Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanima me sta treba shvatati ozbiljno od njega? strasno..ali ljudi samo neka veruju u bajke
 
Molba da se koliko toliko drzimo teme i da ne nastaju bespotrebne rasprave.
Hvala.
 
ne znam ko je gospodin Borko i nisam upucen u njegov forumski zivotopis, sto se mene tice LA je imao prilicno dobre analize koje su mi dosta finansijski koristile. Osobi koja je donirala Benchmark? clanu za operaciju deteta prilicno veliku sumu novca, pretpostavjam da nije namera preprodaja naloga ili iznosenje laznih analiza, pogotovo sto napisano o 8k retestu, meni kao sitnom amateru deluje racionalno, zato i postavih pitanje o kredibilnosti@Borka i u kom svojstvu isti pise.

Zao mi je sto zbog svoje neaktivnosti na KSB uzrokovane licnim problemima, nisam u mogucnosti vise da citam njegove, kao i postove S. Djak-a i ostalih koji su prestali i ovde da pisu... Prastajete ljudi ako sam nekog napisanim uvredio ili zbog nedostatka informacija/znanja izneo neke pogresne zakljucke.
 
p3dJ4

Ako si poslusao LA... i pukao pare zbog toga ne mozes njega kriviti nemamo 6 godina niti smo u vrticu. Ne postoji osoba koja ima 100% procena trade-a. To smo rascistli vec 100 puta.

Sta god da je ovde to neces resiti i prestani vise da spamujes topic jer zadnjih nekoliko postova samo ceekas da pomenes da je on prevarant, da ne treba ga svatati ozbilj i ostalo.

Ako oces ucestvuj konstruktivno u raspravi, ako neces neces ucestovati uopste i reseno.
 
Odbili smo se od 10500,nadam se da je tu bilo dno...e sad do bekta da se polako dižemo...
 
Tek smo pre nedelju dana probili $10k. Polako. Pullback je bio sasvim očekivan posle one parabole.
 
Odbili smo se od 10500,nadam se da je tu bilo dno...e sad do bekta da se polako dižemo...
BTC za 24 sata sa 13.800$ na 10.800$, kakav brz pad. Čekam 13.000$ ponovo, kad sam čekao godinu dana, mogu još malo. :d
 
Evo ovako, posto lepa rec Weasela izgleda ne vredi:

spomene li jos neko u buduce Borka, etiketiranja, psiho analize, Klintone, amerike i sav ostali trash koji ni sa kilometra ne treba da bude blizu ove teme ce biti momentalno bez pardona privremeno banovan aka poslat na prinudni godisnji. Ako i posle toga bude ponovio "prekrsaj", sledi trajno oprastanje.

Ako ne znate lepo, ne znamo ni mi, dosta je bilo.

Izvolite, na dalje zavisi od vas.

P.S.: postovi koje cu zapoceti nekom glupom opaskom/offtopicom pa ga zavrsim sa strucnom analizom trzista ce se isto tretirati kao da je 100% off, cisto da ne bude zabune
 
Poslednja izmena:
Pitanje:

Prilikom prethodnih rasta cena, pogotovo vrtoglavih, tj. brzih, uvek se dolazilo ovde sa vestima, povoljnim vestima po kripto svet, i nudile su se kao razlog rasta cene, bar deo razloga. Osim toga da Facebook ulazi u igru sa nekom svojom verzijom, nisam video, čuo ni jednu direktno povoljnu vest za kripto svet. Jesam li nešto propustio, ili ih zaista nije bilo?

Podpitanje:

Kako neki ovde dolaze do zaključka, tj. na osnovu čega, da svež novac ulazi u kripto? Jer npr. 10 kitova koji imaju po $10,000,000 mogu da se podele u dve grupe po 5 i da naizmenično kupuju jedni od drugih BTC za sve višu cenu. Npr. jedan kupi od drugog 1000 BTC za $10,000,000, cena ode gore, treći kupi od drugog 950 BTC za $10,000,000, cena ode gore, četvrti kupti od petoj još manje BTC za isti novac a cena ode još gore. I tako kad pomere cenu, ovce se poplaše, krenu da kupuju po sitniš, a pošto ovaca ima dosta, sitniš se namnoži i na kraju ovce kupuju BTC za 50% višu cenu, a kitovi im prodaju BTC. Čim se kitovi isključe iz igre, legne im keš, ovce se ponovo poplaše jer rasta nema, počnu da prodaju, cena pada, kitovi pokupuju za 50% niže.

Ili tu ima neka logička greška koja kaže da ne može ovako?
 
nema, svi bi mi tako da imamo jedno 1000btc-a ili par miliona
 
imam na poloniexu neku sicu (oko 500e) koju bih da izvucem....ako je neko zainteresovan neka se javi na pm
 
OK. Zbogom.
Niko nije prisiljen da ucestvuje na temi.
 
I popusti juče trendline, ipak nije izdržao. Od BTC-a koji sam kupio po 10k samo sam deo bio prodao za profit, rekoh daj da preguram buru, 10k će sigurno držati, odskočiće cena opet. Međutim, davincij15 izbaci novi video i isprepada me, kaže da veruje da je ovo 40% korekcija, ja se uplašim, velika lova je u pitanju i sve istresem na 11200. I šta je bilo? Do jutra se lepo BTC povratio i opet mu trendline služi kao support, kao što sam prvobitno i očekivao.

Koliko mi je pametnih saveta davincij15 dao, toliko puta me je sj3bao do koske. Manje-više što mi je zeznuo profit, nego što mi je zeznuo poziciju, više nemam nigde sigurno mesto da opet uđem. Lude stvari se po pravilu dešavaju vikendom, verovatno će vikend trejderi opet da napadnu istu metu, ko zna ovaj put možda i probiju, nikakvog mira ovde više neće biti, samo stres non-stop, a ja takve stvari ne volim.
 

Prilozi

  • gnome-shell-screenshot-O9213Z.png
    gnome-shell-screenshot-O9213Z.png
    34.8 KB · Pregleda: 191
ZCL to buy or not to buy dzast sad :)
 
nikakvog mira ovde više neće biti, samo stres non-stop, a ja takve stvari ne volim.

BTC Nerviranje. Danas sam hteo da prodam samo da više ne pratim kako se cena kreće. Još jedna zanimljiva stvar je transaction fee ako hoću priority send (do 1 sat) je skoro 3% (7 dolara). Pa šta bi sa onim 0.3% fee koji se reklamira za slanje i primanje? A negde oko 1% za regular send. Ali ako odaberem regular pitanje je za koliko vremena će da prođe send (24h?). A za 24 sata cena može da ode 20-25% dole kao juče. Gubi se sam smisao onog što se reklamira kao prednost. Mislim jeste to ekstremni pogled na situaciju, ali 80.000 nepotvrđenih transakcija juče i toliko 'veliki' fee sigurno ne doprinose dobroj reklami za BTC. Navodno iz tog razloga neki servisi se povlače iz korišćenja BTC-a, ali sa druge strane nepotvrđene transakcije i fee navodno govore da se radi o bullish trendu. Aj sad. Store of value ima smisla, ali ova gužva sa transakcijama ga 'skoro' izbacuje iz igre kao sredstvo plaćanja robe i usluga. Plati neko kafu 7$ i isto toliko fee. Da li to uopšte ima smisla?

BTC na 12.200$ trenutno. Čekam 13k za izlaz. A možda i popizdim pa prodam i pre toga. :d

Još nešto, svaki stav ima svoje uporište. Za nekog je nešto teorija zavere, za drugog je prava zavera tj. istina, za trećeg je istina negde između. Većina transakcija u kripto svetu se vrši u $$$. Zamislite da se pojavi ultrapopularna ekstra neverovatna berza koja preferira trgovinu u €€€. Šta to znači? Direktan udar na dolar tj. vrednost dolara opada, evro jača. Šta mislite zašto su ameri regulisali i dozvolili trgovinu kripto valutama? Ajzenhauer je spominjao opasnost od vojno-industrijskog kompleksa, pa gle čuda, pre izvesnog vremena i Donald. E sad, da ne skrećem previše sa teme.
Tako da molim vas moderatore da pokažete ipak malo fleksibilnosti.
Ispratili ste sigurno vest o Irancima koji su po džamijama ubacili rigove i rudare jer imaju besplatnu struju unutra. Dovitljivo, nema šta.
 
Ja sam pitao jer nije dzabe. skok 70% na dole u 1-2h slucajno. Nisam u toki, sta je po sredi? Ali mi koji nemamo BTC, sta da radimo da kupimo 0.1 BTC i cekamo kad izadje na milion za dva miliona godina? *mjau**mjau**mjau*a svi se lepo oparise na shitovima a oni koji su imali srecu pa sacuvali BTC od ko zna kad sad ga lepo obrcu. Ja sam samo pitao zna li neko o cemu se radi.
 
Vidim samo da na Bittrexu stoji da par ZCL-BTC od 12 jula msm da ce biti removed. Ne znam od kad je to i zasto, mozda je od danas, mozda je to posledica pada cene..
 
Delist je uzrok. Sada ostaju jedino Trade Satoshi i SafeTrade kao opcije za koje ja znam.
Ovi prvi su sumnjivi likovi , ali volume je toliko mali skoro da ne postoji.
Ovi drugi deluju kao fer ekipa, ali volume je i prakticno nepostojeci.
Lepota, sve u svemu.
 
Zone za uzimanje dela profita profita su 11400-11500, pa 13800-13900, posle toga je sve blue sky jer će mediji učiniti svoje i pogurati lagano cenu. Već su krenule priče na CNBC-u kako se više nikad neće moći kupiti bitcoin ispod 10k :d
Post od pre nedelju dana, targeti pogođeni u $
22.06.2019., 11:54
ko je ispratio, nema na čemu ;)
 
Post od pre nedelju dana, targeti pogođeni u $
22.06.2019., 11:54
ko je ispratio, nema na čemu ;)

Naknadna pamet ne koristi nikome. Znao sam i ja odlično zonu u kojoj čeka otpor, ali ni u snu nisam preptostavljao da će neko da postavi takvu nagaznu minu tačno na 61,8%. Ideš i misliš, mesecimo nismo naišli na nikakav otpor, daj da malo testiramo hoće li neko da... SUNCE LI TI ŠTA JE OVO!

Ne očekuješ da iznenada BTC padne 2k za 10 minuta jer to nikad nije učinio. Generalno, u ovom bull marketu BTC neprekidno radi stvari koje niko ne očekuje, vidi se da je ekipica ukapirala da je tržište postalo predvidljivo jer svaki ciklus liči na prethodni, ovaj put se neprestano vade novi trikovi iz rukava.
 
nije naknadna, pogledaj cenu i datum posta. i sad kad bih ti rekao da je dobar ulaz za nedelju dve izmedju 8 i 9k?čak ću postaviti par ordera i ispod, čisto da se pokupi ako bude neki wick ( flash crash )..
jel bi i to bilo naknadno?
Ko god je mislio da ce pravolinijski do 20k, treba da se zapita malo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno