Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa malo je ovo iznenađenje (meni) da je ovako naglo skočio BTC za pola dana...
Zato bi bilo dobro da može LTC nezavisno da se proda od BTC-a, hoću da kažem da mi je sada jedina varijanta konverzija na Vircurex-u LTC-->BTC -->MTgox pa prodaja i to nije baš momentalna radnja, i dobro je imati mogućnost direktne brze prodaje LTC-a u $/€ kada ode gore...a verovatno će biti tako da LTC zavisi od BTC dok eventualno ne uvedu i na Mtgox.
 
Poslednja izmena:
Pa video sam da može na BTC-e u $ ponekad pratim cenu, jedino mi se čini da sam zapamtio kad je neko spominjao da povlačenje novca na devizni naš dosta izađe, bar kao Mtgox ---> naš devizni, pa se ne isplati na manje sume baš, ja trenutno nemam više od 90LTC. (zato će biti super ako i gox uvede, onda kombinuješ prodaju BTC i LTC pa se nakupi ali pitanje da li će to da se desi).
 
1. Prodavati jednom mesecno i prebacivati.
2. Stekati i cekati neku unapred zacrtanu cenu.

Dve razlicite filozofije, kako kome odgovara.
 
Pa video sam da može na BTC-e u $ ponekad pratim cenu, jedino mi se čini da sam zapamtio kad je neko spominjao da povlačenje novca na devizni naš dosta izađe, bar kao Mtgox ---> naš devizni, pa se ne isplati na manje sume baš, ja trenutno nemam više od 90LTC. (zato će biti super ako i gox uvede, onda kombinuješ prodaju BTC i LTC pa se nakupi ali pitanje da li će to da se desi).

hoće sigurno. samo je pitanje vremena, jer, hebiga, ovi ni BTC ne mogu da izhendluju kako treba + ddosovi.

zato je možda i najpametnije čuvati LTC, jer kad se to bude desilo, očekujem da će ltc eksplodirati na recimo 10 $ u prvom trenutku, a onda pasti na 8.

na duge staze jednostavno ne možeš da pogrešiš i omašiš, bilo da je u pitanju btc, bilo ltc.
 
Poslednja izmena:
Ja imam nesto malo ltc-a u steku pa cekam malo da skoci a do tada kopam btc, bar da imam neke sigurne pare da povlacim.
 
Ja sam od juče do danas obrtajući 0.1btc po bar jedno 10 puta uspeo da zaradim 1.5€ što je priznaćete ok s obzirom da sam vrteo samo 0.1btc, tj ~9€, prodao sam prvu turu po 94€/BTC i kupio posle sat vremena za 90€/BTC i tako vrteo i sad sam stao čim je došlo do 100€, uvek može da se ulovi par puta dnevno u nekom okviru od 2-3€ razlika po BTC a to ne veliku količinu donosi dosta novca
 
Ja sam od juče do danas obrtajući 0.1btc po bar jedno 10 puta uspeo da zaradim 1.5€ što je priznaćete ok s obzirom da sam vrteo samo 0.1btc, tj ~9€, prodao sam prvu turu po 94€/BTC i kupio posle sat vremena za 90€/BTC i tako vrteo i sad sam stao čim je došlo do 100€, uvek može da se ulovi par puta dnevno u nekom okviru od 2-3€ razlika po BTC a to ne veliku količinu donosi dosta novca

Uz sve provizije prilikom kupovine i prodaje si bio "dobar" 1.5 €?

To je odlična tgovina ako ti je "čisto" ostalo 1.5 €. :)
 
Tesko je ista predvideti, iako se pojavljuju novi investitori, ima i onih koji namerno obaraju cene sa vecim prodajama a naravno posle pokusavaju da ulaganjem dignu i naduvao pa opet jovo nanovo....

eto sad je jedan kupio 10 000 BTC-a pa vidite koliko taj iznos utice na cenu moze da bude 5% a moze da utice i 10-20%
 
Uz sve provizije prilikom kupovine i prodaje si bio "dobar" 1.5 €?

To je odlična tgovina ako ti je "čisto" ostalo 1.5 €. :)

Da, na računu sam juče imao 1.73xxxxxxBTC a sada imam 1.74xxxx (nisam vršio nikakva prebacivanja na nalog) i 1.51€ na računu, nego ako prodam za USD jel mogu da ih na Mt.Gox-u prebacim u €? I jel mogu sad ako imam € na nalogu da imam i $?
 
Poslednja izmena:
132$...
Kao vrac sam :) rekoh u ponedeljak da ce ovo izaci do ponedeljka na 150$.

A ja ni prebijenog dolara na goksu, samo koine.
 
Ljudi, je l' radi nekome MtGox android aplikacija? Danas sam pokušavao da je namestim i stalno izbacuje grešku vezanu za api. Na forumu sam video da su nešto menjali i da ne radi, ali to je bilo pre skoro mesec dana. Da li je moguće da nisu sredili android aplikaciju skoro mesec dana?
 
Ljudi, je l' radi nekome MtGox android aplikacija? Danas sam pokušavao da je namestim i stalno izbacuje grešku vezanu za api. Na forumu sam video da su nešto menjali i da ne radi, ali to je bilo pre skoro mesec dana. Da li je moguće da nisu sredili android aplikaciju skoro mesec dana?

Neradi....
 
Al se kupuje...
 
$144. Kad stigne do $160 razmislicu o prodaji...
 
Idemo ponovo na 200 evra pa onda istovar :D
 
ja sam se prosli put istovario na 200, sad cekam 300 eur.

kupuju ljudi kao mutavi BTC da bi finansirali kupovinu ASIC/a. ;)
 
Poslednja izmena:
Ovo opet smrdi na vestacki rast BTCa.
I pre mi izgleda na igrariju trader bot-ova nego na neku ogromnu potraznju BTCova.
Kao i prosli put... ko proda u pravom momentu, moze biti u jako jako jako lepom plusu :)
Ko ga propusti, nek ne prodaje...
 
Ja imam 5-6 btc-a i nema teorije da cekam poslednji momenat pre ponovnog pada (ako ga bude?) za prodaju. Ako dostigne 200 dolara, prodajem sve i kraj. Za 100K mogu otici na Maldive da odmorim glavu od svega ovoga. :D
 
Tako i jedino moze.

Taktika "cekanje poslednjeg momenta pred pad" garantuje da ce se omasiti pad. Mora se imati jasno definisano vreme prodaje (granica BTCa nakon koje se prodaje).
 
Ih 200$, pa nije još ni do 150 došla cena :). A 200 je lepa okrugla cifra, tu je rizik i ne prodati...da ne ode opet dole kasnije npr.
Verovatno najbolje malo po malo, i naravno lakše je onom ko je opremu već otplatio, taj možda i može/treba da rizikuje..
 
sto genijalac??


zato sto ce potraznja za BTC-om skociti zbog kupovine/nabavke ASIC uredjaja. zato sto ce GPU rudari grcevito cuvati svoje tesko zaradjene bitcoine (jer ce uskoro difficulty eksplodirati) ili ih ulagati u ASIC.

zato sto avalon nije lud da prodaje 780 BTC koje je dobio na svakih 10k prodatih chipova po sadansnjim cenama (a prodali su preko 500k).

zato sto smo vrlo brzo vratili se na 100+ $ (sto ce reci da su sveze i nove pare stajale u redu da kupe jevtino BTC, tj. cekale su povoljan "entry point").

zato sto, ako je prosloga puta BTC dogurao do 250 $, u sledecem naletu ce otici na 350-400, mozda cak i 500 $ pre veceg pada/krize/istovara.

zbog vece medijske paznje.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno