Šta je novo?

BTC / LTC [poolovi, zastita naloga]

Ne sumnjam na coinotron specificno, ali na poolove da... meni je twitter bio sa "crap" shifrom koje stavljam na poolove video sam odma cim sam otvorio twiter i krenuo da pratim novosti o cryptovalutama da me prate....

sto se tice tebe kontam da nisi imao 2 way autentikaciju na withdraw? samo na login jel tako....

btce.jpg

mene moze jedino da unesreci da kupi neke shit coine pa posle da placem :p
 
Poslednja izmena:
Coinotron je bio hackovan ove godine i objavio na sajtu da svi koji koriste iste sifre za druge sajtove promene ASAP! Konkretno nisu im ukradeni coini vec baza i sifre korisnika...
 
Coinotron je bio hackovan ove godine i objavio na sajtu da svi koji koriste iste sifre za druge sajtove promene ASAP! Konkretno nisu im ukradeni coini vec baza i sifre korisnika...

Vidi to ne bi smelo nikako da se desi, jer sifre MORAJU biti cryptovane/hashovane i niko nesme da ih zna cak i kad se sajt hackuje!
Takve vesti debelo drmaju kredibilitet jer tako vlasnik sajta sa sebe sida odgovornost a on sam moze da kraducka, naravno nece krasti sa svog sajta ali sa tudjih sto da ne!
 
Tačnije, u bazi treba da se čuvaju samo heš vrednosti šifara i da se hešovi upoređuju kada korisnik unosi šifru.
 
Ja recimo na Coinotronu nisam menjao sifru uopste. Svuda mi je razlicita sifra i stvarno mi niko nije dirao nista. Ok, za tog poljaka sam cuo da je jako posten lik i ok je sto je upozorio sve da menjaju sifre ali opet kazem, jos uvek nisam cuo da je nekome zafalio i coin sa Coinotrona.
Izgleda da nije bila ukljucena autentifikacija za withdraw. Pre hackovanja smeo bi se zakleti da sam stiklirao odmah ali posle toga nije bilo. Da je to bilo stiklirano verovatno nebi mogao da mi povuce coine jer bi mu trazilo autentifikaciju. On verovatno meni nikada nije ni razbio autentifikaciju vec je samo zaobisao time sto je koristio moj komp. Pretpostavljam da je to bio moj previd jer sam mislio da sam stiklirao a nikada nisam razmisljao o toj opciji da mi neko otme komp i sve odradi s njega i da mu tada nece traziti autentifikaciju.
Tek posle dosta vremena kad smo o ovome poceli da pricamo dosao sam do nekih odgovora i skontao sam sta se desilo. Samo jos ne znam kako je bas mene nasao i kako mi je oteo komp ali to su tehnikalije.

Naravoucenije: Ukljucite autentifikaciju i za povlacenje coina i za sve moguce opcije. Takodje ako vam je 24/7 upaljen komp izlogujte se za pool-ova i berzi da vas ne nahvataju na spavanju kao mene i sveze pokradenog kolegu.
Ucite na tudjim greskama. Samo ovako mozemo svi biti pametniji i sigurniji.
 
Ako ti je na team w uključeno da može preko lana da ti se kaci na komp,mogao je neko preko wifi da ti upadne i onda ne ostaje onaj prozorcic o završenoj konekciji
 
Rudari, jel treba da brinemo još i oko ovoga ?
 

Prilozi

  • btc.JPG
    btc.JPG
    107.2 KB · Pregleda: 173
ALa ih je nakupio :S:
 
Jeste cgminer, provrteo sam i ja MB i isto mi ga nasao. Jes ko da nisam znao da je tu :d
 
Da, ali na ovoj mašini nema ni B od Bitkoina...niti vlasnik ima predstavu šta je bitkoin uopšte...a pritom nema teoretske šanse da se obriše iz sistema, ni AVG ni nod ni mbam niti combofix nisu uspeli da ga sjebu...sve živo sam probao i malo sam se i zabrinuo...pakuje se u local settings\temp...
 
Koje je ime fajla uopšte? Ne vidi se na SS-u.
 
Da nije onaj virus koji natera masinu da kopa za njega? Kako se ponasala masina u poslednje vreme jel bilo usporenja?
 
Znam da je to za cgminer FALSE positive ali..... meni MB ne prijavljuje trojanca za cgminer.exe nego za cgminer-nogpu.exe :trust:
 
Jel moguce da je pool vrisnuo. Stale grafike da mi kopaju. Ne mogu uopste da se ulogujem na Liteguardian?
 
Prsao pool. A danas sam bas pustio malo liteguardian za probu. Dzaba mu sve, bas zbog ovih gluposti necu ni da kopam tu. Prosli put je isto bilo.
 
Ja sam ova 3 -4 dana koliko kopam bio zadovoljan sa liteguardianom, sada sam presao na "Give me coins". Ovde mi prikazuje vec 2 sata da sa 7 grafika pravim 2,5-3Mhs, dok sam u Liteguardianu pravio oko 4.3 Mhs. Da li je ova informacija tacna ili grafike ipak kopaju koliko bi i trebale ali program ne prikazuje?
 
Poslednja izmena:
Tacna ti je jedino statistika sa gui/cg minera. Sve ostale variraju, i tu nema polemike. Bitno je da se broj šerova poklapa, a brzina zna dosta da varira kada je gledaš preko poola ;)
Inače litecoinpool.org je definitivno najbolji LTC pool koji postoji.
 
Ja sam ova 3 -4 dana koliko kopam bio zadovoljan sa liteguardianom, sada sam presao na "Give me coins". Ovde mi prikazuje vec 2 sata da sa 7 grafika pravim 2,5-3Mhs, dok sam u Liteguardianu pravio oko 4.3 Mhs. Da li je ova informacija tacna ili grafike ipak kopaju koliko bi i trebale ali program ne prikazuje?

Izgleda da je ovo bilo u pitanju:
Manual Payout Now Available


Due to the increased number of users requesting a manual payout (due to them being below the 3 LTC required for a auto payout) we have implemented a manual payout system.

You can now request a manual payout from the Account Details page and it will be added to the queue and you will receive that manual payment within 1 hour from scheduling it. Please be aware there is a 0.02LTC transaction fee assessed to manual payments. (The fee we pay the Litecoin network). Auto payouts will continue to be free with no transaction fee as before. There is a 0.1LTC minimum balance requirement to request a manual payout. Thanks for mining with LiteGuardian!

Inače, ja sam kod njih dobio utešnu nagradu u vidu AMD kupona za igru (zamalo da dobijem onih 700 LTC-a). :)
 
Kod mene Liteguardian radi bez problema i imam citavih 0.76 LTC-a :d
 
Znaci o5 kopas,to znaci da treba da castis :).Dobrodosao nazad ;)
 
Jel kopao neko na deepbit-u? Kliknuo sam da mi isplate i skinuto je sa racuna, medjutim vec ceo dan je prosao a transakcija nije legla.
 
Jel kopao neko na deepbit-u? Kliknuo sam da mi isplate i skinuto je sa racuna, medjutim vec ceo dan je prosao a transakcija nije legla.

Kopao sam ha davno i tad je sve bilo ok. Pre neki dan sam prebacio na Bitstamp 0.12 btc... tad nije vredelo nista a sad vredi 40$ pa reko da ne propadne na deepbit-u :D
Gde si ih poslao?
 
Nazad
Vrh Dno