Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi da ne docekas LTC kao genijalac BTC na 100$ :d

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ide ovo narednih dana na 4 k max 4.1 i opet na 3.5, i tu će se zadržati malo duže nego što neki ovde misle. A ovim protokom vremena može da se dese i neka čudesa umesto najgorih trocifrenih scenarija.

Dakle, definitivno, ako izdrži na trojci do maja, predvidjam početak blagog rasta i oporavak.
 
Daj mu jos par meseci pa ces videti ;)
Ltc se lepo drzao do 100$ i onda kad je kliznio, pao je do 23 .. sad se mozda moze odrzavati i malo trzati do halvinga, pa cemo videti na leto koliko ce kostati posle ;)

ne zaboravi da ce ltc do polovljenja jos da poraste, a sad da li ce i pasti tu gde ga ocekujes...
 
Na koliko mislite da bi ETH mogao da dogura s cenom ?
Ja uzeh par komada prosle godine po ceni od 370e nadajuci se nekoj zaradi, a ono cena stalno ide dole.
Sad gledam da se izvucem i da zavrsim s tim, pa ne znam jel prodavati po 130e ili cekati bolje ?
 
Na koliko mislite da bi ETH mogao da dogura s cenom ?
Ja uzeh par komada prosle godine po ceni od 370e nadajuci se nekoj zaradi, a ono cena stalno ide dole.
Sad gledam da se izvucem i da zavrsim s tim, pa ne znam jel prodavati po 130e ili cekati bolje ?
Kada se ubunari ponovo ti dokupi i spusti ulaz. Na taj nacin ces brze da dodjes u plus ili mogucnost da prodas sa manjim minusom ako bas to zelis.
 
Na koliko mislite da bi ETH mogao da dogura s cenom ?
Ja uzeh par komada prosle godine po ceni od 370e nadajuci se nekoj zaradi, a ono cena stalno ide dole.
Sad gledam da se izvucem i da zavrsim s tim, pa ne znam jel prodavati po 130e ili cekati bolje ?

Ne bih da te skenjavam, ali nece skoro do te cifre, pa ni blizu, bar jos 2-3 godine.
Ako vec trazis izlaz, nemoj sad prodavati, vec kupi jos kad opet padne ispod 100$, i tako ces smanjiti ulaz 2-3x, zavisi po kojoj ceni ga dokupis.
U svakom slucaju, ne prodavaj sad nikako sa tolikim minusom.


edit:

Preduhitrio si me kolega CTR99 :)
 
Poslednja izmena:
Jedno je sigurno, sto pre prodas pre ce cena gore.
 
^ tako to obicno bude...
 
hm...nekako imam drugaciji pristup, 99% ljudi gubi novac a 1% ili manje zaradjuje. Po toj logici i prema sveopstem sentimentu u kriptu, svi cekaju da "dokupe" ETH po 10$ ako je moguce i LTC po 1$. Matematicki nije bas moguce modelovati sistem sa ogromnim brojem nepoznatih i dodatno zavisan od psihologije ljudi u velikoj meri. Moj pristup je potpuno suprotan poslednjih 2-3 meseca i rezultate imam u trgovini i to ne male. Ono sto je sigurno je da je kripto nepredvidiv, pored toga sto zna negativno da iznenadi, zna i pozitivno :) Sta ako smo vec usli u oporavak i bull run nije vidljiv ali je poceo? Ogromna vecina strucnjaka i ljudi koji trguju smatra da nismo dotakli dno, ali isto tako, ogromna vecina ne moze da zaradi u ovakvim sistemima. Ocekujte nepredivo i neocekivano. Ako probijemo 160$ i 180$, i nastavimo sa stabilnim a ne parabolicnim rastom (mada je moguc), ocekuje nas veoma lepa godina, koja je po meni vec pocela lepo :)
 
Koliko dobro ovi ljudi plivaju u biznisu, da sada koristeći kripto ovce zarade keš samo na izjavi za medije...

Step 1. Buy X of BTC
Step 2. Say in front of media to people that respect you: "BTC will hit $1 Million."
Step 3. Sell X BTC as price goes up because of your statement.
Step 4. Profit.

Ocigledno pali taktika.
Ovaj rast je direktna posledica dobrih vesti, narocito ona oko jpmorgan,moze ovde svasta da bude ako ne ode brzo dole. To znaci moguca nova ulaganja i zestoki bullrun. Znaci cekamo
 

Opet neko veštičarenje sa raznobojnim linijama i crtama..i mnogo filozofiranja. Mada lepa priroda.
Stvari tu malo drugačije šljakaju. Treba pratiti dobre/loše vesti i biti dobar psiholog koji čita sve tri klase trejdera.
Kitove glavne guzonje, srednji sloj ulagača i krezubu buraniju koja koja drži po neki Satoši.

I naravno hajp kao najbitniji pokretački motor, što me opet vraća na..zašto kitovi ne ulože koje milionče na promociju BTC, putem neke mega zvezde recimo. Treba navući mase opet, to je najbolji recept za bullrun.
 
Propast unistenje :(

Salim se naravno ,

da li znate sta je razlog ovakvog pada vecine valuta , ili su samo cike koje dobro trguju odlucile da okrenu smer i uzmu profit ?
 
Profit
 
Ovaj rast je direktna posledica dobrih vesti, narocito ona oko jpmorgan,moze ovde svasta da bude ako ne ode brzo dole. To znaci moguca nova ulaganja i zestoki bullrun. Znaci cekamo

Kako da ne. Blage veze nemas.

Vune su tokom '17-te uzele ozbiljan kes. Dok veci deo ne vrate na berzu, nema runa. Po slobodnoj proceni ~60% su u minusu u proseku. Dakle ima jos fino vune za sisanje.

Margina je tu kao proces ubrzavanja vracanja coina, jer MM sada samo prate kakvih i koliko ima otvorenih pozicija i sisaju kontra smerom.

Primer: $3400-3450 level na kom sam spomenuo da cemo na $4500 uskoro, dosta ih je negiralo i bilo u shortu. Na $4000+ vec ide fomo, nova ulaganja, instutucione kuce ulaze, i slicna amaterska razmisljanja poput tvojih. E to kad procitas, lepo kliknes sell i obradujes se kad posle par sati vidis $400+ svecu ali u kontra (crvenom) smeru.

Trend se ovde jako tesko prepoznaje, ali ljudska psihologija veoma lako.
 
Pusti borka ne trosi vrijeme bezveze...nego sta mislis jel kraj ovog mini bull-a
Ima li sanse da se opet proba iznad 4k+ ili ostajemo ispod.
 
Propast unistenje :(

Salim se naravno ,

da li znate sta je razlog ovakvog pada vecine valuta , ili su samo cike koje dobro trguju odlucile da okrenu smer i uzmu profit ?

cek ti kao poznati strucnjak za TA sa iskustvom , znas da je do poluge naravno?

Okrenuli su polugu i smer se obrnuo, to je bar dobro poznato.

ps. da dodam da preduhitrim strucnjaka

Screen Shot 2019-02-24 at 17.29.27.png
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* sad svi znaju crtat slike sto nije neko sinoc rekao kad je bilo 4100-4200$ take profit :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno