Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Znam za njih, slanje je 1/3 cene artikla, nisu normalni...
 
Kad se naračuje sa www.aliexpress.com koju vrstu isporuke birati i kolika je cana isporuke

Ja sam uvek trazio ili free shipp ili vrlo malu cenu postarine, zavisi sta narucujes i koliko ti je hitno i bitno...
Svidja mi se sto sam dobio tracking brojeve za gluposti od po 10ak $...
Prodavci sa vecim brojem ocena ( boljih ocena/ bolji feedback) su naravno preporucljiviji, i u 99% slucajeva vrlo predusretljivi i uljudni....
Juce mi je stiglo nesto pogresno, covek obecao da ce mi besplatno poslati pravu stvar ( cca 16$)...
Za sada sve ok za Alijem :)
 
Opa "kolega", pridruzujem se ovim zeljama :) Ti si lomnica sa varalicar.com?
 
Gde je najbolje i najpovoljnije kupiti prazne blu ray diskove? Verbatim 25gb ili bilo koji da vrede,posto je kod nas situacija po pitanju istih ocajna.
 
Ukratko pročitaj uvek opis prodaje predmeta koju prodavac postavi, jer tu kriju skrivene informacije pa ću navesti neke koje mogu biti od koristi...

Besplatna poštarina a u opisu predmeta kaže se sledeće:

Min order is $10
Free Shipping:
1. >$200,free shipping by EMS, DHL, UPS
2. <$200,free shipping by china post air
3.If your order less $10,need pay shipping fee $1.99

Hvala ti za info, št aje najbolje birati jer mi se čini d asam ovd ena forumu video da s eljudi masovno žale na DHL uz preporuku da ga treba izbegavati u širokom luku i slično?
 
www.goodluckbuy.com kao DX i Banggood sličan asortiman mada ima nekih zanimljivih artikala koje nema ni DX ni BG.
 
Opa "kolega", pridruzujem se ovim zeljama :) Ti si lomnica sa varalicar.com?

Bio nekad, sad sam na varalicar.rs, ribolovci, drina... forumima! A ti?
Znas li neki sajt sem Cabelass-a, nisu sami u glavi sa postarinom a bas bih hteo i ja da nadjem negde neku retku varku, trazio na eBay Daiwa TD 1061 i nema, trazio Shakespeare Big S i ima samo jedan u DE za 45€ (!!!), a ovde ih prodaju za po 20€ i kupuju negde preko, samo jos nisam nasao gde to preko?
 
Poslednja izmena:
www.bookshop.kennys.ie - Knjige, besplatna postarina.
www.alibris.com - Knjige, postarina se placa ali su knjige prejeftine, ima ih polovnih, pa se nekad i isplati platiti tu postarinu jer izadje jeftinije nego kupovati negde drugde bez postarine. Kada kupujete nesto obratite paznju odakle salju da bi znali koliko ce vam od prilike izaci postarina (pise na kraju ali bolje odmah odokativno znati dok browsujete listu), i koliko cete cekati na istu (Recimo bolje naruciti iz UK nego is US ako je cena ista - brze ce stici i manje su sanse da vam "olupaju" knjigu prilikom transporta).
Bookdepository vidim da ima samo 1, dodajte oba (.com i .co.uk) i naglasite da ljudi provere oba jer cene nisu iste, neke knjige su jeftinije na jednom, a neke na drugom.
 
Bookdepository vidim da ima samo 1, dodajte oba (.com i .co.uk) i naglasite da ljudi provere oba jer cene nisu iste, neke knjige su jeftinije na jednom, a neke na drugom.
Ovo je sasvim tačno i veoma je koristan predlog. Ali da napomenem, prema mom ličnom iskustvu, tj. dvadesetak naručenih knjiga sa BD-a, gotovo je uvek jeftinija .com varijanta. Možda sam samo par puta našao da je neka knjiga jeftinija na .co.uk.
 
Kako sajtovi koji naplaćuju poštarinu navode taj iznos na paketu i na PayPal izvodu? Zbirno sa cenom ili odvojeno? Da ne ispadne da poštarina podigne cenu preko €50 i napravi karambol.
 
Na paypal nalogu bi trebalo zajedno u okviru jednog invoice. Ali vrednost paketa bi trebala da bude samo vrednost robe. Mada su vec pominjali da, ako roba prelazi 50e, onda se carini sve. Sto meni nikako nije jasno zasto i kako je ovo povezano, ali ajde.
 
Kako sajtovi koji naplaćuju poštarinu navode taj iznos na paketu i na PayPal izvodu? Zbirno sa cenom ili odvojeno? Da ne ispadne da poštarina podigne cenu preko €50 i napravi karambol.

Ako je pravno lice, onda bi trebao da dobiješ račun sa odvojenim stavkama (vrednost robe, slanje itd...) takođe i fizičko lice to može da ubaci odštampa ebay račun i ubaci u paket i tu su stavke odvojene isto, pa ako neko koristi software isto to ima, zavisi sve od prodavca i dogovora sa njim...

Ako je neko od Vas plaćao PayPal-om neka okači račun transakcije, treba da stoje stavke (cena, poštarina itd...).

Hvala
 
Poslednja izmena:
Nisam našao da je ovde neko napisao da po novom "zakonu" porez se plaća na sve pošiljke, bez obzira na iznos. Da cena poštarine ulazi u ukupnu cenu paketa i ako cena sa postarinom predje 50€ e onda se i carini. Tako da dopro izračunate da li se isplati. Robu od preko naručujem već godina ali mislim da vise neću osim u slučajevima kada je nešto baš baš jeftino.
 
Već je 100x napisano da se roba carini tek ako pređe 50€/70€ bez cene poštarine. Tada se na taj iznos dodaju i ostale stavke i tako se plaćaju carina i PDV.
 
Nisam našao da je ovde neko napisao da po novom "zakonu" porez se plaća na sve pošiljke, bez obzira na iznos. Da cena poštarine ulazi u ukupnu cenu paketa i ako cena sa postarinom predje 50€ e onda se i carini. Tako da dopro izračunate da li se isplati. Robu od preko naručujem već godina ali mislim da vise neću osim u slučajevima kada je nešto baš baš jeftino.

U ovoj temi sigurno nije jer nije namenjena za to, ali ovde sigurno jeste velika baza informacija http://forum.benchmark.rs/showthread.php?269500-Carina-na-posiljke
 
Bilo na svakoj strani teme o PP-u i o Carini za posiljke od kad je stigao PP :)
 
Ne znam gde bolje da postavim ovo pitanje, a da ne otvaram novu offtopic-za-forum temu:
Treba mi predlog ko salje za Srbiju dobre hotelske papuce (one single-use sto su), ali bas bas dobre (ako je neko bio u boljen Interkontinentalu u azijskim zemljama, znace o cemu govorim, inace... jbm li ga :D). Na Aliju sto sam nasao uopste mi ne izgleda tako dobro (mada po ceni bi trebalo biti i bolje :D)
 
I ja da pitam,pratim redovno temu...Ako na sports directs uzmem naprimer 5 razlicitih majica i za sve bude ista shiping adresa,hoce li mi to spakovati u jedan paket i naplatiti jedan shiping ili svaki posebno? ili neka druga cena za transport? ili je najbolje da se sa njima dogovorim? Zanimaju me iskustva.
 
Ako ubaciš majice u korpu i odlučiš da je to sve što želiš, tada klikneš "complete my order" dodaju ti za sve majice delivery €11.99, platiš i stiže sve u jednom paketu. Ja sam za dosta težu porudžbinu platio delivery 19.99€
 
da li je neko narcivao sa sajta specialtech?
 
Ako ubaciš majice u korpu i odlučiš da je to sve što želiš, tada klikneš "complete my order" dodaju ti za sve majice delivery €11.99, platiš i stiže sve u jednom paketu. Ja sam za dosta težu porudžbinu platio delivery 19.99€

Hvala,isplatice mi se onda i carina i pdv.Ako ih naplate.
 
Vise ti se isplati da uzmes 2 paketa po 50e i platis 2 transporta nego da kupis jedan od 100 i da platis i transport i carinu i pdv. Uvek deli pakete na 50e vrednosti. Jedino ako bas zelis nesto skuplje od toga, ali to su verovatno samo patike.

btw, meni je danas stigao paket od njih. Poruceno u utorak uvece. Na zalost, dobio sam duks pogresne velicine. Na zakaceneoj etiketi pise jedna velicina, a na duksu druga. Dobio sam XXL :S:. Ajde da se radi o jednoj velicini iznad, ali ja u ovome plivam. Ostatak stvari je dobar. Kontaktiracu ih da vidim da li nesto moze da se uradi, mada se verovatno ne isplati jer duks kosta manje od 1000 din.
 
Poslednja izmena:
Vidim po komentarima na SD-u da je vecina stvari veca, tj da kada narucujete uzmete za jedan broj manje od onoga sto stvarno nosite.

Lepo bi bilo da vi koji ste narucivali kazete kakvog su kvaliteta stvari koje ste narucivali, da znamo i mi ostali sta da uzimamo :)
Da ne bude ono narucio majcu, a ona toliko tanka da se providi kroz nju...
 
Vise ti se isplati da uzmes 2 paketa po 50e i platis 2 transporta nego da kupis jedan od 100 i da platis i transport i carinu i pdv. Uvek deli pakete na 50e vrednosti. Jedino ako bas zelis nesto skuplje od toga, ali to su verovatno samo patike.

btw, meni je danas stigao paket od njih. Poruceno u utorak uvece. Na zalost, dobio sam duks pogresne velicine. Na zakaceneoj etiketi pise jedna velicina, a na duksu druga. Dobio sam XXL :S:. Ajde da se radi o jednoj velicini iznad, ali ja u ovome plivam. Ostatak stvari je dobar. Kontaktiracu ih da vidim da li nesto moze da se uradi, mada se verovatno ne isplati jer duks kosta manje od 1000 din.
Znači mene stvarno neće. Ja sam naručio u sredu i još ni traga ni glasa na DHL da je uopšte preuzet paket, samo Shipment information received. Još me i pošta rasteže sa patikama iz Slovenije, za svaki korak im treba po tri dana.
 
Vidim po komentarima na SD-u da je vecina stvari veca, tj da kada narucujete uzmete za jedan broj manje od onoga sto stvarno nosite.

Lepo bi bilo da vi koji ste narucivali kazete kakvog su kvaliteta stvari koje ste narucivali, da znamo i mi ostali sta da uzimamo :)
Da ne bude ono narucio majcu, a ona toliko tanka da se providi kroz nju...

Pa ne mislim da je tako. Za neke stvari se pojavi komentar da velicina ne odgovara, ali vecinom su komentari da je velicina normalna. Verovatno zavisi i od proizvodjaca. Ovi poznatiji sigurno imaju normalne velicine kod 99% proizvoda. Osim ovog duksa koji je stigao pogresan, meni su ostale stvari odgovarajuce.

Sto se kvaliteta tice, to je malo teze generalizovati. Ovo sto sam ja porucio je ok skroz. Russel duks je fantastican, everlast 3/4 poliester bermude su takodje vrlo dobre. Uzeo sam i Pierre Cardin bokserice koje su super. Kod nas, extreme intimo iste takve (zamalo pa identicne) kostaju duplo vise. Sad cu uzeti jos samo iz inata :D

Znači mene stvarno neće. Ja sam naručio u sredu i još ni traga ni glasa na DHL da je uopšte preuzet paket, samo Shipment information received. Još me i pošta rasteže sa patikama iz Slovenije, za svaki korak im treba po tri dana.

Mislim da si samo uleteo u losem momentu. Meni je u petak popodne stigla poruka da je srpski dhl primio moj paket pa je isporucen u subotu. Verovatno je i ovo tvoje pristiglo, ali nije bilo nikoga da to obradi.

Inace, odakle si narucio te patike? tomas sport? bas me zanimaju utisci posto imaju dosta modela koji se kod nas ne mogu naci i cene deluju pristojno, ali nista nisam skapirao kako i sta obracunavaju. Na svakoj strani pise nesto drugacije.
 
Posto sam tek pocetnik u ovim stvarima a mozda je i glupo pitanje ako hocu da kupujem sa eBay-a jel moram i tamo da se registrujem?
 
Napravis Account i povezes ga sa Paypalom i na konju si :)
 
Nazad
Vrh Dno