Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poke it with a stick :confused:
 
Kako da ti objasnim a da me razumes 😅

Moj ulaz u alt kroz btc je na 10% iznad trenutnog... Hoce li altovi krvariti? moguce, jos 10-20%.
Hocu li biti u plusu kroz btc odnos u toku godin? Hocu!
Hoce li se to pozitivno odraziti na kolicinu btc-a koju cu imati? Hoce!
Sve jasno!

E sada, meni je ovo 4 ciklus, 3 da aktivno ucestvujem trgovinom... Bio sam i neuspešan i uspešan i ovakav i onakav. Dakle 12godina pracenja.

Veruj mi, sto vise vas ocekuje taj dump, sve vise mislim nece ga biti sada. Ide na 52k. I da, ocekujem mini alt u naredna 2 meseca. I da trenutna filozofija mi je po principu "imam takav osećaj" 😘😁

Ti svakako znaš šta je najbolje za tebe. I svakako znaš koliko si Bitkoina imao/mogao da imaš tokom tih 12 godina i koliko imaš sada. Tačna količina ne treba nikoga da zanima ali ti sam znaš da li si kroz godine uvećavao ili smanjivao svoj BTC štek. Ako nakon svih ovih godina imaš više BTC-a onda si, po meni, stvari radio kako treba (ovde ne ubrajam trošenje/prodaju radi finansiranja boljeg životnog stila i komfora). Činjenica je da izuzetno mali broj ljudi iz dugoročnog trejdovanja altkoina izlazi sa više BTC-a. Više $$$ se ne dovodi u pitanje jer neko treba da bude izuzetno nesposoban da dugoročno gubi $$$ u kriptu. DCA/pasivna akumulacija i rebalansiranje bilo kog altkoina iz top-10 garantuje $$$, a kamoli ta ista strategija sa BTC i ETH. Ovde je bitno uvećati BTC vrednost portfolija uz što manji rizik od gubitka postojećeg šteka jer jednom izgubljeni BTC se jako teško kasnije vraća.
 
To sto ti zagovaras ima smisla za ljude koji ulaze kroz dolar u kripto i izlaze iz kripta u dolar. Dakle da, btc je za to najsigurniji ako gledas btc/$ kroz vreme.
 
Veruj mi, sto vise vas ocekuje taj dump, sve vise mislim nece ga biti sada. Ide na 52k. I da, ocekujem mini alt u naredna 2 meseca. I da trenutna filozofija mi je po principu "imam takav osećaj" 😘😁
Ko ocekuje dump? Gde god se okrenes vecina ocekuje pump. Greed Index je oko 75 sto dovoljno govori u kom su fazonu svi. Po meni mali broj ljudi ocekuje dump i vecina je bullish. Pocevsi od samog Strax-a kog aktivno pratim zbog Masternodova. Hopium na sve strane. Moj osecaj je suprotan od tvog. Neka bolji osecaj pobedi. 😀 Nadam se da te osecaj nece prevariti jer je to prilika za jos trejda na trenutnom peak-u.
 
Ko ocekuje dump? Gde god se okrenes vecina ocekuje pump. Greed Index je oko 75 sto dovoljno govori u kom su fazonu svi. Po meni mali broj ljudi ocekuje dump i vecina je bullish. Pocevsi od samog Strax-a kog aktivno pratim zbog Masternodova. Hopium na sve strane. Moj osecaj je suprotan od tvog. Neka bolji osecaj pobedi. 😀 Nadam se da te osecaj nece prevariti jer je to prilika za jos trejda na trenutnom peak-u.
Ne ocekujem raketu... Samo 52k.. Ali vrlo lagano kroz nekoliko nedelja 😁
 
Juce je bilo ocigledno, danas se potvrdilo. Novac se nakon vesti preliva nazad u altove.
 
Sad ce to polako da krene
 
Zabrinjavajuce je ovo sto si pitao na mnogo nivoa...
Jel bolje u odnosu na sta? Istu kolicinu ulozenog novca u datom trenutku pa ovaj skoci 7 % a drugi 2 %? Kad imas 1 ETH i 1 BTC pa oba imaju rast kao sto si napisao, pa gde je vise zaradjeno u USD?
 
Dobro, možda sam bio nejasan... znam otprilike da izračunam... naravno da je 2% BTC veći novac od 2% ETH... mislim to je tako sada na tržištu... Nego da bi pozitivno vršio transakcije, trejdovanje i to..., ja pojma nemam koliko imam ETH a koliko BTC... Sinoć sam sve prebacio u BTC... I vidim da sam se zeznuo jer ETH ima priličan rast... Dokle će da bude tako ne znam...

Očekujem, skori pad,,, pa da uložim opet u ETH... mislim nisam na gubitku, samo sam izgubio šansu za dobitak... ali pošto idem na long i hold... možda je ok...
 
Ako računaš FIAT ili USDT, onda je 7% zarade uvek bolje. Ako imaš $1000 u ETH, onda je zarada od 7% $70. Ako imaš $1000 u BTC, onda je zarada od 2% $20.
 
Dobro, možda sam bio nejasan... znam otprilike da izračunam... naravno da je 2% BTC veći novac od 2% ETH... mislim to je tako sada na tržištu... Nego da bi pozitivno vršio transakcije, trejdovanje i to..., ja pojma nemam koliko imam ETH a koliko BTC... Sinoć sam sve prebacio u BTC... I vidim da sam se zeznuo jer ETH ima priličan rast... Dokle će da bude tako ne znam...

Očekujem, skori pad,,, pa da uložim opet u ETH... mislim nisam na gubitku, samo sam izgubio šansu za dobitak... ali pošto idem na long i hold... možda je ok...
Mesec Jan je se historiski uvek pokazao kao jedan od bolji meseci za ETH tako da je bilo vrlo logicno da se prebaci dobra kolicina drugih coin-a u ETH a ne obratno. Licno sam konvertovao oko 300 SOL u ETH par dana prije 1 jan a vozio sam se SOL vozicem skoro godinu dana. ss.png
 
Meni deluje da će američki majneri da apsorbuju svu potražnju u prvim danima ETF i čak da će da dovedu do manje korekcije uzimajući profit koji su akumulirali u prethodnih godinu i jače, očekujući za njih mnogo teže stanje nakon halvinga. Nakon toga u kraćem roku ćemo zavisiti od berze i opšteg stanja ekonomije. Ne bi me iznenadilo 2-3 crvena meseca. Ne verujem da će se bilo ko od novih investirora zaletati da kupuje BTC u velikim količinama preko ETF fondova.

To moja često pogrešna kristalna kugla kaže što se tiče BTC-a.

Za altove (šitove) tek nisam neki u predvidanju, svakako deluju očajno prethodnih dana ali obično tada i iskoriste priliku da polete.
 
U toku je neviđen PUMP na ETC-u (rast veći od bilo čega drugog trenutno).
Verovatno je velika manipulacija pump/dump grupa, a moguće je i u saradnji sa menjačnicom koje ume da fejkuje volume po naruđbini.
 
U toku je neviđen PUMP na ETC-u (rast veći od bilo čega drugog trenutno).
Verovatno je velika manipulacija pump/dump grupa, a moguće je i u saradnji sa menjačnicom koje ume da fejkuje volume po naruđbini.
Trenutno - da. Kao što reče jedan kolega - jedan od retkih koji nije napravio značajniji rast. Mislim da bi mogao do 42 da dođe.
 
ETC prelazi 100 provereno.
Eto sam si sebi dao odgovor. Niti 7% tamo niti 2% ovamo, nego sve u ETC i lepo tripliraj pare u narednom periodu 😉
Msm, ja da imam proverenu informaciju ne bih časio ni časa, ovako pošto nemam moraću i dalje kao do sad - svakodnevno da učim, čitam, istražujem, opet čitam, gledam čartove, TA analize, gouglam projekte, istražujem, obilazim forume, pratim vesti, predviđanja, geopolitičku situaciju, svetsku makro i mikro ekonomiju, berze itd. itd. itd. 😆

Elem, msm da je ovo odobrenje već priced in i da nam sleduje malo hlađenje pred konačni pump pred halving. Mada, dokazano već hiljadu puta da ne mora ništa da znači.
U svakom slučaju, deo sam u usdt pa kako bude tj spreman sam gde god da obrne.
 
To je to od DOT-a u ovoj etf zajebanciji.

Sad ponovo postepeno dokupljivanje sa orderima od 6.66 pa na nize.

Uleteo samo jedan manji buy order i danas sam ga prodao pri 8.55.

Setovao sam sada buy na 7.6 ako slucajno bude neko otresanje pred vikend.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240111-173837_Binance.jpg
    Screenshot_20240111-173837_Binance.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 37
Gospodja Cathie Wood direktorka fonda ARK invest gostovala je na americkoj tv cnbc gde je iznela predvidjanje cene njihovih analiticara do 2030 od 600 000 dolaar za 1 bitcoin to bi bilo negde oko market cap zlata ,to je ono o cemu sam ja u vise navrata i pisao ovde na forumu kad sam prognozirao dugorocno cenu pa do 1,5 miliona dolara za 1 btc
Poslusajte

 
Gospodja Cathie Wood direktorka fonda ARK invest gostovala je na americkoj tv cnbc gde je iznela predvidjanje cene njihovih analiticara do 2030 od 600 000 dolaar za 1 bitcoin to bi bilo negde oko market cap zlata ,to je ono o cemu sam ja u vise navrata i pisao ovde na forumu kad sam prognozirao dugorocno cenu pa do 1,5 miliona dolara za 1 btc
Poslusajte


Odavno ona hajpuje priču, nije to novina..
 
Gospodja Cathie Wood direktorka fonda ARK invest gostovala je na americkoj tv cnbc gde je iznela predvidjanje cene njihovih analiticara do 2030 od 600 000 dolaar za 1 bitcoin to bi bilo negde oko market cap zlata ,to je ono o cemu sam ja u vise navrata i pisao ovde na forumu kad sam prognozirao dugorocno cenu pa do 1,5 miliona dolara za 1 btc
Poslusajte


Ja sam za konzervativniji pristup. Svi modeli su pogrešni, a neki su korisni... Ali Power Law model mi uliva najviše poverenja, a prema njemu je donja granica $225.000 krajem 2030. godine i to ne deluje nerealno. Deluje sporo ali to je CAGR od preko 25% godišnje.

Takođe, uopšte me ne bi čudilo i pripremljen sam za to da u nekom trenutku ove godine ponovo posetimo dno kanala koje je će cele godine biti ispod $35.000

shot-2024-01-11_19-27-48.jpg
 
Gospodja Cathie Wood direktorka fonda ARK invest gostovala je na americkoj tv cnbc gde je iznela predvidjanje cene njihovih analiticara do 2030 od 600 000 dolaar za 1 bitcoin to bi bilo negde oko market cap zlata ,to je ono o cemu sam ja u vise navrata i pisao ovde na forumu kad sam prognozirao dugorocno cenu pa do 1,5 miliona dolara za 1 btc

Cathie Wood koja je zaradila 670 miliona dolara u fee-jevima izgubivši svojim ulagačima 9,5 milijardi. To ti je sve što bilo kom treba da zna o njoj. IT i finansijski sektori su već godinama puni raznih "mesija" i "genija", jer su maloumni trčali da investiraju novonaštancane pare.
 
Ma kako da ne. Svi ce biti milioneri.

Može da vredi i milijardu dolara, ako raspodeliš...opet je isto... hrana će poskupeti, struja, voda, vazduh, zemlja... i opet si na istom. Moj ti je savet da što pre uđeš u igru i pustiš za početak da te voda nosi...

Ali da se zna, da cela kriptoindustrija leži na USDT, a on na dolaru... tako da nisam pametan...
 
Dobro ako ti tako kazes, u kriptu sam mnogo duze od tebe al ajde, vi novi sve najbolje znate, zato niko od starih kolega i ne pise nista. Tek se goldi po nekad javi iz bunkera :)
 
Pa razmišljaj logički, ako svi imaju po jednu jabuku, tu niko nije bogat, ako svi imaju po 100 jabuka opet niko nije bogat... baš je fora u tim razlikama,,, tad se pokreće točak...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno