Šta je novo?

Problem Gigabyte HD 7950 - flickering

Abi

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
9
Poena
151
Kupio sam pre par dana ovu graficku. Nisam je overklokovao, nista, samo drajvere instalirao (vec trece za redom) i desava mi se i dalje kada sam recimo u 3Ds Max-u (ili uopste kada digne MHz na 1000, posto ona stoji na 500Mhz, cim se pusti igra ili program, tacnije krene opterecenje, ona automatski podigne gpu clock) da na drugom monitoru krene flickering kako pomeram misa ili recimo kako vrtim viewport i bas je primetan, desava se i da nastavi i ako predjem misem na drugi monitor, a nekada stane....

Trazio sam nocas po netu i vidim da uopste nisam jedini... kada ga "zakljucam" na 500mhz onda nema flickeringa, ali nisam dao 300e da bi mi radilo na 500Mhz, pogotovu sto vec ne radim overclock, ne bih sada jos da mi radi sporije :S

Da li se desavalo ovo nekome, ima li nekog resenja? Ne bih ako ne moram da vracam nazad firmi od koje sam narucio ako nema potrebe, mada koliko znam postoji rok od 14 dana, ali ako nema resenje, onda cu morati da ih zamolim i doplatim im za nekog GTX-a...
 
Kako su povezani monitori na grafiku? Jedan DVI, jedan HDMI? Imaju isti refresh rate? Vidim da se puno ljudi žali na Gigabyte 7950 flicker i to i u igricama.
 
Poslednja izmena:
Da, bas tako. Jedan HDMI, drugi DVI... sigurno flickeruje i u igrama, jer cim podigne mhz krene flicker... Izgleda da cu ih do kraja pozvati da ih zamolim da doplatim i uzmem GTX 670... ovo je uzas...
 
Da li si stavio poslednji bios za kartu? Da li se flicker dešava samo u dual monitor konfiguraciji? Šta kad posebno nakačiš jedan i drugi? Koje drajvere koristiš?
 
Drajveri su mi trenutno poslednjih skinuti sa njihovog sajta, tipa od pre 2 nedelje, probao sam i sa cd-a i posle jedne i sada ove. Nisam flashovao bios i ne znam da li da se zezam sa atim da se ne za**** nesto. Flikeruje i igru kada pustim, tacnije cim je pod opterecenjem graficka. Moguce da bi flashovanje sredilo, mada koliko sam citao drugima nije pomoglo, ali mislim da cu sutra pozvati ove momke iz firme i da ih zamolim da uzmem drugu, da doplatim za GTX-a 670, vidim da imaju Gainwarda na stanju (nadam se da se on dobro pokazao?).

Citao sam da je nekima radilo sa nekim starim drajverima, ali iskreno ako sam dao 300e za graficka koju ne planiram da menjam barem dve godine i da trebam da koristim sutra neke prastare drajvere... je*es atija... bas sam se razocarao :(...
 
Drajveri su mi trenutno poslednjih skinuti sa njihovog sajta, tipa od pre 2 nedelje, probao sam i sa cd-a i posle jedne i sada ove. Nisam flashovao bios i ne znam da li da se zezam sa atim da se ne za**** nesto. Flikeruje i igru kada pustim, tacnije cim je pod opterecenjem graficka. Moguce da bi flashovanje sredilo, mada koliko sam citao drugima nije pomoglo, ali mislim da cu sutra pozvati ove momke iz firme i da ih zamolim da uzmem drugu, da doplatim za GTX-a 670, vidim da imaju Gainwarda na stanju (nadam se da se on dobro pokazao?).

Citao sam da je nekima radilo sa nekim starim drajverima, ali iskreno ako sam dao 300e za graficka koju ne planiram da menjam barem dve godine i da trebam da koristim sutra neke prastare drajvere... je*es atija... bas sam se razocarao :(...

Doplati za GTX 670. Ne vredi se patiti sa lošim drajverima. Dok sam imao Radeon HD 5670, na Windows-u mi je ponekad padao explorer.exe. Uzrok je bio upravo AMD drajver, ni reinstalacija sistema nije pomagala. Na Linuksu su Steam igrice bile neigrive sa tom karticom. Na kraju sam kupio GeForce GTX 650 i svi moji problemi su nestali, ne pada više explorer.exe, a što se tiče Linuksa, Steam igrice rade savršeno sa GTX 650.
 
Ovo sa Gigabyteom je problem do proizvođača, nisam video da se drugi žale. Zameni za neki drugi 7950 ili doplati za 670... Ili kupi dve 650Ti i vozi SLI, što je još jeftinija varijanta...
 
Nazad
Vrh Dno