Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim. A poceli su opet sa starom forom od 0.01 btc da obaraju cenu. Kada budu nakupovali koliko im treba ponovo ocekujte skok.

Moguce, mada ima i trgovaca koji rade sa 0.x sumama i zaradjuju na razlikama i ti kako sam ih ja nazvao "jadnici i bednici" samo stvaraju pometnju isire paniku ;)
 
zeljko je napisao(la):
Moguce, mada ima i trgovaca koji rade sa 0.x sumama i zaradjuju na razlikama i ti kako sam ih ja nazvao "jadnici i bednici" samo stvaraju pometnju isire paniku ;)
Ti zaista mislis da to rade jadnici i bednici i da sire paniku bez razloga?
Jako naivno kolega :)
To se s razlogom radi da bi spustili cenu sto vise.
Sta mislis, koji je procenat ljudi koji samo prodaju koine i ne gledaju clarcmoody i slicne sajtove koji detaljno prate stanje berze?
Ja cu da ti kazem. Jako veliki procenat.
E zato je lako izmanipulisati ljude. Cim je ponuda malo veca od potraznje na svaku normalnu ponudu idu 2 ili 3 te ponude od 0.0x btc-a. Tako svuku cenu za par eura je onaj ko gleda samo mtgox vidi najnizu ponudu i pozicionira se malo ispod da bi prodao odmah. Iza njegove ponude opet ide par nizih i to je to, tako funkcionise.
Niko normalan ne trguje jednim eurom :D
 
Genijalac sta kazes na foru pola pola?za pola para kupis i cekas povoljnu razliku u ceni,a ako krene znatnije dole imas drugu polovinu da kupis jeftino.I ides u krug.
 
Ajd konkretno: neko ima npr 8 BTC - proda sad 4 za 123€ - to je 492€; cena ode dole na recimo 75€ na duže šta onda? za ostatak tj 4 BTC kupiš po 75€ - to je 300€ znači ukupno imaš 492+300= 792€ (a mogao si imati 984€ da si sve prodao na 123€). A onda kada opet ode gore šta onda, kupiš po većoj ceni a prodao po 75? :d Šalim se malo, otprilike ovako nekako sam razumeo, treba onda čekati da ode dole još pa onda..
Naravno ima i deo priče kada ode još gore sa 123€ itd. Moraću malo da prostudiram neki instant kurs berze na netu :).
 
Poslednja izmena:
Imaš 8, prodaš 4 i onda imaš 4btc-a i 492e. Padne na 75, za 492e kupiš 6,56 i onda više nemaš 8 nego 10,56btc-a.
 
ne. pričali smo o BTC i LTC-u.

znači, imaš 10 BTC-a. BTC počne da raste (u odnosu na €), i to automatski znači da će BTC/LTC odnos da se promeni, tj. da će vrednost LTC-a opasti (u odnosu na BTC). i vice versa: ako BTC počne da pada, LTC će rasti.

e sad, da bi na neki način zaštitio svoju investiciju od 10 BTC-a, ti možeš recimo da 5 BTC-a uložiš u LTC kada je BTC u porastu (jer je LTC tada jevtiniji). u slučaju da BTC nakon toga počne da pada (u odnosu na eur), ti prodaš deo LTC-ova i kompenzuješ gubitke, jer ćeš tako da dobiješ više BTC-a od onih 5 BTC-a što si prvobitno uložio.

više nećeš imati 10 BTC-a, nego recimo 12, i tako komenzuješ onaj pad u odnosu na evre.

i tako u krug.
 
Poslednja izmena:
Aha znači vezano je bilo za btc/ltc...pa dobra fora, samo što se meni ne dira sad nešto ltc, malo nešto sam muljao ranije pa sam od 0,47btc došao do 70ltc (sad imam 105) pa ne bih dalje da diram, mada ko zna možda sa pola probam neke varijante.

i ono što je dr1pac rekao je ok. ako ne ode posle sve dole na 50€ :D
 
Poslednja izmena:
Jutros odlucio da prodam 2 BTC-a, reko sad ide i Prvi maj i praznici, neka se ima malo. Prodam 2 BTC po 124 eura, odem na menjacnicu bitcoinsi.com kad oni ne rade! Otvaraju tek 7.5 kazu, ja poludeo, a nisam jos uvek vezao devizni racun na mtgox. Vratim se na mtgox, reko kupicu ponovo bitcoine valjda necu puno izgubiti. Stavim kupovnu cenu od 121e i bum, posle 20 sec kupljeno. 6 eura u plusu. Reko ovo zanimljivo deluje. Stavim da prodajem po 124.5 i evo pre 10 minuta prodato. Sada cu ponovo uzeti po 121 kad padne i eto meni 10-20e zarade ocas posla. :)

Jedno pitanje u vezi mtgoxa i kartice. U intezi imam ziro racun, devizni racun, internet karticu i visa inspire koja mi je vezana za dinarski. Jel ok plan da izvadim visa electron karticu i vezem je za devizni, pa nju povezam sa mtgox-om. I ovaj iban kod sto je potreban za vezivanje kartice, jel se on dobija u banci ili mi pise negde?
 
Poslednja izmena:
Uz Electron dobijaš novi devizni račun koji je vezan samo za Electron. Pri tome biraš za koju valutu da bude vazan. Veži za onu valutu u kojoj primaš uplate da ti ne rade konverzije u banci.
Pri podizanju kartice (7-10 dana od podnošenja zahteva) zatraži instrukcije koje su ti potrebne da bi ti rođak iz inostranstva poslao neka sredstva putem nekog posrednika, spomeni Skrill.com npr.
 
Super, tako cu i da uradim. Hvala na odgovoru.
 
Prodao sam sve LTC-e na 3,88 jutros, jer sam mislio da mora da pada nakon onolikog skoka od juče, ali izgleda da sam se prešao i da će ovo samo da raste... Svrbe me prsti da trgujem na berzi. Čekam pad, ili dižem novac ako nastavi da raste.
 
Buy low, sell high :D
Pala cena na 110e, sad je vreme za kupovinu ko ima para. Mozda padne jos malo, trenutno je jako mala potraznja.
 
Ma ne guraju dole nego je opet veliki lag na berzi a pajseri se opet utrkuju ko ce za manje da proda. Nekada me stvarno iznenadjuju
 
Prsao mtgox skroz, ko zna koliki je lag sada za minute se lag popeo sa 2 sec na 18 i posle toga ni da bekne a panicari samo rokaju sve nize :wall:
 
ja sam zadovoljan današnjim učinkom, prodao sam sve što sam imao danas po 124€ i sad čekam da kupim kad još malo padne :)
 
Prsao mtgox skroz, ko zna koliki je lag sada za minute se lag popeo sa 2 sec na 18 i posle toga ni da bekne a panicari samo rokaju sve nize :wall:

Iskreno prvi put pomno pratim berzu i kao i ti sada lupam glavu u zid gledajuci pajsere... prosto neverovatno...
 
Iskreno prvi put pomno pratim berzu i kao i ti sada lupam glavu u zid gledajuci pajsere... prosto neverovatno...

Sta si ocekivao tu sam ja zaradjivao prvih dana, po pomislio opametili se, pa drzim sve u BTC-ma kad eto nisu se opametili

Eto sta sam rekao opet muljatori zaradili, sve zbog *****a
 
Poslednja izmena:
Vidim ja,postacu broker... :)

Sajber gde vidis koliki je lag?

Pardon,vidim dole u srednjem delu,trenutni lag 40 sec....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno