Šta je novo?

Kako izgleda Vas LINUX Desktop?

I meni se svidja ovaj najnoviji wall, ali nikako ne mogu da se odvojim od ovog:

Krunica-1deda-1.png
 
@Space Beer

Nikako da te pitam, kako ti se ovaj procesor AMD Ryzen uklopio sa openSUSE, kao i sa starijim i novim Kernelom ?

Kako se ponasa graficka kartica Radeon™ Vega 8 (Integrisana u procesoru) ?


Sada videh da imas i PowerColor R7 260X 2GB !
 
Poslednja izmena:
Meni Debian ima najljepše, ima ih 5-6 dobrih iz kutije.

Hy3CTRz.png
 
Meni su lijepi ovi u umjetnickom ruhu, ne volim techy sa puno sjaja. :D
 
U, dobar je taj Debian

@l4k1
Nije baš sjano sa ovim Leap-om. Zbog Ryzena sam dodao stable kernel i nervira me što sad svakih nekoliko dana radi update kernela. Trenutno je na 4.15.7. Grafika radi bez problema, igre na Steamu koje imam idu lepo. Ali problem pravi openGL Comositor. Javlja se neki bug i ne može iz sleep-a da se vrati. Tako da sam prebacio na XRender, što mi se ne sviđa. Nemam Vega grafiku i drago mi je zbog toga, pošto je za nju neophodan kernel 4.15, a biće poželjno bar 4.16, verovatno će tek sa 4.17 da radi sve kako treba. A mislim da će Leap 15 doći sa 4.14, eventualno 4.15. Tako da se nadam da će ova R7 260X potrajati bar još godinu-dve :)
 
Kubuntu 18
Screenshot_20180312_162830.png
 
2018-03-17-191705_1920x1200_scrot.jpg
 
Ubuntu 18.04 beta
Screenshot from 2018-04-06 09-16-43.jpg
 
Peppermint 8 r2 on x220
Screenshot_2018-04-26_17:56:43.jpg
 
openSUSE Tumbleweed

KDE Plasma Version: 5.12.4
KDE Frameworks Version: 5.45.0
Qt Version: 5.10.0
Kernel Version: 4.16.5-1-default

Screenshot_20180502_203417.png
 
Screenshot from 2018-05-04 11-38-12.jpg
Screenshot from 2018-05-04 11-38-05.png
Screenshot from 2018-05-04 11-41-33.jpg

jos par programa da se snimi i ja zadovoljan.. minimalna instalacija je bas ono sto sam zeleo.. a i 18.04 kida koliko je brz..
 
Koja tema je u pitanju?
Ja razmišljam da predjem na Ubuntu 18.04. ali sam nekako vezan za Ubuntu Mate 16.04. služi me bas dugo.
 
Koja tema je u pitanju?
Ja razmišljam da predjem na Ubuntu 18.04. ali sam nekako vezan za Ubuntu Mate 16.04. služi me bas dugo.

Arrongin theme..

Recimo, ne mogu da ukucam sifru da se logujem na forum benchmark XD ... Verovatno je do teme..
Moram da citiram pa da se ulogujem
 
Recimo, ne mogu da ukucam sifru da se logujem na forum benchmark XD ... Verovatno je do teme..
Moram da citiram pa da se ulogujem
ništa čudno, ako koristiš Firefox. Firefox-u moraš ručno da podesiš, u njegovom sh fajlu, da koristi drugu GTK temu. zaboravio sam više kako ide procedura koja mora da se ponovi nakon svakog update-a Firefox-a
 
Isplati li se upgradeovanje? Oseca li poboljsanje u brzini u odnosu na 16.04.
Pretpostavljam da radi bolje od unity-a ali da li ce biti brzi od ubuntu mate-a je pitanje.
 
ništa čudno, ako koristiš Firefox. Firefox-u moraš ručno da podesiš, u njegovom sh fajlu, da koristi drugu GTK temu. zaboravio sam više kako ide procedura koja mora da se ponovi nakon svakog update-a Firefox-a

da firefox. sada sam odradio ponovo instalaciju i snimio sve programe koje zelim, bez cackanja teme.. i dalje ne moze da se ukuca sifra pri logovanju. Dakle definitivno nije do teme koju sam snimio

Isplati li se upgradeovanje? Oseca li poboljsanje u brzini u odnosu na 16.04.
Pretpostavljam da radi bolje od unity-a ali da li ce biti brzi od ubuntu mate-a je pitanje.

Mene je na 16.04 zezao wifi koji se gasio.. OVde tih problema nemam (Za sada)
Tako da ne mogu bas odgovoriti na to pitanje.. Ali dosta je brz.. Ja sam zadovoljan
 
Posto je vezano za izgled linuxa pitacu ovde..

Koja je razlika izmedju /usr/share/themes vs ./themes?
Dosta sad trazim o tome ali jedni pricaju jedno, drugi drugo tako da ne znam gde da snimam teme..
Koliko sam razumeo ako stavim u ./themes onda mogu da koristim samo ja, tj. ako odem logoff i udjem na drugi nalog, tema nije pristupacna..?
E sad procitah da postoji i problem za aplikacije koje koriste root prvilegiju, ali ne mogu da skontam da li se to podrazumeva ako su snimljene u ./themes ili u /usr/share/themes

Gde da snimam teme i ikonice?
 
Posto je vezano za izgled linuxa pitacu ovde..

Koja je razlika izmedju /usr/share/themes vs ./themes?
Dosta sad trazim o tome ali jedni pricaju jedno, drugi drugo tako da ne znam gde da snimam teme..
Koliko sam razumeo ako stavim u ./themes onda mogu da koristim samo ja, tj. ako odem logoff i udjem na drugi nalog, tema nije pristupacna..?
E sad procitah da postoji i problem za aplikacije koje koriste root prvilegiju, ali ne mogu da skontam da li se to podrazumeva ako su snimljene u ./themes ili u /usr/share/themes

Gde da snimam teme i ikonice?

/usr/share/themes je sistemska ili globalna lokacija gde pohranjujes teme koje su onda dostupne svima, od root naloga preko svih naknadno napravljenih user naloga. da bi snimio temu tu treba ti root pristup jer se nalazi u okviru root particije gde samo root sme da pise.
./themes je lokalna lokacija za teme koju vidi samo taj user u cijem home folderu se nalazi themes. U home folderu sme da pise samo onaj korisnik cija je to kuca.

Permisije mozes menjati kako hoces ako imas root pristup ali to onda vise nije taj distro nego neki frankenstajn.

Ako si only user na sistemu snimaj u home tj. $HOME/.themes (tacka sluzi da sakrije foldere od nuba tj. usera koje ne bi trebalo da cacka da ne napravi kurslus i da smanji guzvu u home folderu). Izaberu neku temu za roota i to snimi u usr folder da bi se vizuelno razlikovali user i root prozori.

Fino si ti to razumeo a ti sto pricaju drugacije nisu dobar izvor informacija oko linuxa i trebalo bi ih izbegavati. Pretpostavljam da se radi o nubovskom leglu zvanom ubuntu forum?
 
Poslednja izmena:
Izaberu neku temu za roota i to snimi u usr folder da bi se vizuelno razlikovali user i root prozori.

ovo nisam bas razumeo..
po instalaciji ubuntua 18.04 kada kucam sudo su terminal ostaje isti. Dosta dugo nisam koristio linux pa mi je sigurno ne sto promaklo
Ali sad kad probam sudo <program> jave se neki error-i uvek (za one koje probam)
Screenshot from 2018-05-06 08-35-18.png
Screenshot from 2018-05-06 08-37-32.png


Fino si ti to razumeo a ti sto pricaju drugacije nisu dobar izvor informacija oko linuxa i trebalo bi ih izbegavati. Pretpostavljam da se radi o nubovskom leglu zvanom ubuntu forum?

bas na tom forumu.. evo linka ubuntuforums

oni jos ceprkaju i menjaju permisions sa ./themes i /usr/share/themes..


Inace sam prezadovoljan sa ubuntu 18.04. Dosta brzo mi radi. Prvi linux sa kojim sam zadovoljan. Ranije, kada sam probao razne distroe, uvek kuler bude bucan jer neki proces radi. Sada je tih i hladan. Jedino nisam snimio sophos av i nvidia drivere..
 
Nazad
Vrh Dno