Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
8 sedmica u zelenom, dosao red jednu sedmicu i crvenila, vidit cemo gdje ce se zaustaviti, ali nekako ocekivan rasplet
 
Večeras sam malo pesimističniji nego jutros. Sačekaću još par sati da vidim kako se odvaja situacija, pa ću zatvoriti pozicije koje su ostale. Profit je ionako solidan.
 
Strah se probudio skroz. Zatvorio sve pozicije. Na berzi je najvažnije ne izgubiti novac. Dobar izlaz je na drugom mestu :) Ko što reče goldi, imali smo 8 zelenih nedelja. Sačekaću u usdt, nema potrebe da silujem dalje. Naravno, imam BTC u HODL-u koji nije za prodaju još uvek, ali on je uziman na dosta nižim nivoima.
 
Strah se probudio skroz. Zatvorio sve pozicije. Na berzi je najvažnije ne izgubiti novac. Dobar izlaz je na drugom mestu :) Ko što reče goldi, imali smo 8 zelenih nedelja. Sačekaću u usdt, nema potrebe da silujem dalje. Naravno, imam BTC u HODL-u koji nije za prodaju još uvek, ali on je uziman na dosta nižim nivoima.
OK razmišljanje, prilika se čeka a ne juri.
 
Ako kupim sada dobar sam 3k+ po prodatom BTC-u. Da li biti greedy. 😀

Fuck it. Zasto rizikovati. Kupio sam nazad BTC. Dobar sam nesto malo preko 12k ali nisam zadovoljan. Kada pogledas koliko vredi 4 BTC-a to je meh trejd. Znam, znam profit je profit ali opet. Ali rizik/strah da ostanem bez BTC-a je preovladao.

I dalje mislim da idemo na 30-35k gde su mi jos neki orderi za BTC. I ceka se Strax ispod 0.9.

P.S.
Ako bude neki bounce na 42.5k prodajem opet.
 
Poslednja izmena:
rizik stvara kapital ali vodi i u propast :)
 
Zaista mislis da su korekcije od 20 do 30% nemoguce u decembru/januaru?
Btc konacno u toliko ocekivanoj i dozivanoj korekciji, 20ak% nas vodi na cenu 35-36k dok bi korekcija od 30ak% znacila da cemo mozda sici i do potencijalno 31k.
Kod ove korekcije mozda bi najbolje bilo fokusirati se na vremenske intervale i da se naredni period 4-6 nedelja iskoriste za stepenastu akumulaciju.

I dalje mislim da ce ETH odbraniti 0,05 kroz BTC odnos i da je kao takav mozda i najbolja "sigurna" investicija za predstojeci bull ciklus.

E sad imam i ja pitanje, znam da ima onih koji prate HEX da li i dalje ulazete odnosno radite DCA u HEX ili ste digli ruke?
Meni deluje vrlo privlacno da se malo rizikuje na trenutnoj ceni 0,005$
 
Btc konacno u toliko ocekivanoj i dozivanoj korekciji, 20ak% nas vodi na cenu 35-36k dok bi korekcija od 30ak% znacila da cemo mozda sici i do potencijalno 31k.
Kod ove korekcije mozda bi najbolje bilo fokusirati se na vremenske intervale i da se naredni period 4-6 nedelja iskoriste za stepenastu akumulaciju.

I dalje mislim da ce ETH odbraniti 0,05 kroz BTC odnos i da je kao takav mozda i najbolja "sigurna" investicija za predstojeci bull ciklus.

E sad imam i ja pitanje, znam da ima onih koji prate HEX da li i dalje ulazete odnosno radite DCA u HEX ili ste digli ruke?
Meni deluje vrlo privlacno da se malo rizikuje na trenutnoj ceni 0,005$
Pratim ga ja, i cak sta vise kupovine obavljam kao jedini reper Hex. Svaki nagli skok ili pad Hexa rezultuje u narednim nedelja istu stvar za Btc. Ne kazem naravno da hex diktira cenu btc vec su ocigledno negde daleko predvidljivi. Ispratite kroz chart skok hexa sa 00130 na 0080 i sta se desava sa btc posle 2 nedelje, onda ispratite pad sa 0080 na ovu cenu sad, i sta se desava sa btc kroz 2-3 nedelje.
 
Btc konacno u toliko ocekivanoj i dozivanoj korekciji, 20ak% nas vodi na cenu 35-36k dok bi korekcija od 30ak% znacila da cemo mozda sici i do potencijalno 31k.
Kod ove korekcije mozda bi najbolje bilo fokusirati se na vremenske intervale i da se naredni period 4-6 nedelja iskoriste za stepenastu akumulaciju.

I dalje mislim da ce ETH odbraniti 0,05 kroz BTC odnos i da je kao takav mozda i najbolja "sigurna" investicija za predstojeci bull ciklus.

E sad imam i ja pitanje, znam da ima onih koji prate HEX da li i dalje ulazete odnosno radite DCA u HEX ili ste digli ruke?
Meni deluje vrlo privlacno da se malo rizikuje na trenutnoj ceni 0,005$
Uf mene bas "svrbi" Filecoin, bas kao tebe HEX... :)
 
Ma kakvih 30%, necemo to gledati skoro. Ide horizontala nedelju-dve pa se nastavlja gore.
 
Prodao BTC ( kupljen na 40.7k ) na 42.5k kako sam rekao, postavio stop-loss order na prvobitnoj ceni po kojoj sam prodao 43.8k ( za svaki slucaj ) sto bi ponistilo prethodni trejd ali bar bih imao istu kolicinu BTC-a ako nastavi gore. Jedino sto me moze zeznuti je da na momenat skoci na 44k+ i da naglo padne ali ne moze sve da bude idealno. Ovako cekam cene od 35-37k za ulazak, za ovu kolicinu. A nadam se da idemo i nize narednih nedelja.
 

Ide pumpa verovatno.
 
Prodao BTC ( kupljen na 40.7k ) na 42.5k kako sam rekao, postavio stop-loss order na prvobitnoj ceni po kojoj sam prodao 43.8k ( za svaki slucaj ) sto bi ponistilo prethodni trejd ali bar bih imao istu kolicinu BTC-a ako nastavi gore. Jedino sto me moze zeznuti je da na momenat skoci na 44k+ i da naglo padne ali ne moze sve da bude idealno. Ovako cekam cene od 35-37k za ulazak, za ovu kolicinu. A nadam se da idemo i nize narednih nedelja.
Ja se nadam da nece nikad vise ispod 40k 🤷‍♂️
 
Btc konacno u toliko ocekivanoj i dozivanoj korekciji, 20ak% nas vodi na cenu 35-36k dok bi korekcija od 30ak% znacila da cemo mozda sici i do potencijalno 31k.
Kod ove korekcije mozda bi najbolje bilo fokusirati se na vremenske intervale i da se naredni period 4-6 nedelja iskoriste za stepenastu akumulaciju.

I dalje mislim da ce ETH odbraniti 0,05 kroz BTC odnos i da je kao takav mozda i najbolja "sigurna" investicija za predstojeci bull ciklus.

E sad imam i ja pitanje, znam da ima onih koji prate HEX da li i dalje ulazete odnosno radite DCA u HEX ili ste digli ruke?
Meni deluje vrlo privlacno da se malo rizikuje na trenutnoj ceni 0,005$
HEX je scam
 
Uf mene bas "svrbi" Filecoin, bas kao tebe HEX... :)
Mene ne svrbi nego sam samo konstatovao da ova cena ima support a znamo da sve koine gura jak komjuniti, kao sto znamo HEX ima jak komjuniti i verujem da ce ga oni i pogurati sad ne mogu da tvrdim da ce biti novi ATH ali da ce biti zanimljivo a trejd to sigurno. Kad kupiti ako ne sad kad je 99% ispod ATH...
Da li se shortuje sta? Meni je TIA glavni kandidat za jednu malu short poziciju.
 
Poslednja izmena:





Pripazite danas ako se konektujete na dapp-ove.Sa Ledger-om tek.
 
Poslednja izmena:
TIA ima faktore van TA koji je guraju na gore.

Naravno, moraće korekcija, ali koliko, kad, kako... Čisto da budeš oprezan :)

P.S. Slično kao INJ.
Slazem se sa tobom i hvala na sugestiji, ali vise gledam siru sliku, kada pogledas pumpanje BONK, TIA, SOL, ORDI, KAS, i ostalih shvatis da je balon spreman da se izduva i to poprilicno. Ja sam naveo da ocekujem jedno ozbiljno praznjenje i ocekujem da ce trajati minimum 4-6 nedelja.
Takodje treba pogledati i BTC koji je imao dvomesecni konstantan rast bez korekcije, sve ukazuje da nam je ozbiljna korekcija iza coska i da ce se gomila shitcoina koje holdamo verovatno prepoloviti u dolarskoj vrednosti u periodu od samo par nedelja. E sad posto ne zelim da prodajem svoje novcice na x3 jer ih cekam kao i svi na x10 ili x50 "najlaksi" nacin da se proba nesto zaraditi jeste sa malim shortom onih koina koji su najvise pumpani u prethodnom periodu a to se odnosi i na INJ.
 
@cryptofreedom

A mozda i koriguje do 38k... Pa nastavi u zoni 38 - 46k i da altovima sansu za mini alt sezonu pre neko ozbiljnije koriguje nakon 46k.

Ne deluje mi da je izvukao maks. pred korekciju...
 
Sve je moguce ali upravo je dosao email, Binance listuje BONK, tu smo pri kraju mozda jos koji dan a mozda i ne.
Otvoren short i na SOL prosto nisam mogao da odolim danasnjem skoku.

Mora da se apsorbuje sav ovaj akumuliran rast iz prethodnog perioda, da se naprave support leveli pa onda idemo dalje barem je to moja short term strategija i pozicija.
 
Pa već je x10, ali ko zna dokle može. Jel beše Hex išao x5000 ili nešto slično..
 
Sve je moguce ali upravo je dosao email, Binance listuje BONK, tu smo pri kraju mozda jos koji dan a mozda i ne.
Otvoren short i na SOL prosto nisam mogao da odolim danasnjem skoku.

Mora da se apsorbuje sav ovaj akumuliran rast iz prethodnog perioda, da se naprave support leveli pa onda idemo dalje barem je to moja short term strategija i pozicija.
Samo se ti inati protiv trenda, pa ce biti belaja... :)
 
Postoje agresivni trejderi koji ulaze u pozicije pre standardne tačke ulaska u patternu. Ne mora biti greška. Ja trejdujem povremeno i ne idem protiv trenda. Manja je verovatnoća za gubitak, ali je i manja zarada.
Što se tiče jurenja korekcija, mislim da je uzaludno ko jurnjava nerešenog rezultata na kladionici. Desiće se nekad, ali to nekad može da se oduži i može se izgubiti dosta novca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno