Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Jedino ako ti treba za nesto vece od 2kg ili vrednije od 80$ pa ne moze obican mail. Inace ne stize preterano brze. Meni je stigao za nedelju dana otprilike, a ovaj 4$ obican International Mail (sto je u stvari obican DHL Express bez trackinga) stizao je za <2 nedelje.

Tacno je, ako treba da se carini, naplatice ti ~4000RSD za "spediciju", i za suplemente je visa carina pored toga! Sa iHerba mi se nije desilo da su carinili jednom samo kad sam porucivao, doduse.
 
Hvala na odgovoru. Pa pretpostavljam da ako je pošiljka + poštarina ispod 50 evra, da onda ne carine? Čak i sa tom skupljom poštarinom se više isplati nego kupovati kod nas jer preprodaju duplo skuplje.
 
Sta je to duplo jeftinije nego kod nas?
Ako ti naplate i spediciju + carinu i pdv na sve to (cak i da je bilo duplo jeftinije) docice ti duplo skuplje.
 
Ako narucim nesto sa sportdirect-a do 50€, da li placam carinu i PDV ili ne? I za koliko roba otprilike stigne i da li stigne postom ili nekom kurirskom sluzbom? Vidim da isporuka za Srbiju kosta 11€, sto nije mnogo. Da li ja jos nesto placam prilikom isporuke ili ne?
 
Za carinu, PDV i ostala plaćanja niko ne može sa 100% sigurnosti da kaže da li će da ih bude ili ne. Šalju DHL, tih 12 evra je minimalna cena isporuke, čini mi se, do 1 kg težine paketa.
 
Aha, bez obzira sto vrednost paketa ne prelazi 50€ mogu da mi naplate i spediciju i carinu i PDV? Znam da ima ono ogranicenje ako je do 50€ paket da se ne placa nesto ako salje pravno lice i ako salje fizicko onda je valjda do 70€ ili gresim? :) I za sta onda sluzi to ogranicenje kada opet mogu da mi naplate i carinu, spediciju i PDV? :)
Inace jel treba onda jos nesto da platim prilikom preuzimanja paketa kad mi donese DHL ili mi oni sve to skinu sa kartice (vrednost paketa + postarinu) kad kupim robu i ja je samo preuzmem? I koliko kosta onda paket ako slucajno prelazi 1kg? :)
 
Teorija je jedno, praksa drugo.

Kad ne ide preko Pošte, pošiljka ide kroz redovan postupak carinjenja, a ne skraćeni, što lako može da ukomplikuje stvari. Ako je do 50 evra vrednost robe i tako i Carina misli )ne procene ti na veću vrednost, pa moraš da dokazuješ suprotno), nećeš da platiš namet carine, ali PDV bi morao obzirom da ti šaje pravno lice i da si platio pošiljku. Druga je star što paketi sa SD stižu bez plaćanja nameta. Dokle traje - traje.

Ja čekam paket od malo ispod 2 Kg težine, poštarina je 16 evra.
 
Koliko se ceka paket sa SD-a? Na sajtu SD-a vidim da DHL jos nije preuzeo paket doduse necu da gresim dusu sinoc sam tek narucio neke majce.
 
Sta je to duplo jeftinije nego kod nas?
Ako ti naplate i spediciju + carinu i pdv na sve to (cak i da je bilo duplo jeftinije) docice ti duplo skuplje.
Svi "Now foods" proizvodi su duplo jeftiniji na iherb nego u Srbiji.
Mislio sam da se za manje iznose ne plaća carina plus pdv. Jedino za špediciju ne znam kako funkcioniše.... Da li se plaća svaki put i na svaki iznos (kada ide preko DHL express)?
 
Ja nisam primetio da su duplo jeftiniji. Mozda ti poredis sa nasim najskupljim radnjama. A kod nekih imas i popust od 10% pa ajo ga iskoristis bice ista cena.

Nasi rade sta im se hoce i moze da te zadesi cak i veca stopa carine i pdv-a zato sto su to suplementi.

Za cenu spedicije pozovi DHL pa pitaj.
 
Ma ko je ovde glup???? Celu stranu zatruju pitanjem kojeg ima na 5000000 mesta, i opet im neko odgovara???
Na kraju ima da pocnem da sirim totalne dezinformacije, jer ce koristiti isto koliko i ponavljanje pitanje sta se i kako carini i ponavljanja da NEMA J***NOG PRAVILA!

Ako je neko toliko bitan da ne moze svoje vreme da odvoji i procita malkice teme ili uradi search, neka plati da mu se odgovori... a ne da u svakoj mogucoj temi o carini/slanju/paypalu se svaki SAT (ne "svaki cas", vec bukvalnog jednom u SAT vremena) se stalno ponavlja pitanje na koliko se carini, pa otkud im pravo da carine, i sve sto ovako/onako se svodi 100% na to pitanje.
 
Ne bih da ti se mesam, ali zar nije bolje uzeti za taj novac original patike (koje nisu bryant, jordan...) i da traju, nego ove replike koje ce se raspasti posle dva basketa.
 
I ja bih rekao da je tako. Ovo na ovom sajtu, je kao kad kupis Nike kod domacih Kineza. Lici , kvalitet nikakav , kopija , ali je bar jeftinije od originala. Ove na ovom sajtu cak nisu ni jeftinije znacajno, jer na ove cene ide postarina od 30 $ , pa te Kineska kopija kosta 80 -90 $ .
 
Poslednja izmena:

@misterx

Šta predstavlja ovo copy, paste, lupanje sajtova ? Valjda je logično da se nešto o njima i napiše. Šta se prodaje, da li su povoljni, za koliko stiže? Uvek je poželjno i neko lično iskustvo. Kupio sam ....., stiglo je za ..... Ja sam (ne)zadovoljan , i tako.

Da se ovo ne pretvori u neku raspravu, da se odmah ogradim. Namera mi nije bila da bilo koga vređam ili slično, već da pomognem svima nama u preglednosti, radi lakšeg odabira sajtova sa kojih kupujemo.

Trebalo bi da održimo kvalitet ove teme i foruma.
 
@misterx

Šta predstavlja ovo copy, paste, lupanje sajtova ? Valjda je logično da se nešto o njima i napiše. Šta se prodaje, da li su povoljni, za koliko stiže? Uvek je poželjno i neko lično iskustvo. Kupio sam ....., stiglo je za ..... Ja sam (ne)zadovoljan , i tako.

Da se ovo ne pretvori u neku raspravu, da se odmah ogradim. Namera mi nije bila da bilo koga vređam ili slično, već da pomognem svima nama u preglednosti, radi lakšeg odabira sajtova sa kojih kupujemo.

Trebalo bi da održimo kvalitet ove teme i foruma.

Slazem se i potpuno te razumem :) Mozda ne bi bilo lose da se prvi post teme updejtuje sa novim sajtovima i njihovim opisom, a da ostatak teme sluzi za diskusiju, malo je bzvz da se prolazi 12 strana da bi se videlo par linkova :)

Pozdrav svima
 
Slazem se i potpuno te razumem :) Mozda ne bi bilo lose da se prvi post teme updejtuje sa novim sajtovima i njihovim opisom, a da ostatak teme sluzi za diskusiju, malo je bzvz da se prolazi 12 strana da bi se videlo par linkova :)

Pozdrav svima

Prvi post se updateuje vec, samo je pitanje koliko cesto
 
Pa to je u početku i rađeno, ali kako će i ova tema da ode u tri lepe, kao i paypal i carina... moderatori su verovatno digli ruke (potpuno ih razumem).
Eno neki lik okačio na obe teme isti post, i to kako nije platio ni carinu ni pdv na paket, uau
Ja hteo misterxa da pitam što uopšte postavlja linkove u ovoj temi spamer jedan:), a ova tema se još dobro drži, al evo mi radimo na tome da je razbucamo.
Stvarno bi bilo super kad bi neki moderator obrisao sve nepotrebne postove (uključujući i moj naravno) pa čistiti redovno da ne dogura do 200 strana koje svakog mrzi da čita.
 
Slazem se i potpuno te razumem :) Mozda ne bi bilo lose da se prvi post teme updejtuje sa novim sajtovima i njihovim opisom, a da ostatak teme sluzi za diskusiju, malo je bzvz da se prolazi 12 strana da bi se videlo par linkova :)

Pozdrav svima

Prvi post bi trebalo da se već redovno ažurira, a u potpunosti se slažem da ostatak teme ide na diskusiju i postavljanje novih sajtova (naravno po mogućstvu sa opisom šta je tamo dobro da se kupi, da li je popštarina bespatna i da li je neko već tamo kupovao).

Ja sam http://dx.com/ uzeo za dete neki jeftin sat , oko 8-9$. Stigao mi je mejl da je poslat.

We're glad to inform you that your order 1304270010****** has just been fulfilled and shipped on [ Friday, 03 May 2013 12:56 ].It's now on the way to your destination.

Inače za drugi paket (naočare) još nije.
 
Prvi post bi trebalo da se već redovno ažurira, a u potpunosti se slažem da ostatak teme ide na diskusiju i postavljanje novih sajtova (naravno po mogućstvu sa opisom šta je tamo dobro da se kupi, da li je popštarina bespatna i da li je neko već tamo kupovao).

Ja sam http://dx.com/ uzeo za dete neki jeftin sat , oko 8-9$. Stigao mi je mejl da je poslat.



Inače za drugi paket (naočare) još nije.

Fenomenalan sajt :) Meni je poznanik za taj sajt tek skoro rekao i vise sam nego zadovoljan..

Takodje, sada sam video ovo http://dx.com/mayhalfprice?utm_source=dx&utm_medium=albums&utm_campaign=50%offsale

Kao 15og maja ce biti neki veliki popust za dosta arikala, pa nije lose pogledati neke stvari :)
 
Ne bih voleo da neko ovo sto cu sada reci shvati kao hejtovanje bilo koje vrste, samo malo upozorenje jer smo svi ljudi i ne bih voleo nikome bilo koja vrsta neprijatnosti da se desi. Sto se tice narucivanja raznih suplemenata iz Amerike i Evrope, mislim da bi trebalo mnogo da se pazi, jer mislim da su Americke regulative sto se suplemenata tice mnogo losije u odnosu na Evropske i da je Americkim proizvodjacima mnogo vise toga dozvoljeno. To je sve sto cu napisati, jer nezelim da neko pomisli da je mislim nesto lose, koga vise zanima uvek moze da gugluje informacije.

Nije mi cilj da ovo pretvorim u neku siru diskusiju i opet kazem nisam hejter, ali eto hteo sam da kazem svoje misljenje kao sto bih svojim drugarima ili rodjenom bratu rekao iz najbolje namere :)

 
Poslednja izmena:
Tema nisu suplementi i njihov kvalitet na razlicitim trzistima.
 
Tema nisu suplementi i njihov kvalitet na razlicitim trzistima.

Ljudi, nemojte da jedete i pijete taj koncentrat za svinje. Kad kažem za svinje to stvarno i milslim. Moj dobar drug je to konzumirao i filipnio je skroz. Od cool lika postao je agresivac. U očima mu je isijavla neka mržnja.

A sada da se vratim malo na temu. Moja prva kupovina sa http://dx.com/mayhalfprice?utm_source=dx&utm_medium=albums&utm_campaign=50%offsale sat za dete, nije još uvek stigla. Međutim stigle su naočare za mene. Njih sam uzeo više iz fore da vidim kakav je kvalitet, za koliko stižu i tako.

Naočare sam platio 4.80%. Za te pare nisu loše. Stakla su solidna , ram ja o.k. , uz njih ide i kutija koja dobra.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Naočare su stigle za 3-4 nedelje. Na nih nije naplaćen PDV i carina.
 
Ljudi, nemojte da jedete i pijete taj koncentrat za svinje. Kad kažem za svinje to stvarno i milslim. Moj dobar drug je to konzumirao i filipnio je skroz. Od cool lika postao je agresivac. U očima mu je isijavla neka mržnja.

A sada da se vratim malo na temu. Moja prva kupovina sa http://dx.com/mayhalfprice?utm_source=dx&utm_medium=albums&utm_campaign=50%offsale sat za dete, nije još uvek stigla. Međutim stigle su naočare za mene. Njih sam uzeo više iz fore da vidim kakav je kvalitet, za koliko stižu i tako.

Naočare sam platio 4.80%. Za te pare nisu loše. Stakla su solidna , ram ja o.k. , uz njih ide i kutija koja dobra.

Pogledajte prilog 114028
Pogledajte prilog 114029
Pogledajte prilog 114030
Pogledajte prilog 114031

Naočare su stigle za 3-4 nedelje. Na nih nije naplaćen PDV i carina.

FENOMENALNO izgledaju :) Ja sam hteo neke gluposti sa Dxa isto da narucim ovih dana, ali cekam da mi prvi paket stigne i 15 kada budu ovi popusti :)
 
Ljudi, nemojte da jedete i pijete taj koncentrat za svinje. Kad kažem za svinje to stvarno i milslim. Moj dobar drug je to konzumirao i filipnio je skroz. Od cool lika postao je agresivac. U očima mu je isijavla neka mržnja.
Hahhaahhaha ovo je za potpis....da nije taj tvoj drug jos nesto pio?;)
 
@misterx

Šta predstavlja ovo copy, paste, lupanje sajtova ? Valjda je logično da se nešto o njima i napiše. Šta se prodaje, da li su povoljni, za koliko stiže? Uvek je poželjno i neko lično iskustvo. Kupio sam ....., stiglo je za ..... Ja sam (ne)zadovoljan , i tako.

Da se ovo ne pretvori u neku raspravu, da se odmah ogradim. Namera mi nije bila da bilo koga vređam ili slično, već da pomognem svima nama u preglednosti, radi lakšeg odabira sajtova sa kojih kupujemo.

Trebalo bi da održimo kvalitet ove teme i foruma.

Ako ti nije bila namera da vredjas, onda povedi racuna o nacinu na koji se obracas ljudima!

Za copy/paste lupanje kliknes na link pa pogledas.

Moj post je u skladu sa temom za razliku od tvoje lekcije meni kako i sta treba da se radi.

Kupio sam punjac na jednom od tih i podelio linkove sa ostalima.
 
Naočare su najbolje na priceangels, imaju kopije raznih sa svim oznakama, kutijama, papirima... a kvalitet je odličan. Potražite pareplicas na google. Tu je neki tip stavio spisak svih replika sa slikama. Veći deo je skriven na sajtu, ali preko ovog spiska sve može da se vidi i naruči.
 
Naočare su najbolje na priceangels, imaju kopije raznih sa svim oznakama, kutijama, papirima... a kvalitet je odličan. Potražite pareplicas na google. Tu je neki tip stavio spisak svih replika sa slikama. Veći deo je skriven na sajtu, ali preko ovog spiska sve može da se vidi i naruči.

Hvala za ovo. narucio sam jedne Ray Ban cisto da vidim kakve su :D.
Cene na pareplicas izgleda nisu tacne (ili bar ne uvek). ove koje sam narucio su trebale da budu 6.78, a na price angels su trazili 8,63. Nebitna razlika, ali treba obratiti paznju ako se uzima nesto skuplje.
 
Da, izgleda da PA menja cene nekim stvarima a ovaj lik ne uspe baš uvek da isprati promene. Definitivno treba obratiti pažnju pri poručivanju.

Ja sam pre skoro godinu dana uzeo one najjeftinije porsche design i odlične su, s tim što se one ne dobijaju sa kopijom kutije nego s nekom no-name.
 
Nazad
Vrh Dno