Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Ako ti nije bila namera da vredjas, onda povedi racuna o nacinu na koji se obracas ljudima!

Za copy/paste lupanje kliknes na link pa pogledas.

Moj post je u skladu sa temom za razliku od tvoje lekcije meni kako i sta treba da se radi.

Kupio sam punjac na jednom od tih i podelio linkove sa ostalima.

Očigledno je da ne umeš da prihvatiš drugarsku kritiku.

Radi kako misliš da treba, i ovako ne želim da se raspravljam sa tobom. U pravu si.
 
Naočare su najbolje na priceangels, imaju kopije raznih sa svim oznakama, kutijama, papirima... a kvalitet je odličan. Potražite pareplicas na google. Tu je neki tip stavio spisak svih replika sa slikama. Veći deo je skriven na sajtu, ali preko ovog spiska sve može da se vidi i naruči.

Vama je bas do igranja sa vidom?
 
Vama je bas do igranja sa vidom?

Palo mi je na pamet i ovo. Jos kao klince su nas mucili da treba kupovati samo kvalitetne naocare za sunce zbog sociva koje mogu da stete vid pa mi ostalo. videcu kada mi stigne kakvo je. Ne znam da li postoji nacin da se to proveri u nekoj radnji.
U svakom slucaju, javicu utiske
 
150 eura koje sam pre 7 godina dao na ray ban su najbolje potrosene pare. I sada su ko nove a padale su 100 puta. Kakve kopije, probao sam od druga, meni jako zamara oci gledati kroz to krs staklo.
 
150 eura koje sam pre 7 godina dao na ray ban su najbolje potrosene pare. I sada su ko nove a padale su 100 puta. Kakve kopije, probao sam od druga, meni jako zamara oci gledati kroz to krs staklo.

Generalno se slazem, medjutim najveci problem sto kada imas zatamnjena stakla, zenica se siri i zracenje je mnogo vece nego inace. Zbog toga je bitno da stakla budu UV zasticena, a cisto sumnjam da kopije kojima je cilj da budu vizuelno slicne originalu imaju UV zastitu; mozda pise da imaju, ali licno ne bih im verovao previse iz ociglednih razloga. Nemam nista protiv kopija i replika, ali mislim da treba voditi racuna koje kopije, cega..
 
Poslednja izmena:
Kao da zbog malo sirih zenica primas milion puta vece Uv zracenje :)

Iskreno, ne secam se koliko puta je tacno u pitanju, ima vise od 5 godina kako sam rad vezano za to citao, ali mislim da je dosta znacajno, plus tu je i smanjenje ozonskog omotaca. Treba paziti :)

Veliki pozdrav
 
150 eura koje sam pre 7 godina dao na ray ban su najbolje potrosene pare. I sada su ko nove a padale su 100 puta. Kakve kopije, probao sam od druga, meni jako zamara oci gledati kroz to krs staklo.

U nekim prodavnicama naočara imaju uv testere. Amerikanci i englezi sa jednog foruma koji se bavi replikama satova su nosili PA naočare na testiranje i sve koje su probali imaju uv zaštitu. Ne bih hvalio nešto da ne valja. Imam i repliku rayban sa TD i nije ni za q. Nikome ne bih preporučio. Takođe imam i original carrera polarizovane i nisu bitno bolje od kopije sa pa.
 
Ma da, tako gledam po yt-u likove koji se teše da replike jordanki (kako ih oni zovu perfect ones) nisu ništa lošije nego original.
 
Burazer i ja nosimo jedan par Ray Ban cvidza vec desetak godina, takoreci ih delimo, u pitanju je original naravno, i nema sta nisu prezivele, sedano na njih, padale na zemlju, po dzepovima sa kljucevima, i staklo je i dalje kao novo, dok sve druge djani buvljani i kopije koje sam imao do sad, propale su posle maksimum jedne sezone nosenja. Tako da, sto se mene tice, definitivno se isplati dati malo vise kinte za original.
 
Iskreno, ne secam se koliko puta je tacno u pitanju, ima vise od 5 godina kako sam rad vezano za to citao, ali mislim da je dosta znacajno, plus tu je i smanjenje ozonskog omotaca. Treba paziti :)

Veliki pozdrav
Ja se uopste time ne bih opterecivao. Iste su ti zenice i u hladu...
Mnogo veci problem je da li te naocare imaju dioptriju, sto je cest slucaj kod kopija.
 
Za slanje u Srbiju piše € 19,90.

Minimalna porudžbina € 24, uključen VAT od 19% u cene.
 
"Preporučen" još na prvim stranama teme, vat se odbija, šalju dhlom, znači bez dodatnih troškova do 50€, problem je što je malo toga ispod 50:rolleyes:
 
@ dress for less
Ko ima ovoliko para da da, imace i kod nas da kupi. Ne vidim neku ustedu u odnosu na spf, zaru, beneton...
 
Imaju dobre cene i izbor fensi garderobe ali brate 20evra za shipping! F@ck them!
Još da te oderu za pdv ili carinu, pa isti đavo kao i ovde.
Najgore od svega što ne možeš ni da probaš stvar zbog veličine.
Naručio sam xy majica sa zavviha i thehuta i mozda 2, 3 nosim, na ostale sam bacio pare.
Dok čovek pohvata proizvođače, veličine potroši mnooogo love.
Jeftinije se onda obući ovde i lično probati garderobu pre kupovine.
Ovo ne važi samo za sportske marke, tu je lako znati koja ti veličina odgovara.
 
Pardon, nisam video da je sajt pomenut, nema ga u prvom postu, a za shipping sam napravio lapsus. Poenta je da moze dobro da se pazari na popustima, koji su kod nas fiktivni ili jako niski.
 
"Preporučen" još na prvim stranama teme, vat se odbija, šalju dhlom, znači bez dodatnih troškova do 50€, problem je što je malo toga ispod 50:rolleyes:
Zanimljivo ovo za VAT, skoro sam ih gledao i testirao (do konacne potvrde kupovine) da li se skida VAT. 99% sam siguran da je bio umanjen ali sad kad probam isto - VAT (Mwst 19%) ostaje u ceni.
Inace ima kvalitetnih stvari za cene koje su ovde u low cost prodavnicama koje nam valjaju kao "brendove" (Zara, C&A itd.) ko nahvata velicinu u rasprodaji (60-70% off).
 
U vezi original cvidza i koliko su kineske dobre ili lose. Ja sam se iznenadio. *Ima video
Otisao sam u Usce i pogledao sam nekoliko Ray-Ban, Police i sl. i onda otisao na compare.eu. Cene u Srbiji su oko 100€ vece. U Austriji 80€, kod nas 18.000. Kupio sam polaroid. One su vani 50€, ovde 65€ i to moze da se istrpi.
Inace, imam stare Police iz 1999 i jos su OK, a svasta su prezivele.

Hocu reci, kupite kvalitet ako cenite, ali pazite i gde kupujete...
 
Zanimljivo ovo za VAT, skoro sam ih gledao i testirao (do konacne potvrde kupovine) da li se skida VAT. 99% sam siguran da je bio umanjen ali sad kad probam isto - VAT (Mwst 19%) ostaje u ceni.
Inace ima kvalitetnih stvari za cene koje su ovde u low cost prodavnicama koje nam valjaju kao "brendove" (Zara, C&A itd.) ko nahvata velicinu u rasprodaji (60-70% off).
Da se samodemantujem, kada odaberete Srbiju cene su odmah umanjene, bez obzira sto pise pored cene da je PDV ukljucen.
 
Moze li neko da mi pomogne - sa kog sajta bih mogao da narucim rezervni ekran za Xperia U (lcd plus digitizer jer samo tako dolaze) a da mogu da se nadam sto hitnijem dolasku predmeta ?

jako mi je bitno pa ako neko zna odakle elektronika dolazi najbrze a da ima rezervni digi + lcd za Xperia U, bio bih mu bas zahvalan. Kod nas u servisima UOPSTE nema covece, za tako popularan model :(
 
Pozitivno iskustvo sa sa iherb. Poručim ja pre dve nedelje suplemente regularno preko "DHL global priority by mail". A onda, par dana posle toga poručim još jedan paket preko "DHL Express International". Ovog prvog još nema. A drugi je stigao iz Amerike za ravno 3 dana od trenutka slanja. Bez špedicije, bez ikakvih dažbina (pazio sam da vrednost sa poštarinom ne prelazi 50€).

Ako vam je potrebna sigurna i brza varijanta i spremni ste da platite 14-15 dolara poštarinu, ovo je odlično. Meni se isplati, zato što kao prvo nema svih preparata kod nas a kao drugo, duplo su jeftiniji u Americi nego da ih poručujem ovde.
 
Meni na posiljci pisalo da je stigla iz Njemacke
 
jel ima neko da je porucivao sa asos.com i kolika je postarina ako jeste?
 
jel ima neko da je porucivao sa asos.com i kolika je postarina ako jeste?
Imas besplatnu varijantu a mislim da je 14EUR placena, brza isporuka. Inace na ovu sa free shippingom mi nisu naplatili ni PDV ni carinu (11EUR racun, sa jasnom fakturom), samo 66din carinski pregled.
 

Šalju DHL-om, ali ne kao DHL Express, već kao običnu pošiljku, preko obične pošte i to naplaćuju 20€!

To je tzv. DHL Paket International usluga koju koristi standardna nemačka pošta (koju je kupio DHL, pa otud to ime) i nema veze sa Express uslugom DHL-a i njihovom kurirskom službom.
Takav paket iz Nemačke stiže na našu carinu, pa zatim u našu poštu, čiji je poštari i uručuju. Znači, isto kao da vam neko šalje paket preko USPS-a, HK Post i ostale obične pošte. I, naravno, putuje mnogo sporije.

Za ovakvu pošiljku dobija se dvanaestocifreni broj za praćenje (za razliku od desetocifrenog DHL Express broja) i može da se prati samo na sajtu nemačke pošte, a ne na globalnom i našem DHL sajtu, jer nema veze sa njima. Na taj dvanaestocifreni broj dobija se i odgovarajući UPU code / matchcode u formi CLxxxxxxxxxDE, i onda može da se prati i na sajtu naše pošte.

Konkretno, za dress-for-less.com može da se proveri na netu, naročito na nekim ruskim i bugarskim forumima čiji su članovi naručivali preko ovog sajta.
Ili recimo ovde: http://www.gsconto.com/ru/wiki/show/dress-for-less.com (Google Translate).

Sve u svemu, ako vam pošiljka stiže iz Nemačke i piše DHL Paket International, u pitanju je obična pošta i stiže preko naše pošte.
Kad stiže kao DHL iz drugih zemalja, u pitanju je DHL Express usluga i stiže preko našeg DHL-a.

edit: može da se proveri i na samom dress-for-less sajtu, jer kad odaberete neku drugu zemlju (Francuska, Luksemburg) kao opcije za isporuku imate Standard ili DHL Express, a za Srbiju i slične zemlje imate samo opciju Standard (19.99€).
 
Poslednja izmena:
Sa kog sajta mogu da narucim neki mobilni telefon, tablet ili pc, i da li se uopste isplati kupovati u inostranstvu nego ovde?
 
Nazad
Vrh Dno