Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije sitničarenje. U diskusiji o cenama se ne može ozbiljno shvatiti bilo ko, ko ne zna razliku izmedju support i resistance level-a.
To je osnova trejdinga. Ko ne zna to, ne može da zna ni ostale bitne stvari o tome.
Ja sam stavio prognozu za long i pogodio., lepo obrazložio prognozu u tri povezana posta, a ti kažeš, nisi razumeo šta je pisac hteo da kaže.. bolje da si me poslušao.
 
CTR99 je u pravu. Postoje standardi, upravo da bi se svi lakše sporazumeli. Zna se šta je resistance, šta je support.
 
Jao evo izvinjavam se ako me niste razumeli da treba da otvorite Leveraged long sa Stop lossom jer je dump izgleda zaustavljen.. i to ne jednom, nego više puta sam to napisao i pogodio.. ali više neću, boli me patka više.
 
I pokvaren sat dvaput dnevno pokazuje tacno vreme
Moram priznati da je ovaj forum vrlo maliciozan... ne jednom sam iskusio, ne samo u vezi mojih postova, nego i postova drugih, da ima dosta ljudi koji ne znaju osnovni fer plej.
 
Nemojte trošiti energiju na beznačajne rasprave. Svi smo tu na neki način i kolege i drugari i ...
Bar ja tako doživljavam sve članove foruma. Ali 100 ljudi 100 ćudi.
Hajde da jedni drugima pomažemo koliko možemo.
 
Ne budi na kraj srca. Vecina oguglala :)
:)
nije bitno da li si pogodi ili ne. bitno je da li si iskoristio ili ne. U principu kada se gleda u globalu svi pogode. I nije bitno ovde koliko je neko pogodio il ne. Mozes pogoditi 4 puta zaredom a peti put ti market odvali takvu samar4inu da ti se posle toga vrti glava pola godine :).
Malo je ovde trejdera. vecinom su ovde majneri i bivsi majneri.
Jam sam slabi miner i jos gori trejder.

Prosle godine par meseci sam se igrao sa DGB i napravio +20-30% pa se i on prepolovi odjednom preko noci bez razloga.
Proletos sam sa dash takodje napravio nekih +20% do onog momenta kada su i dash stavili na tapetu pod sec kripto i ode preko noci x/2.

Posto veoma retko izlazim u $ tj u stable , mogao bih reci da gubitka i nema ,ali da je zabolelo jeste. I sta radim sada 4utim i 4ekam neko 4udo da se desi , ali 4uda za sada nema.
Ova situacija sa btc:$ je smesna nit smrdi nit mirise. Ciklusi gore dole , maltene predvidljivi 3% gore pa 3% dole eto mesecima (meni tako izgleda). U jednom momentu ima da okrene 4urak pa ce ljudi plakat. KAda ce to biti e... kada bi znala baba gde ce pasti ona bi sela :).
 
Malo crvenila, pa niko ništa ne komentariše.
Jel ima neko nešto pametno da kaže, šta se dešava ?
 
Zatisje pred buru :LOL:

Sto se mene tice nisam nista dirao par meseci vec ima, u stejblu sam 85%, cekam da se sjuri btc dole, na barem 27k pa da udjem u njega.
Mozda sacekam i 25k, videcu kad dodje na 27k kakva je situacija, ako uopste dodje do te cifre, mislim trebalo bi ... ali ko ce ga znati vise.
Altovi me ne interesuju.
 
Malo crvenila, pa niko ništa ne komentariše.
Jel ima neko nešto pametno da kaže, šta se dešava ?
Dolar je malo ojačao. Razna tržišta se klimaju, recesija polako uzima maha.
Ja sam generalno optimista po pitanju kripto-a, pošto se standardni sistem raspada i koliko vidim nema mu spasa, ali ovo može da ide još dole.
 
Ako kripto bude puko , slobodno okrivite mene , jer ja u kripto gledam ko ozebo sunce.
Za ovaj pad nisam nasao nikakve "vesti". Odjednom , ko po komandi sav iole koji nesto znaci je pufnuo u odnosu na $. Predpostavljam da je "glad" za $ krivac.
Ovo moze jos nize. izmogud.
 
Slažem se sa sammyem. Očekujem bar još jedan test. Možda wick udari i ispod 20k, ali ne verujem da možemo dugo ostati u toj zoni, ako uopšte stignemo dotle. Realnije je očekivati cifre 25k ili nešto ispod. Ne verujem da će bik krenuti ove godine.
 
Malo crvenila, pa niko ništa ne komentariše.
Jel ima neko nešto pametno da kaže, šta se dešava ?

Avgust-septembar je tradicionalni termin za berzanske lomove, a ovde se baš zakuvalo. Kina je u vodi do guše, Nemačka je u recesiji, u SAD broj bankrota, beskućnika i neplatiša kredita obara rekorde. Kao što rekoh prošle nedelje, možda je već krenuo deflatorni udar, ali i da još nije, sigurno nije mnogo daleko. Koliko jak će biti, ostaje da se vidi.
 
nešto mi se javlja da če neka kontra, baš zato što svi očekuju pad.
 
:( ovo je strogo kontrolisano. a za ljubitelje kripta , trenutno loz , loz situacija. Nisam ekonomista , ne moze covek sve da zna , ali ovo nema veze sa logikom. Kreditni rejting americkih banaka pada a $ raste , ajde ... :( Svi su znaci da ce fiat puci na ovaj ili onaj nacin. Za $ win win ne moze da izgubi sta god da se desi u svetu on raste , nema veze ni sa kamatnim stopama , kreditima 4udima i blatu...

edit:
u zadnjih godinu ipo dana nisam prodao nijedan kripto na berzi. Osnovni razlog cena je preniska te nisam lud da prodam u minus. Svako ko kopa , predpostavljam , razmilja isto.
Ko to tamo po berzama nudi u bescenje novcice , kada normalna cena za prodaju da bi neko bio u malom plusu bar 5-10 puta veca od ovih "berzanskih"?
Spekulanti kitovi. Sami sebi kupuju i prodaju igraju se virtuelne berze. Nema slobodnog $ te raja ne kupuje.
 
Poslednja izmena:
Realno jedan od lepših osećaja, kada si na pravoj strani trejda i kada se raduješ da cena padne. :D:eek:
Dobro, provalio sam par minuta nakon posta da nije u redu da se radujem padu ali iznenadio me dump danas, nije nesto mnogo velik ali blizi se 27k cifri.
Uzeleo sam se mozda BTC-a, zadnjih par trejdova sa njim mi je fino proslo, zapravo samo sa njim i trejdujem ove godine ja mislim.
Imam neka 3-4 alta koja drzim i ne diram odavno, mahom eth, nesto cardana, matica i solane i to je to. To je u fazonu neka stoji i ceka neka srecna vremena.
Planiram da udjem sa 100k u btc, tako da ako budem strpljiv i sacekam da padne na 25k (dok je na 27k i na 26k) to bi bilo nekih 4 BTC-a, neki moj licni rekord bi bio oboren.
Tako da ima dosta razloga da se radujem padu, mada kapiram da nije u redu, tako da necu vise to da radim :alien:
 
Ako dodje do 25 , postoji velika sansa do ode i do 20. Onda ... :) zna se.
 
Nema ničega lošeg u tome. Cene ne mogu samo da rastu. To što neko misli da samo treba da rastu tebe ne treba da brine.
Nije dobro biti ni perma bull ni perma bear.
 
Kao i u zivotu treba znati kada uci a i vaznije od toga kad izaci :D
Moguce je svasta, sve zavisi od makroa i horora eventualnog koji se desava na globalnom planu.
Evo nas na 27.7 upravo

Sad mi je vec prst na tasteru i pocinjem da pratim detaljnije sta se desava, sto nije bio slucaj zadnjih par meseci.

Edit:
Gareth Soloway kaze da je sledeci level 25k, ako on ne izdrzi onda idemo na 20k
 
Poslednja izmena:
To je Garethov uptrend line koji plasira dugo vremena i objasnjava situaciju na osnovu toga svaki dan lol, meni je on ok lik skroz, mislis da se odbijamo i to je to ?
tj. idemo do 29k/30k opet?

ef.png
 
Upravo to. Može da se desi manji skok, pre nego padne ovaj level. 15.7k ne verujem da može da dohvati.
 
Evo pada opet, pa skocilo bilo jer ljudi imaju zadate levele za ulaz iz ovih ili onih razloga, ja izbegavam da stavljam spot ordere, ne volim da mi stoji veliki cash na menjacnicama, to je jedini razlog, ali evo na zadnjoj prodaji sam rekao da cu opet uci na 27k , tad mi ta cifra nekako delovala ok za ponovni ulaz.

Sto se mozda i desi, mada cekam i pratim, nista strasno i da se vrati na 29/30k mada tesko, nema snage jednostavno.
Mozda ipak pricekam 25k
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno