Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U kriptu vecina novijih clanova razmislja, imam toliko coina, treba mi ta i ta cifra za lagodan zivot, podeli se lagodna cifra sa brojem coina i dobije se cena koja se ceka. Pa skoci shit 2-3-5x pa krenu avioni, kamioni. A to bas ne ide tako. I kao sto i sami znate veliki deo mora da izgubi novac, da bi manji deo uzeo kajmak. Pogledajte samo portfolio vecine. Malo ko drzi btc, pa i eth. Uglavnom su to coini od kojih se ocekuje x1000. A da li ce stvarno tako biti zapitajte se. U ostalom vidi se kako se altovi nose u poslednje vreme, menjaju se trendovi...
 
Može da vredi i milijardu dolara, ako raspodeliš...opet je isto... hrana će poskupeti, struja, voda, vazduh, zemlja... i opet si na istom. Moj ti je savet da što pre uđeš u igru i pustiš za početak da te voda nosi...

Ali da se zna, da cela kriptoindustrija leži na USDT, a on na dolaru... tako da nisam pametan...
Netačno zato što vremenom sve pojeftinjuje u odnosu na Bitkoin. Uvek možeš napraviti više hrane, energija je teoretski neograničena i samo nismo ovladali svim metodama da je eksploatišemo. Zemlja jeste ograničena ali je moguće konfiskovati je silom i veoma zavisi od političke situacije u određenoj jurisdikciji. Dok Bitkoina nikada neće biti više od 21 milion. Zato cene svega padaju kada se mere kroz Bitkoin i to je nezaustavljiv proces.

https://www.pricedinbitcoin21.com/landing
 
Netačno zato što vremenom sve pojeftinjuje u odnosu na Bitkoin. Uvek možeš napraviti više hrane, energija je teoretski neograničena i samo nismo ovladali svim metodama da je eksploatišemo. Zemlja jeste ograničena ali je moguće konfiskovati je silom i veoma zavisi od političke situacije u određenoj jurisdikciji. Dok Bitkoina nikada neće biti više od 21 milion. Zato cene svega padaju kada se mere kroz Bitkoin i to je nezaustavljiv proces.

https://www.pricedinbitcoin21.com/landing
Udavio si temu tvojim manijakalnim veličanjem bitcoin-a i pisanjem kilometarskih postova koje niko ne čita. Više te neću upozoravati a onda znaš šta sledi. Smanji doživljaj !!!
 
U kriptu vecina novijih clanova razmislja, imam toliko coina, treba mi ta i ta cifra za lagodan zivot, podeli se lagodna cifra sa brojem coina i dobije se cena koja se ceka. Pa skoci shit 2-3-5x pa krenu avioni, kamioni. A to bas ne ide tako. I kao sto i sami znate veliki deo mora da izgubi novac, da bi manji deo uzeo kajmak. Pogledajte samo portfolio vecine. Malo ko drzi btc, pa i eth. Uglavnom su to coini od kojih se ocekuje x1000. A da li ce stvarno tako biti zapitajte se. U ostalom vidi se kako se altovi nose u poslednje vreme, menjaju se trendovi...
Sve je to tacno i ja razumem sta pises.Ali skapiraj da ti treba prilicna svota da bi usao u BTC pa mozda i u ETH "ozbljno" da kao zaradis neki dinar.Bas je nekako nepopularna "slamarica" upravo zbog tog razloga.Taj mindset je jako izrazen na prostoru Afrike tj Nigerije Ghana-e Senegala i Balkana gde postoje clanci kako su ove zemlje dozivele kripto boom (u smislu preogromnog interesovanja) je upravo ovaj o kome pricamo ovde.Kako od 200-500$ napraviti 5k i 10k.Takav mindset se ne razlikuje nista od klasicnog kockarskog zivota ako uradis analizu koja nije "pricamo na klupici".U principu bilo koje zemlja(stanovnici) sa losom ekonomijom ima ovaj portfolio.

Aj sad stavi se u realnu situaciju, neka cifra od 7-10k eura je kao okej da se zaradi dzeparac na BTC-u ili ETH.Recimo.E sad ti nateraj coveka da stavi 5-7-10k eura i da ceka primer godinu dve tri da bi zaradio mozda 3-5k(50% od ulozenog) na BTC-u? U idealnoj situaciji kad bi imao savet kad da ulozi taj novac mozda bi bilo i brze ako je 99% siguran.
Znas ko bi tako investirao u zemljama gde je ekonomija losa.Pa burazeru kupice sleper drva ili uglja i preprodace ga i uzece te pare za mesec dana, sto bi cekao u kriptu za godinu dve.

Mora se ograniciti, ko tacno i kako ulazi i hendluje kripto na ovaj nacin.Lagano je da udje skandinavac/englez/'murikanac sa ovom svotom to su mu dzeparci.
Uostalom udji na bilo koju vecu menjacnjicu.Bilo koji od top 10 coina u orderima su uglavnom 5 cifri.Pa znas sta je to za average korisnika - nezamislivi pojam.Ljudi uglavnom kesiraju cim vide 10k eura na Ledgeru ili Binance nalogu.
Ali da sve sto si napisao je tacno do zareza.Veliki deo gubi novac da bi manji deo uzeo kajmak.75% je jedna vrsta "Apeing-a" tj paperhand-a a 25% udahne tri puta pa ima dobit.
 


Skoro 5 milijardi prometa a bez novog upliva novca. Gbtc je prodavao BTC.
Pa će onda majneri, pa Microstrategy.
Pokrili su se dobro. Dobar seo skoka cene od dna do sada je njihov promet.
Resto tether ekipa i mi mali delic.
Znaci veliki skok cene zbog ETF-a u kratkom roku moze biti samo ukoliko su lose izracunali potraznju i nisu se dovoljno pokrili.
Svakako je ETF bomba. Ali nece biti instant upliva milijardi. Bice u godinama koje dolaze verovatno u sklopu ciklusa kao i do sada. Za sada je ovo top cena
 
Izgleda da svi čekaju bolju cenu za ulaz.
Da, samo što se može desiti i da to ne dodje.

Baš razmišljam, sada skoro da nema ništa loše što se može desiti da dodje do veće korekcije BTC cene, osim:
  • korekcija berze izazvana recesijom u Americi ili ekonomskim neprilikama
  • Napad na usdT i eventualno depeg (retail će da strada)
  • hack Coinbase.

Šta četvrto? Nema ništa osim greške u kodu otkrivanje nekog propusta ali bi to imalo trajne posledice.

Deluje mi kao da nema više jednostavnih lažnih vesti koje će da poguraju cenu dole. Mada uvek mogu da izmisle probleme u Američkom zakonodavstvu, na to sam zaboravio.

Realno, sub 40k deluje kao wet dream u ovom trenutku.
 
Mozda malo veca prodaja BTCa od strane majnera pre halvinga?
 
Poslednja izmena:
Сви очекивали 25% BTC i altove x3, а оно боље било за Нову годину, ајд признајте 😆
 
A da li ce stvarno tako biti zapitajte se. U ostalom vidi se kako se altovi nose u poslednje vreme, menjaju se trendovi...
Ja o tome stalno pisem ,altovi su potpuno sranje i uglavnom scam za bogacenje njihovih fundera
Radja se zlato u dgitalnom obliku jako oskudno ,jos je rano i mali dio populcije ga posjeduje i ti umesto da akumuliras sto vise digitalnog zlata dok nije postalo opste prihvaceno gubis vreme i novac i kockassa nekim sranjem, pup i dump prevarama
Zamisli imas priliku da se vratis par hiljda godina nazad dok jos zlato za vecinu ljudi bilo obicni zuti kamen a ne novac i ti umjesto da gomilas sve zlato koje mozes ,ti vadis kamenje iz reke jer je lepse od zlata i mislis da ce to biti pobjednik evolucije novca i imati neku vrednost ,a ne obazires se na to da je svaka reka na zemlji je puna slicnog kamenja a zlata jako malo ima
Ovaj video sam vec delio ali jako je poucan zato cu podeliti opet mozda ce nekom da pomogne da ukapira i bice mi zahvalan za 10-15 god

 
Ako može u prvi post: Altovi su sranje, ali se na njima više može zaraditi.
Najbitnija stvar u trgovanju je zaraditi, a ne biti u pravu. Niko ko tvrdi da je DOGE ili LTC sranje neće imati ništa od toga ako oni jednog dana odu na nulu. Korist će imati samo ljudi koji su trgovali to sranje i zaradili novac.
Ovo je tema o cenama, pa vas molim da se ponašate u skladu sa naslovom teme. Postoji opšta diskusija u kojoj se može hvaliti BTC u kilometarskim postovima, bar još neko vreme dok ne budete banovani.
 
Da ne bih "uleteo" i "pravio reda", molim da smanjite koriscenje ulicnih zargona na forumu, ne zelim da delim bezveze poene na gluposti.

Sto se tice zalbi na rad administracije u Crypto temama:
Administracija, sto se crypto tema tice, uvek reaguje na prijave.
Administracija nema nista licno protiv nikog.
Administracija donosi svaku odluku zajednicki.
Privatizacija tema je protiv pravila foruma (u to spada pisem sta hocu i koliko hocu).
Administracija nije duzna nikom nista da objasnjava.
Ne zelimo da se mesamo u crypto teme jer su nemoguce da svima bude udovoljeno, za sada je sve u normali ali cim se malo otrgnu kontroli, gasimo ih sve.

Sve ovo je vec lepo napisano i objasnjeno u sekciji "Informacije o forumu".


Ukratko, drzite se pravila kao svi i nema problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno