Šta je novo?

BTC / LTC [poolovi, zastita naloga]

Q: Is this a virus?
A: Cgminer is being packaged with other trojan scripts and some antivirus
software is falsely accusing cgminer.exe as being the actual virus, rather
than whatever it is being packaged with. If you installed cgminer yourself,
then you do not have a virus on your computer. Complain to your antivirus
software company. They seem to be flagging even source code now from cgminer
as viruses, even though text source files can't do anything by themself.
 
To sa cgminer-om nema veze. Posle nekog vremena antivirusi pocnu da projavljuju stare verzije kao viruse iako su ok. To se 2-3 puta sigurno desavalo sa starim verzijama. Doduse vec par meseci ne koristim cgminer ali verujem da se nista nije promenilo. Cim izadje nova, stara postaje virus i moras da predjes na novu verziju da te nebi smaralo :)
 
Ne razumem poentu tvog citiranja FAQ...
Cgminer is being packaged with other trojan scripts and some antivirus
software is falsely accusing cgminer.exe as being the actual virus
Šta pokazuje moj attach?...To da u .zip fajlu ima virus a ne da je cgminer.exe virus
If you installed cgminer yourself, then you do not have a virus on your computer.
Cgminer skinut sa glavnog linka ne instaliraš nego raspakuješ fajl na HDD i dobiješ folder u kojem može biti svačega
Ne upuštam se u raspravu nego samo konstatujem....a za dobro svih nas nadam se da je false positive :D
Uh preteče me SAJ....:d
 
Poslednja izmena:
Pa ozbiljno, svaki put kad bi izasla nova verzija "pametni" antivirusi su staru prijavljivali kao trojanca. Skini 3.4 zip i sacuvaj ga negde i videces za par meseci kao bude neka novija verzija da ce i to sto si sada skinuo da ti prijavljije kao virus. Slobodno se opusti i ne razmisljaj o tome ;)
 
Pa poenta je da nije virus ako si ga skinuo sa zvanicne stranice nista vise. Mozes da ga raspakujes. A mozes i da ga instaliras ako si mazohista ili moras kao ja npr jer imam stariji sistem.

A dal je rar,zip,prc ili exe nije ni bitno svuda mozes da spakujes virus.
 
..... najbolji pool je wemineltc i prima sve.................na wemineltc je u principu R oko 0.5% zna da bude i manje sve zavisi na kom si EU serveru i koliko je opterecen....... luck mu je takodje cesto iznad 100% pa me drugi poolovi nisu interesovali
Probao sam (više puta, naizmenično) wemineltc i give-me-coins na po 9h (sa mojom 5850/365Khs). Razlika je uvek u korist GMC za 0,047-0.049 ltc. Možda se neko predomisli oko pool-a. :p
PS.
ako ima još boljih pool-ova slobodno napišite nećemo se ljutiti :d
 
Poslednja izmena:
Ma gde mozes za 9h ista zakljuciti, na wemineltc imas lepo ti pise luck in past 12h, 24h... to se nekad krece izmedju 80-120% pa sad zakljuci, ja dok sam kopao uglavnom je bio iznad 100% ali je i dan/dva bio na 80%, zato se poolovi tako ne mogu porediti, u principu najveci poolovi imaju najbolji luck

evo i razlog:
Total Blocks Found Last 7 Days 931 Blocks (46550 LTC) - Avg. of Every 10.8 Minutes - Luck: 91.1% *
 
Poslednja izmena:
Budim se jutros odlazim na MT.Gox i neko mi podigao sve novcice odem na mejl odma pisao MT.goxu da nisam zahtevao Withdraw da stopiraju ali isplata je bila pre tri sata jel moguce tu nesto uraditi?????? promenio odma passs i sve ali
 
Da li si imao 2 step zastitu ?
 
Budim se jutros odlazim na MT.Gox i neko mi podigao sve novcice odem na mejl odma pisao MT.goxu da nisam zahtevao Withdraw da stopiraju ali isplata je bila pre tri sata jel moguce tu nesto uraditi?????? promenio odma passs i sve ali

Pa ako su krenuli novici tesko :(
Ni ti nisi imao google 2-way autentikaciju ??
 
Pa ako su krenuli novici tesko :(
Ni ti nisi imao google 2-way autentikaciju ??
Nisam ne znam gde se to ni pali pa lik je jos platio fee 0.005 ono da ode brze jutros u 9.40 dok sam spavao otkrio pre pola sata.
Inace nikad se nisam logovao na MT.gox osim sa mog kompa vec 5 meseci ne diram te novcice i jutros slucajno i pogledao i vidim cudo !!!!

Znaci popizdeo sam nemogu da verujem !!!!!!!!!! sad mi ni netreba 2 way autetikacija kad nemam btc a u PM sve !!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Znaci :wall::wall::wall: cisto za nauk ljudima ne cuvajte novcice na MT.GOX-u, pisao sam suport timu mt.goxa brzi su u pm kao izvinite ali vikend je pa sporije cemo odgovarati u fazonu cao novcici nema sta 4.6btc mi je neko oladio !!!!!
 
Znaci :wall::wall::wall: cisto za nauk ljudima ne cuvajte novcice na MT.GOX-u, pisao sam suport timu mt.goxa brzi su u pm kao izvinite ali vikend je pa sporije cemo odgovarati u fazonu cao novcici nema sta 4.6btc mi je neko oladio !!!!!

E krastavac.

Odkako su ojadili Kurajbera ja svoje koine čuvam u wallet-u. Radim backup i enkripciju pa nek ukradu novčanik ako mogu. ;)
 
Ma nisam ni razmisljao ono cak se i retko logujem na mt.gox pa ovo je hack njihovog sajta a i sad sam tek saznao za ovu 2 way verifikaciju sa mobom. sto je najgore mislio sam da je Mt.Gox kao naj sigurniji za cuvanje btc -a sreca pa imam jos neku saku jada na Crypsy menjacnici odma sam aktivirao 2way ver.
@Sale KG
To je najsigurnij nacin po meni za cuvanje.
 
Pa ti nisi nikakvu zastitu imao, ostavio si im otkljucana vrata. Autentifikcija je obavezna! Doduse ja sam ziv primer da ni to ne znaci da mozes mirno da spavas ali zastitice te od vecine koji pokusavaju da opeljese nekoga.
Mene su jednom klepili i ako me klepe jos jednom prodajem sve grafike i cao.
Moj savet, prezali to sto pre. Ili nastavi da kopas ili napustaj pricu. Od tih coina nema nista i neces ih nikada videti vise. Kuknjava ne pomaze sada. Zastita je mogla da ti pomogne.
Edit: Inace stvarno mi je zao sto ti se to desilo, ja sam to prosao pre 35 dana.
 
Poslednja izmena:
Vec me pustila nervoza ali nemogu i dalje da verujem. Da kriv sam nikakvu zastitu nisam furao, odma sam prosirio pricu.
Suport team mi nije odgovorio vec 4h tako da i da su mogli nesto sad nemogu nista. Nemogu da se ubijem imam na Crypsy u neke btc ove i odma sam promenio sve sifre i odradio 2way preko sms-a ali ako kazes da i tako moze da se desi onda katastrofa jedino Wallet varijanta.
Bolje dam otisao u kafanu i castio celo drustvo nego ovo.
 
Ja bi se zapitao odkud iz srbistana toliko ostecenih.... pratim forume i jako retko primecujem da je ko opljackan na ovaj nacin... cak su wallet lopovi retki
negde imte rupu i ti i kurajber nesto zajednicko, nije to tek tako.... pogotovo ako je aplikacija custom napisana samo za "odredjeno" jos ako je jako malo rasprostranjena AV programi nece ni znati za nju jos ako se distribuira samo odredjenima

ja bi se zapitao
 
kod koga drzite email, mozda kod nekih nasih provajdera?
 
Ma trebaju sve postupke svoje da analiziraju, od programa koje koriste, itd... takodje i ako je sifra bila manje kompleksna uvek je moguc brute force gox-a ili btc-e

Takodje sifre ne koristiti iste na drugim sajtovima tipa "shit berze male" ili na poolovi-ma postoji velika sansa da neko drzi shit berzu/pool samo da bi skupio sto vise podataka o korisnicima, nemate pojma koliko ljudi koristi iste sifre ili kombinacije koje se lako provale!

Bilo je nekih reci da mcxnow sifre belezi u plain text-u ako je istina pa se onda zamilsite!
 
Poslednja izmena:
Eto samo da vam kazem neko mi je provalio u twitter kojem sam otvorio samo da pratim desavanja o crypto valutama, naravno sifra me je bezveze bila ona koju svuda stavljam gde mi sifra i pristup nisu vazni, eto dokaz :)
neko nas zestoko PRATI!
 
Koristis li neki AV ili bilo kakvu vrstu zastite ?
 
Koristis li neki AV ili bilo kakvu vrstu zastite ?

Ako pitas mene da, meni je jasno kako su usli u twiter jer saqm tu stavio kako ja zovem moji univerzalnu sifru koju stavljam na poolovima, forumima gde mi nije bitan pristup... zato i akzem neko radi zestok monitoring ljudi sa bitcoin foruma, poolov-a itd....
 
Ako pitas mene da, meni je jasno kako su usli u twiter jer saqm tu stavio kako ja zovem moji univerzalnu sifru koju stavljam na poolovima, forumima gde mi nije bitan pristup... zato i akzem neko radi zestok monitoring ljudi sa bitcoin foruma, poolov-a itd....

Hmm, a da uzvratimo i mi istom merom? :D Mašine za totalnu pretragu šifara (brute force po narodski :p) imamo. Još ako udružimo hardver ima samo da pršti. ;)
 
Ma trebaju sve postupke svoje da analiziraju, od programa koje koriste, itd... takodje i ako je sifra bila manje kompleksna uvek je moguc brute force gox-a ili btc-e

Takodje sifre ne koristiti iste na drugim sajtovima tipa "shit berze male" ili na poolovi-ma postoji velika sansa da neko drzi shit berzu/pool samo da bi skupio sto vise podataka o korisnicima, nemate pojma koliko ljudi koristi iste sifre ili kombinacije koje se lako provale!


Bilo je nekih reci da mcxnow sifre belezi u plain text-u ako je istina pa se onda zamilsite!

Hm ova prica mi deluje naj realnja. Od berzi koje koristim su BTC-E (ista sifra/mejl) ,MCX now (ista sifra/email) na ta dva sajta mi je bila ista sifra i mejl kao na MT.GOX u ring a bell, na Crypsy drzim drugu sifru sad sam na svim stavio drugaciju sifru ali sad kad sam se opekao.
A naj svezija prica i je reg na SRC pool http://src.coinmine.pl/index.php na kome ima 100korisnika kopanje CPU-om ko nezna na kome mi je bila ista sifra kad sam ***** kao na goxu i to mi najvise deluje da je odatle i doslo!!!!:wall:
Da ne optuzujem pool postoji jos veca sansa da je to doslo sa sajta COINOTRON koji je sam izjavio da su mu pokrali podatke a i tu mi je nazalost bio isti user i pass.
Evo odgovora sa Goxa.
Hello,

Sorry for the inconvenience. Please change your email address password and Mt.Gox password immediately. Please do not use the same username and password on different services. You can use the Yubikey or Software Authentication on our Security Center to further secure your accounts.

Unfortunately the Bitcoin transactions cannot be reversed or cancelled. Please file a police report in order for the police to investigate the case and make an effort to retrieve your funds. We will cooperate with the police authority in providing the necessary information for the investigation, but we are unable to reimburse any stolen funds.

Best regards,

Mt.Gox Team
 
Poslednja izmena:
sad si potvrdio , ja sumnjam na coinotron, mcxnow (ima topic na bitcoin forumu o siframa i njima)... gde ima dima ima vatre
 
Gluposti su te napisane stvari za McxNow. Vodi se hajka protiv te menjacnice zbog arogancije, egocentrizma ali i genijalnosti Real Solida! Predvodnik hajke je user Bitcoin Express, a prati ga i Usahero... RS passworde drzi encrypted i menjacnica ima najbolje obezbedjenje od svih trenutno aktivnih.. Skoro pa je neprobojna za hakere, jer je sam RS vrlo paranoican za takve stvari. Sigurnije se osecam sa BTCovima tu bez 2 way authenticatora nego naprimer na BTCe ili Cryptsiju sa ukljucenim svim zastitama...
 
Moguce, ali passwordi nikako nesmeju biti isti i slicni, postoji gomila shit berzi u koje spada i mcxnow a mozda i btc-e :p
o pulovima da i ne pricama, meni je neko sa pool-a nekog usao na twitter jer su iste sifre, a twiter sam otvorio samo da bi pratio novosti i svi ti nevazni sajtovi su bili na istoj sifri... znaci ili neki shit forum ili pool

honeypot je zakon kad ga navatas resis sam ako je u blizini pa nek se leci do kraja zivota :mad:
 
Poslednja izmena:
Naravno za poolove jedan glupi password i auto transfer! A za menjacnice kompleksan password i za svaku drugaciji...
 
zeljko je napisao(la):
Ja bi se zapitao odkud iz srbistana toliko ostecenih.... pratim forume i jako retko primecujem da je ko opljackan na ovaj nacin... cak su wallet lopovi retki
negde imte rupu i ti i kurajber nesto zajednicko, nije to tek tako.... pogotovo ako je aplikacija custom napisana samo za "odredjeno" jos ako je jako malo rasprostranjena AV programi nece ni znati za nju jos ako se distribuira samo odredjenima

ja bi se zapitao

Njemu je jednostavno bilo dovoljno da mazne sifru kako god i prebaci coine sebi bez problema. Meni je ocigledno oteo komp i odradio sve sa moje masine. Jedino tako je mogao da mi zaobidje autentifikaciju, bio sam ulogovan. krastavac, kasnije mi je tek palo na pamet da bih trebao svako vece makar da se izlogujem s berze jer mi je masina 24/7 upaljena, to je moglo da me zastiti. I nije istina da su samo ljudi iz Srbije pokradeni, ima ih dosta na BTC-e koji su se zalili, pricao sam s nekima, razmenili smo iskustva.
Zbog cega sumnjas na coinotron? Ja tamo imam gomilu coina i stvarno nisam cuo da su nekome odande maznuli coine.
 
Nazad
Vrh Dno