Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Nece, to je ispod 50e sigurno, sem ako funta ne poludi bas kada ti stigne na red za carinjenje ;)
 
Ja sam poručio dva paketa po 45e, prošli su mi kodovi bez problema. Koristio sam android emulator Multi-MEmu, android 5.0
 
Meni sports direct otkazao 2 od 3 stvari iz porudžbine. Postali su malo neozbiljni, ali rade na svoju štetu jer šalju besplatno DHL-om samo jednu majicu od 6 funti...
 
Ja sam porucio neku jaknu za 43 evra ali vidim danas otkazana....
Oce li biti jos kodova za free shipping?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Kod USC sve regularno, ceo paket spakovan i poslat.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I moje jutros upakovali i poslali. Samo da budem siguran: kuriru ne plaćam ništa ako je do 50€?
 
Dosad se nije plaćalo ništa. Ne bi trebalo....

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja sam porucio neku jaknu za 43 evra ali vidim danas otkazana....
Oce li biti jos kodova za free shipping?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
I meni su jaknu otkazali.
Ne verujem, ova akcija je za sad samo katolici Božić i Nova godina.
Leti imaju sličnu akcija gde je besplatna dostava preko 50 funti što nama iz Srbije ne znači ništa jer je to preko 50 evra.
 
Da li je neko skoro porucivao sa iHerba obicnom postom (DHL Global Mail)?
Da li onaj tracking broj icemu sluzi, ili cak ni do izlaska iz Amerike ne dodje?

Nisam porucivao njome od kada ima ovaj novi tracking. Ranije se dobijao tracking koji samo kaze "posla je posiljka", bez da se zna da li misle na grad, state ili USA, ali nista od pravog trackinga. Trenutno se izmenja ponesto unutar USA, ali mnogo mi je to dugo da stoji unutar same USA.
Sta im urade ovaj narandzasti :)
 
Nekoliko sitnih informacija za iHerb:
- DHL GlobalMail dakle i dalje samo do nase carine ima tracking.
- iHerb ne deklarise vrednost slanja, tako da carina sada ume da poveca osnovicu za iHerb, pa vam carina/PDV izadju 1-2eur vise

Izgleda da vredi sto sam VIP Prime member na iHerbu :) Zalio sam se zbog ovoga gore, sto nisu deklarisali vrednost slanja, istog dana sam dobio refund za celu porudzbinu :p Sada mi samo 50$ jos duguju smizle... (sto nisu hteli da preuzmu nazad jedan paket od DHLa).
 
Sto ne plaćas express :) preko 60usd je jeftiniji valjda, a taman si ispod 50e

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Mjok. 20e je DHL bio naspram free GM. Previse... em ne volim DHL ;)
 
Nisam nikada kupovao preko nešto ajd neko da mi preporuči provereni sajt gde bi kupio kvalitetnu tastaturu,miš i dobre slušalice? Imam novca na pp pa bi ga tako iskoristio,isto tako samo malo pojašnjenje oko plaćanja pdv i carine tj. šta se plaća i na koliko,vidim nešto do 50e samo pdv ?
 
Prelistaj malo i druge teme, sve piše uglavnom u prvim postovima.

Al' eto, odgovoriću ti: Do 50€ poručene robe plaćaš samo PDV 20% od vrednosti robe sa poštarinom. Preko 50€ plaćaš 10 posto carinu i još 20 posto odozgo PDV (ukupno 32%). Ja sam skoro poručio miša odavde: https://www.joybuy.com/600145533.html pa ako ti se sviđa razmisli. Platio sam još oko 600 din PDV, neki su prolazili bez plaćanja a neki plaćali i dvostruko više. Pravilo je tu al carinik ima pravo da carini na koju oće vrednost (ako proguglaš taj miš možeš naći na Amazonu za 50+ dolara).

Za ostale informacije imaš druge teme.
 
Ja sam miš dobio za 50 dana, s tim što je uhvatila Nova godina i praznici, a naša carina ga je držala punih 18 dana.

Neke sitnice koje sam poručivao dobio sam posle 20-ak dana.
 
Mislim da i dalje salju preko DExpress kurirske sluzbe, koja na sve naplacuje spediciju - citaj: nikako.
Jedino ih pitaj da li mozda salju obicnom postom, onda moze.
 
Kakvo je stanje sada sa iHerbom?
Kolika je isporuka i da li DHL-om prolazi bez PDV-a (čini mi se da je neko pisao da više nije to pravi DHL, ali možda grešim)? Kako ide običnom (jel prolaze susplementi, jel oporezuju)?
 
Mislim da i dalje salju preko DExpress kurirske sluzbe, koja na sve naplacuje spediciju - citaj: nikako.
Jedino ih pitaj da li mozda salju obicnom postom, onda moze.
Hvala alfa. Jel znas mozda da li ima neki slican sajt (slican izbor garderobe), a da nema problema sa slanjem i troskovima?
 
Ne znam :( Jedino za salove predlazem Pashmina Golden :D Ali za obicnu garderobu ne bih znao. Znam da je Dejan valjda porucivao sa Manga iz Spanije i prolazilo je i bez carine i na vece sume valjda.. nemoj me drzati za rec.

Nemanja, postoje obe opcije. DHL Global Mail (obicna posta, nema spedicije, trenutno jeftinija dosta opcija!) i obican DHL, do 50e bez carine, ali trenutno preskup :(
Obicno nije tako.
 
@alfaunits
Evo šta meni izbacuje:
iherb.JPG

Ja bih išao na običnu jer je besplatna, ako bih znao da neće vratiti paket sa carine i da znam da neće preceniti, tj da će prihvatiti pravu cenu (a iHerb i piše tačnu koliko znam). Jel ima neko relativno skoro iskustvo sa ovom običnom poštom?

Jel ovaj prvi DHL taj bez poreza?
Piše da je Express i po tome bi trebao da jeste, ali bolje da pitam, jer mi se čini da je neko pisao da su poslali običnom poštom (moguće da sam pomešao).
 
Kakva su iskustva sa healthmonthly.co.uk?
Vidim da imaju besplatnu dostavu...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
To sa mangom je druga priča, jer oni snose uvozne dažbine umesto kupca. Mislim da je mango jedini koji to radi u Srbiju. Za ostale preko DHL-a, važi ono pravilo do 50 evra bez, a preko toga špedicija i ostale dažbine.
 
Alfa rece da se preko ASOS-a naplacuju PDV+carina iako se pazi da racun bude ispod 50€ ili sam ja lose razumeo?
Sad cu bas da pogledam Manga sajt da vidim sta imaju.
 
factcool - ima li ko iskustva ? -iskace mi nonstop njihova reklama kad pauziram abloker-

Ponuda im je, koliko vidim, siromasni i skuplji sportdirect - imaju 'srpski' sajt i dinar cene (prevod relativno ok mada > - ..Da li imate kamene prodavnice (salon, butik)?... :d
isporuka preko City Expresa, moze placanje i po prijemo robe, moze i preko PayPal-a, valjda su iz Ceske - granica i za njih 50e?
 
Alfa rece da se preko ASOS-a naplacuju PDV+carina iako se pazi da racun bude ispod 50€ ili sam ja lose razumeo?
Sad cu bas da pogledam Manga sajt da vidim sta imaju.
Problem je sa ASOSom ako ide preko DExpressa da se i spedicija placa na SVE.
 
@alfaunits
Evo šta meni izbacuje:
Pogledajte prilog 246194

Ja bih išao na običnu jer je besplatna, ako bih znao da neće vratiti paket sa carine i da znam da neće preceniti, tj da će prihvatiti pravu cenu (a iHerb i piše tačnu koliko znam). Jel ima neko relativno skoro iskustvo sa ovom običnom poštom?

Jel ovaj prvi DHL taj bez poreza?
Piše da je Express i po tome bi trebao da jeste, ali bolje da pitam, jer mi se čini da je neko pisao da su poslali običnom poštom (moguće da sam pomešao).
Taj prvi je bez ikakvih dodatnih troškova, uslov da VREDNOST ROBE bez poštarine bude do 49.99€. Ja konstantno naručujem vitamine i svašta nešto. Evo u ponedeljak mi stiže paket. Po meni je DHL Express zakon. Platim nekih 15 € po paketu, al zato stigne za 3-4 dana i opet je duplo jeftinije nego da kupujem u Srbistanu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno