Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledaj Market Price vs Last price, Market Price ima odredjenu logiku kako se kalkulise i nije nuzno da predstavlja cenu koju vidis na chartu, i moze da se desi da ti se ne zatvori pozicija iako vidis na chartu da su wickovi bili u tojoj ceni ako zatvaras sa Market Price.
 
Vec neko duze vreme tradujem sa klasicnim spot tradom , ali sam skoro probao futures . Upoznat sam sa vecinom stvari vezano za blockchain, Ta , trade generalno, ali mi samo ovo pravi problem koji svi feeovi postoje kako bi na kraju znao koliko mogu da zaradim na tradu, posto vidim da je PL pozitivan.
uvek izaberi ociju "post only" , da ne bi prodavao kao market order (ustvari bićeš maker a ne taker), i time ćeš smanjiti Fee.. ne trgujem na Binance, ali trebalo bi da postoji - ima je na Phemex, Bybitu Bitmexu, Ako ćeš da trguješ sa Laverage, moja apsolutna prieporuka je PHEMEX. godinu dana i duže sam tamo i ocena je 5+ za sve. imaš jako dobrih youtube tutoriala kako da trguješ i smanjiš fijeve
 
Poslednja izmena:
VIX3M/VIX ratio
chills on my neck

Ceo bear market, long volatility hedge strategija ne funkcioniše... Da li je vreme? hmm

Mislim pre svega na legacy market, ali i na crypto ofc

Trebalo je da zatvorim short pozicije od aprila, bio bih u odličnom plusu, ali i dalje su tu, ne vidim da ide preko 35s...elem, dolar long je isto i dalje tu.
 
Jel ja lepo rekoh nema teoretske šanse da krene bull run u špekulativnim asetima, a da se kripto ne pridruži žurci? Kakav forex, kakve berze, kakvi bakrači, klađenje na distribuirane baze podataka je uvek bilo i verovatno uvek će zauvek i ostati najbolja forma špekulacije u finansijskom sektoru. Još jednom kreće žurka na platou kamatnih stopa i svi su pozvani. Naravno, jebada posle će opet biti strašna, ali ponavljajte tada da su za sve krive banke, a nikako vi.

Screenshot from 2023-06-22 20-38-53.png
 
Jel ja lepo rekoh nema teoretske šanse da krene bull run u špekulativnim asetima, a da se kripto ne pridruži žurci? Kakav forex, kakve berze, kakvi bakrači, klađenje na distribuirane baze podataka je uvek bilo i verovatno uvek će zauvek i ostati najbolja forma špekulacije u finansijskom sektoru. Još jednom kreće žurka na platou kamatnih stopa i svi su pozvani. Naravno, jebada posle će opet biti strašna, ali ponavljajte tada da su za sve krive banke, a nikako vi.

Pogledajte prilog 394156

Kripto 🚀, BTC ne služi ničemu, zlato je prava stvar..
Kripto ↘️, šta sam vam rekao, prevara veka, sve ide na 0.
Kripto 🚀, ne zanosite se, ovo je samo pump and dump.
Kripto ↘️, definitivno slom, ali to samo par nas odabranih zna!
Kripto 🚀, početak kraja, samo vi to još ne vidite.
Kripto ↘️, evo ga slom koji najavljujem zadnjih 5 godina, šta sam vam rekao!?
Kripto 🚀, samo tetki da odnesem lek...


.
 
Kripto 🚀, BTC ne služi ničemu, zlato je prava stvar..
Kripto ↘️, šta sam vam rekao, prevara veka, sve ide na 0.
Kripto 🚀, ne zanosite se, ovo je samo pump and dump.
Kripto ↘️, definitivno slom, ali to samo par nas odabranih zna!
Kripto 🚀, početak kraja, samo vi to još ne vidite.
Kripto ↘️, evo ga slom koji najavljujem zadnjih 5 godina, šta sam vam rekao!?
Kripto 🚀, samo tetki da odnesem lek...


.
Boomer source: B92 tako kaže pa mora da je istina :ROFLMAO:
 
SAMO je zlato novac , po americkom ustavu.
 
Mali update. Danas se navrsava tacno 2 meseca od kako sam izasao sa Binance-a i USDT-a u DOT i Strax i 2 meseca od kako sam ih stejkovao.

Trenutni bilans od stejka je nesto malo ispod 1000 DOT-a i oko 7500 Strax-a za to vreme.

Primetio sam da se dosta vise DOT-a dobija stejkom kada mu cena ide na dole dok je Strax standardan i broj Masternodova se nije nesto drasticno povecao i tu je oko 270 komada pa je mesecna kolicina identicna.

Ali ono sto je najbolje od svega, od kada sam prestao da trejdujem je konstantno posecivanje menjacnica i pracenje cena. U ova 2 meseca ako sam par puta pogledao sta se desava. Mnogo bolja opcija po mene. Stress free i bleja, cekanje nekih boljih cena pa kad god one dosle. Mozda kupim bajs od stejka da se pocastim. 😀 Rotwild 275 deluje primamljivo i zapeo mi je za oko opasno. Nije Lambo ali moze da prodje. 😀
 
Simke, dugo te nije bilo....Ako mozes daj baci par reci kako vidis neka dalja desavanja...
Nemam vise snage da se objasnjavam i prepucavam sa vetrenjacama, a i vidim samo da su veoma aktivni ovi strucnjaciu u teoriji, pa ne bih da im kvarim premijeru :)

Iskreno, nista ne ocekivano. Previse je sve bilo bearish, previse otvorenih sortova i naravno lagano otresanje.

Zatvaram polako long pozicije i cekam neke dobre i pozitivne vesti da poteraju cenu jos malo gore pa da okrenem u sort ( verovatno krajem meseca ).
Ocekujem veoma dosadan period i klackanje u nekom range-u. Videcemo veoma brzo u kom, pa ko trejduje na dnevnom nivou ce najvise profitirati.

Altove jos ne diram. Plan mi je da kernem sa laganom kupovinom kad iskrvare bar jos 30-50% kroz btc odnos ( nadam se negde u q4 ) i onda hodl do 2025.

Eto, toliko.. i samo lagano...

Uzdravlje 🔥🔥
 
Nesrecni Waves skocio za 90%. Imao sam jednu kolicinu koju sam prodao na 65%. Da vidimo kako ce se sve odigrati. Mozda ipak kupim neku poniku. 😀
 
Nemam vise snage da se objasnjavam i prepucavam sa vetrenjacama, a i vidim samo da su veoma aktivni ovi strucnjaciu u teoriji, pa ne bih da im kvarim premijeru :)

Iskreno, nista ne ocekivano. Previse je sve bilo bearish, previse otvorenih sortova i naravno lagano otresanje.

Zatvaram polako long pozicije i cekam neke dobre i pozitivne vesti da poteraju cenu jos malo gore pa da okrenem u sort ( verovatno krajem meseca ).
Ocekujem veoma dosadan period i klackanje u nekom range-u. Videcemo veoma brzo u kom, pa ko trejduje na dnevnom nivou ce najvise profitirati.

Altove jos ne diram. Plan mi je da kernem sa laganom kupovinom kad iskrvare bar jos 30-50% kroz btc odnos ( nadam se negde u q4 ) i onda hodl do 2025.

Eto, toliko.. i samo lagano...

Uzdravlje 🔥🔥
Hvala za ovo
Samo ti baci poneki komentar sa vremena na vreme, batali prepucavanja i komentare
Ima nas vise ovde koji to smatraju korisnim
 
 
Ovo zelenilo je najverovatnije posledica priče oko EDX Markets..koliko vidim podržavaće za početak btc, eth, ltc i bch a za dalje videće...može da bude bullish bar za ova 4 (nadam se zbog ltc-a kog imam u portfoliju).
Mada, kao što je dokazano do sada već xx puta ne mora ama baš ništa da znači 😆
Evo ga BCH sa 100$ na 300$, a i LTC je na 95$ počeo da mrda nadam se.
 
Prekopiran prosli bear market preko ovoga. Skaliran samo po visini, ali ne i po duzini.

Zar je zaista toliko prosto?!?

1688118784791.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno