Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo me zanima šta će biti ako za par meseci ovo stvarno krene da lomi i pada? Hoćeš li tada samo da se izgubiš kao većina ili ćeš javno da kažeš da nisi bio u pravu?

Trenutno naginjem ka zaključku kako nam nisi koristan čak ni kao kontraindikator, još sve otvoreno, videćemo.
Ako cene odu gore, priznaću da si zlata vredan. U polugama, ništa etf.
 
Šta reći osim da je do same rakete tvrdio da ETF ne utiče na cenu. Čak ni na chartu zlata tvrdi da ne vidi kada je odobren prvi spot ETF, tj da nije uticao na cenu. Ludilo. Šta god kažeš samo će i dalje da tvrdi nešto levo.
 
Šta reći osim da je do same rakete tvrdio da ETF ne utiče na cenu. Čak ni na chartu zlata tvrdi da ne vidi kada je odobren prvi spot ETF, tj da nije uticao na cenu. Ludilo. Šta god kažeš samo će i dalje da tvrdi nešto levo.
Sta reci za covjeka koji je vise puta tvrdio da u danasnjem vremenu robi vrijednost daje samo njena upotrebna vrijednost i dodavao da BTC nema nikakvu upotrebnu vrijednost.
 
Kripto ima itekako upotrebnu vrednost. Krajnje jednostavan primer. Od 21-28. Novembra je jesenji Steam sale. Do pre mesec dana sam mogao nasim karticama da kupujem sve igre preko ARG store-a dok Gejb to nije ukinuo nataknem ga na morbiusa. 😀 Nakon Steam update-a vise nije moguce kupovati nasim karticama na drugom regionu jer pretpostavljam da detektuje gde je izdata i odakle je banka koja je vezana za karticu. Zbog toga sam krenuo da trazim alternativu i pronasao sam je u Cileu, jer imam drugara, koji ima drugara tamo. Igre su u odnosu na EU region gde smo mi jeftinije oko 50-70% a igre su jedina stvar na koju ne volim da bacam mnogo para jer mi ne treba da budemo EU nego recimo Turska. Elem preko Teamviewer-a sam se logovao na njegov komp u Cileu, ukucao svoje podatke na Steam nalog. Steam je prepoznao da se logujem odatle i prilikom kupovine sam imao mogucnost da region store prebacim na Chile. On je svojom karticom pokupovao sta meni treba, dodatno mi fundovao nalog CLP-om ( Cileanski pezos ) da budem miran jedno vreme a ja sam njemu prebacio USDT preko Binance-a a oni mogu da prebacuju sa Binance-a na svoj bankovni racun bez problema. Oni uglavnom i koriste kripto za ino transackije jer im je tako dosta lakse.

A taj USDT koji sam mu prebacio je zaradjen trejdovanjem tako da mu to ispada dzabe minus nerviranje. 😀

Danas sam kupio STRAX na 0.985, koji sam prodao na 1.175 i da kazemo da sam zaradio nesto malo manje od 10k. I dalje ostaje zal za onim orderom na 1.275 gde bi to bilo dodatnih 15k ali...greedy bastard je ucinio svoje. I dalje mislim da ce cena ici dole i da sam mogao da uzmem i vise jer ocekujem Strax na 0.8-0.9 ali setio sam se narodne umotvorine o golubu i vrapcu, ruci i grani i odlucio sam se za vrapca. Kolicine koje sam prodavao su bile po 50k Strax-a.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231127-163831.png
    Screenshot_20231127-163831.png
    203.2 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20231127-164003.png
    Screenshot_20231127-164003.png
    194.6 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20231127-163537.png
    Screenshot_20231127-163537.png
    63.5 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_20231127-091909.png
    Screenshot_20231127-091909.png
    48.2 KB · Pregleda: 39
Kripto ima itekako upotrebnu vrednost. Krajnje jednostavan primer. Od 21-28. Novembra je jesenji Steam sale. Do pre mesec dana sam mogao nasim karticama da kupujem sve igre preko ARG store-a dok Gejb to nije ukinuo nataknem ga na morbiusa. 😀 Nakon Steam update-a vise nije moguce kupovati nasim karticama na drugom regionu jer pretpostavljam da detektuje gde je izdata i odakle je banka koja je vezana za karticu. Zbog toga sam krenuo da trazim alternativu i pronasao sam je u Cileu, jer imam drugara, koji ima drugara tamo. Igre su u odnosu na EU region gde smo mi jeftinije oko 50-70% a igre su jedina stvar na koju ne volim da bacam mnogo para jer mi ne treba da budemo EU nego recimo Turska. Elem preko Teamviewer-a sam se logovao na njegov komp u Cileu, ukucao svoje podatke na Steam nalog. Steam je prepoznao da se logujem odatle i prilikom kupovine sam imao mogucnost da region store prebacim na Chile. On je svojom karticom pokupovao sta meni treba, dodatno mi fundovao nalog CLP-om ( Cileanski pezos ) da budem miran jedno vreme a ja sam njemu prebacio USDT preko Binance-a a oni mogu da prebacuju sa Binance-a na svoj bankovni racun bez problema. Oni uglavnom i koriste kripto za ino transackije jer im je tako dosta lakse.

Stablecoini nisu kriptovalute u pravom smislu reči, oni su efektivno shadow banking. Tom Čileancu bi bilo svejedno da si mu poslao dolare na neki drugi način, sve dok ih on dobije. A kako se ljudi obično ne maltretiraju takvim stvarima da bi kupovali igrice, već drogu, moš' misliti koliko su vlasti srećne zbog toga.
 
Stablecoini nisu kriptovalute u pravom smislu reči, oni su efektivno shadow banking. Tom Čileancu bi bilo svejedno da si mu poslao dolare na neki drugi način, sve dok ih on dobije. A kako se ljudi obično ne maltretiraju takvim stvarima da bi kupovali igrice, već drogu, moš' misliti koliko su vlasti srećne zbog toga.
Mozda njemu bi ali ne bi meni jer bih platio mnogo veci fee da sam se odlucio na neku drugu soluciju ali vecina njih koristi kripto za prebacivanje kesa jer je najjednostavnije i najjeftinije. A i nije da imaju nekog izbora. Ja preko banke ne mogu da mu prebacim, njegovi kada salju odavde takodje imaju problem i kripto je najbolja opcija. Ne mogu ni zlato da mu posalju. Kripto - Zlato 1:0. 😀
 
Neke prognoze za danas, BTC ? Deluje da se trougao zatvara vrlo skoro..
Utorak najčeće dan za Dump....bliži se kraj meseca, ne znam kakva je situacija sa futuresima.. izgleda su CME istekli juče ?
 
Neke prognoze za danas, BTC ? Deluje da se trougao zatvara vrlo skoro..
Utorak najčeće dan za Dump....bliži se kraj meseca, ne znam kakva je situacija sa futuresima.. izgleda su CME istekli juče ?
BTC izašao iz opadajućeg kanala, a sada i iz trougla, EUR raste, izleda ipak LONG :) da li će biti snage ? kokice spremne :)
 
Dan za dump, i ono skoci 😆
Peticija da se napravi $MORBI po nasem Morbiusu
Vec postoji coin u njegovu cast. 😀

1000014177.png

Ne znam za sta je dan ali mene sve nesto svrbi da nesto prodam ali sve je nesto sitno skocilo 3-5%. Od novcica koje imam/pratim jedino Syscoin skocio 50% danas ali on je zakljucan u stejku tako da nista od toga.
 
Funding poludeo, ovo obećava :)
 
Interesantna situacija. Da li BTC može da ostane iznad 38k? Ako izgubimo ovu zonu, verovatno idemo na korekciju koju je pominjao cryptofreedom. Ako BTC izdrži, onda altovi imaju žurku i dalje. Mislim da još uvek nećemo videti x5 od altova, ali par desetina procenata gore još uvek je moguće.
 
Ulazimo u sedmu zelenu BTC nedelju. To nismo dugo imali. Ne moze samo na gore. Poslednji put se to desilo u oktobru 2020 godine pred pocetak bull-a. Po meni pitanje vremena kada idemo dole. Neka korekcija 15-25% pa da vidimo sta dalje. To bi za mene bio idealan scenario za eventualno dokupljivanje ( STRAX, BTC ) i sklanjanje novcica sa menjacnice do daljnjeg. Jedna kolicina bi ostala za trejdovanje.
 
ETH od jutros baš pokušava da se zadrži preko 2100, ali svaki napad je uspešno odbijen. Ako danas ne probije, nidam siguran da ćemo imati još neki uspešan pokušaj do kraja godine.
 
pa ... probice 2100 ako i kada probije btc 39000. koliko vidim samo odrzava manje vise odnos prema btc. ako uspe da odrzi u redu , ako ne, ovo sto sam napisao pada u vodu.
 
Sad nasla sranja da skacu kad treba plata da legne sledece nedelje. :D
 
U nedostku novih BUM vesti, ne može da skače kripto dokle god EUR pada prema USD.
 
A kao kupio bi? 😀

Imam ortaka koji samo tako govori evo vec par meseci i nista kupio nije. Samo prica kada legne plata. Ta plata nikako da legne. 😀
Pa radim DCA svakog meseca, nemam drugu alternativu. Kako sam u jednom trenutku sve izgubio i bio na nuli, sta cu.
Ali vise volim kad je crveno kad kupujem nego zeleno, ali sta je tu je. :)
 
ETH fino napreduje takođe. Kad god dokupim nešto to počne da skače ☺️ .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno