Šta je novo?

BTC / LTC [poolovi, zastita naloga]

Sta mislite ima li potrebe enkriptovati wallet na linuxu?
 
BTC-e je počeo da mi prijavljuje grešku kod OTP koda, ne mogu da se ulogujem. Mogu da resetujem password, što sam i uradio ali OTP kod se ne poklapa.

Da nije istekao OPT?

Neko je činimi se imao sličan problem. :trust:
 
Uradi update OTp-a. Istekli su kodovi i moras nove. Ja sam imao problema, ali sam imao i sa acc.

Idi u settings\ Time correction for codes
 
Uradi update OTp-a. Istekli su kodovi i moras nove. Ja sam imao problema, ali sam imao i sa acc.

Idi u settings\ Time correction for codes

Da, to je to. Sećam se da je neko imao ovaj problem ali nisam znao ko i kako ga je rešio.

Nešto brzo su mi se istrošili ovi na BTC-e.
 
Ljudi, sklanjajte sve sa BTC-e, pokrali su me nocas. Ode mi 2 meseca kopanja. I pored 2 step autentifikacije i toga sto sam se pazio, sve mi je otislo.
 
:mad: kako ??? ja sam cak bez autentifikacije drzao duze vreme i sad proverih sve je na btc-e !!!

uhh je reko ne treba offline wallet.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma kako. 100% mi je nekako usao na masinu ali nemam tri blage kako je moguce. Ne klikcem nista, ne znam kako je mogao da mi upadne. Cak mi je i na mailu potrvdio transfer coina. Odlepio sam!
Znaci sad sam 100% siguran da niko ne moze biti siguran. Ako se neko resi da te zvekne zveknuce te bez problema ma sta ti radio.
 
Ako si ulazio preko Androin telefona i slicno ili preko skype prihvatio nekoga na listu itd itd eto ti odgovora . KIS Kaspersky Internet Securiry pa nek koci masina koliko hoce :D
 
Nemam pojma kako. 100% mi je nekako usao na masinu ali nemam tri blage kako je moguce. Ne klikcem nista, ne znam kako je mogao da mi upadne. Cak mi je i na mailu potrvdio transfer coina. Odlepio sam!
Znaci sad sam 100% siguran da niko ne moze biti siguran. Ako se neko resi da te zvekne zveknuce te bez problema ma sta ti radio.

Jesi li kopao neki od ovih CPU koina ili neki novi koin koji nema pool? Koliko vidim, uglavnom ih kopaju preko wallet-a, a šta sve sadrži taj wallet ko zna.
 
Nemam pojma kako. 100% mi je nekako usao na masinu ali nemam tri blage kako je moguce. Ne klikcem nista, ne znam kako je mogao da mi upadne. Cak mi je i na mailu potrvdio transfer coina. Odlepio sam!
Znaci sad sam 100% siguran da niko ne moze biti siguran. Ako se neko resi da te zvekne zveknuce te bez problema ma sta ti radio.

Jbm ti sunce! Cekaj, imao si 2-way auth?! Kako je to uspeo da hakuje?

Evo ja sad hteo 1 btc da prebacim sa btc-e na Mtgox, i kaze 'money hold. 1407 min left'... WTF?
 
Jbm ti sunce! Cekaj, imao si 2-way auth?! Kako je to uspeo da hakuje?

Prosto :(. Izgleda da im je baza OTP kodova premala. Meni je se vrlo brzo istrošila tako da potpuna pretraga istih (brute force) i ne predstavlja neki problem.

Mada, s obzirom da su mu provalili i na email najverovatnije je trojanac ili je "nastradao" android.
 
Sto je najgore i fon mi je poprilicno klot i nista novo nije instalirano kao ni na kompu. Stvarno se pazim. Razbio mi je autentifikaciju na btc-e i razbio mi je autentifikaciju na googlu i potvrdio je link u mailu za prebacivanje coina.
Nemam pojma kako je uspeo. Skeniram masinu svim i svacim i nema nista na njoj kao. Veceras cu da je reinstaliram od nule ali i posle toga uopste ne znam koliko smo sigurni.

Jedno jedino pravilo koje sam prekrsio i obilo mi se o glavu. Pre par dana sam skupio sve coine na jedno mesto. To je ocigledno najveca greska.

Pamet u glavu i drzite coine na 4-5 razlicitih mesta. Pitanje je koliko ce vam to pomoci ali sigurnije je svakako i lakse da vam ukradu samo 100 umesto 350 coina.

Kad sam se probudio sacekala me je google autentifikacija u SMS poruci, tada sam skontao da sam prsao. Moguce je da je i preko fona ali kako bas sad odjednom? Cak mi je i automatski update iskljucen jer mi je srkao bateriju.

Edit: ali mislim pre da mi je hackovao masinu nekako. Primetio sam da mi je jedan tab zatvoren koji inace stoji otvoren.
 
Poslednja izmena:
...

Jedno jedino pravilo koje sam prekrsio i obilo mi se o glavu. Pre par dana sam skupio sve coine na jedno mesto. To je ocigledno najveca greska.

...

Ovo je meni sumnjivo. Zasto te taj nije hakovao pre nedelju ili pre mesec ili pre pola godine, nego bas sad kada si sve skupio na jednu gomilu? Da li je neko znao da ces to uraditi ili da li si mozda nekom rekao?

Edit: ali mislim pre da mi je hackovao masinu nekako. Primetio sam da mi je jedan tab zatvoren koji inace stoji otvoren

Da nije mozda preko Team Viewera?
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi. Sto je najgore, ja sam sa Vircurex-a prebacio coine na btc-e jer mi je delovalo sigurnije posto vircurex nije imao 2-way vec samo OTP. Tako sam natrpao nesto coina na gomilu ali stajalo je vec skoro mesec dana na 200+. Tek pre neki dan sam prebacio sa pool-a na gomilu i prodao neke ftc-ove sto sam imao. Mislim da je to samo koincidencija.
Sve i da sam npr. tebi rekao da cu prebaciti, sta bi ti s tom informacijom mogao da uradis? Nista.

Moja je greska sto sam skupljao na gomilu. Svima sam govorio da to ne rade. Javice se sigurno 10 ljudi kojima sam to rekao. I na kraju krenem da kliknem da nagomilam novcice i pomislim na ovo da moze da se desi. Ali ipak sam kliknuo, misleci, ma nema sanse da mi se desi to, ja se pazim.
Svoje sam pravilo prekrsio i nisam poslusao instinkt koji me obicno ne vara, mislio sam paranoja je.
 
Po tome kako ai napisao taj te je samo pratio i cekao da se skupi neka cifra.

Ispada da je najsigurniji sopstveni sifrovani novcanik. I da ga ukradu ne mogu nista s njim.
 
Bas zbog svega ovog, skenirao sam hard i za GUIminer Alpha, kojim rudarim, je nasao ovo:

Nesto za paniku, ili? :)
 

Prilozi

  • gui.jpg
    gui.jpg
    137.3 KB · Pregleda: 201
Ja rudarim s njim, ne znam šta da ti kažem jer sam ja amater i imam neku siću pa verovatno nisam nijednom lopovu interesantan. :)
 
e do qrca, ja mislim da je do timvjuvera
 
Sale KG je napisao(la):
Po tome kako ai napisao taj te je samo pratio i cekao da se skupi neka cifra.

Ispada da je najsigurniji sopstveni sifrovani novcanik. I da ga ukradu ne mogu nista s njim.
Pa je 250 coina pre nedelju dana bilo malo? Mogao je i tada opusteno. Mogao je i pre 3 dana kad sam skupio sve ali nije ni tada. Mislim da je to ipak slucajnost. Mada realno, ako mi je upao i na btc-e i na gmail jutros onda je mogao da mi upadne bilo gde bilo kada i pokupi sve. Imam i log na googlu jutros u 7:43.

Najcrnje mi je sto je ovo trebala da bude prva lova koju sam zaradio a da ne ide na HW i otplatu istog. krastavac, idemo od nule.
 
cenim da je u pitanju vise do 10 coina, mozda i 15... ufff jako nezgodno. Mogu misliti kako si pop*zdeo.
 
neki predlog kako se zastititi???
 
358ltc-a i 53ftc-a.
Jedino sto nisam probao je da stavim kondom na tastaturu i da se prekrstim, sve ostalo sam pazio.
 
mozda im je neko provalio u bazu pa na ovaj nacin pokusavaju da zastite sredstva ....

358ltc-a i 53ftc-a.
Jedino sto nisam probao je da stavim kondom na tastaturu i da se prekrstim, sve ostalo sam pazio.

dal da predjemo u offline wallet
a i to nosi peripetije, mora da se updatuje wallet, da se backup-uje e flash jer ne mozes da drzis na hard, ako je uso u komp dostupno mu je sve, a sta ako fleska crkne i sl????
 
Nazad
Vrh Dno