Šta je novo?

Random pucanje/blokiranje racunara [screenshot included]

djolenzi

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruke
2,136
Poena
240
Desilo mi se nekoliko puta u par navrata u poslednjih 5-6 dana otkako sam promenio skoro sve komponente u racunaru, malopre sam reinstalirao windows i opet mi se isto desilo i to cak 4 puta za redom dok sam otvarao google chrome i pristupao random sajtovima. Za sad nista, tj sve radi kako treba ali bih voleo da znam sta moze da bude uzrok. Nekad zablokira pa izbaci BSOD ali ne pise u gornjem delu sta je problem vec samo dole 1x0310100130 tako nesto, a nekad ostane na slici kao na skrinshotu. Moje pitanje je sta moze da bude problem i kako da ga lociram tacno? PS: temperature nisu problem, niti je bilo shta OC-ovano. Hvala unapred :wave:

* Da li moze da bude i do hard diska posto sam ga sad instalirao na neki stariji od 320gb kome je ostalo po hd sentinelu jos ~300 dana zivota? Desava mi se vec 15x u roku od 2h dok mi se pre instaliranja desilo 3-4 puta u nekoliko dana, mada sam tad experimentisao sa clockovanjem pa je verovatno do toga.



 
Poslednja izmena:
Sumnjam na grafiku, bar mi tako deluje na osnovu drugog ss-a.
 
Spustio sam memoriju na 1333mhz i za sad radi sve ko sat, izgleda da moram nesto da oc-ujem da bi mi memorija radila na 1600.
 
Spustio sam memoriju na 1333mhz i za sad radi sve ko sat, izgleda da moram nesto da oc-ujem da bi mi memorija radila na 1600.
A da digneš malo V memorije na 1.65v ? Neznam koje su to memorije, AMD nema svoje nego preimenuje tuđe, "Sticker engineering ". Kad si ih beć spustio na 1333 bar zategni ih malo, nećeš videti velike razlike ionako, specijalno ako lepo rade sa CR na T1.
 
Amd performance 2x4 1600 - to zategni ne znam na koje lantencije da stavim. Video sam da se pominju 8-9-8-24 na 1.65v i to kad odradim nece da bootuje. Doduse ja u biosu menjam samo one prve 4 stavke odozgo na dole, ima jos par koje nisam dirao pa je mozda tu problem.
 
Trebalo bi da ti radi na 8-9-8-24 na 1.65V. Imaš screenshot kako je kod mene. Samo sam ja voltažu stavio na 1.675V jer kad je na toliko BIOS očitava da je voltaža memorije čini mi se 1.648V, kad je tačno na 1.650 onda očitava još niže. I DC mode mi je na Ganged, dok je bio po difoltu na Unganged, kada bih stavio na 1600Mhz sa bilo kakvim latencijama i naponima izbacivao mi je BSOD prilikom raspakivanja velikih rar arhiva. Sad je sve okej.

23-4-2013 14-23-18.jpg
 
Djokica, namestim sve to, podignem voltazu na 1.60 posto mi je prva niza 1.40, namestim latencije i ne dobijam sliku :(
 
Koliko znam, 965 ima memorijski kontroler na 1333 (667), ploča ima za 1600 ali je to za nju OC. Kod mene na obadve GA ploče (790fx i 870a ) u uputstvima piša da se OC radi u slotovima 3 i 4. Sumljiva mi je nešto i ta memorija, u listi za tu ploču uopšte nema AMD memotija (možda je samo izašla kasnije posle ploče )
 
Na to za memorijski kontroler nisam obraćao pažnju, sad sam proverio i za moj 955 logično isto 667. Mora da sam se zato namučio da podesim da radi stabilno.
 
Nazad
Vrh Dno