Šta je novo?

Thermaltake Smart SPS-730 ili Cooler Master B Series RS-700

Ja glasam za Thermaltake.

Koliko sam razumeo napajanja su interno jako slicna, ali thermaltake je modularan + ima flatkablove. Meni dovoljno da prevagne.
 
Thermal take. Imam ono od 630W i razbija. Mnogo bolje od cooler mastera i LC-a. Imas po netu svakave prave testove, mnogo kvalitetnije su od ostalih u tom rangu, naravno.
 
Jel imas bas SPS model ili ono starije SP630?
 
Thermal take. Imam ono od 630W i razbija. Mnogo bolje od cooler mastera i LC-a. Imas po netu svakave prave testove, mnogo kvalitetnije su od ostalih u tom rangu, naravno.

Ajd bar jedan test nadji pa da i mi procitamo...
Navedena napajanja po kvalitetu ne mogu ni da se priblize LC9550 i LC9650, al ovo je sad "loznjava" kao i nedavna za Raidmax,,,
 
Znao sam da mislis na stari model. Ovo je novi model SPS, ne SP. Modularan je, ima vise Ampera, poseduje flat kablove i jos neke dzidza bidze. :)
 
TT malo zbunjuje sa tom Smart serijom...imamo "običan" Smart (SP 530/630/730), modularne modele o kojima je reč ovde (SPS 530M/630M/730M) i još jednu modularnu Smart seriju (SP 550M/650M/750M). Ta zadnja serija, SP-x50M je, izgleda, kvalitetnija od pomenutih SPS-x30M, ali je nema...što se tiče ovih, meni deluju kao malo pobo5šani regularni Smart koje su kablovi modularni...cena je dobra i rekao bih da su bo5a kupovina od Chieftek CTG modularne serije slične cene. Ipak, radije bih uzeo Seasonic 520GM.
 
Ovi su odprilike na pola puta izmedju SP i SP-M modela. Ali moras uzeti u obzir da je SP750M model kostao oko 100e kada je bio u prodaji, sto je preko 20e skuplje od SPS730M.
 
Trebalo bi mi za drugu masinu Thermaltake Smart SPS-730M. Ali sam u dilemi, nemam nikakvih iskustava sa TT napajanjima?
Bitno mi je da je modularno. Reklamiraju ga kao "Najbolje modularno napajanja snage >700W cenove kategorije <10.000 rsd ! "
 
Ovi su odprilike na pola puta izmedju SP i SP-M modela. Ali moras uzeti u obzir da je SP750M model kostao oko 100e kada je bio u prodaji, sto je preko 20e skuplje od SPS730M.

S obzirom da SP nije nešto posebno, to ne znači puno, heh...u suštini, bo5i je koliko je skup5i...koliko para, toliko muzike.
 

Ja sam pazario kolicinu ovih napajanja.. sposobna su za sve pare.. imaju 2 grane po 2 osmopinca (6+2).. molex granu i dve sata grane.. to napajanje tera 3 solidne grafe bez problema.. ili 2 vrhunske tipa 7970..

Pre ovog napajanja (730w smart modular) pazario sam dosta obicnih nemodularnih smart 730.. i ona su se super pokazala..

Ali zato najvece kajanje sam napravio sto nisam na vreme pazario onih toughpower xt thermaltake serije.. znaci napajanja su brutalna.. sad ih nema u ponudi
 
Poslednja izmena:
Kako bi posluzilo TT SPS-730M za MSI GeForce GTX 760 Gaming x2 ( za sad bi isla samo jedna ) ?

Ostatak konfiguracije bi bio
* I5-4670K
* MSI Z87 G45 Gaming
* 8GB Ram
* SSD i HDD
* Fractal Design R4
 
TT SPS-730M je izvanredno napjanje, ta masina mi je server i radi 24/7, ne greje se ni trunku... doduse nemam gejmersku graficku :)
 
Nije to to napajanje druze. Ovo je novija revizija koja je modularna, i cak totalno druga platforma u njemu. Nikakvih problema nije bilo sa ovim napajanjem, a moze komotno dve najjace grafike da tera u SLI/CrosFire modu.
 
Da, da... Uopste nisam obratio paznju da ovo sa review-a nije ni modularno :lupko:

Da li ima negde test ovog SPS-730?
 
Ja imam to napajanje i radi super...
 
Nadji nesto polovno kvalitetnije u garanciji po ograsima...
 
Nazad
Vrh Dno