Šta je novo?

BTC / LTC [poolovi, zastita naloga]

mozda im je neko provalio u bazu pa na ovaj nacin pokusavaju da zastite sredstva ....

Verovatno, ali 42 sata ne mogu da povučem koine.

Bojane, čuvaj backup na drugoj particiji ili flešu (DVD-u) i šifruj wallet. To je najsigurnije. Problem je što nećeš moći brzo da reaguješ na promene na berzi ali koini će biti sigurni.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sve i svasta instalirao i do sad nisam imao problema, kontam da je najgore da se pokupi neko custom made ****** koje ce imati pristup kompu i kojeg AV i ostali programi nece detektovati.... donekle pomogne fw ali ako je backdoor sakriven u novcaniku a ti das pristup tesko da ce pomoci tesko da ima pomoci, mada nisam video da se iko zali na wallet-e da su zarazeni, bilo je jedino price ko je skidao sa cudnih linkova... za officijalne nisam primetio da se iko zalio ....

Kontam da se jedino tako 2 way verification moze zaobici tako sto ce neko upravljati tvojim kompom... kontam da ti je sa tvoje IP adrese sa gmail-a verifikovana transakcija?

Takodje na BTC-e moras imati bar dve zadnje opcije za 2 way verifikaciju znaci obavezno za:
Withdraw funds
Change security settings

Dok za login kontam da i nije neophodno a ove dve moraju obe da budu chekirane, jedna bez druge nema smisla
 
Poslednja izmena:
ja imam koine na VCX-u a tamo nema ni 2 way verifikacija vec samo sifra al ako mi neko provali na moj mail i zatrazi nedaj boze promenu sifre eto ti ....
 
Stvarno mi je zao sto ti se ovo desilo. Da bogda dao pare na lijekove ko god je to ucinio. Mislim da je najpametnije dignuti linux pored windowsa pa sa njega raditi na berzi i drzati wallete.
 
Ma stvarno ovo postaje s* anje mogu da zamislim ako se osecas, i to moze svima da se desi sto ne uzme ovim preprodavcima koji imaju milione. Jos nesto meni Bitdifender svaki dan prijavi da neko skenira portove i osine ga e sad kolliko je on dobar AV videcemo
 
Poslednja izmena:
Pa nikad ne stradaju oni sto imaju milione nego sirotinja. Skuckas nesto crkavice i onda dodje ***** i pokrade te.
 
Ipak je izgleda najbolje sto moj drug a nas kolega Mige radi.

Cim nakopa 100-tinjak$ povuce pare u svoj budjelar.
 
Pa izgleda da ce mo morati tako cim napravis 1BTC oma u banku i kolki je kurs to ti je da cekamo pump postaje opasno
 
au jbt, koje njesra...a ja mislio da sa 2 step nema shanse niko da provali....
 
Mozda imaju insajdera ko za testove:D
 
Pa na mail si dobio sa koje IP adrese si se ulogovao na BTC-e.
Ako je tvoja onda je neko to odradio sa tvoje masine.
 
sta kaze ip adresa i na koju adresu je poslano?
 
ja upravo instalirao LTC wallet na flesku , sinhronizacija ima da potraje do sutra verovatno, mora da postoji neko bolje ili slicno resenje od offline walleta:S:
u medjuvremenu skeniranje desktopa je u toku , sta li jos da preduzmem ???
 
Poslednja izmena:
pa valjda moze da vidi na koju adresu su poslati novcici,

kad se prosli put nekom desilo slicno, ja sam lepo sve poslao na btc-e, udario format i nov sistem, instslirao i sinhronizovao walete, poslao sve ss btce na njih, enkriptovao ih i zipovao sa sifrom, prebacio na 3 fleske, izbrisao walete sa kompa i grnerisao druge, sifre imaju velika/mala/brojeve/znakove intrtpunkcije itd i nisu kratke, sve to zapises u svesku i molim lepo
 
^
i jos nesto na gmail ukljucis 2 way verifikaciju tako da neko ne moze da ti se loguje na mail dok ne ukuca sifru koju ti svaki put gmail salje na mob kad pokusas da se logujes na svoj mail e sad ako neki majstor uspe i sms da posalje sebi onda neka nosi sve ... zasluzio je :S:
 
Ma takve Crackere treba naci polomiti im noge, ruke, itd... ostaviti ih sakate do kraja zivota i sve to okaciti na youtube-u
 
pa da na tu, jeste anonimna ali pogledas malo transakcije ispitas situaciju, mada jeste da nema nista od toga
 
Bojan.zex je napisao(la):
^
i jos nesto na gmail ukljucis 2 way verifikaciju tako da neko ne moze da ti se loguje na mail dok ne ukuca sifru koju ti svaki put gmail salje na mob kad pokusas da se logujes na svoj mail e sad ako neki majstor uspe i sms da posalje sebi onda neka nosi sve ... zasluzio je :S:
Ukljuceno je i to. I kad sam ustao, po navici prvo pogledam u fon da vidim koliko je sati. Cim mi se upalio ekran na display-u me cekao SMS od Googla sa codom. Dal je probao to pa ima neku foru ili je nasao nacim da zaobidje nemam pojma. Stvarno se ne razumem u hakerisanje.
Toliko sam se smrkao danas i kad su me videli moji matori odmah su pitali sta mi je, mislili da je neko umro. Kad sam im objasnio da su mi maznuli sve oni ljudi seli i kao, pa mi smo mislili da je to sigurno.
Ja poceo da se smejem i pricam: Kevo, Kinezi hakuju Pentagon i kradu im projekte a nece mene.

Postoji nacin za sve. Ocigledno da autentifikacija nije dovoljno dobra zastita. iako smo mislili da je to resenje za nase probleme. Izgleda da je samo trebalo malo vremena da rese i to.

Ceo dan nisam bio kuci, otisao sam s drustvom malo da se izduvam i ne razmisljam. Unazadili su me opasno i pokvarili planove ali idemo dalje. Sutra cu da sredim masinu ali opet mi briga ostaje... Sta ako i dalje budem imao nesto na masini?
 
Btw ima i vcx 2-way vec neko vreme, al koliko vidis ni to ne pomaze!!

i to sam aktivirao upravo sada, jezim se kad pomislim da treba recimo offline wallet da stavim na flesku ili njegov backup , fleska ume da crkne bez najave, jedino ko nesic na dve pa ako obe riknu ondaaaaa si stvarno maler...

sad kako je moguce da na guglu zaobidju aktivaciju sms porukom to mi nije jasno osim ako su oni iz gugla tolki retardi pa jedna sifra traje sve dok se ne logujes na acc i onda tamo neki baja koji ti je provalio usser i pass uz pomoc nekog kej logera ima dovoljno vremena da ukljuci brutforce i krene da melje, ono sta je 6-to cifreni broj za npr 10GH/s... nista.

e sad SaleKg kaze da prebacim wallet na drugu particiju al mi nije jasno sta onda dobijam ???
 
e sad SaleKg kaze da prebacim wallet na drugu particiju al mi nije jasno sta onda dobijam ???

Kao backup. Koliko često ti je "crkavao" HDD? Možeš i na jedan CD/DVD da narežeš backup wallet-a. U njemu imaš opciju za šifrovanje, a ako ni njoj ne veruješ šifruj taj fajl sam, stavi AES 256 bita ključ i ne brini se. Taj fajl dnevno/nedeljno/mesečno (kako ti je volja) ažuriraj i miran si. Problem je u tome što nećeš moći brzo da reaguješ na promene na berzi.

Ja ću tako da uradim s mojih 50 LTC-a. Kopam dalje, pa kad nakupim nešto opet ću u novčanik. :) Sve dok mi cena ne bude odgovarala, e onda sve pošalješ na berzu, prodaš i povučeš novac.
 
hvala Sale

@Kurajber
nego ne rece ili sam prevideo koju si zastitu koristio na tom desktopu (antivirus)

jbt. sad sam se ufrkao zato sto sam ja moj mail otvaro svud redom kod drugara i gde stignem a zatreba mi nesto... bog cuva budale ...:D
 
Ukljuceno je i to. I kad sam ustao, po navici prvo pogledam u fon da vidim koliko je sati. Cim mi se upalio ekran na display-u me cekao SMS od Googla sa codom. Dal je probao to pa ima neku foru ili je nasao nacim da zaobidje nemam pojma. Stvarno se ne razumem u hakerisanje.
Toliko sam se smrkao danas i kad su me videli moji matori odmah su pitali sta mi je, mislili da je neko umro. Kad sam im objasnio da su mi maznuli sve oni ljudi seli i kao, pa mi smo mislili da je to sigurno.
Ja poceo da se smejem i pricam: Kevo, Kinezi hakuju Pentagon i kradu im projekte a nece mene.

Postoji nacin za sve. Ocigledno da autentifikacija nije dovoljno dobra zastita. iako smo mislili da je to resenje za nase probleme. Izgleda da je samo trebalo malo vremena da rese i to.

Ceo dan nisam bio kuci, otisao sam s drustvom malo da se izduvam i ne razmisljam. Unazadili su me opasno i pokvarili planove ali idemo dalje. Sutra cu da sredim masinu ali opet mi briga ostaje... Sta ako i dalje budem imao nesto na masini?
Hajde da ti pomognem. Nije tebe pokrao neki haker, oni se ne zazaju za 10BTC, oni vijaju mnogo vise. Tebe je pokrao NEKO KOGA LICNO ZNAS. Negde si se ulogovao, email, neko je video, dosao do naloga, a posle mu je bilo lako da ti trazi na btc-e sifru da je izgubio. Mozda je cak i to znao. Uzmi u obzir da je trebalo dosta toga da zna, BTC-E, email, autentifikaciju, mnogo je to stvari da bi neko sve to provalio. To je neko koga znas, neko ko je na trenutak imao pristup tvom racunaru, mobilnom telefonu. Ond kada ti je sazano sifre, poceo ej da prati i odabrao pravi trenutak za napad. Svaki put kada se ulogujes na BTC-E dobijes email da si se ulogovao. Da bi taj neko proveravao tvoj status i kolicinu coina na BTC-E morao je povremeno da se loguje. A nakon toga i na email da obrise mail sa porukom o logovanju. E sada pamet u glavu i posmatraj okolinu i "prijatelje", mozda i provalis ko je.
 
Da ja pitam samo da li je normalno da sa btc-e ne mogu da obrisem msg?! Juce mi je neki lik slao ponudu za neke trejd botove, imam answer i delete i kad stisnem ovo drugo ne obrise poruku, i dalje je imam?!
 
evo sad bas probah i ni ja ne mogu da obrisem poruku kada kliknem na delete samo je otvori, to je za poruke u inboxu dok u outboxu ih brise odmah
 
Imas i na gugl nalogu opciju da vidis sa kog ip imas logovanja zadnjih dana. Po tome lako mozes videti dal ti je neko usao na mail.
 
GoranM je napisao(la):
Hajde da ti pomognem. Nije tebe pokrao neki haker, oni se ne zazaju za 10BTC, oni vijaju mnogo vise. Tebe je pokrao NEKO KOGA LICNO ZNAS. Negde si se ulogovao, email, neko je video, dosao do naloga, a posle mu je bilo lako da ti trazi na btc-e sifru da je izgubio. Mozda je cak i to znao. Uzmi u obzir da je trebalo dosta toga da zna, BTC-E, email, autentifikaciju, mnogo je to stvari da bi neko sve to provalio. To je neko koga znas, neko ko je na trenutak imao pristup tvom racunaru, mobilnom telefonu. Ond kada ti je sazano sifre, poceo ej da prati i odabrao pravi trenutak za napad. Svaki put kada se ulogujes na BTC-E dobijes email da si se ulogovao. Da bi taj neko proveravao tvoj status i kolicinu coina na BTC-E morao je povremeno da se loguje. A nakon toga i na email da obrise mail sa porukom o logovanju. E sada pamet u glavu i posmatraj okolinu i "prijatelje", mozda i provalis ko je.

E to tek nije moguce, stvarno ne mogu da objasnjavam zasto. Opet kazem, stvarno pazim na sigurnost. Ne znam kako je izveo. Pretpostavljam da je sve uradio s mog racunara, pitanje je samo kako je usao tu. Ako sam vec zakacio nesto valjalo bi znati sta i gde.

Imam i ja taj PM za botove. Nemoj da neko naseda na to, cim se on tako reklamira znaci da je puska i da ce da vas pokrade. BTW, taj user sto je slao poruke je banovan. To mi je btc-e potvrdio, jer sam i njega prijavio usput. Podrska im je ocajna cisto da znate.
 
Nazad
Vrh Dno