Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam na to mislio.
Ono što sam hteo da kažem je da, ako već potencirate BTC kao novo "digitalno zlato" ili novu "digitalnu monetu", svejedno, on to neće moći nikada da postane, od momenta kada je pala odluka da bude vezan za tradicionalne monete. Ovo je po meni bio ključan momenat u istoriji kripto valuta, kada su oni koji vode tradicionalne finansijske tokove shvatili da im dolazi konkurencija i vezivanjem za tradicionalne finansijske tokove, rešili da ga kontrolišu (i kontrolišu ga). Tu je BTC izgubio suštinsku prednost - nezavisnost, jer od tada nije i nikada neće biti nezavistan, koliko god se kripto zajednica trudila da dokaže i pokaže da jeste.
Stvar je u tome da nije smelo da se dozvoli da se BTC kupuje/prodaje za dolar, euro, kojagod moneta, već samo i isključivo za robu/uslugu. Da ne preračunavaš BTC u dolar, već da se npr. taj isti Comtrade preračunava u BTC, ako onaj koji odluči da proda/kupi Comtrade njega menja za BTC. Tada bi se videlo da li BTC ima stvarni potencijal da bude vrednost sama po sebi.
Ovako, BTC je upao u špekulativnu rupu iz koje nema nazad, a posebno mi je bljak što se jedna tako revolucionarna ideja i tehnologija svela na sistem poker aparata "manja/veća".

Sve ima svoju cenu.. Gledaj kroz forex npr.. Novac ima svoju cenu tj određene valute.

Nije sve crno belo
 
Nisam na to mislio.
Ono što sam hteo da kažem je da, ako već potencirate BTC kao novo "digitalno zlato" ili novu "digitalnu monetu", svejedno, on to neće moći nikada da postane, od momenta kada je pala odluka da bude vezan za tradicionalne monete. Ovo je po meni bio ključan momenat u istoriji kripto valuta, kada su oni koji vode tradicionalne finansijske tokove shvatili da im dolazi konkurencija i vezivanjem za tradicionalne finansijske tokove, rešili da ga kontrolišu (i kontrolišu ga). Tu je BTC izgubio suštinsku prednost - nezavisnost, jer od tada nije i nikada neće biti nezavistan, koliko god se kripto zajednica trudila da dokaže i pokaže da jeste.
Stvar je u tome da nije smelo da se dozvoli da se BTC kupuje/prodaje za dolar, euro, kojagod moneta, već samo i isključivo za robu/uslugu. Da ne preračunavaš BTC u dolar, već da se npr. taj isti Comtrade preračunava u BTC, ako onaj koji odluči da proda/kupi Comtrade njega menja za BTC. Tada bi se videlo da li BTC ima stvarni potencijal da bude vrednost sama po sebi.
Ovako, BTC je upao u špekulativnu rupu iz koje nema nazad, a posebno mi je bljak što se jedna tako revolucionarna ideja i tehnologija svela na sistem poker aparata "manja/veća".
Navedi mi jednu stvar na ovom svetu koja nije vezana za tradicionalne valute kako ti kazes. To sto ti pricas nema nikakvog smisla.
 
Ako nije problem, molim sve učesnike da se drže teme. Otvorena je posebna tema za morbiusa, molim da se otvori i za kolegu ringeraja.
 
Poslednja izmena:
Ringeraja je izneo svoje neverovatno mišljenje koje nema nikakve logike. Svi ga iskulirali. Čovek nastavlja da piše, odnosno da ponavlja istu priču dok ne izazove reakciju.

Dakle zaista je kandidat za posebnu temu. 😁
 
Za razliku od vas postavlja dobra pitanja, ali na nesrecu pogresnim ljudima. Vas 50 koji non-stop kucate ne mozete da sklopite prostoprosirenu recenicu da objasnite zasto je to kripto to sto jeste i kako funkcionise.
Menjacnice padaju levo i desno kao kule od karata, pare nestaju, novcici se stampaju preko noci... Ali za BTC ima nade on je drugaciji od drugih!!!
 
Banke inače nisu propadale, nije bilo prevara, Jezde i Dafine, ali kripto ....
Nigde zapravo nema prevara osim u kriptu, to je zaključak neki par ljudi ovde, koji vrte jedno te isto iz dana u dan.
Ako je sve prevara šta te briga, idi beri pamuk ili se bavi nečim drugim, imaš sigurno pametnija posla nego da gubiš vreme tipkajuči po ceo dan ovde na topicu.
 
Bravo, jos jedna omasena poenta. Da li mozes neko argumentovano i slozeno objasnjenje da izneses zasto je kripto drugaciji i ima buducnost?
Nastao je iz vazduha i vode i bukvalno se ne razlikuje od torent klijenta. Zasto torent klijent vredi 17k?
 
Ovo nije opšta tema o kriptu, već o cenama. Postoji opšta tema, pa se tamo mogu postaviti razna pitanja o kriptovalutama. U ovom delu foruma se podrazumeva da učesnici imaju određeno znanje o kriptu, tako da sigurno niko neće odgovarati na početnička pitanja. Kao što nastavnik geografije u petom razredu neće odogvarati na pitanje dece zašto je zemlja okrugla, a ne ravna ploča.
Molim moderatore da srede ovu temu. Hvala unapred.
 
Kako nije? Cena treba da je 0, ona se i dalje drzi na 17k... Pitao sam lepo "zasto"?
 


Jedan od razloga npr zašto nije na nuli...

Da li to možeš sa kešom?

Ne drži se btc jer kupuju ljudi sa foruma sa ulazima od par hiljada evra..

Da bi držao.. Neko kupuje
 
Ovo nije opšta tema o kriptu, već o cenama. Postoji opšta tema, pa se tamo mogu postaviti razna pitanja o kriptovalutama. U ovom delu foruma se podrazumeva da učesnici imaju određeno znanje o kriptu, tako da sigurno niko neće odgovarati na početnička pitanja. Kao što nastavnik geografije u petom razredu neće odogvarati na pitanje dece zašto je zemlja okrugla, a ne ravna ploča.
Molim moderatore da srede ovu temu. Hvala unapred.
Ko kaze da je zemlja okrugla :)

BTC ne mora da bude vezan za tradicionalne monete. Samo sto je tako lakse za trejdovanje. Uostalom kao i sve drugo. Kada jednom dodjes u posed BTC-a ( ili neke druge kriptovalute ) ti ga vise nikad ne moras trejdovati za kes. Mozes ga menjati za tri zrna pasulja ako zelis. Kao i zlato ili bilo sta drugo od vrednosti. Ni zlatom ne mozes da kupujes odredjenu robu/uslugu. E sada kripto jos treba dosta da raste da bi dosao u taj stadijum da postoje marketi gde bi mogao da kupujes sve za isti. Na primer NXT/ARDOR platforma ima svoj wallet u kom postoji marketplace gde korisnici prodaju sve i svasta za njihov token. Naravno to je smesno za sada ali ako bi postojao neki veliki market poput Amazon-a gde bi se placalo samo kriptom to bi vec bilo nesto. Ne moras bas da bude Silkroad :) Ali opet dug put je do toga. Nece kripto iskoreniti tradicionalne valute ali ako bi mogao da egzisitira zajedno sa njima, bilo bi ok. Bar u pocetku pa ako se pokaze kao dobra alternativa sve je moguce. Ali mislim da je potrebno uvesti razne regulative da bi sve to imalo smisla jer ovako ne vodi nigde.

Sto se tice cena nadam se jos nekom vecem dump-u jer je ovo za sada smesno i stojimo u mestu vec mesecima. Sve vise i vise me nervira sto drzim USDT na Binance-u i sve se nadam nekom razresenju da ga sklanjam odatle. Neki veci "move" ili gore ( izvlacim kes ) ili dole ( prolaze mi orderi i povlacim kripto u wallet-e ). FUD na sve strane, napadaju CZ-a ( koji daleko od toga da je nevin i da radi posteno ), Mr. Wonderful jede gov....prica gluposti, Dr. Kwon zimuje u Srbiji :)...
 
Koliko vidim tema je kripto valute - diskusija o cenama a ne kukanje i treskanje svojih frustracije od pojedinaca koji nonstop to rade. Ali ne, moraju ljudi da hejtuju ne bi mogli uveče zaspat da se dobro ne popljuvaju na forumu i podele svoje privatne frustracije i hejt.
 
Bravo, jos jedna omasena poenta. Da li mozes neko argumentovano i slozeno objasnjenje da izneses zasto je kripto drugaciji i ima buducnost?
Nastao je iz vazduha i vode i bukvalno se ne razlikuje od torent klijenta. Zasto torent klijent vredi 17k?
Ti mašiš poentu, nemam ja šta sa tobom da diskutujem o tome, nije to tema ovog topica, kao što reče neko već ranije, pročitaj naziv.
Fora je u tome da je Morbius VIP, mada nemam pojma ko je i šta je i zašto je VIP, nebitno zapravo, hoću da kažem sa time da mu se zato dozvoljava da svaki dan spamuje topic istim sranjima. Ostalih par koji ga brane se samo šlepaju uz njega, jer nije u redu da se oni banuju a on ne pa i oni koriste gužvu.
Kako izaći iz tog kruga ? Nemoguće... apelovati na dotičnog ne vredi, moderatori okreću glavu, znam samo jedno, da ja recimo radim to što on radi bio bih banovan sa topica sigurno.
Odavno se više ni ne priča ništa drugo već samo o Morbiusu, iz neke navike otvorim topic ali ne ... i dalje isto svaki dan.

Šta tera nekog ko je toliko anti-kripto i antagonizovan, nije investiran u to, da dolazi i radi to što radi, je fenomen koji će ostati kao nepoznat, da ulazim u razloge i špekulišem nema svrhe. Znam samo da mu je dozvoljeno, i to je tako.

Evo pade mi na pamet recimo može proba da se napravi, mene ne zanima zlato ni malo, i sad uzmimo da dolazim na temu sa zlatom i pričam kako je stranje, iz dana u dan, kako je spas u kriptou, vrtim neke fraze koje skidam sa neta itd. koliko bih potrajao pre nego što bih bio banovan ?
Fora je što nisam toliko zaludan da se bavim time, kao ni 99% ostalih korisnika.
 
@sammy

Ne mislis li mozda da je Morbius bar trunku u pravu? Investirao je u kripto, investirao je u zlato... Osetio oba na svojoj kozi i doneo zakljucak na osnovu toga. Ako nista vise bogatiji je za iskustvo u zlatu od vecine nas, da ne pricamo o istrazivanju i edukaciji.

Ako je ovaj topik da ispoljite frust, da se lozite i ostalo, onda se slazem da Morbius ne bi trebalo da postuje jer ispada naivan i hrani vam ego...

Pak sa druge strane moram da ga podrzim jer delim njegovo misljenje i ako makar neko odustane od bacanja para u bunar bez dna, misljenja sam da nije uzalud trosio slova i vreme.

Kada pricamo o cenama jel mozes da mi kazes zasto kripto nije i dalje oko 60k i u kom vremenskom periodu ocekujes da stigne ocekivane vrednosti od 250-500k?
 
Sta mislite o Chainlinku, da li je ovo dobar ulaz po trenutnim cenama za malo duzi hold? Godinu, dve, tri, nebitno? Ja mislim da moze napraviti solidan run u bulu.
 
@sammy

Ne mislis li mozda da je Morbius bar trunku u pravu? Investirao je u kripto, investirao je u zlato... Osetio oba na svojoj kozi i doneo zakljucak na osnovu toga. Ako nista vise bogatiji je za iskustvo u zlatu od vecine nas, da ne pricamo o istrazivanju i edukaciji.

Ako je ovaj topik da ispoljite frust, da se lozite i ostalo, onda se slazem da Morbius ne bi trebalo da postuje jer ispada naivan i hrani vam ego...

Pak sa druge strane moram da ga podrzim jer delim njegovo misljenje i ako makar neko odustane od bacanja para u bunar bez dna, misljenja sam da nije uzalud trosio slova i vreme.

Kada pricamo o cenama jel mozes da mi kazes zasto kripto nije i dalje oko 60k i u kom vremenskom periodu ocekujes da stigne ocekivane vrednosti od 250-500k?
2024-2025, a sada nije oko 60k zato sto je 16800$. :)
 
Tamo negde maja sam udario crtu i pretvorio nešto BNB u BTC, jer je konačno postao povoljan odnos. Čekam da padne ispod crte već 7 meseci ne bih li vratio BTC u malo viđe BNB-a... 0,0105 je više nego korektan odnos bio
 

Prilozi

  • bnb-btc.jpg
    bnb-btc.jpg
    188 KB · Pregleda: 69
Tamo negde maja sam udario crtu i pretvorio nešto BNB u BTC, jer je konačno postao povoljan odnos. Čekam da padne ispod crte već 7 meseci ne bih li vratio BTC u malo viđe BNB-a... 0,0105 je više nego korektan odnos bio
mnogi to gledaju... bolje neki podeli ulaze
 
Au, masakr. Gledam ADA na 0.25 eur.
Edit:
Verovatno da cu da dokupim malo, jer ionako stejkujem na "Exodus".
 
Ne znam šta bih ti rekao ali meni deluje da je BNB daleko od dna, sa ili bez fud-a.

Isključivo gledam BTC odnos, USD me ne zanima. Preskup je svakako.
 
Licno ne volim coin-e koje izbacuju menjacnice plus na BNB-u ne vidim mogucnost neke velike zarade. Slazem se da je "skup" u odnosnu na neke druge coine jer nije puno pao od ATH-a. Ako vec ulazem neki veci kes to mora da bude primamljivije.
 
5god bulla BNB-a kroz btc se ovde zavrsava.

Screenshot_9.png

Stock market je udario u lokalni top i ide barem do pre-covid vrha. Oko 3200 ,12 godina stock bulla je dosao kraj, a kada ide stock nadole znamo da kripto prati.Isto vazi i za btc jer ovakve makro uslove btc nikad nije doziveo,a sada i znamo kako se ponasa.

Screenshot_5.png


Pa da se prekrstimo, bnb chart izgleda isto kao FTT,nikakav suport nema ispod.

Screenshot_10.png


Ja sam skoro sve sklonio s menjacnica za svaki slucaj da mogu mirno da spavam i ne zelim da verujem nikome..doduse imam aktivne shortove na Binancu koje ne planiram da zatvaram u skorije vreme ,nadam se da ce da prezivi binance. Mogli bi naredne godine da napravimo negde neku grupu tipa discord ili nesto slicno,da se druzimo u ovom beru koji ce po svemu sudeci da bude dug.
 
BNB je odlična platforma zbog niskih fijeva u poređenju sa dinosaurosm ETH, ogromnog broja novčića i projekata (ok, manje nego na ETH naravno), ali kad se setim samo Cake stakinga npr I neočekivane sreće s njim.. BNB je prevelika stvar iza koga stoji najveća menjačnica i vešti trgovci Kinezi očeličeni silnim zabranama i blokada do sada. Ne verujem da može nešto njih da dovede u ozbiljnu situaciju, nisu ista pravila igre.
 
BNB je jedini novičić trenutno koji može da bude konkurencija ETH-u. Slažem se sa ostalima, da je u ovom trenutku preskup.
 
Sta mislite o Chainlinku, da li je ovo dobar ulaz po trenutnim cenama za malo duzi hold? Godinu, dve, tri, nebitno? Ja mislim da moze napraviti solidan run u bulu.
Za duži hold mislim da su ove cene sasvim ok. Sve će za par godina da ode na x10 ili još i više.
Samo je pitanje sada da li još malo sačekati ili postepeno (stepenasto) sada krenuti sa kupovinom.
Ja lično već duže vreme čekam u USDT-u na menjačnici i nikako da se odlučim da uletim.
Razmišljam o LTC-u i o XRP-u, mada je logičnije prvo ući u BTC pa iz njega vrebati povoljan odnos za ALT-ove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno