Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oporavlja se BTC, ode na 87... sa tendencijom rasta.
 
Da li je neko prebacivao novcice sa MTGOX-a na bitcoin.de i koliko otprilike treba vremena da se izvrsi transver.
Primetio sam da uvek imaju bolje cene.
 
Nemoj to da radiš. I na BTC-e su bolje cene pa se teže prodaje a još teže kupuje, naročito u €.
 
Hoće neko da proda 2 btc-a? :)
 
Šta se ovo dešava sa LTC-om? 2.6 :O...
 
Neka ga....

Current Difficulty 482.51251079
Next Difficulty Estimate 385.07657710
Time to Retarget 2 days 07 hours

:)
 
ja sam mislio da će ranije da se povrati...mada meni ništa preterano sad ne znači jer nisam se nešto nakopao :) ali se nadam da će za mesec dana biti ok...
 
Nije mi jasno zasto neko prodaje silne btc po 65e.Izgleda da je kopanje pri kraju sto zbog ogromnog diff,sto zbog trgovaca sto su se navadili a njima je nebitno kolika je cena samo gledaju da naprave sto vecu razliku donje/gornje cene
 
Nije mi jasno zasto neko prodaje silne btc po 65e.Izgleda da je kopanje pri kraju sto zbog ogromnog diff,sto zbog trgovaca sto su se navadili a njima je nebitno kolika je cena samo gledaju da naprave sto vecu razliku donje/gornje cene

Znaju da ce uskoro moci da se kupi dosta jeftinije
 
Jedini pravi rast ima TRC, ako nista drugo, bar znamo da ce diff padati ovih dana. :D
 
btc/ltc je sada oko 0.029 sta mislite da li cekati jos ili sada kupiti ltc (za ove koji su prodali po 0.033 )

ma opet ce to da ide u plusu, nakupovali ljudi grafe pa sad sta ce
 
izzy je napisao(la):
Jedini pravi rast ima TRC, ako nista drugo, bar znamo da ce diff padati ovih dana. :D

Ja bih vise voleo da raste diff ali i cena da se upristoji. Bar bi znao klika mi je zarada. Tj. bar bih imao neku zaradu, ovo je ocaj.
 
I ja bih vise voleo to, ali vidimo da diff nesto bas nema mnogo veze sa cenom, ono ludilo u februaru i aprilu kada je cena rasla brze od diffa se verovatno nikad nece ponoviti. Sad je obrnuto :).
Btw sa ovakvim padovima gore dole od 30-40% za dan i slicno BTC nikada nece postati ozbiljno sredstvo placanja vec samo marginalizovana valuta za berzanske igrarije i prevare. Mozda za 7-8godina ako se nesto bitnije izmeni na sistemu funcionisanja berze itd.
 
Poslednja izmena:

Ma ovde se samo radi samo o pokušaju preotimanja tržišta. Ovo je, do sada, najozbiljniji pokušaj atentata na MtGox. :)
Danas postoje 3 moguća scenaria za svakoga ko je na berzi:
1) "cashout" - najbrži izlazak iz igre, najveća "šteta".
2) čekanje rasta cene BTCa - do ovoga će doći ponovo, mislim da će "lako" (za isto vreme za koje je pao sa 125 na 90) dosegnuti 125$.
3) konvert svega u FTC pa čeknaje x2-x10 rasta cene istog. Ovo je najduži period sa najvećim rizikom ali ubedljivo najisplativije.
 
Poslednja izmena:
Ja bih vise voleo da raste diff ali i cena da se upristoji. Bar bi znao klika mi je zarada. Tj. bar bih imao neku zaradu, ovo je ocaj.
Nisam mislio na to da ce diff padati zbog pada cijene i odustajanja rudara, vec zato sto su u proteklih par dana izasle nove valute na koje rudari prelaze, tako da je mreza btc i ltc rasterecenija...

Ma ovde se samo radi samo o pokušaju preotimanja tržišta. Ovo je, do sada, najozbiljniji pokušaj atentata na MtGox. :)
Danas postoje 3 moguća scenaria za svakoga ko je na berzi:
1) "cashout" - najbrži izlazak iz igre, najveća "šteta".
2) čekanje rasta cene BTCa - do ovoga će doći ponovo, mislim da će "lako" (za isto vreme za koje je pao sa 125 na 90) dosegnuti 125$.
3) konvert svega u FTC pa čeknaje x2-x10 rasta cene istog. Ovo je najduži period sa najvećim rizikom ali ubedljivo najisplativije.
Dosta se prica o FTC-u kao i BTB-u, s tim sto BTB trenutno nema nikakvu vrijednost.

Bitcointalk ne radi vec nekoliko sati.
 
3) konvert svega u FTC pa čeknaje x2-x10 rasta cene istog. Ovo je najduži period sa najvećim rizikom ali ubedljivo najisplativije.

Možda se dogodi. Trenutno razmišljam, kad diff FTC-a ode previše, sve to promenim u LTC i čekam izlazak LTC-a na Mt.Gox.
 
i meni ne radi, a ovaj btb ima da kopas sa ozbiljnom masinerijom dok ti 00 ne otpadnu i onda mozda dobijes neku sicu
 
Ljudi jedno pitanje, realno najbrzi nacin da ubacim gotovinu na mtgox nalog je da kupim coine od nasih forumasa i odma ih prodam. Medjutim kako je sada cena pala, te sumnajm da je iko voljan da ih proda, kakve su mi opcije da ubacim pare na nalog u saradnji sa bench komjunitijem?
Jedna varijanta je da ako neko hoce da povuce gotovinu sa svog naloga pa da je posalje na moj nalog uz moje kesiranje.
Jos neke opcije?
POZ
 
Ja tipujem na kineze sto su ucarili na asic preorder, da su uzimali $ n bi bilo ovoga, ovaku majmuni kontrolisu berzu
 
Ljudi jedno pitanje, realno najbrzi nacin da ubacim gotovinu na mtgox nalog je da kupim coine od nasih forumasa i odma ih prodam. Medjutim kako je sada cena pala, te sumnajm da je iko voljan da ih proda, kakve su mi opcije da ubacim pare na nalog u saradnji sa bench komjunitijem?
Jedna varijanta je da ako neko hoce da povuce gotovinu sa svog naloga pa da je posalje na moj nalog uz moje kesiranje.
Jos neke opcije?
POZ

Nmea veze sto je cena pala, kupis od nekog BTC-e cod sa kojim dobijas $$ ili mtgox redemable cod ako radi, samo sacekas da neko ima para na nalogu i da zeli da izvuce, kodovi se prebacuju trenutno
 
Šta je "cod"?
 
mislim da je suludo prebacivati btc u neke druge valute iz razloga zato sto je najvise ulozeno u taj ebeni btc da ce on najduze verovatno ostati u igri dok god ovo oko digitalmih valuta bude aktuelno.moje neko misljenje je da ne treba srljati i opusteno nastaviti rudariti a cena ce ponovo skociti kad raja around the world pocne odustajati od istog,a rudaranje ne moze da te uvuce u prevelik minus eventualno racuni za struju koji nisu toliko strasni
 
na mtgox-u nema vise kodova, na btc-e ima,
ides na withdraw i na opciju kao btc-e kod, onda ti se generise kod za zeljenu sumu, zatim taj kod prodas nekom i on ga redem-uje na svom nalogu bez provizije, dobra stvar, ja sam tako prodao neku kolicinu btc-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno