Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta je sada najpametnije uraditi. Preci na btc ili ostati i dalje u ltc i čekati njegov rast ?
 
Pošto mi se čini da sudeći po kretanju cena u zadnje vreme većinu ljudi boli uvo da li je DASH ili neki drugi novčić napredniji od btc prethodno pitanje o prelasku na btc se odnosi i na njega.
 
BTC nezadrzivo srlja u progres!
 
Ovo sve više liči na pominjani b-talas. Uklopilo bi se u dosadašnju sliku nepredvidivog,gde je situacija sa BTC-om uvek bila suprotna od ocekivane. Svi misle da je počeo novi nalet bikova,sa čime se slaže veliki broj tkz. profesionalaca,niko ne očekuje značajan pad pred polovljenje. Rast je konstantno paraboličan. Sa velikim padom bi spojili dve stvari,iscedili bi do kraja džepove sitnih kupaca,i pronašli mnogo bolju poziciju za ulaz krupnog kapitala. Gde bi mogao da bude vrh,možda na 13500$,jer što se više penje,potrebna su višestruko veća ulaganja. Naravno,postoji mogućnost da je pametni novac već ušao pred ekonomsku krizu,ali tiho bez privlačemja pažnje,kupovali su manje količine,ali konstantno,tako da su jul i avgust veoma nesigurni za neku značajniju trgovinu.

a sta ocekujes, da pokucaju svima na vrata i kazu znate ubacujemo velike pare u kripto i radimo pump, kupite i vi i trljajte ruke? Pre ce da bude da niko nije ocekivao ovoliki rast pa su profeisonalcima istresli btc iz gaca, a oni koji nisu imali cohones da kupe i na 6k, a kamoli 3k, smrde u dolarima i ne znaju sta ce, da udju treba mnogo vise love pa se ceka ocekivani pad na jesen...
 
Ako se ne varam, prošli put je alt rally počeo kada je BTC bio na oko 66% dominance-a, plus su mu otišle cene transakcija u nebesa.
Još nismo tu...

Na 62% dominance smo trenutno, zadnji put je taj procenat bio u Aprilu 2017-te. Mada bih se pre slozio sa misljenjem po kome je stvarni btc dominance mnogo veci: "Bitcoin commentators rejoiced at the latest dominance figures, with the Twitter account known as Armin van Bitcoin adding he distrusted CoinMarketCap and that the actual number was closer to 95%.
“If a coin is centralized, premined, has low trading volume, isn't listed on more than one exchange or is pegged to (Bitcoin) only trading, it's market cap is meaningless. Most coins fit in that criteria""


Bilo kako bilo, vrlo vrlo tanka mi izgleda mogucnost da shitovi prekinu ovaj masakr a kamoli naprave bilo kakakav reli.
 
Pa ja ne vidim neki masakr. Većina krštenih alt-ova lagano raste u fiat protivvrednosti. Samo što BTC raste brže, što je i logično, pošto novac u 99% slučajeva prvo ulazi u njega.
 
Skroz drugaciji trend, samo btc skace dok altovi debelo zaostaju, ne smem ni da zamislim kad bude krenuo nizbrdo btc poklace vecinu altova

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pravu sliku ces dobiti ako pogledas btc/altcoin odnos, a ne fiat.
 
Najveću količinu njenih državnih obveznica poseduje Kina,pa ako bi ona odlučila da sve to jeftino rasproda da bi izvukla deo uloženog,Amerika bi morala u rat.

U mogućnosti su da dampuju dolar, da, ali u stvarnosti to neće uraditi jer to nije u interesu vladajućih slojeva kojima odgovara trenutni status quo. Preporučujem ti čitanje odlične knjige China boom: Why China will not rule the world” by Ho-fung Hung.


A radije ću da štedim u kriptovaluti nego u bilo kojoj aktuelnoj fiat valuti. Kada zapravo ukapiraš kako fiat valute funkcionišu, samo gledaš da pobegneš od njih što je dalje moguće...

Ovo ti je ozblijno loša ideja. Ne treba da štediš u nečem tako volatilnom. Mislim možeš naravno, ali to nije štednja već kocka.

Ako već hoćeš da koristiš kripto na taj način, treba da ga izvlačiš i stavljaš u niskorizične fondove, indeksne, penzione, nekretnine, metale.
 
Kako će ovo da izgleda kad btc krene dole. [emoji23]
efb635cb30476cb291b17876ad4a9f35.jpg


Послато са Nokia 7.1 уз помоћ Тапатока
 
Ma dobro je to, uvek ima i gore. Mogu zamisliti kako je onima koji su podigli master node na nekom od MN altova(koji su i inače dobili najteže batine) e to je pure horror.
 
Ja sam jos jedan dio odvadio iz BTC kese u eth i ltc. Ovo je prilika za umnozavanje BTC.
 
Ovo ti je ozblijno loša ideja. Ne treba da štediš u nečem tako volatilnom. Mislim možeš naravno, ali to nije štednja već kocka.

Ako već hoćeš da koristiš kripto na taj način, treba da ga izvlačiš i stavljaš u niskorizične fondove, indeksne, penzione, nekretnine, metale.

Lol. U vreme finansijske krize skoro sve od toga što si naveo postaje visokorizično.
Penzioni fondovi su skoro svuda pred bankrotom.
Nekretnine su praktično svuda na zapadu precenjene.
Jedino zlato i srebro imaju potencijal da dosta skoče.

A reci mi molim te kolika je kocka kada pogledaš istoriju cene BTC-a i shvatiš da postoji samo jedan prozor od oko 2 meseca, gde bi bio u minusu da si ga baš tada kupio? Da si kupio u bilo kom drugom momentu tokom postojanja BTC-a, bio bi u plusu.
Plus, ne može niko da ti ga oduzme. Ni korumpirana vlada, ni kriminalci, ni bivša supruga...
 
Poslednja izmena:
A reci mi molim te kolika je kocka kada pogledaš istoriju cene BTC-a i shvatiš da postoji samo jedan prozor od oko 2 meseca, gde bi bio u minusu da si ga baš tada kupio? Da si kupio u bilo kom drugom momentu tokom postojanja BTC-a, bio bi u plusu.
Plus, ne može niko da ti ga oduzme. Ni korumpirana vlada, ni kriminalci, ni bivša supruga...

Problem je jedino što je većina ljudi kupila ili i čula i kupila u tom periodu od 2 meseca :)

A u vezi sa bivšom ženom, za razliku od računa u banci, kome će tvoja porodica moći da pristupi ako ti prevremeno "odeš", kod kripta će se moći pozdraviti sa tim, osim ako ih ne uputiš u sve, ali je posle onda teško reći da nemaš kripto na sudu pri razvodu :D Tj, ne mogu ti ga oni oduzeti, ali mogu njoj dosuditi stan i kola, vikendicu i sl.
U svemu valja biti umeren, nije ni kripto novost po tom pitanju.
 
Lol. U vreme finansijske krize skoro sve od toga što si naveo postaje visokorizično.
Penzioni fondovi su skoro svuda pred bankrotom.
Nekretnine su praktično svuda na zapadu precenjene.
Jedino zlato i srebro imaju potencijal da dosta skoče.

A reci mi molim te kolika je kocka kada pogledaš istoriju cene BTC-a i shvatiš da postoji samo jedan prozor od oko 2 meseca, gde bi bio u minusu da si ga baš tada kupio? Da si kupio u bilo kom drugom momentu tokom postojanja BTC-a, bio bi u plusu.
Plus, ne može niko da ti ga oduzme. Ni korumpirana vlada, ni kriminalci, ni bivša supruga...

Ne brini, već će birokratija naći način da ti uzme tvoje i da ex-ulji, makar te sačekali sa ašovom iza bankomata.

O beskonačnim naklapanjima o propasti zapada, no comment:smoke:
 
Samo opušteno. Sve ide po planu. Krenula su žestoka ulaganja živog novca u zadnjih 24h. Vrlo uskoro očekujem da zalaju kerovi. Ako to prodje bezbolno, imaćemo rast iz 2017.
A pad..will se.

edit : Da se razumemo, spremaju nam zvrčku, upravo grozničavo rade da zaustave ovo. Naravno, ne toliko zbog nas iz ilegale jer imaju mnogo većih problema od polusveta i BTC, već da ukaljaju Libru dok se još nije ni ispilila, da satru taj sistem koji ih plaši još kao ideju, u začetku. Klanjem ovih bulova žele da unesu nesigurnost u kripto tehnologiju kao monetarno sredstvo.

Dobro bi bilo do kraja vikenda da ne bude loših vesti. Ulaganja će se još pojačati ako ostane ovako. I onda od ponedeljka pratiti vesti i nagli pad ako ga bude, i držati prst na obaraču za short .
 
Poslednja izmena:
Bitcoin transfer fee oko $4.5
Počinje da se puni mempool
 
Da li sada uleteti iz BTC-a u LTC... Sada je bas dobar odnos.
 
Muski zaostaje LTC trenutno....
 
LTC ponovo kao mrtav konj, sad vec pocinje i mene da nervira. Predugo ga mrcvare, drze ga nisko. Odnos jeste odlican za ulazak. Sve mislim da ne moze nize i samo gledam kako odnos pada. BTC je u ludackom naletu. Ako vec nije do sada zakucan uskoro ce zakucati sa transakcijama, moraju altovi da krenu.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno