Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ni ja ne volim sto je kripto vezan za $. Ja tu vezu gledam uslovno. Danas za $ , sutra da jen, rublju, dinar ... Nije bitno ko pobedi. ko izgubi , ispecicu ga na razanj. Doslo, odavno , vreme da se razmislja vikingski.
 
A zašto je nemoguće da ne bude vezan?
Može da se menja za dobra i usluge, ne mora i za USD i bilo koji drugi fiat.
 
A zašto je nemoguće da ne bude vezan?
Može da se menja za dobra i usluge, ne mora i za USD i bilo koji drugi fiat.
Zato što je i fiat roba, a sve dok postoji ponuda i tražnja za neku robu, postojaće i tržišni odnos sa drugim robama.
Naravno da može kripto da se koristi za plaćanje i bez pretvaranja u fiat, samo je pitanje kako se dogovore kupac i prodavac
 
Baš tako, a to je ono što mene brine, da odgovorim kolegi koji misli da sam isfrustriran zato što nisam ušao u kripto, pa mi sad smeta.
Isfrustriran jesam, ali zato što se ovakvim potezom spašavanja kripto banke samo dodaje ulje na vatru i pumpa inflacija, koja se onda preliva između ostalog i na mene.
Vi koji ste u kriptu samo gledate koliko ćete od kripta zaraditi i jedino vas to interesuje i to je potpuno okay i legitimno (verovatno bih i ja tako gledao na stvari da imam kripto), ali vas u isto vreme savršeno boli uvo za sve ostalo, dogod je neto plus (i to je savršeno legitimno).
Dakle, ja nisam apriori protiv kripta, daleko od toga, ali koliko vidim, zbog sistema spojenih sudova, mahinacije koje su povezane sa kriptom vrlo utiču i na mene koji nemam ništa sa njim.
Zato sam i napisao da je najgora stvar bio trenutak kada je/su kripto vezan za USD, trebao je da ostane nezavistan u finansijskom smislu i sve bi bilo transparentnije. Ovako, tek će biti muljačine, ako se po jutru dan poznaje.
Dobro je kad samo kripto utice na tebe, zamisli da moras da razmisljas o ovom ratu u Ukrajini i tome koliko sve drzave svijeta crpe resurse, stampaju novac i upumpavaju ogromne kolicine tamo.
 
Napisao sam da se “doliva ulje na vatru”, podrazumeva se da inflacija nije nastala tek tako.
 
A zašto je nemoguće da ne bude vezan?
Može da se menja za dobra i usluge, ne mora i za USD i bilo koji drugi fiat.
Ovo nema nikakvu ekonomsku logiku.
Na koji način misliš da to funkcioniše, tako što bi BTC uvek vredeo kilo pasulja ili dva kila jabuka? Ali su ove godine jabuke dobro rodile pa sada vredi 3 kila jabuka, a pasulj je podbacio pa je vrednost u pasulju pala na pola kila za jedan BTC? Pa i u tom slučaju bi njegovu vrednost mogao kroz odgovarajući odnos da izraziš u dolarima.
BTC nije vezan za dolar, njegova vrednost se kao i vrednost svega ostalog na tržištu izrašava u dolarima, evrima, jenima, dinarima...
I vrednost dinara možeš da iskažeš u količini dolara koju možeš dobiti za 1 dinar, to ne znači da je dinar vezan za dolar, i da bi bilo bolje da nije...
Glupo je ovo uopšte i objašnjavati na forumu na kome pišu odrasli ljudi a ne deca.
 
Bespotrebna potrošna struje na koncertima i fudbalskim utakmicama, privatni avioni, naduvane cene čipova, glad u Africi i gojaznost u Evropi i Americi, napuštanje zlatnog standarda... i od svih energetskih, ekonomskih i humanih problema, tebi baš kripto najviše utiče na život? Mi koji smo ušli da zaradimo pošteno smo neki negativci i treba da nas je sramota. Mislimo samo na sebe, a ne na planetu i svoje bližnje.
 
Aloooo!!!!
Niste VI na tapetu, nema potrebe da sve što napišem doživljavate kao napad na VAS.
 
Vi koji ste u kriptu samo gledate koliko ćete od kripta zaraditi i jedino vas to interesuje i to je potpuno okay i legitimno (verovatno bih i ja tako gledao na stvari da imam kripto), ali vas u isto vreme savršeno boli uvo za sve ostalo, dogod je neto plus (i to je savršeno legitimno).
Vecina nas, ako ne i svi, su u kriptu zbog tehnologije i pare nam uopste nisu bitne. Zarada dolazi zato sto verujemo jako. Kripto je kao crkva. Svestenici voze dobre automobile zato sto jako veruju.
Bespotrebna potrošna struje na koncertima i fudbalskim utakmicama, privatni avioni, naduvane cene čipova, glad u Africi i gojaznost u Evropi i Americi, napuštanje zlatnog standarda... i od svih energetskih, ekonomskih i humanih problema, tebi baš kripto najviše utiče na život? Mi koji smo ušli da zaradimo pošteno smo neki negativci i treba da nas je sramota. Mislimo samo na sebe, a ne na planetu i svoje bližnje.
Govori u svoje ime kolega. Meni je na prvom mestu dobrobit planete i zato uglavnom imam zelene PoS novcice/tokene. Shvatio sam da sam ugrozavao druge kada sam majnovao i kada sam prestao mnogo se bolje osecam.
 
Aloooo!!!!
Niste VI na tapetu, nema potrebe da sve što napišem doživljavate kao napad na VAS.




Ako misliš da postuješ u ovom delu foruma, moraš da naučiš da iskuliraš . Postoji ta hard core grupica koja će da te proziva jer ti mora da si ljubomoran na njihov genije i uspeh, jer ne možeš da ukapiraš kakva je to moćna abrakadabra kojom je alhemičar Satoši Nakamoto pretvorio bazu podataka u zlato, to mogu samo oni, jer su studirali u Hogvortsu sa Hari Poterom.


Moj iskren savet, diskutuj samo o pametnim stvarima i ignoriši gluposti koje pročitaš. Danas je u principu ovde sasvim moguće fino polemisati, ljudi su većinom ukapirali kako stvari stoje, da vidiš kako je bilo tamo pre 6-7 godina.
 
Poslednja izmena od urednika:
LM, ajmo nazad na temu. SVB je dobio bailout, mada Yelen tvrdi da nije, pošto su pokrili samo ulagače, dok su akcionari na gubitku. FED je preuzeo 25 milijardi dolara aseta SVB, pretežno morgage-backed securities i zamenio ih sa 25 milijardi u vladinim obveznicama. Teoretski, ovo nije inflatorno, pošto bi FED mogao da drži MBS dok ne isteknu, ali će ih najverovatnije prodati uz gubitak.

Ovim nije postignuto ništa, samo je kupljeno malo vremena, da li par nedelja, da li par meseci, videćemo. Ideja je da je poslat signal da će FED podržati ulagače, ali će ovo samo ohrabriti loše poslovanje. Takođe, lešinari sada znaju da su i druge regionalne banke ranjive. Sve ukazuje na reprizu 2008., samo što sada zaraženi MBS kreće od manjih banaka.
 
Nego dosli smo do cene gde sam hteo da izadjem. Sta raditi. Dajte neke predloge uz obrazlozenje. 😀
 
Treba da napravim poll ovde pa koja strana pobedi to da uradim ili suprotno jer je vecina uglavnom ne bude u pravu. 😀

Izasao upravo iz LINK-a i Strax-a. DOT necu da diram za sada.

Oko 8k zarada bez DOT-a. Videcemo za dalje. Sada cekam dump ili ako nastavimo prodajem i DOT na 6.2+. Igramo se malo. Kao da grindujem zlato u WoW-u. 😀
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, nisam dugo u ovome u odnosu na veci dio clanova foruma, ali mogu reci da je jedna lekcija naucena-nikad ne slusajte medvjede prilikom investiranja 😂
 
Jel ovo bezanija iz stable u btc? Ovo ponasanje je i logicno, ali potpuno suprotno od obicnog fud-a?
 
sto bi u prevodu bilo , bond ima da jurne jos 5% gore... za dve godine ?
 
Gledam američki bond market, svuda pada prinos, sem na one najkraće, mesec dana, tri meseca, tu ne mrda nigde. Prinos na dvogodišnju obveznicu je po svoj prilici zabeležio trajni vrh, ja ne vidim da ovo može da okrene. To znači da na sledećoj sednici FED neće dalje podizati kamatne stope, možda ih i spusti. Preptostavljam da bi to moglo da izazove pomamu i jedan poslednji push, ali slom je vrlo blizu, maksimalno dva-tri meseca, uvek se desi kad US02Y krene da definitivno pada.

Screenshot from 2023-03-13 18-39-14.png

Ovo otvara pitanje, gde se usuditi šortovati, a ne ostati bez para? eToro drži novac ulagača na odvojenom bankarskom računu, ali otkud znaš hoće li banka da potone i šta će onda biti. Ako neko ima iskustva sa trejding platformama, voleo bih da čujem njegovo mišljenje o tome.
 
Hehe, pao pod uticaj mračnjaka i udario sinoć šort x25 par puta za redom (sa malim i na portfolio nebitnim sredstvima)...
Kad ono, pade dolar na samo 0,0000408 BTC-a, a očekivao sam da će da skoči... nema veze, porašće dolar bar još jednom da pokupi ono što sam prešao u stable .)
 
Jesi bio "zarobljen" u USDC-u zbog depeg-a pa si cekao da se vrati pa "pobegao" u BTC? Ja sam sada poprilicno u USDT-u sto mi se ne svidja ali sta je tu je. Ne mozemo trgovati drugacije.
Pa da, propustio sam po nižoj ceni da ga uzmem zadnjih dana, USDC imam odavno , imam ga još uvek, isto toliko koliko je otišlo na btc, ali čim je krenuo depeg krenula panika, mislim da bi otišlo sve da je palo na 80c, bio sam spreman to da uradum, onda čekao da vrati peg i da se otvore banke danas i vidim kako će da se razvija, ali btc već podivljao.
Nema veze, ovo je longterm ionako steš, i da ode btc samo na 30k kad tad, to je opet 10k profit, a mislim da samo morbius i ringer raja sumnjaju da će ikada doći na 30k :ROFLMAO:
Pa ne znam šta da radim krastavac, da pretvorim u EUR ili USD i držim na Binance mi se ne da, da pretvoiim u fiat i držim u banci mi se tek ne da, jedino da ga zašijem u dušek LOL
Mislim da je pola u btc a pola (za sada) i dalje u USDC (mislim da je najbolji stable i najsigurniji, i dalje) ok varijanta, dok ne smislim nešto drugo.
 
Pa ne znam šta da radim krastavac, da pretvorim u EUR ili USD i držim na Binance mi se ne da, da pretvoiim u fiat i držim u banci mi se tek ne da, jedino da ga zašijem u dušek LOL
Mislim da je pola u btc a pola (za sada) i dalje u USDC (mislim da je najbolji stable i najsigurniji, i dalje) ok varijanta, dok ne smislim nešto drugo.
Mozda da te kolega morbius uputi gde da kupis zlato. 😀
 
Utorak kao po običaju dan za DUMP, juče bila euforija, ali nije probijen prethodni otpor na 25K.. idem u lagani short stepenasto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno