Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na kraju bio 25.3, trebao sam tu da stavim order ali shoulda coulda woulda ....
Sad razmisljam o 20k jebg, vrv preterano ali ok.
 
Kakav crni LTC sada.

25k smo na gore probili iz trećeg puta i trebalo je nekoliko nedelja ako se dobro sećam.

Na dole bi trebalo da ide dosta brže.
 
Slažem se. Nije bilo realno očekivati proboj iz prvog puta. Pad je bio baš brz. Nisam očekivao ovakav slom. Pitanje za day tradere: Šta se očekuje posle ovoliko dugačkog wicka na 1D chartu juče?
 
Kakav crni LTC sada.

25k smo na gore probili iz trećeg puta i trebalo je nekoliko nedelja ako se dobro sećam.

Na dole bi trebalo da ide dosta brže.

55-60$ je dobra cena za kupovinu.
Pod uslovom da si spreman 3+ meseca da cekas. Moje misljenje. Pod ovim podrazumevam kupovinu za stable, ko ima stable... Ne za btc.

Da, probio je 200d debelo... Promasio boje na novom tabtrader-u.

Sto ste svi tako apokalipticni... Nismo valjda ocekivali novi ATH do kraja godine
 
Nema tu mnogo mudrosti, samo pratite američku berzu hoće li ovi supporti da drže. Ako popusti i ovaj donji 200WMA, to je to, bear market rally je gotov i idemo dalje u slom. Kad berza kine, kripto dobije upalu pluća. Kad berza bude imala upalu pluća, kriptu ćemo davati 40 dana.

Capture.PNG
 
Fin video. ako ne izdrži 25k, idemo do 20k. To su naši članovi već dobro primetili. Pad ispod ovog nivoa može da se desi ako S&P500 doživi slom, što nije mnogo verovatno. Frrka je postavio DCA zonu, koja takođe prati ovu prognozu. Nadamo se da ima dosta ljudi koji misle da bull samo što nije počeo.
 
Zatvorio sam sve UUP long calls, BITO long puts iz Q1 i Q2... nije neki kumulativni profit, but it's honest work

QQQ long puts je u qur#u, TLT long puts su ok...ovo je još od ranije, ali se ne sećam da sam delio ulaze, tako da nije ni bitno...

I DALJE je stage 2... bear market rally town!

i dalje mislim da je generational bottom za BTC ispod 10k...poyy
 
ovaj chart je ozbiljna glupost... btc nema istoriju, nema backtest sa ozbiljnim bear marketom, a koreliše bolesno sa betom..

jedini ozbiljni, ali privremeni, ne ath, bid vidim u slučaju da kina krene u QE, što podstiče hiperinflatornu spiralu, koja će trajati relativno kratko tj. do novog ozbiljnog dizanja FEDa, koji neće posustati...

nije nemoguće da vidimo FED da diže i 100bps na jednom sastanku, isto tako postoji i iznenadni hike... long the left tail... ako si long beta only, onda cash ili cash equivalents...

ovo naravno ne mora da znači za ultra short i short term trading strategije... ovo je macro view...
 
Više od pola članova ovog foruma ti neće razumeti ove postove. Meni je sve jedno ali trebalo bi lajički da objasniš tvoja razmišljnja, možda nekom kome bi baš tvoj komentar pomogao u nekim odlukama neće razumeti.
 
Ja bih voleo da napišem i detaljniji pogled, ali ne vidim poentu kada ljudi gledaju površno, zato i pišem samo suštinu i to ukratko. Mislim da ljudi generalno ne žele dublje da uđu u problematiku tržišta, već samo žele laku i brzu zaradu, što je legitimno, ali to nosi solidan rizik na tržištu. Doduše, npr. sizing strategija je za mnoge dovoljna da regulišu taj rizik, ali to je sve rule of thumb, umesto da se bude što efikasniji. Svako bira svoje, ofc.
Meni je ovde glavno bilo da naglasim režime u kojima se nalazimo, i na kraju, pošto je ovo 99% forum stranica za kripto, vezu kripto tržišta sa legacy tržištima. Kompleksnost i povezanost finansijskih tržišta je ogromna, pogotovo u everything giga bubble...
 
Ljude ovde zanima da im kažeš da li će cena da padne ili da raste. Kada i koliko. Ne ova komplikovana razgalabanja :D
 
ovaj chart je ozbiljna glupost... btc nema istoriju, nema backtest sa ozbiljnim bear marketom, a koreliše bolesno sa betom..

jedini ozbiljni, ali privremeni, ne ath, bid vidim u slučaju da kina krene u QE, što podstiče hiperinflatornu spiralu, koja će trajati relativno kratko tj. do novog ozbiljnog dizanja FEDa, koji neće posustati...

nije nemoguće da vidimo FED da diže i 100bps na jednom sastanku, isto tako postoji i iznenadni hike... long the left tail... ako si long beta only, onda cash ili cash equivalents...

ovo naravno ne mora da znači za ultra short i short term trading strategije... ovo je macro view...
ispravka... učinilo mi se da je u pitanju btc historic cycles chart(log scale)... greška, na nju sam mislio kada sam pisao, ne na ovaj chart
 
Ljude ovde zanima da im kažeš da li će cena da padne ili da raste. Kada i koliko. Ne ova komplikovana razgalabanja :D
ofc :sneaky:

a, kada im kažeš svoju dugoročnu predikciju, onda te troluju, pa im objasniš otprilike zašto, pa te opet troluju... par njih ubode short term trades, loveći MAs i RSI... da ne govorim da su skoro svi trejdovi ovde post festum... objave tek ako je pozitivan, niko se ne vrati na svoje trejdove da bude transparentan, gde je pogrešio i dr.
 
Niko ne može sa sigurnošću da kaže. Imali smo oštar pad, cena je ušla u manji opseg, volume se smanjio. Sve miriše da ćemo imati još jedan pad, uz prethodno probijanje 25k nivoa, ali niko ne može da garantuje.
Ja iako nisam day trader, uvek volim da pogledam interesantan chart. Frrka je na drugoj temi postavio link za DYOR. Veoma interesantan sajt sa gomilom interesantnih informacija. Na osnovu chartova može se sa nekom verovatnoćom predvideti cena. Kad Redži Miler stane na liniju slobodnih bacanja, najverovatnije je da će da ubaci, ali nije sigurno.
 
ofc :sneaky:

a, kada im kažeš svoju dugoročnu predikciju, onda te troluju, pa im objasniš otprilike zašto, pa te opet troluju... par njih ubode short term trades, loveći MAs i RSI... da ne govorim da su skoro svi trejdovi ovde post festum... objave tek ako je pozitivan, niko se ne vrati na svoje trejdove da bude transparentan, gde je pogrešio i dr.
Tvoji postovi treba da podstiču na razmišljanje ostalih članova a ne u kom pravcu će da ide cena.
Na žalost ima tu i takvih koji veruju u tvrdnje nekih pa kada se ne desi tako, on mu kriv.
Svako treba da zna da je sam odgovoran za svoje korake a ne onaj od koga je to čuo.
Niko od nas nemože biti siguran kada i koliko će odragovati cena i u kom pravcu, ali možemo kroz informacije i razmišljanja drugih doneti lakše odluke šta bi moglo da se desi.
Ja smatram da velikim delom uticaj na cenu ima interes, interes velikih igrača, što bolje predpostavimo njihove namere mi ćemo bolje proći.
 
na kraju se sve svodi na drawdown control, risk adjusted return, tek tada možemo da govorimo o compounding-u. Daily trading, i druge short term trading strategije bi trebalo da budu samo deo portfolija.

Lično mislim da je portfolio najbolje diverzifikivan kada postoji multi strategy approach. Ne toliko nužno diverzifikacija u assetima. Naravno strategije, kako long tako i short term, mahom jesu diverzifikivane, ali i strategije sa 1-2 asseta mogu da dodatno diverzifikuju i smanje overall drawdown. Naravno, ovakav pristup mora da bude automatizovan, programski kodiran. Nemoguće ga je izvršiti kao discretionary.

risk-on i risk-off režimi moraju da se predvide, i to je najteži deo posla, ali nije nemoguće.

Nemam problem da svako radi sa svojim novcem šta god hoće, naravno. Radi se o tome što kada sam se ponovo uključio u diskusiju o kriptu, ovde je vladala ludnica da kripto ide na novi ath... To mi je bilo stvarno smešno, da sam izabrao da na najprostiji način pokažem ljudima da greše jer su neke stvari stvarno očigledne, a FOMO je previše jak u kriptu, pogotovo sa grifterima koji glume velike trejdere. Ljudi polude, i odlepe. Ne znaju ništa, a samouvereno idu u ambis misleći da su iskusni jer su se vozili na maniji QE-ja, kao i sve ostalo... Kako kripto nema istorijski record za veliki bear market, tako ni ti isti trejderi nemaju.
 
Neka slika od ranijih dešavanja mi govori da će da se desi još jedan low, ali ne veliki. Taman da probije 25k pa da se otvore shortovi i onda bounce i krene neki oporavak, videćemo.
 
Nece puno dole to je moje misljenje mada bi bilo dobro ide jos dole da jos jeftinije nakrcamo prije halvinga
Mislim da cemo ostati oko 26 k do nove godine i onda polako krecemo preko 30 k i tamo negde u septembru oktobru ide parabola preko 100-150k

Zasto mislim da nece dole
Glupe i slabe ruke su vec sve istresle sto imaju
200 dana smo od halvniga rudari ce prestati sa prodajom na nizim levelima a rudari su oni koji vrse najveci pritisak na prodaju jer imaju tekuce operativne troskove kao placanje struje,radnike ,poreza itd
Na drugoj strani postoji organska potrazanja osim ove spekulativne i trejderske milioni dugorocnih hodlera i humble stackera koji koriste svaku priliku da svaki dio svog prihoda konvertuju u bitcoin ,a takvih koji vide u btc digitalno zlato i safe heaven i koriste svaku priliku da akumuliraju je iz dana u dan sve vise a btc je jako oskudan kazu da je na mjenjacnicama samo oko 1.8 miliona btc a jos 1,5 milion je ostalo da se iskopa Posle halvinga desice se supply sok,trebace neko vrijeme ako gledamo prosla 3 halving ciklusa obicno 6-7 mjeseci da rudari istersu kolicine koje stekaju i onda krece parabola
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno