Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prodao po prosecnoj ceni 43.8k pa nek ide zivot. Sat vremena sam cekao da stigne. Sada krece nerviranje. 😀
Lik upravo kupio po toj ceni, više od jdnog kom.
Nisam ga mogao sprečiti , odlučan je bio.
Navijam za njega , ti si verovatno kupio mnogo ranije i imaš profit. ;)
 
Lik upravo kupio po toj ceni, više od jdnog kom.
Nisam ga mogao sprečiti , odlučan je bio.
Navijam za njega , ti si verovatno kupio mnogo ranije i imaš profit. ;)
Da si ranije javio mogli smo licno. 😀

Ne znaci da nece dobro proci long term. Ja sam prodao jer ocekujem pad. Ne znaci da sam u pravu. Svako od nas ima neku svoju racunicu.
 
Sad ću je da se nerviram ko Džigi. Izašao sam iz Avaxa i prešao u ETH, pisao sam već o tome.
 
Sad ću je da se nerviram ko Džigi. Izašao sam iz Avaxa i prešao u ETH, pisao sam već o tome.
Samo prihvati da je kripto kao tamni vilajet i problem resen. 😀

A nesrecni AVAX sam bio click-away da kupim na 8.88$ za 60k i odustanem jer mi je to bilo sve od USDT-a tada. Jos jedna od boljih zivotnih odluka. Svaki coin koji sam hteo da kupim ispod 10$ i nisam, je skocio 3-8x ( SOL, AVAX, LINK ) ali zato DOT i ATOM cute i smrde.
 
DOT sam uzeo pre par nedelja i brzo ga prodao uz mali profit, kada sam video da se ne mrda. Sad će i on da skoči, garantovano :D
 
Sve zavisi sta zelis od DOT-a. Ja sam planski isao na DOT zbog stejka i do sada sam prodao sigurno preko 1000 komada od nagrada. Bas juce sam prodao jednu kolicinu. Mesecno kaplje nesto malo manje od 350 komada. Nisam u fazonu cuvanja nagrada. Uvek ih prodajem kada se malo nakupi dok glavnica stoji ako se nekada vrati na 40-50$.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231207-100251.png
    Screenshot_20231207-100251.png
    150.5 KB · Pregleda: 48
Ja DOT-a imam oko 900 kom.Cuvam ih dok se ne desi armagedon ili se vrate na neku lepu cenu.Generalno jedan od super dosadnijih coina ako nemas vecu kolicinu da stejkujes ili da se igras kao Dzigi. Da razbijam stake za 1.3k zarade ne radi mi se to trenutno, nije life-changing.Kaplje stake nesto sitno, pa sta bude.HODL-ujem dok ne crknemo.Vidim da imaju price i planove da predju na Polkadot 2.0 , deluje okej al nije ni bitno generalno :ROFLMAO:
 
Znam da ima tema o stejkovanju ali da iskoristim trenutak i da pitam gde stejkujete DOT?
 
Znam da ima tema o stejkovanju ali da iskoristim trenutak i da pitam gde stejkujete DOT?
Direktno na mrezu, Do duse preko Ledgera - https://support.ledger.com/hc/en-us...ng-Polkadot-DOT-through-Ledger-Live?docs=true

Samo imaj u vidu da je gadna stvar sto unstaking traje tacno 28dana.Tako da ako bi ga unstake, mora malo u napred da se razmislja.
Ovo ti je mozda najbitniji info : Na dnevnom nivou sa 900DOT-a dobijam od 0.4-0.65 Dot-a (10-13DOT-a mesecno).Eto da imas odokativnu racunicu, ako bi stake-ovao.
 
Preko Binance ti je unstake mislim dva dana ali kamata je nesto manja.
11% na 30 dana ili bolja opcija 14.5 na 90 dana.

Mislim da je unstake period bitan jer ako se desi neka turbulencija na projektu i hoces recimo da sto pre izadjes i prodas, nije isto kad cekas 2 i 28 dana.

Binance ti nudi sigurnost i kada su u pitanju problemi sa validatorima i smanjuje rizik da ostanes bez novcica iz tog razloga.

Sa druge strane, ostaces bez novcica ako ti neko hakuje nalog na Binance ili Binance pukne. Mada, svakako ako Binance pukne, sve bi se srusilo kao kula od karata.
 
Na Binance je za DOT trenutno 16.9% za locked varijantu na 120 dana (trenutna kvota max 3.000kom).
Pre neku nedelju je bila aktuelna varijanta sa 21% na 120 dana sa kvotom od max 1.000kom. Dok sam se razmislio ovo je otišlo plus je DOT skočio..
 
Da se "pohvalim" da sam se ratosiljao LTC-a. Sell na 74 $ i s njim posla nikad više..
 
Ne znaci da nece dobro proci long term. Ja sam prodao jer ocekujem pad. Ne znaci da sam u pravu. Svako od nas ima neku svoju racunicu.

Po mom skromnom mišljenju (a mišljenje je kao du#e, svako ga ima:)), neko se rodi sa pravim instinktom a nekome trebaju godine da ga izoštri i nauči kako da pravilno čita ono što vidi.
Meni je trebalo par godina i gomila $$$ (a još uvek učim) da shvatim da imam pogrešan instinkt u ovom poslu i da ne treba da ga slušam.
Zato se oslanjam na neke dokazane indikatore (RSI kombinacije itd) i konstantno tragam i testiram još poneki i gle čuda, krenuo i instinkt da mi se popravlja :).
Shvatio sam i da je +1% profita puna kapa, pogotovu kada su veliki brojevi u igri a to je i jedna vrsta sigurice, bar za nas kojima je dosadio konstantan rizik.
Što se tiče kajanja, sigurno je da jedno kajanje predstoji a pošto znamo da mnogo veliki igrači kontrolišu ovu igru naše je da se trudimo da ih pratimo na sve moguće načine.
 
Ja kada nisam siguran u nesto pitam devojku. Par puta je pogodila, par nije. Ne bas za velike iznose ali za malo manje trejdove je samo pitam zeleno ili crveno. Meni je ona pouzdana kao svi ti indikatori koje pominjes. A sve ostalo idem po osecaju.

Kao i prodaja BTC-a sada na 43.8k. Koje su sanse da on vise nikada ne ode ispod 40k recimo. Ako ne za nedelju dana onda za par meseci. Ali jednostavno ne prihvatam da vise nikada nece otici ispod cene po kojoj sam ga prodao. A u najgorem slucaju prodao sam par BTC-a po 43.8k koje mogu zameniti za tipa stan. Dao sam nesto virtuelno za nesto opipljivo. A taj BTC tipa imam od kada je bio mislim 800-900 dolara koji je kupljen na Poloniex-u kada je jos bio aktuelan onaj Troll box. Tako obrni okreni razmisljam uvek pozitivno ali to ne znaci da me neke gluposti nece nervirati. 😀
 
Ja kada nisam siguran u nesto pitam devojku. Par puta je pogodila, par nije. Ne bas za velike iznose ali za malo manje trejdove je samo pitam zeleno ili crveno. Meni je ona pouzdana kao svi ti indikatori koje pominjes. A sve ostalo idem po osecaju.

Kao i prodaja BTC-a sada na 43.8k. Koje su sanse da on vise nikada ne ode ispod 40k recimo. Ako ne za nedelju dana onda za par meseci. Ali jednostavno ne prihvatam da vise nikada nece otici ispod cene po kojoj sam ga prodao. A u najgorem slucaju prodao sam par BTC-a po 43.8k koje mogu zameniti za tipa stan. Dao sam nesto virtuelno za nesto opipljivo. A taj BTC tipa imam od kada je bio mislim 800-900 dolara koji je kupljen na Poloniex-u kada je jos bio aktuelan onaj Troll box. Tako obrni okreni razmisljam uvek pozitivno ali to ne znaci da me neke gluposti nece nervirati. 😀
Samo kad zakuca poreska i policija i pita te odakle ti pare za stan a ti lencaris po ceo dan u stanu, bez dana radnog staza.. :D
Kako to resavas? :D
 
Samo kad zakuca poreska i policija i pita te odakle ti pare za stan a ti lencaris po ceo dan u stanu, bez dana radnog staza.. :D
Kako to resavas? :D
Das novac nekom ko ima firmu sa velikim prometom, da moze da pokrije "trosak" kupovine stana pa onda sledi :

Elementi ugovora o poklonu stana ili kuce :
Predmet ugovora o poklonu je nekretnina koja se poklanja, a elementi ugovora su saglasnost obe strane o predmetu poklona - volja poklonodavca da pokloni nepokretnost bez naknade i volja poklonoprimca da tu nepokretnost prihvati.
Ugovor o poklonu mogu zaključiti fizička ili pravna lica. Poklonodavac mora biti lice koje ima poslovnu sposobnost, dakle, lice starije od 18 godina koje samostalno može zasnivati, menjati i okončati pravni odnos.
Za razliku od njega, poklonoprimac ne mora da bude poslovno sposobno lice, što znači da na strani poklonoprimca može da se javi i maloletno lice.

Cak i da ti dodju babaroge za ovo, recice spasao mi je zenu/dete/muza na pesackom od saobracajne nesrece, pa sam odlucio da mu poklonim stan, sta je novac vs zivot mog xxxx ukucana.Da si cuvao njegovu/njenu nepokretnu majku godinama, pa eto da se oduzi covek itd itd..
Jedan od nacina.I ima ih milion, uglavnom veliki procenat ljudi kupuje stan za kes, tako da ono, odavno su svi utrenirani za ovo.
E sad sto se tice morala.. morala sam ;)
Al ono, nije ni mesto ni vreme, veruj mi... Ovo ide vec u sivi domen.
 
Poslednja izmena:
Neću ulaziti u dubinu (čak ako treba neka se obriše post), ali ću reći da je samo pitanje volje da se nešto pronađe. Nije uopšte pitanje da li može ili ne, tako da ovakve šemice padaju kod prosečnog inspektora, da ne pričam o vrhunskim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno