Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Covid v2.0 bi mogao da ozbiljno povuce dole, ako scare bude mnogo veci od prethodnog puta, mnogo jaci lockdown, obavezna vakcinacija pod pretnjom zatvorom za odbijanje itd.
Pucanje Binancea (FTX style) i Tethera bi bilo isto u tom rangu,
U suprotnom 24k-28k do kraja godine neki range recimo u kom bi se mogao kretati btc.
 
Covid v2.0 bi mogao da ozbiljno povuce dole, ako scare bude mnogo veci od prethodnog puta, mnogo jaci lockdown, obavezna vakcinacija pod pretnjom zatvorom za odbijanje itd.
Pucanje Binancea (FTX style) i Tethera bi bilo isto u tom rangu,
U suprotnom 24k-28k do kraja godine neki range recimo u kom bi se mogao kretati btc.
Nece vise biti zatvaranja ni obavezne vakcinacije, prestanite da mracite bezveze
 
Još jedan bezuspešan pokušaj probijanja 25k. Odbili smo se od $25300. Razlika od prethodnog pokušaja je da je volume bio mnogo manji.
 
never say never
nemojmo zaboraviti da se u toj agendi kojoj necu pomenuti ime VVP dodvoravao , cak i prednjacio. To sto je to bila neuzvracena ljubav SZO prema njemu te se on "naljutio" pa aktivirao SO u UA i preko noci ukinuo zatvaranje i mere druga je stvar.
Da svega toga nije bilo btc bi jos onomad dosegao 100k. Ovako sada tu smo gde smo. Gospoda imaju + iskustva i na osnovu toga mogu pokrenuti stvar kada procene da je najbolji momenat.
 
Neka velika kompanija ili fond je zadnja 3-4 mjeseca akumuliraa velike kolicine BTC oko 118 000 preko mjenjacnice one brace blizanaca Winklevoss sto su izumili fejzbuk pa im Zuckerberg ukrao ideju
Njihova mjenjacnica se zove Gemini
Sad se po tviteru spekulise ko je akumulirao
Neki kazu BlackRok neki kazu Wallmart i spominju se druge velike usa kompanije i investicioni fondovi,neki kazu da je to samo nova adresa Gemina odnsono btc korisnika te mjenjacnice u sta ja licno nevjerujem sto bi prebacivali sredstva mjenjacnice na novu adresu

BlackRok sigurno nije jer ko prati sjeca se da je jos proslo ljeto izasla ova vijest da je Balcrok potpisao ugovor sa Coinbase da ce kupovati bitcoin preko njihove platforme Aladdin


U svakom slucaju americke kompanije kojim se trguje na berzi su duzne da podnose finacijske izvjestaje SECu do kraja godine ,
tako da ako se ispostavi da je jos jedna velika kompanija sa S&P 500 indexa posle Tesle,MicroStrategija,Square pocela da akumulira i drzi u bilansima bitcoin plus halving i SEC odobri sve ove spot ETF fondove u isto vrijeme nebi me zacudilo bull runu btc ode preko 1 miliona usd obzirom koliko je oskudna ponuda
 
Proslo je vreme za jeftine ulaznice, samim tim i za x15. Ako btc ode x3 u odnosu na prosli bull run, to bi bilo odlicno. Gomila ce opet sagoreti cekajuci neke sulude cifre. Cifre za izlaz u narednom ciklusu bi vec trebale biti postavljene, jer kad smo u uptrendu nikad nije dosta i uvek se juri neka visa cifra...
Sa tom strategijom sam super prosao, ali treba biti realan u postavljanju ciljeva. 2019te sam postavio cifru za izlaz u narednom bulu na 55k, na 57k sam nesto prodao i ispostavilo se da sam super prosao. I ciklus pre toga na oko 15k-17k. Sve u svemu same pikove ne treba juriti, niti postavljati cene za izlaz kada se pise o avionima i kamionima. Ovo je ujedno i najsigurnija taktika.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, nemojte se zanositi što neki fondovi petljaju sa kriptom, boli njih dupe, oni se igraju tuđim novcem. Ako im kocka uspe, oni pokupe kajmak. Ako im propadne, našim parama će ih spasavati. Blentavi Majkl Sejlor je izgubio ljudima gomilu para 2000. i opet će isto da uradi. Niko se normalan ne zanosi pričama o digitalnom zlatu, to je žvaka za ludaka. Ljudi su većinom u kriptu da bi se kockali, idealno tuđim parama.

Sve je to lepo dok novac pada sa neba po budalama što bi rekao Elon Musk, ali kad deflatorni talas udari, videćemo koliko ljudi stvarno veruju u kripto. Možda je već krenuo, možda još nije (fifty-fifty), ali potresi se dobro osećaju. Devet američkih banaka su dobile slabiji kreditni rejting, kad to krene, krene lančano, naglo i bez upozorenja. PacWest je recimo bio objavio dobre kvartalne rezultate i bukvalno iste nedelje je morao da ih preuzme Bank of California kako ne bi banrotirali. Kina je morala da krene da obara kamatne stope, građevinci su im konačno popucali, što će povući i banke kod kojih su se zaduživali.
 
Nece vise biti zatvaranja ni obavezne vakcinacije, prestanite da mracite bezveze
Nisam rekao da ce se to desiti, nego teoretski sta moze jedino da obori cenu znacajno dole, osim naravno WW3, ostali ratovi ne bi uticali.
Zato sam i spomenuo jaci kovid, jer isti kao prethodni ne bi uticao. Niko ne bi ni masku nosio.
 
Ljudi, nemojte se zanositi što neki fondovi petljaju sa kriptom, boli njih dupe, oni se igraju tuđim novcem. Ako im kocka uspe, oni pokupe kajmak. Ako im propadne, našim parama će ih spasavati. Blentavi Majkl Sejlor je izgubio ljudima gomilu para 2000. i opet će isto da uradi. Niko se normalan ne zanosi pričama o digitalnom zlatu, to je žvaka za ludaka. Ljudi su većinom u kriptu da bi se kockali, idealno tuđim parama.

Sve je to lepo dok novac pada sa neba po budalama što bi rekao Elon Musk, ali kad deflatorni talas udari, videćemo koliko ljudi stvarno veruju u kripto. Možda je već krenuo, možda još nije (fifty-fifty), ali potresi se dobro osećaju. Devet američkih banaka su dobile slabiji kreditni rejting, kad to krene, krene lančano, naglo i bez upozorenja. PacWest je recimo bio objavio dobre kvartalne rezultate i bukvalno iste nedelje je morao da ih preuzme Bank of California kako ne bi banrotirali. Kina je morala da krene da obara kamatne stope, građevinci su im konačno popucali, što će povući i banke kod kojih su se zaduživali.


Ne govori to samo Sejlor vec je pre neki dan i Larry Fink direktor BlackRocka reako da je Bitcoin digitalno zlato, medjunarodni aset i hedge protiv inflacije

Na pragu smo masovne adopcije i vrlo lako mozemo da za par godina gledamo milionsku cenu BTC jer se radi o jako oskudnom assetu

Pogledaj video

 
Ne govori to samo Sejlor vec je pre neki dan i Larry Fink direktor BlackRocka reako da je Bitcoin digitalno zlato, medjunarodni aset i hedge protiv inflacije

Na pragu smo masovne adopcije i vrlo lako mozemo da za par godina gledamo milionsku cenu BTC jer se radi o jako oskudnom assetu.

I ti slušaš Finka foliranta? Taj čovek je praktično avatar sadašnje balon ekonomije. BlackRock je leveridžovan do očiju. Četvrta grana američke uprave kako vole da ga zovu, trubač svega trulog i nenormalnog.

BTC oskudni asset, šta, nestaće nam brojeva? Kuku, šta ćemo mi bez brojeva u toj bazi podataka? Kad sebe sam vam rekao, ako bude inflatornog sloma, treba vam zlato, ne bajagi Ponzi zlato. Ne uzdajte se u prazne brojeve, uvek mogu drugi brojevi da se naprave, a zlato će uvek biti samo jedno. Dobro, to sad nije ni posebno bitno, pošto očito idemo u deflatorni slom, ali moguća je inflacija nakon toga.
 
I ti slušaš Finka foliranta? Taj čovek je praktično avatar sadašnje balon ekonomije. BlackRock je leveridžovan do očiju. Četvrta grana američke uprave kako vole da ga zovu, trubač svega trulog i nenormalnog.

BTC oskudni asset, šta, nestaće nam brojeva? Kuku, šta ćemo mi bez brojeva u toj bazi podataka? Kad sebe sam vam rekao, ako bude inflatornog sloma, treba vam zlato, ne bajagi Ponzi zlato. Ne uzdajte se u prazne brojeve, uvek mogu drugi brojevi da se naprave, a zlato će uvek biti samo jedno. Dobro, to sad nije ni posebno bitno, pošto očito idemo u deflatorni slom, ali moguća je inflacija nakon toga.
Pa nisu to samo obični brojevi sa kojima može neko da manipuliše dodaje i oduzima, to je kao da za zlato kazemo to su samo grami.
 
Pa nisu to samo obični brojevi sa kojima može neko da manipuliše dodaje i oduzima, to je kao da za zlato kazemo to su samo grami.

To jesu samo obični brojevi koji se šalju tamo-vamo po bazi. Zlato ima ono što BTC nema - upotrebu. Bez njega ne možeš da napraviš ni kompjuter, ni telefon. To su male količine, ali neophodne. Upotreba mu daje vrednost, kako nešto što nema upotrebu i time nema vrednost može da bude čuvar vrednosti?

I tu mi ljudi kažu bitno je samo da ga ljudi žele. Ljudi ga žele zato što misle da će u nekom momentu moći da ga prodaju skuplje nego što su ga kupili. Kad krene deflacija, to je prvo što će ljudi istovariti, jer šta će im kad mu cena pada? Jel do sad BTC uvek u svakom tržišnom potresu padao najbrže i najviše? Kako vam to ništa ne govori?

Sutra se kripto skuca 90% i ti nemaš za hleba, pa ti ja pošaljem ovaj digitalni hleb:

licensed-image.jpg
Vidi što je super lebac, krik tehnologije. Ali šta kažeš, ne može da se jede? Znači upotreba je ipak bitna?

Problem je što većina vas nikad u životu nije iskusila deflaciju, videli ste samo manju ili veću inflaciju. Ovde u Grčkoj smo imali pet deflatornih godina nakon sloma 2008. imam mnogo više iskustva sa tim stvarima. Ne računajte da će kriza pred nama biti ni kratka, ni laka, pa je dovoljno samo malo strpljenja i špekulacije će se nastaviti kao i do sad.
 
Pa ni zlato nemožeš jesti, a i njega kupuješ da bi ga prodao skuplje. Ali dobro, nemam ja nista protiv zlata samo mi žao što ćeš propustiti šansu za boljim profitom. Kripto može više profita doneti nego zlato, a to što neki neveruju to je njihova odluka. Meni je samo da se neki neiskusni ne uplaše tvojih prsimističkih predviđanja i uđu kasno u voz.
 
Ovaj forum je zlatan.
Raspolozenje pre dve nedelje: Samo da dodje do 27 da se nakupujem. 25 ako bude ihaaaaj
Raspolozenje ove nedelje: To je to, sad smo na 25. Uskoro ce 20 pa da pazarim ko covek.

I tako u nedogled! Nije lose drzati se dogovora sa samim sobom, ili postaviti unapred naloge pa da ne moras ni da se drzis dogovora!
 
У данашња времена ништа сигурно није, ал када сви терате у оф , навлачите мене на белај.
Друг Морбиус никако да схвати да је у Србији ЗАБРАЊЕНО поседовати злато. У Грчку је то супер алтернатива и да смо сви ми тамо, не би му реч рекли, штавише у праву је 100%.
НЕма или скоро више нема "турског" злата по Србији сакривени по ћуповима, шупљини старих храстова , испод каменова , кладенаца, пећинама , увалама , макадамских путева , вртачама. До 2000те све је претурано, прекопано , ископано Ко је имао имао је ко је увалио увалио је. Дуката више нема, А ново ископадог злата нема. Зна се где је сада трепча и зна се у Бору на који начин се злато добија и коме иде. Свако може злато да купи у облику накита. Мени папирно злато је сигурно колико и злато које поседујеш у трезору америке - Извучићеш га на свети никада. Злато ни у среднјем веку није било популарно као платежно средство, већ сребрњак. Аг , аргент , тј сребрњак у преводу новац.
Фиат који имате на рачуну у банци (а све су стране банке) су такође "сигурни" све су то јединице у нуле и притиском на дугме рачун је блокиран.
Закон експроприације је у Србији враћен. Довољно је да неко 1/1000 моћан као блекрок и баци око и оде вам имовина која је дебело и скупо плаћена у бесцење у име "вишег" интереса одузеће се по хитном поступку.
Шта сам тиме хтео рећи:
када буду дошла зла времена неће помоћи ни кожне гаће а камоли злато , сребро , земља , јер нећете поседовати силу да имовину коју имате сачувате од отимача.

Ми "крипташи" шта нам је чинити? Па ко има довољно и ко је крипто милио/јардер правац Дубаи са поцепаним патикама на ногама и крипто шифрама у глави :).
 
@weasel
Diskusija o cenama obuhvata i temu trgovine na menjačnicama i berzama? Moram da pitam s obzirom na određenost reči "cena".
Bolji naslov bi bio "Cene i trgovina kriptovalutama". "Diskusija" bi trebalo da se izbaci jer je ovo forum, pretpostavlja sa da je diskusija, osim ako je zaključana tema iz bilo kog razloga.
 
НЕма или скоро више нема "турског" злата по Србији сакривени по ћуповима, шупљини старих храстова , испод каменова , кладенаца, пећинама , увалама , макадамских путева , вртачама. До 2000те све је претурано, прекопано , ископано

Hoces da kazes da je deda Tripkov cup sa zlatom ipak pronadjen?

Elem, po ko zna koji put sam napravio pogresan potez, prodavao, kupovao LINK i ostao zarobljen na znatno visoj ceni od trenutne. Nije za mene taj vid trgovine.

Svaka vama cast kad sa entuzijazmom reagujete na tako neke vesti. Sto se mene tice, jedina lepa vest u poslednje 3 godine je objava Kwona da ce svaki dan kupovati milione vrednog BTC-a. Na kraju smo videli kako je prosla Luna, a kako je prosao i Kwon.
 
Sad si nadam se naučio da je potrebno staviti SL na okvirno 10% od ulazne cene. Izgubiš 10%, ali nisi zaglavljen.
 
Pokusao i to pa se nakon aktivacije SL, cena vrati gore pa me onda **** FOMO i ne daj boze ako pokleknem i ponovo uletim, cena opet ode dole. Sad sam i napravio neki + ali dzabe kad sam ostao zaglavljen.

Treba covek biti realan, nije to za mene i moje zivce. Kupuj, radi DCA, stakeuj i cekaj.
 


Ja sam ga razumeo na sledeći način:

Još oko 6-12 meseci ovakvih ili viših kamatnih stopa. Onda pad privredne aktivnosti, recesija, pivot i market crash, pa oporavak i bull run, btc dno 10-12k
 
koje mrtvilo (BTC), ni na leveragu se ne može skoro ništa zaraditi.. a kad šibne na jednu stanu uskoro, ima sve da se puši (likvidacije)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno