Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Uradio, samo sam se presao sa ID pa poceo sa malim slovom pa ne znam da li mogu to da ispravim? Ako ne moze nema veze.
 
Pa ne mislim da je tako. Za neke stvari se pojavi komentar da velicina ne odgovara, ali vecinom su komentari da je velicina normalna. Verovatno zavisi i od proizvodjaca. Ovi poznatiji sigurno imaju normalne velicine kod 99% proizvoda. Inace, odakle si narucio te patike? tomas sport? bas me zanimaju utisci posto imaju dosta modela koji se kod nas ne mogu naci i cene deluju pristojno, ali nista nisam skapirao kako i sta obracunavaju. Na svakoj strani pise nesto drugacije.
Upravo to, narucio Merrell patike. Cena 35EUR za clanove. Kad se registrujes dobijas one "clanske" cene, sto su u stvari cene bez slovenackog PDV-a (a mozda i njihove carine, ako rade neki re-eksport, ali za to nisam siguran).
 
www.bookshop.kennys.ie - Knjige, besplatna postarina.

Ne prihvata mi nikako VISA karticu. Ne pise nista za nju nego mi ovo izbacuje:
"We have been unable to process your transaction at this time. Please try again later."

A pre toga mi je pisalo Your credit card data is not correct, a sve normalno uneto... Da nije do toga sto ima Yugoslavia a ne Serbia ? ( kad smo promenili 5 drzava za 20 godina -.-)
 
... ( kad smo promenili 5 drzava za 20 godina -.-)

Nije tačno!
Molim vas da ne širite dezinformacije i ne slutite po zlu za tu 5. ...

1. SFRJ
2. SRJ
3. SCG
4. SEB

Šta je 5. ?
Da ne slutis na beogradski pašaluk sa okolinom...? :(
 
Ne prihvata mi nikako VISA karticu. Ne pise nista za nju nego mi ovo izbacuje:
"We have been unable to process your transaction at this time. Please try again later."

A pre toga mi je pisalo Your credit card data is not correct, a sve normalno uneto... Da nije do toga sto ima Yugoslavia a ne Serbia ? ( kad smo promenili 5 drzava za 20 godina -.-)

Meni je isto na yugo, Visa internet je u pitanju, i narucivao sam normalno, mada nisam sa Kennys duze vreme. Ne znam sta da ti kazem, da nisi pogresio vise puta pa ti zablokirali na accu tu karticu, ili nesto.. moze da se desi da si sve ukucao kako treba al eto nesto je zabadalo. Probaj da im posaljes mail pa vidi sta ce da ti kazu.
 
Da je samo 5:
- SFRJ,
- SFRJ 2 (posle Slovenije)
- SRJ (posle Hrvatske, Bosne, Makedonije, mozda ima i SFRJ 3 tu :D)
- SCG, kod zemlje CS
- SRB, kod zemlje RS, koji me je zadrzao na aerodromima barem po 10 minuta po letu :D
 
Jos ako si onako crnpurast, orlovskog nosa, "obrijane" glave na 1mm i sa kracom ali punom bradom na licu pa ne mozes da ne budes sumnjiv, ko moj komsija, smucilo mu se da bilo kuda ide po 'meriki i vrati se covek za BG, ozeni nasom jos tamo i dodju ovde, evo podizu dete, ona radi a on cuva dete, moze mu se zaradio dovoljno da ima za mnogo godina nerada...
Tako i ti alfa nadji svoju beta i podizite svoje male gama, delta ... :D
 
Nije tačno!
Molim vas da ne širite dezinformacije i ne slutite po zlu za tu 5. ...

1. SFRJ
2. SRJ
3. SCG
4. SEB

Šta je 5. ?
Da ne slutis na beogradski pašaluk sa okolinom...? :(
Ako cemo posteno nisam ni daleko od istine, a i malo preuvelicavanja nije na odmet kad pogledam sta nam sve rade sa carinama i kako gledaju na nas i nasu zemlju sirom sveta...

Sto se tice sajta probacu ponovo da napravim account posto sam ovo radio kao guest checkout...
 
Pa ne mislim da je tako. Za neke stvari se pojavi komentar da velicina ne odgovara, ali vecinom su komentari da je velicina normalna. Verovatno zavisi i od proizvodjaca. Ovi poznatiji sigurno imaju normalne velicine kod 99% proizvoda. Osim ovog duksa koji je stigao pogresan, meni su ostale stvari odgovarajuce.

Sto se kvaliteta tice, to je malo teze generalizovati. Ovo sto sam ja porucio je ok skroz. Russel duks je fantastican, everlast 3/4 poliester bermude su takodje vrlo dobre. Uzeo sam i Pierre Cardin bokserice koje su super. Kod nas, extreme intimo iste takve (zamalo pa identicne) kostaju duplo vise. Sad cu uzeti jos samo iz inata :D



Mislim da si samo uleteo u losem momentu. Meni je u petak popodne stigla poruka da je srpski dhl primio moj paket pa je isporucen u subotu. Verovatno je i ovo tvoje pristiglo, ali nije bilo nikoga da to obradi.

Inace, odakle si narucio te patike? tomas sport? bas me zanimaju utisci posto imaju dosta modela koji se kod nas ne mogu naci i cene deluju pristojno, ali nista nisam skapirao kako i sta obracunavaju. Na svakoj strani pise nesto drugacije.

Stigle patike iz Slovenije, srećom cele, budući da je žena - kasapin (E.Radić) otvarala kutiju kao da je konzerva sardina u pitanju. Mislim, zašto preseći traku i podići poklopac kad se moze dno iskasapiti skalpelom. Možda bi za našu carinsku službu pri pošti trebalo da stoji na svakom paketu šljaštećim slovima: Ovde otvoriti. Naplaćeno 20%PDV na cenu robe + poštarinu iz Slovenije, uz to dodatnih 302 din. iz nepoznatih razloga - tj nije dokumentovano na papirima/carinskoj deklaraciji.
 
Poslednja izmena:
Za muku otvaranja paketa. Ipak je zena morala da ode po skalpel pa onda i da divlja po paketu. Nije to lak posao
 
Znaci kazete za Sportsdirect treba obratiti paznju na velicinu ? Ili je uglavnom u redu ? Kao i "domace" velicine ?
 
pitanje jedno (mzda je bilo ne videh) da li i koliko zavvi placa shipping?? Negde sam cuo 0.99e?? hvala
 
znaci na iznos od 45e platio bih recimo 450 din ili?

P.S; free je i kada ne trazimo tracking number?
 
Poslednja izmena:
@Megaskot:
Gde si nasao ribolovacku opremu u UK dovoljno jeftinu da se isplati uvoz? Jel radi Goran (Gargamel) jos voblise, nema ga?
 
znaci na iznos od 45e platio bih recimo 450 din ili?

P.S; free je i kada ne trazimo tracking number?
Kako li si ti dosao do te sume od 450 dinara?! Samo si iznos pomnozio sa 10, precrtao znak € i dodao "din" :D
PDV je 20% (8% je samo za kompjutere). Inace imas temu sa carinjenjem, pa citaj tamo sta sve moze da te snadje, sta da ocekujes i na sta da si spreman. Da ne idemo ovde u offtopic...
 
U temi sa carinjenjem ima podataka o: (8% je samo za kompjutere) ? izvinjavam se za off..
 
Ima li neko malo vise iskustva sa AliExpress-om? Da li bi mi mogao reci malo detaljnije oko narucivanja/dogovora/sporazumevanja sa prodavcem,...? :) Da li je imao nekih problema oko narucivanja,dostave,... Kad bi se narucivalo nesto vece,tipa: 10 monitora..kako to DHL dostavlja? samo dovezu kombijem ili kako? Da li postoji mogucnost preuzimanja od DHL-a bez njihovog transporta do kupca? ,...
Hvala unapred.
 
Ima li neko malo vise iskustva sa AliExpress-om? Da li bi mi mogao reci malo detaljnije oko narucivanja/dogovora/sporazumevanja sa prodavcem,...? :) Da li je imao nekih problema oko narucivanja,dostave,... Kad bi se narucivalo nesto vece,tipa: 10 monitora..kako to DHL dostavlja? samo dovezu kombijem ili kako? Da li postoji mogucnost preuzimanja od DHL-a bez njihovog transporta do kupca? ,...
Hvala unapred.

Za ali moras biti dobro namazan za trgovinu sa kinezima...
Ebay, DX su TC usce naspram alija koji vise lici na prodaju sa bubanj potoka, istina jeftinije je, ali mogu mnoge muke da te zadese, i sve to jako sporo funkcionise (escrow) kod njih.
 
To stoji.. ima i dosta fush-a i kopija..ali ima i vrednih stvari po smesnim cenama..
Nije problem oko placnaja,sigurnost,.. nego me interesuje sporazumevanje sa njima i dostava..ako se uopste i posalje ono sto je kupljeno..
Ako neko ima iskustva bas sa Ali-em
 
Nemoj da zaboravis da uracunas i spediciju, carinu i pdv na sve to. A i trazice ti uvoznu dozvolu za sve sto narucujes u 3 primerka pa navise (cak i za folije su trazili).
 
Nemoj da zaboravis da uracunas i spediciju, carinu i pdv na sve to. A i trazice ti uvoznu dozvolu za sve sto narucujes u 3 primerka pa navise (cak i za folije su trazili).
Naravno i ovo obavezno stoji^^
10 monitora ne mozes kupiti kao fizicko lice.

To stoji.. ima i dosta fush-a i kopija..ali ima i vrednih stvari po smesnim cenama..

Trgovao sma ja malo sa njima...i kad si vec ovo pomenuo odmah da ti skrenem paznju da se ne lozis preterano na te slike koje postavljaju jer cesto postave sliku originala sa kobajagi nespretno zamucenom oznakom branda kako bi kupac pomislio da je rec o savrsenoj kopiji.

Tek kad dobijes bice ti jasno da to nema veze sa slikom i da je slika u stvari originalna roba a ti si svesno kupio kopiju koja samo lici na to na slici.
Zato i kazem da ces malo teze da dogovoris i nadjes da kupis to sto hoces i jos to i dobijes.
 
Naravno i ovo obavezno stoji^^
10 monitora ne mozes kupiti kao fizicko lice.



Trgovao sma ja malo sa njima...i kad si vec ovo pomenuo odmah da ti skrenem paznju da se ne lozis preterano na te slike koje postavljaju jer cesto postave sliku originala sa kobajagi nespretno zamucenom oznakom branda kako bi kupac pomislio da je rec o savrsenoj kopiji.

Tek kad dobijes bice ti jasno da to nema veze sa slikom i da je slika u stvari originalna roba a ti si svesno kupio kopiju koja samo lici na to na slici.
Zato i kazem da ces malo teze da dogovoris i nadjes da kupis to sto hoces i jos to i dobijes.

prodavac ima 100% pozitivnog feedback-a na par stotina ocena..tako da prevaru iskljucujem kao mogucnost..( optimista :) )

Nemoj da zaboravis da uracunas i spediciju, carinu i pdv na sve to. A i trazice ti uvoznu dozvolu za sve sto narucujes u 3 primerka pa navise (cak i za folije su trazili).

spedicija,carina i pdv nisu nikakav problem..al uvozna dozvola je vec nesto sto me sprecava.. koji smor.
Ja znaci sad moram da otvorim firmu da bi mogao to da narucim?
 
Ne prihvata mi nikako VISA karticu. Ne pise nista za nju nego mi ovo izbacuje:
"We have been unable to process your transaction at this time. Please try again later."

A pre toga mi je pisalo Your credit card data is not correct, a sve normalno uneto... Da nije do toga sto ima Yugoslavia a ne Serbia ? ( kad smo promenili 5 drzava za 20 godina -.-)

Probajte knjige/stripove da naručujete odavde: http://www.bookdepository.co.uk/
Ja sam ranije (dok još nije bilo paypala) naručio par stripova i sve je ok prošlo...
Free Shipping
 
prodavac ima 100% pozitivnog feedback-a na par stotina ocena..tako da prevaru iskljucujem kao mogucnost..( optimista :) )
Nemoj biti uveren...
Ocene se tamo dosta namestaju, cak i ako ne ocenis prodavca ali mu sam daje default ocenu sa 5 zvezdica.
Ako popije negativnu on se odmah potrudi da je zatrpa sa par pozitivnih da se ne vidi na prvoj strani.
I na kraju, tamo su ljudi zadovoljni i sa losim kopija pa ne daju lose komentare.


spedicija,carina i pdv nisu nikakav problem..al uvozna dozvola je vec nesto sto me sprecava.. koji smor.
Ja znaci sad moram da otvorim firmu da bi mogao to da narucim?
Pa naravno...sve drugo je sverc, cak i ako platis carinu i PDV.
 
Sta si ti narucivao "najskuplje"? tipa: neki telefon,komponentu,...? najskuplje po komadu..?
 
Za koliko dana otprilike stize roba sa SD?
 
Nazad
Vrh Dno