Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Sa kog sajta mogu da narucim neki mobilni telefon, tablet ili pc, i da li se uopste isplati kupovati u inostranstvu nego ovde?

ne isplati se. bilo sta normalno da uzmes, bice preko 50/70e i onda ce ti naplatiti i carinu i pdv, a na cenu telefona moras da dodas i cenu isporuke (mislim da ovo vazi i ako se salje o trosku prodavca).
Jedino ako se mzoda odlucis za neki od onih kineskih (potrazi temu) pa ti kinez posalje kao prijatelj sa laznom cenom od 63.8e, a to onda i poveruju na carini ili uspes da izlaziras da je to stvarno toliko.
 
A sta je onda global priority mail by dhl? Tako sad salje iherb
 
To je lep izraz za kilavu dostavu.
Čekao sam paket nesec dana i platio PDV 350din na paket vrednosti 18, 86 $.
Ološ država
 
ne isplati se. bilo sta normalno da uzmes, bice preko 50/70e i onda ce ti naplatiti i carinu i pdv, a na cenu telefona moras da dodas i cenu isporuke (mislim da ovo vazi i ako se salje o trosku prodavca).
Jedino ako se mzoda odlucis za neki od onih kineskih (potrazi temu) pa ti kinez posalje kao prijatelj sa laznom cenom od 63.8e, a to onda i poveruju na carini ili uspes da izlaziras da je to stvarno toliko.

Ja vec neko vreme posmatram jedan tablet sa alija od oko 35 eura.. O kvalitetu istog necu da komentarisem, za tu cenu mi je veoma privlacan i ima dosta klipova na Ytbu kako radi savrseno pristojno za ono za sta je namenjen. Sto se tice kupovine neceg skupljeg, to ne nikako, prvenstveno zbog garancije. Ovaj tablet, ako ga narucim i ako se pokvari za 2 meseca bas me briga, vise je uzet kao igracka, a ako se pokaze kao OK, odmah ide kevi i caletu da sluzi kao Skajp masina :)
 
Ja vec neko vreme posmatram jedan tablet sa alija od oko 35 eura.. O kvalitetu istog necu da komentarisem, za tu cenu mi je veoma privlacan i ima dosta klipova na Ytbu kako radi savrseno pristojno za ono za sta je namenjen. Sto se tice kupovine neceg skupljeg, to ne nikako, prvenstveno zbog garancije. Ovaj tablet, ako ga narucim i ako se pokvari za 2 meseca bas me briga, vise je uzet kao igracka, a ako se pokaze kao OK, odmah ide kevi i caletu da sluzi kao Skajp masina :)

baci link na pvt ili ovde sve jedno, i ja merkam za matorce nesto, i tih 35e mi je vise nego povoljna varijanta :D
 
baci link na pvt ili ovde sve jedno, i ja merkam za matorce nesto, i tih 35e mi je vise nego povoljna varijanta :D

Evo ovde, jer ce mozda jos neko hteti da pogleda..

http://www.aliexpress.com/item/Free...-Android-4-0-Camera-Wifi-A13-1/636790267.html

Bila je jos jedna varijanta (identican tablet, Q88), par dolara jeftiniji, medjutim vise nema besplatnog sipinga, a kod kupovine ovakvih stvari besplatan siping je vazan :) E sada, kao sto sam rekao kvalitet, neznam.. Medjutim, HP na primer prodaje Slate 7 sa skoro identicnim specifikacijama za 99$, pa racunam za no name brand ovo je ok cena..

Iz nekog razloga crvena boja mi se najvise dopada :D hehehehehe

 
Poslednja izmena:
za taj kesh deluje vise nego korektno... hvala za link :D ako budes narucivao javi kako si proso sto se tice carine bas me interesuje kolika ce procena biti :D
 
Kupio sam bas taj pre dva meseca i radi jos uvek :) Platio carinu+pdv 2000.
 
Kupio sam bas taj pre dva meseca i radi jos uvek :) Platio carinu+pdv 2000.

hm to znaci da se nisi zalio nego si primio paket? obzirom da je PDV dosta manji od tih 2000 a carina ne bi trebalo da se plati za taj iznos...
 
Nisam se zalio. Procenjen na 70 usd tj 6064 din
Carina 606.45 + PDV 1334.19= 1940.50 + otvaranje + post expres....
 
onda je sve jasno... elem da li neko zna ko je iz KG-a, da li postoji neka carinarnica ovde tj gde se vrsi taj proces zalbe? kapiram da nije bas da mora da se covek cima do bg-a ili tako nesto?
 
Sada htedo da okacim linka ali si me preduhitrio :d
 
Ako bi neko da pazari sa strawberrynet.com (refundiraju troškove carine i pdva), neka mi pošalje email na pm, u narednih 10 dana 10$ popust + poklon.
 
Ako bi neko da pazari sa strawberrynet.com (refundiraju troškove carine i pdva), neka mi pošalje email na pm, u narednih 10 dana 10$ popust + poklon.

Kada bismo samo mogli da vidimo taj sajt i pronadjemo ono sto nas zanima
 
Poslednja izmena:
Odličan sajt za gadget za mobilne telefone i pc, a i ima besplatnu dostavu za Srbiju. Ja sam poručivao i stizalo je do 20 dana.

http://www.eforchina.com/

Zanimljivo je da svi veliki Kineski sajtovi imaju svoje klon sajtove. Na jednom nude " free shipping" na drugom cena plus postarina. Po tom osnovu i ovaj sajt bi se mogao svrstati u grupu velikih, da li je ne znam. Sta je tu zanimljivo , kad su u stvari isti ?? Pa to da mozete da vidite koliko u stvari kosta "besplatna postarina" . DX , tinydeal, everbuying, i mnogi drugi imaju svoje klon sajtova uprovo po ovom principu.

Adresa klona ovog sajta je :

http://www.sunsky-online.com
 
Imam utisak da je ovaj sunsky jeftiniji od DX za gadgete, na prvu loptu.
 
Sunsky su cene bez postarine , Eforchina su cene koje treba porediti sa DX cenama. DX je verovatno skoro u svemu najskuplji sajt ali zato ako imas neki problem sa proizvodom koji si kupio onda ga je najlakse i najsigurnije resiti na DX-u, mada je i on daleko od idealnosti u tom pogledu. Znaci sve ima svoje, ko hoce da rizikuje sa drugima zbog nize cene , ako sve bude u redu sa proizvodom onda je prosao dobro, a ako ne bude sve u redu , rizik nize cene se ne isplati, jer retko koji sajt u stvarnosti uvazava reklamacije bilo koje vrste.
 
Poslednja izmena:
http://hr.strawberrynet.com/main.aspx

hint
proverite prvo proizvode na popustu
http://hr.strawberrynet.com/new-products/
Ako se kupi samo parfem naplaćuju poštarinu, ako ima i neka šminka ili sl, ne, vidite šta vam se više isplati, takođe popust na količinu, ali, sve to piše na sajtu.

Ne znam da li je pametno da se narucuju parfemi sad? Jer mislim da koja god da je vrednost paketa, ocarinice ga... parfemi spadaju u luksuznu robu, koja se carini nezavisno od vrednosti...
 
Ne samo pdv su naplatili, a pročitaj ponovo, sve refundiraju, jer u 90 % zemalja prolaze. Meni su istog dana uplatili.

Inače u domaćim online parfimerijama su uglavnom fejkovi, a u regularnim su cene duplo više!
 
Poslednja izmena:
Da, da... i ja sam pisao o tome da kod nas ne moze da se nadje original parfem osim u parfimerijama tipa Sephora i sl. gde su cene po 80+ evra...
Tacno, vidis, strawberry refundira te troskove... Ja sam uglavnom narucivao sa fragranceX...
 
Kako prepoznajete da je parfem fake? Kad kazete da su fake i po parfimerijama...
 
Uglavnom nisu fake, ljudi se mnogo tripuju oko parfema. Osim standardnih internet varijanti fragrancex, strawberrynet, cheapsmells, i sl. koje su sad prilično nepovoljne zbog carine, postoje i domaći sajtovi parfemshop.rs i parfemizatebe.com. Parfemi su originalni, cene sasvim ok, i šalju kuririma pouzećem tako da ne moram čekam meseca dana, i razmišljam da li će nekom na carini da se svidi paket. FragranceX je bio povoljan pre 3-4 godine, dolar je bio slab, a cene parfema odlične tako da sam za smešne pare nabavljao poklon setove, ali to je davno prošlo vreme. :) Strawberry.net i Cheapsmells, i nisu mnogo povoljni, sem kad su parfemi na akciji, a kod Strawberry je trenutno naročito dobro što refundira carinske troškove.
 
Ima forum posvećen parfemima, i ljudi tamo tvrde da su fejk ili sa isteklim rokom trajanja.
 
Nazad
Vrh Dno