Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa pitaj Turke kako im je stabilna valuta sada u odnosu na kripto...
Za plaćanje kripto prvo može da postane aktuelan u državama gde se monetarni sistem raspada, tipa Venecuela, Zimbabve, Južna Afrika, a kada postigne dovoljnu likvidnost i bude stabilniji nego sada, onda može polako da se infiltrira i na druga mesta.

Hahahaha, pa ne raspada se njima monetarni sistem jer im je losa valuta nego sto im je los monetarni sistem i generalno cela ekonomija. Da hoce i da znaju da se srede bila bi im dobra bilo koja valuta.

Pisao sam negde vec, najveca razlika izmedju crypta i fiata je sto ovaj drugi ima drzavu i druge institucije iza njega. Jedina realna situacija u kojoj crypto zamenjuje fiat jeste ako same drzave izbace sopstvene crypto valute, zato sam i rekao da blockchain kao tehnologija sigurno opstaje i nalazi primenu dok za sam BTC nisam 100% siguran.
 
bas tako, a dovoljno je da na pr Aliexpres pocne da prima crypto (neko rece LTC :) ) i eto nama raketedo Marsa i cim jedan tako veliki lanac tj trgovac to uradi , iz mesta ce to uraditi i konkurencija i eto preokreta sto se kaze preko noci
 
sad opet da skoci jedno 2-3k pa plac i nestajanje onih "baba vangi" sto nisu usli na 6k, pa opet pad pojavljivanje baba vangi i njihovog slogana "pa reko sam" :smoke:
 
sta ces, oni su jos novi u prici i jos nisu naucili ovu igru

ps

nego sta bi sa onim biosima koji na svakoj karti daju preko 31?
uze li ti to? :)
pa sad cutis i zaradjujes :)
 
Ma da obogati se covek kada nasvira karte sa na 32Mhs to ako ne izvuce coveka iz bule nista nece :D Evo ja sam dobrovljac da stavim RX 580 na tecni azot da izvucemo 40Mhs iz karte :D
 
Mining je za sad skoro neisplativ i pitanje da li ce se oporaviti i ako se oporavi koliko ce to trajati .
Lako je bilo kupovati i cekati da poraste neka valuta u 2017 kad je cele godine kripto bio u rastu . Tad je bas trebalo mnogo lose da odigras pa da izgubis novac .
U 2018 valute su u padu i svako kupovanje i drzanje na duze staze dovodi do gubitka kapitala .
Trgovati u 2018 godini je jako rizicno i mora dobro da se poznaje materija . Trgovati u 2018 a pri tome nemati opciju prodaje na kratko valuta dok su one u trendu pada sigurno vodi u gubitak .
Tgovanje je novi trend koji ce obeleziti 2018 a verovatno i sledece godine ali kolege za trgovanje vam treba ogromno iskustvo , znanje , posvecenost itd .

Neverovatna je potreba nekih ljudi na forumu da cuju ili kazu "Bice BTC ovoliko ili onoliko" ,i to tad u tom mesecu itd . To jednostavno nije moguce i svako ko ocekuje da mu se kaze cena ili trend ili pak iznosi cenu ili trend na nivou je prorocice i to moze samo za neku zabavu da prodje .

Valute ce se u sledecem periodu kretati gore dole i nekom rangu ili u kanalu kao BTC zadnjih 15 dana i tu mogu da se trguju ali samo ukoliko imate instrumente i prodaje i kupovine znaci sa marginom ili polugom . Za takvu vrstu trgovanja treba veliko iskustvo i znanje i ono sto je najbitnije menadzment racuna . Takva vrsta trgovanja je vrlo rizicna i na zalost statistika kaze da 95% ljudi gubi novac . 5 % ih zaradjuje ali to su vec vukovi i morate svoje mesto jasno videti na marketu , da li ste ovce ili vukovi :)

sretno kolege :)
 
Poslednja izmena:
Meni lično je jako zanimljivo i zabavno. Ne ulažem kapital niti hardware, samo slobodno vreme i vežbam svoje znanje i učim.

Prvo sam žestoko mašio predviđanja, ili pukim slučajem pogodio, da bi posle 2 i po godine konačno počeo da bolje "pogađam". Ali, što reče jednom La, ko hoće ozbiljno ovim da se bavi, 3 monitora, 20 sati dnevno, pa ko može i ima mogućnost neka izvoli. Mi ostali smo samo amateri.

Što se cene tiče, ostaje isto, talasanje. 6k-8k na vremenskom prostoru od 60-120 dana, bez velikih Tether i "Tether like" prevara. Sa njima, sky is the limit, tako da pratite štampanje Tether-a i sve vesti i glasine o njemu. Bilo kakva odluka da padne od strane SEC-a samo će "bezglavi pilići" da se rastrče, a pilićari da ih dobro oderu. Nakon toka, 15-30 dana sve po starom. To je moje mišljenje.
 
Pa pitaj Turke kako im je stabilna valuta sada u odnosu na kripto...
Za plaćanje kripto prvo može da postane aktuelan u državama gde se monetarni sistem raspada, tipa Venecuela, Zimbabve, Južna Afrika, a kada postigne dovoljnu likvidnost i bude stabilniji nego sada, onda može polako da se infiltrira i na druga mesta.
Pa Turci su baš primjer nestabilne valute, a i takvi su 10x stabilniji od najpouzdanije kripto valute BTC.
Upravo o tome se i radi.

Da je Turska kojim slučajem na BTC već bi prestala da postoji.

Znaš li neki međunarodni servis u kome je moguće plaćati turskom lirom?

Hva na odgovoru. :)
 
Mora ce novi mini run pre veceg potopa. Altovi su vec dobili solidno po usima i veoma je moguc kratkorocni oporavak

Ether je u problemu jer mu je previse lako popustio $300 level. LTC-u je $50 prekretnica (jednom kad sidje dole, osvajace $43 -> $35 -> $25 -> $15 levele lako).

Za sada
- ETH - $250 solidno jaka odbrana. Recovery moze do $400~450 zone.
- LTC - $50 odbrana. $75-80 oporavak izvodljiv.
- NEO - Vratio se na njegov level $13-14. Moze duplo od toga.
- XRP - 0.25 je solidno jak level. Verujem da moze 0.45+ uskoro.

BTC na level dva gore i istres. $7200 je sledeca stanica, pa $7500-7600. Ne bih se preko toga kladio za sada. Ja sam se natankao i cekam (vec solidno dugo) bulltrap za BTC. Pa ako ubodem-ubodem.

Ali ovo ima nenormalno prostra da ide dole jos. Tako da ulazite 30-50% neki max.

P.S Racunajte ako se ne istestira dobro crypto (obori do jakih levela), tesko da ce od novog run-a biti ista. Jer jaki igraci ne zele da pretplate valutu u koju ulaze. A na trzistu ima dosta primamljivijih stvari od polu izduvanog balona. Zato se i nadam $3000, tek tada cu uci i uliti nadu da cemo doziveti jos jedan jak run.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovo gore je skroz realan tekst.

$5000 je sledeca zona za test. Jednom kad to probijemo, $4000-$4100 pa $3000 nas ceka. Takodje se slazem i za mega bearish scenario, gde moze na $1200. Jer uzmite u opticaje nivoe sa kojih smo krenuli.

$3000 smo imali muke da probijemo, zato smo ga posle istestirali i ostali iznad, tj level je drzao. Takodje je tu negde i prosecan procentualni decline.

Problem je sto je posle $3000 sledeci jaci level odbrane $1800 i to je bas bas jaka zona.

po meni, sanse za $3000 su 75%. Za $1800 su 20%, a za $1000-1100 su 5% ili manje. Bitno je da shvatite da postoji mogucnost za dostizanje tih levela, i da se ne sprdate sa ljudima koji apeluju na iste. Mada ja se ne bih preterano brinuo jer ako verujete dugorocno, vas ceka dobra zarada cak i sada usli.

Ja se bunio pocetkom '13-te jer sam prodavao na $6 pa ulazio kasnije na $20, pa se bunio '15-te kada sam usao na $230-240 a on pao na $160. Koliko je to bilo bitno kada sam otresao na 30-40x vecoj ceni? Patience guys.

@Kapetan,

A kako ti znas kako misli vecina i kako znas da li je to jedini parametar za push? Shortovi govore da ljudi vise ocekuju down.
Ovaj ETF moze biti dobar indikator. Ako cena krene dole do njega, to znaci da postoji mogucnost da bude prihvacen (sto opet nije neka stvar) i da ga obaraju sa namerom da se dopune. Sa druge strane ako bude odbijen(ili odlozen) kao sto mislimo da hoce, MM je lakse da podignu market kako bi imali dobre short pozicije i onda samo izduvavanje i bombardovanje losim vestima.
 
Poslednja izmena:
3000 pa 3000..

La najavljuješ to 3000 od početka godine, al nikako da dodje.
Po svemu sudeći ništa od toga. Barem u ovoj godini.
 
Najavljujem za kraj godine/pocetak '19-te.

Ali bitno je da si se javio i odgovorio, jer sta bi mi bez tebe.

Borko money maker.
 
3000 pa 3000..

La najavljuješ to 3000 od početka godine, al nikako da dodje.
Po svemu sudeći ništa od toga. Barem u ovoj godini.

Ti se našao da prozoveš La?
I onih 0,5% koji su mislili da nešto znaš, proglasiće te za šarlatana...
 
3000 pa 3000..

La najavljuješ to 3000 od početka godine, al nikako da dodje.
Po svemu sudeći ništa od toga. Barem u ovoj godini.

Jesi siguran da to nece da se desi?
Ako covek najavljuje budi uveren da su dobre sanse da se to desi. Ja vec neko vreme pricam da idemo dole. Ne lozite se misleci da ce cena da se vrati na 8K i sl. Apsolutno nema nijednog razloga za tako necim. Sada samo mozemo da lizemo rane i spremimo pare da kupimo kad padne. Na duze staze nemate cega da se bojite, docekacemo novi krug. Kratkorocno, drz'te gace. ;)
 
Ok, ovde je zabranjeno kladjenje, pa otpada moj javni izazov Eleju da BTC neće pasti na 3k. do kraja godine. Šteta, ovo je bio zicer :smoke:

Naravno poštujem trud i analizu starih članova, ali vreme je najbolji sudija. Moje mišljenje je da je ovo daleko otišlo, mnogo ljudi je u igri, kripto se zacementirao i neće propasti.

Kuknjava koja probija uši dominira ali pažljivi posmatrač shvatiće neke stvari, love ima dovoljno, ovo mu je neko dno, možda do petice max. Može samo gore ili dugoročna stabilnost. Ajd videćemo ko je pogodio :smoke:

edit: @Saj, jesam, izbrisaše mi opkladu:-devil-:

edit: opa, vraćena opklada hihi..

@ pero, ne filozofiraj :wave:
 
Poslednja izmena:
Vidim ja sad je vecina na forumu u fazonu da idemo dole, iz toga proizilazi da je pred nama najtezi potez - odrediti dno!
 
@La 1000-1100...
Kakve su to prognoze? Zar je moguće? Strašno... - 1$ i 999$...
 
Sudeći po tvom vaspitanju i pisanju ovde ti ni rodjenu majku ne poštuješ.

Ovo znanje i analize što je LA mesecima unazad ovde besplatno delio koštaju jako puno, i najmanje što može svaki član da uradi je da mu se obraća sa osnovnim poštovanjem.


.
Ok, ovde je zabranjeno kladjenje, pa otpada moj javni izazov Eleju da BTC neće pasti na 3k. do kraja godine. Šteta, ovo je bio zicer :smoke:

Naravno poštujem trud i analizu starih članova, ali vreme je najbolji sudija. Moje mišljenje je da je ovo daleko otišlo, mnogo ljudi je u igri, kripto se zacementirao i neće propasti.

Kuknjava koja probija uši dominira ali pažljivi posmatrač shvatiće neke stvari, love ima dovoljno, ovo mu je neko dno, možda do petice max. Može samo gore ili dugoročna stabilnost. Ajd videćemo ko je pogodio :smoke:

edit: @Saj, jesam, izbrisaše mi opkladu:-devil-:

edit: opa, vraćena opklada hihi..

@ pero, ne filozofiraj :wave:
 
Poslednja izmena:
I cena BTC-a odmah skoči $400... magla.
Znas kako, moguce to sto kazes, mada ja licno mislim da taj skok od sinoc ima veze sa bittmex-om, posto je bas u to vreme kad je cena odskocila preko 400 doloresa sam bitmex sajt bio pod " maintenance " :d tj, bas u tih 5-6 minuta se nije moglo pristupiti sajtu, malo cundno, zar ne? :) Tako da mislim da je dosta ljudi puklo pare na ovom malom odbitku koji su shortovali, i mislim da u ovom krugu imamo jos prostora da idemo na gore, i da je veci deo tih 100 miliona sacuvan za odbranu nekih levela dole. U svakom slucaju, videcemo.
 
Ljudi, ne nasedajte na te brze skokove, nasankace vas najstrasnije.
Trenutno se klatimo na ivici litice, samo je pitanje kada cemo da se strovalimo. Sutra ce odluka etf-a biti okidac najverovatnije.
Dali ce doci na 3000 ili 3500 apsolutno je nebitno. Poenta je da idemo dole i pitanje je dali cemo se i na 3K zaustaviti. Otom potom, za to ima vremena i krajnje je nezahvalno u ovom trenutku traziti dno. Sada je samo pitanje gde ce biti prva ozbiljna linija otpora.

Tapatalk
 
Kakve crne 3K... Ovo će da ubode 3 puta niže i za one koji nisu svjesni oporavak se neće desiti ni 19-te, a ni 20-te.
Balon je prosto pukao i trebaće dosta više vremena da se opet okupi potrebna količina naivnih.

Do tada će mnogi da puknu i to BTC-a što imaju jer će mjesta na kojima ih skladište prestati da postoje.
Jedini "sigurni" su ovi što BTC izvuku na lični hardver i pri tome ga ne izgube za 4-5 godina.

Altovi... Možda LTC preživi. Ostali bye bye...
 
Moguće. Dokle god se drastično ne smanji procenat budućih kripto bogataša po glavi članstva prosečnog tech foruma, nema ništa od bulla.

Znači, kada nas 95% i više bude kao forum1nick, eto traženog dna. :)
 
Smesni ste vi koji prognozirate ispod 3k. Recite sta da vam radim kad ne dodje do toga?
Il ce uvek biti kao do sad: zaboravicete da se ikad rekli.
 
Ne, podsjetićemo te uskoro, a ti se i tada javi, nemoj da zaboraviš da si ikada rekao ovo gore ^
;)
 
Smesni ste vi koji prognozirate ispod 3k. Recite sta da vam radim kad ne dodje do toga?
Il ce uvek biti kao do sad: zaboravicete da se ikad rekli.

Radi sta hoces, kao i do sada. Smesno ti je sto ne vidis koliko je losa situacija?
Na veliku zalost pola foruma je teskoj zabludi i nije svesno kako lako cena moze da potone u ovom trenutku.
 
Smesni ste vi koji prognozirate ispod 3k. Recite sta da vam radim kad ne dodje do toga?
Il ce uvek biti kao do sad: zaboravicete da se ikad rekli.

Zato postoje opklade:smoke:

Evo, ja nudim u pola BTC @La-jetu da neće dodirnuti famoznih 3k do kraja godine, ali pošto do iste neće doći, naravno ne zbog mene koji sam siguran u svoju prognozu jer se temelji na proračunima koji nisu samo suva matematika i crvenoplave linije, a i ako puknem jaka stvar, imam ih poprilično :smoke:


Ovo je trid koji se bavi cenama i svako može da iskaže svoje mišljenje, jer da se ne lažemo niko na svetu ne može tačno da zna koji će biti kurs za neki dan a kamoli do kraja godine. Može da glumi proročicu i pikira neke cifre u cent (tjs da lupeta, kao neki..) ili da se stavi u poziciju realnog posmatrača i uvidi da uprkos pucanju balona, i milion negativnih dogadjaja BTC jož živi i veoma je stabilan. A to ne može samo od poverenja i tetera, nego govori da ima potporu žive love.
Od kad pratim ovu temu, a priznajem da se kajem što je nisam pratio kad sam je prvi put overio, tamo negde početkom 2013... arghhhh.. ovde jedino ko je oduševio sa mega prognozom jeste kurajber kad nas je neke upozorio da se sprema potop. Svi smo bili u nekom polusnu da ovo ide na 30k pa smo pukli dobre pare.

Ipak, ne žalim se, samo nek potraje ovako, meni sad samo kaplje :smoke:


@bombi buzzzzz buuzzzzzz...dugme za izbacivanje ne radi, sorry :smoke:

ps. davno je prošlo vreme komunizma batice.
 
Nervoza je na max. Vidim sa neki dežurni znalci već zovu admine u pomoć :)
Valjda se nadaju da će tom intervencijom oporaviti BTC ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno