable Ubuntu sranja ;)

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
Debian nije tipa za server nego je za servere, kao i Red Hat ili CentOS. Sve je podređeno stabilnosti OS koji radi na serveru. Testing nije za obične korisnike već za testiranje paketa koji će završiti u stable grani, pošto je stable za servere one što testiraju nije puno briga hoće li nekom korisniku na laptopu neko dugme na tastaturi otkaže zbog neke promene koju su napravili jer je to faza testiranja. Testing ne vodi računa o sigurnosti. Sid je bleeding edge grana gde je softver uvek svež bez testiranja. Sid ne znači still in dev nego su ga tako prozvali. Sid je lik iz crtanog.

Ubuntu nije ****** iako tvoj politički stav odbija da prihvati (ne podnosim politički orijentisane linuksaše) nego je snapshot testing grane kojem su pridodati Canonical alati i to sve dodatno testirano. Najviše problema mogu napraviti upravo dodaci od Canonicala jer je ostalo dvaput testirano, prvi put od strane Debian zajednice a drugi put od Ubuntu zajednice i Canonical zaposlenih. Tako da ne može biti manje stabilno, pogotovo ne LTS izdanje koje se koristi uspešno na serverima umesto Debian stable ili CentOS/RedHat.

Pozivam svakoga ko ima viška vremena i želje da na desktop workstation mašini ili workstation laptopu na kojem zarađuje hleb instalira prvo Debian testing mesec dana i koristi ga, pa onda aktuelni Ubuntu LTS mesec dana. Garantujem mnogo više sitnih problema sa testing Debianom nego Ubuntu. Da vidimo čija tvrdnja drži vodu, moja ili kolege iznad Debian fanboja.
 
Debian nije tipa za server nego je za servere, kao i Red Hat ili CentOS. Sve je podređeno stabilnosti OS koji radi na serveru. Testing nije za obične korisnike već za testiranje paketa koji će završiti u stable grani, pošto je stable za servere one što testiraju nije puno briga hoće li nekom korisniku na laptopu neko dugme na tastaturi otkaže zbog neke promene koju su napravili jer je to faza testiranja. Testing ne vodi računa o sigurnosti. Sid je bleeding edge grana gde je softver uvek svež bez testiranja. Sid ne znači still in dev nego su ga tako prozvali. Sid je lik iz crtanog.

Ubuntu nije ****** iako tvoj politički stav odbija da prihvati (ne podnosim politički orijentisane linuksaše) nego je snapshot testing grane kojem su pridodati Canonical alati i to sve dodatno testirano. Najviše problema mogu napraviti upravo dodaci od Canonicala jer je ostalo dvaput testirano, prvi put od strane Debian zajednice a drugi put od Ubuntu zajednice i Canonical zaposlenih. Tako da ne može biti manje stabilno, pogotovo ne LTS izdanje koje se koristi uspešno na serverima umesto Debian stable ili CentOS/RedHat.

Pozivam svakoga ko ima viška vremena i želje da na desktop workstation mašini ili workstation laptopu na kojem zarađuje hleb instalira prvo Debian testing mesec dana i koristi ga, pa onda aktuelni Ubuntu LTS mesec dana. Garantujem mnogo više sitnih problema sa testing Debianom nego Ubuntu. Da vidimo čija tvrdnja drži vodu, moja ili kolege iznad Debian fanboja.
Svaka cast. Ako si mu rekao. Mislim da se toliko potresao da ce sada da ti se izvini Ubuntu miljenice ;)

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
Kilimanjaro Gnome Darkest Edition

Screenshot from 2017-04-24 13-16-32.pngScreenshot from 2017-04-24 13-07-13.png
 
Imaš vremensku prognozu u farenhajtima ,svaka čast :D
 
Nazad
Vrh Dno