Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E demiose, pa što ne reče kad si otvarao temu da će ovo da vredi 40 puta više nego tada :p.

Meni ne idu suze na oči, ali ne garantujem da neće :d.
 
Gorak je ukus u ustima onih koji su prodavali po 10, 20 $ . :S:
 
...ajd sto skace, nego sto nece da padne :p.
 
pola pola, nije losha varijanta....ja uvek idem sve ili nishta :D
 
Ja i dalje navijam da ne ide previse gore jer to dovodi do skoka difa i onda necu nakopati dovoljan broj da sledece godine u ovo vreme budem milioner ;(
 
Pa skoro milioner ne zvuci uopste lose ako mene pitas. Necu nikome da kazem da ti pali malo ;)
Strpljenje je keva, oni sa najduzim zivcima ce najbolje proci. Ja sam od btc-a digao ruke pre par meseci to je to, sve sam karte bacio na ltc ali isti plan imam. Nemojmo da budemo prokleti i da uvek cekamo euro vise ali ne treba ni dati dzaba. Nekima su zivci stradali na ovome, red bi bio i da naplate na ovome.
 
Pa skoro milioner ne zvuci uopste lose ako mene pitas. Necu nikome da kazem da ti pali malo ;)
Strpljenje je keva, oni sa najduzim zivcima ce najbolje proci. Ja sam od btc-a digao ruke pre par meseci to je to, sve sam karte bacio na ltc ali isti plan imam. Nemojmo da budemo prokleti i da uvek cekamo euro vise ali ne treba ni dati dzaba. Nekima su zivci stradali na ovome, red bi bio i da naplate na ovome.

Taj sam :)
 
^Me too.

Totalno neiskustvo me je navelo na prodaju iako za tim nije bilo potrebe. Steka od 2,5k ltc-a cu se setiti tek kad isti ode preko $20, pa makar to bilo za 2 godine. ;)
 
^Me too.

Totalno neiskustvo me je navelo na prodaju iako za tim nije bilo potrebe. Steka od 2,5k ltc-a cu se setiti tek kad isti ode preko $20, pa makar to bilo za 2 godine. ;)

Ako i dalje imas rudnik iz potpisa, nastekaces ti jos par hiljada do tada :) Ocito je da interesne grupe guse ltc, ne dozvoljavaju mu rast u odnosu na btc, pa samim tim ni u dolarima.
 
Govorim za ono sigurno. Ovo sto se izrudari, deo se podigne, deo ide na kocku, a deo na druge valute pa slabo ostane nesto. :)

I sto se mene tice samo neka nastavi polako da ide gore, ne zuri mi se nigde a i sit sam naglih skokova. :) 1-2$ mesecno je ok.
 
Rudarska kompanija iz Kanade odlučila je da isplati svoje partnere, koji se bave geološkim istraživanjima, "bitkoinima“ - elektronskim novcem.'

:D kakva ironija!
 
To je vest iz posta #1788, samo prevedena na naski. :)

Btw, idemo opet gore.

Btc-e: $415
Bitsamp: $425.
 
Govorim za ono sigurno. Ovo sto se izrudari, deo se podigne, deo ide na kocku, a deo na druge valute pa slabo ostane nesto. :)

I sto se mene tice samo neka nastavi polako da ide gore, ne zuri mi se nigde a i sit sam naglih skokova. :) 1-2$ mesecno je ok.

1-2 $ bi bilo zaista mnogo, zar ne? 20-30% mesecno, mislim da je to nemoguce.
 
Mora da raste brze od 5% mesecno, barem 10% da bi imalo bilo kakvog smisla. Zasto? Prost je razlog.

Hardver kojim rudarite kosta 60% svoje nabavne cene posle 12 meseci. Matematika kaze da je to gubitak vrednosti od 1/0.6=1.666x ili ti u prevodu treba vam snaga hardwera za 66% veca svakih 12 meseci/

ako bi to sada korenovali i to tako da trazimo 12-ti koren iz 1.66666 dolazimo do 1,04348.

Dakle treba vam rast od 4,348% mesecno kako bi vasi coini danas izrdareni i kaoje cete cuvati 12 meseci mogli da vrede tama koliko ste gubli na hardweru, tj. da pokrivate taj gubitak. Naravno uz put vam se menja diff, ali ostaje logika da sto izrudarte u novembru 2013 prodajete tek u novembru 2014. AKo bi imali samo 50% veci rast od recimo 6,5% mesecno bio bi usper. Treba li napominjati da je BTC rastao negde ovim tempom, oko 7-8% mesecno, a u nekim trenutcima i vise. Isto bi voleli svi mi da bude slucaj i sa LTC ali nesto mu ne da, koci ga...
 
Poslednja izmena:
Mora da raste brze od 5% mesecno, barem 10% da bi imalo bilo kakvog smisla. Zasto? Prost je razlog.

Hardver kojim rudarite kosta 60% svoje nabavne cene posle 12 meseci. Matematika kaze da je to gubitak vrednosti od 1/0.6=1.666x ili ti u prevodu treba vam snaga hardwera za 66% veca svakih 12 meseci/

ako bi to sada korenovali i to tako da trazimo 12-ti koren iz 1.66666 dolazimo do 1,04348.

Dakle treba vam rast od 4,348% mesecno kako bi vasi coini danas izrdareni i kaoje cete cuvati 12 meseci mogli da vrede tama koliko ste gubli na hardweru, tj. da pokrivate taj gubitak. Naravno uz put vam se menja diff, ali ostaje logika da sto izrudarte u novembru 2013 prodajete tek u novembru 2014. AKo bi imali samo 50% veci rast od recimo 6,5% mesecno bio bi usper. Treba li napominjati da je BTC rastao negde ovim tempom, oko 7-8% mesecno, a u nekim trenutcima i vise. Isto bi voleli svi mi da bude slucaj i sa LTC ali nesto mu ne da, koci ga...

I meni izgleda da ga vestacki cine sve jeftinijim u odnosu na BTC. Samo nikad da pogodim pravi trenutak za kupovinu, LTC je meni doneo samo gubitke, odnosno manju dobit nego da sam imao BTC, osim kratkog perioda krajem juna-pocetkom jula.
 
U zadnje vreme se ltc drzi na oko 1% vrednosti btc-a. Slazem se sa studentom. Takodje i meni LTC nista dobro nije doneo. U losem trenutku sam zamenio 20 btc-a koji sad vrede 5 btc-a. A kako je LTC cudan u zadnje vreme, bojim se da ne izgubim i ovo malo sto je ostalo. Jednostavno sam u lose vreme presao, a ne vidim u blizoj buducnosti da je ltc ici gore. Nadam se da gresim sto se cene tice, jer sam i do sada samo gresio. :)
 
izlazak na Gox je uslovljen rastavom braka LTC-a i BTC-a. Ovde se vidi da diff-a LTC-a ce imati veliki uticaj na rast cene. Odnosno dump cene se desava zbog rasta vrednosti BTC-a, tj.kopaci alt valuta ce imati vrednost u $ ali malo BTC-a :)
 
Kako raste ovaj BTC, ima da sa 3 isplatim kredit za stan. :d
 
izlazak na Gox je uslovljen rastavom braka LTC-a i BTC-a. Ovde se vidi da diff-a LTC-a ce imati veliki uticaj na rast cene. Odnosno dump cene se desava zbog rasta vrednosti BTC-a, tj.kopaci alt valuta ce imati vrednost u $ ali malo BTC-a :)

Ma kakav crni Gox? Zaboravi tu pricu, nece da se desi. Zasto bi? Gox postaje sve manje bitan igrac, ako normalni ljudi ne mogu uplatiti/podici svoje pare odatle, da bi kupovali kriptovalutu/e, kome to treba?
 
Sve se menja, mislim da kao sto se sve moglo pre nekoliko meseci, a sada ne moze, opet u jednom periodu moci...nista nije slucajno :)
 
Ma kakav crni Gox? Zaboravi tu pricu, nece da se desi. Zasto bi? Gox postaje sve manje bitan igrac, ako normalni ljudi ne mogu uplatiti/podici svoje pare odatle, da bi kupovali kriptovalutu/e, kome to treba?

Gox ako je imalo pametan to mu je ejdina nada da prezivi, slusao sam neke price da ni jednoj berzi se ne isplati sada da uvedu LTC iako sve zele zbog arbitraze sa BTC-e gde je cena BTC-a najniza.... LTC bi to omogucio pa sad sve stoje na ledu, neko mora povuci prvi korak to svi znaju....
BTC china ima i istrazivanje sta ljudi zele i na njemu je i LTC, znaci samo strpljivo
 
Slazem se ali evo iz iskustva jednog naseg prijatelja, na predlog da uvede LTC placanje (pored BTC-a) i njegov odgovor da je za sada nemoguce, LTC gubi dosta!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno