Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nigde na forumu ne vidim da bilo ko spominje BitCoin Conference u SAn Hozeu koja je bila za vikend ? Na BTC-e su svi očekivali da cene koina skoče u nebesa zbog konferencije, a desio se pad juče popodne..
šta se dešava, zna li neko ?
 
nigde na forumu ne vidim da bilo ko spominje BitCoin Conference u SAn Hozeu koja je bila za vikend ? Na BTC-e su svi očekivali da cene koina skoče u nebesa zbog konferencije, a desio se pad juče popodne..
šta se dešava, zna li neko ?

Sta da se desi?
Cena polako ide gore, jedino nije naglo skocila kao sto dump/pump mafija zeli :)
 
Au brate imas direktno sa mtgox na Visa electron, samo treba da verifikujes, ides funding options, withdraw funds, odabere u padajucem bank transfer i desno add withdrawal method i dodas svoju Visa electron, btw ja je napravio oko 11h u subotu a bila je verifikovana brat bratu posle nekoliko sati ja izneverovao

Nije mi jasno jel on trazi 4000 yena da verifikuje ili naplacuje 4000 yena ako je fake nalog? Jel ima neka dobra dusa koja bi digla pare za mene? Treba mi samo 8k, za ostatak novca mi nije hitno.

Nije mi ni bas najjasnije kako da dodam svoj nalog. Onaj withdrawal wizard me vise zbunjuje nego sto pomaze.
 
Poslednja izmena:
Malopre sam procitao, mozda je vecina vas videla ali ipak da stavim i ovde. Nisu bas sjajne vesti (izgleda da nam ostaje banka sa fiksnom provizijom od 35-40evra)

http://www.bitcoinsi.com/news.php?id=31
 
@Sole
Jednostavno je, samo pratis moje uputstvo i ukucas svoj iban broj i to je to... Ili daj nekom da ti to odradi ko je vec radio... A naplacuje se samo povlacenje ne verifikacija...

Nadji neko licno pa mu prodaj BTC bolje to nego pola para da das za proviziju :)
 
Ja jutros u 10h povukao sa Gox-a tacno 440e na Intezu devizni,pa ce vidimo kad ce stigne i koliko ce da uzmu,javljam
 
Ja jutros u 10h povukao sa Gox-a tacno 440e na Intezu devizni,pa ce vidimo kad ce stigne i koliko ce da uzmu,javljam

Haha znaci ipak si uspeo da verifikujes :D ja verujem da ce te sutra zvati da potpises izjavu...
 
Do 640e je 18eura mtgox bank...

Pa koliko vidim samo je Ledio uspeo da prodje sa 18e svi ostali koji su prijavljivali su imali manje za 35-40e, a povlacili su sa Gox-a su manje od 650e tako da nisam bas siguran da je samo 18, probacu i ja kad sakupim toliko.


edit- evo i La.Prestige potvrdjuje da su na 300 uzeli 45 u intezi, krastavac, 18evra je samo zelja nasa izgleda ;)
 
Poslednja izmena:
Javljam ovih dana koliko Intesa uzima, čim sedne lova na račun. ;)
 
ja cekam da mi jos legne u vojvodjanskoj, bio sam da proverim danas i nema jos nista
 
Ja ne znam ali kao odete da unesete withdrawal metod na goxu tamo lepo pise 4000 jena cifra. Nekada je pisao 2000 jena. I lepo pise da pazite dobro kad upisujete podatke jer ako podaci budu pogresni i pare se vrate bice vam naplacen isti fee opet.
Jel to mtgox povecao proviziju ili sta?
 
Haha znaci ipak si uspeo da verifikujes :D ja verujem da ce te sutra zvati da potpises izjavu...

Druze zamenio si me sa nekim,ja sam na Gox-u verifikovan evo treca godina,tada je to islo exspresno,a i kada sam pre nekih 2 meseca dodao devizni uvece'vec u toku noci su mi verifikovali devizni,vidim sada je to problem svima,puno se ceka i jedno i drugo.
Eh,toliko dugo sam znao za Bitcoin,cak sam i napravio 3000din jos tada,za par dana sa 2 osrednje kartice,povukao na bitcoinsi menjacnicu,i tamo mi leglo za necete verovati,pola sata na dinarski,sve je nekad islo brzo,ali eto reko ovo se ne isplati'prodao sve,i evo posle toliko vremena mene opet.
Steta za propalo vreme,ali idemo dalje.
 
U pravu si, sad tek vidim da sam pogresio :)

Cisto da se nadovezem, ne treba covek da bude proklet... uvek moze bolje ali moze i gore... sve dok smo u plusu dobro je :)
 
Ja ne znam ali kao odete da unesete withdrawal metod na goxu tamo lepo pise 4000 jena cifra. Nekada je pisao 2000 jena. I lepo pise da pazite dobro kad upisujete podatke jer ako podaci budu pogresni i pare se vrate bice vam naplacen isti fee opet.
Jel to mtgox povecao proviziju ili sta?

Ja gledam sad kod withdraw funds-a i withdrawal metod-a i ne vidim da pise ni 2000 ni 4000jena, znam da je pisalo ranije negde 2000 ali sad ne mogu nigde da nadjem :trust:

edit- nasao, to je onda kada dodajes novi bank account, ali ne pise da je standarna provizija 4000 vec kada je invalid tj pogresan bankovni racun ili slicno
 
Poslednja izmena:
Chabex je napisao(la):
Ja gledam sad kod withdraw funds-a i withdrawal metod-a i ne vidim da pise ni 2000 ni 4000jena, znam da je pisalo ranije negde 2000 ali sad ne mogu nigde da nadjem :trust:

edit- nasao, to je onda kada dodajes novi bank account, ali ne pise da je standarna provizija 4000 vec kada je invalid tj pogresan bankovni racun ili slicno

"Create a pre-defined beneficiary for all of your future Bank Transfers here! This will allow you to withdraw funds in a much safer, more convenient fashion. When completing the template wizard, please be careful to only enter correct information as our bank charges 4,000 JPY as an amendment fee if the funds have been processed to an invalid bank account and the details must be amended for the transfer to be resent and if the transaction is to be cancelled, the same fees will apply."

Copy paste

Lepo pise da naprlacuju 4000 i da ako pogresis i ako se pare vrate da ce fee biti naplacen opet. Nekada je tu pisao 2000 jena, smem ruku u vatru da stavim.
 
Poslednja izmena:
Ja sam razumeo ovako: pazite kako popunjavate podatke s obzirom da nasa banka naplacuje 4000 jena ako je novac poslat na nepostojeci/pogresan bankovni racun i ako je potrebna dopuna podataka za ponovno slanje, i za otkazivanje transakcije ista provizija se naplacuje."

Kakogod, smatras da je ovde nekad pisalo 2000 jena, jel?

Ako ima neki profesor engleskog da potvrdi kako se tacno tumaci ovo? :)
 
za koliko lezu pare ova vodvodjanska ispade najkilavija, i jos ako uzmu 4000yena za kilavost odoh u drugu banku
 
Ja sam razumeo ovako: pazite kako popunjavate podatke s obzirom da nasa banka naplacuje 4000 jena ako je novac poslat na nepostojeci/pogresan bankovni racun i ako je potrebna dopuna podataka za ponovno slanje, i za otkazivanje transakcije ista provizija se naplacuje."

Dobro si razumeo, odnosno preveo.

za koliko lezu pare ova vodvodjanska ispade najkilavija, i jos ako uzmu 4000yena za kilavost odoh u drugu banku

Ne naplaćuje ti vojvođanska banka taksu u jenima, mtgox ti naplaćuje svoje troškove 2000¥. Ostatak ti naplate intermedialne banke (banke koje učestvuju u transferu novca). Tvoja banka ti na kraju skine neku siću u zavisnosti od iznosa, recimo u Raiffeisen banci je to oko 3-4€ za iznos od 1000€. Wire transfer traje u praksi 2-5 radnih dana. Meni su stizale uplate i danas za sutra.
 
Poslednja izmena:
Dali je dobro razumeo i preveo? Pise "za otkazivanje i ponovno slanje ce biti naplacena ista provizija". Vec su napisali da je provizija 4000 jena.
Mozda gresim ali mislim da ne citate kako treba. Bez obzira na tumacenje, tu je nekada stajalo 2000 a sada 4000. Ne mogu da iskopam neke slike od ranije, da proverim.
 
On je dobro razumeo/preveo!

Takse se nisu menjale od 29, Septembra 2011, a ono što nas zanima i dalje glasi ovako:

International Wire Transfers

You need to have a "verified" or "trusted" account status. Please visit https://mtgox.com/forms/verification to apply.

Deposits

Wire information:
We use Mizuho to make all Wire Transfers.


You need to have a "verified" or "trusted" account status in order to access to Mizuho informations. Please visit https://mtgox.com/forms/verification to apply.

Processing Fees

Our bank charges a receiving fee of 1,000 Yen. Any fee charged by your bank or an intermediate bank will be deducted.

Not following the instructions written below can result in your funds being lost, or handed over to the local authorities while pending investigation.

Also note that International deposits lower than 75 USD (or equivalent) typically result in only a small amount of funds being deposited into the receiving account or may be rejected because the amount of fees went over the amount of sent funds. This is due to intermediaries and banking fees.




Withdrawals

Note: Wire transfers are currently taking up to 1 week to process due to the volume of withdrawal requests in queue. If your withdrawal is larger than 10,000 USD, it will take at least 2 weeks to process.

Withdrawals typically take 2-5 full business days to reach your bank, provided that you have included all required information such as your full name and address as it appears on your bank statement.

You need to have a "verified" or "trusted" account status. Please visit https://mtgox.com/forms/verification to apply.

Processing Fees



Our bank charges a fee of 2,000 JPY.



**Please note that these costs do not include intermediate bank fees.

Also note that the minimum amount for International Withdrawals is 75 USD as amounts lower than this result in funds being received due to intermediaries and banking fees.
 
Poslednja izmena:
Jel prebacivao neko sa bitstampa na devizni racun
 
Create a pre-defined beneficiary for all of your future Bank Transfers here! This will allow you to withdraw funds in a much safer, more convenient fashion. When completing the template wizard, please be careful to only enter correct information as our bank charges 4,000 JPY as an amendment fee if the funds have been processed to an invalid bank account and the details must be amended for the transfer to be resent and if the transaction is to be cancelled, the same fees will apply."

Ovo se prevodi kao taksa za ispravljanje greske, moguce je da im je bila 2000 jena a da su je skoro povecali na 4000.
 
Ahahhahah. Dobio na lotou :D
*** MCXNOW LOTTO ***: vamilos has won - 2.0MNC 0.1LTC 2.0SC 500.0DVC
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno