Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napisah jos ranije za sol, dugo sam bio u shortu, uzeo profit. Ali neverovatno, i dok sam ranije ranije igrao kladionicu, uvek sam igrao vise golova, sada isto, uvek vise stavljam na long nego na short, psiha je cudo :)
Tek ce da bude otresanja, fali jos jedno pucanje neke jace institucije ili na primer, gotovo sam siguran , krah sola.
 
Jebo kripto koji blokira unstake, LoL. Treba ga preimenovati u Dafiment ili Jugoskandik.
Kakve poluinformacije se šire ovde, to je neverovatno. :poop: Ne pada mi na pamet da ikome išta objašnjavam, davno je prošlo to vreme. Samo, malo je to FUD-a, možete vi to mnogo bolje, još može cena da ide dole pa da nastavim sa početkom punjenja nove vreće S🌞L-a.
... tako da... srećno svima!!! :cool:
Sol09nov2022buy.jpg
 
Sve si u pravu, ali zasto bi zeleo negde na internetu, medju ljudima koje ne poznajes, kaciti kako vrtis stotine hiljada dolara?
Not safe.
Bas iz tog razloga. Ne poznajem nikoga, niti neko poznaje mene, ni ko stoji iza mene itd. Necu se sigurno nekome javiti na privatnu poruku i kliknuti na nesto sto ne treba. Ne vidim nista lose u tome. Sa svima sa kojima sam u kontaktu a u kriptu smo uvek pricamo o ciframa godinama unazad. Nisu mi ni to prijatelji ali saradjujemo. Ako bih razmisljao tako da je sve nebezbedno, strasno itd krastavac onda. Najbolje je ne posecivati forume sto inace i ne radim ali ima trenutaka kada zelim da ispratim sta se desava, podelim nesto itd.
 
Što se cene tiče, ovo je ok, konačno se nerealizovani profit/gubitak spustio na -30%, a bio je u prethodnim slučajevima i dosta niže. E sad, ko se ne bavi trejdom može biti miran i čekati, pa makar pre skoka pao na 1$, Da, ceo kripto svet trenutno radi na ponzi šemu što je i FTX pokazao, posle toliko propalih "projekata" i svega. I u pravu je Morbius da je to stvar kocke, jer stvarno tako jeste za sada.
S druge strane, kripto se nameće kao zamena za stvari koje vrede, najbolji primer jesu nekretnine bez obzira koliko je tržište naopako - cena nekretnina u € je porasla najvećim delom jer je € pao - pa sećamo se svi šta je bilo 1.000€ pre tri godine a šta je sada.
Od ovoga što se poslednjih 48h dešavalo bukvalno me od propasti (gubitka onoga što sam bio spreman da totalno propadne) spasili BCH, LTC, DOT i ASTR. Smešna kombinacija, pogotovu sa ovim ASTR koji se skoro pojavio.
BCH mrtav coin, ali krastavac, akumulirao se na visokoj ceni i neće dole, slično i za LTC.
Dobro dođe ovaj mini relief posle svega, ali još malo bola je skoro izvesno, sutra ili za dva-tri meseca... ne verujem da će ovo biti dno posle svega što se desilo.
 
Nije pametno kaciti koliko si izvrtio love jer nikad ne znas ko prati forum. Mada slazem se da ljudi odrade trejd sa par dolara i onda kaci screen kako je ubo :D
 
Pa lako, cross leverage ( 100x )
Drugacije funkcionise od klasicnog leverage-a, pa proguglaj detaljnije. Nista komplikovano ako pravilno radis risk / reward
NIŠTA bez cross laverage, slažem se! mama za trading! Ogroman rizik da, ali ne i ako znaš šta radiš, imaš dosta love u rezervi, i pratiš alarme dan-noć (bude te ako treba) . taktika dva suprotstavljena ordera od kojih jedan brani (hrani) marginu drugog je nešto naj.
 
Nije pametno kaciti koliko si izvrtio love jer nikad ne znas ko prati forum. Mada slazem se da ljudi odrade trejd sa par dolara i onda kaci screen kako je ubo :D
Uvek je ista prica kada neko okaci nesto vezano za cene i da je opasno. Po meni je opasnije onda sto postoji tema razmena kriptovaluta jer se moze pojaviti ko zna ko na razmeni, nego sto neko baljezga po forumu. A to sto neko kaci 500% plus a ne napise kolicinu nema poentu. Godinama saradjujem sa ljudima preko kojih vadim kes za odredjeni procenat i nikada problem nisam imao. Svakako ne bih saradjivao na moje kolicine sa nekim random likovima sa foruma. Ovde je sve samo informativnog karaktera.
 
Mislim da je tema diskusija o cenama a ne ko je šta uboo. Nema više stručnjaka koji daju neko predviđanje kretanja cena, kao što je to radio LaPresige i još neki. Od Simketa pa dalje je samo ko je šta pogodio. Relano svako može da kači šta želi i da to isto bude samo hvalisanje....
Vratite se unazad x strana i sve što se vidi su screenovi nekih uspešnih trejdova..kao da je to nekome bitno, meni recimo deluje kao lovačka priča, da ne kažem merenji čiji je v......bzv.
 
Mislim da je tema diskusija o cenama a ne ko je šta uboo. Nema više stručnjaka koji daju neko predviđanje kretanja cena, kao što je to radio LaPresige i još neki. Od Simketa pa dalje je samo ko je šta pogodio. Relano svako može da kači šta želi i da to isto bude samo hvalisanje....
Vratite se unazad x strana i sve što se vidi su screenovi nekih uspešnih trejdova..kao da je to nekome bitno, meni recimo deluje kao lovačka priča, da ne kažem merenji čiji je v......bzv.
Tehnicki mogu da se kace i tudji screen-ovi. Na jedan uspesan idu dva i vise neuspesnih ali je to glupo da se kaci.
 
Izvesno je da će sutra i početkom sledeće godine biti cena:

1 BTC = 1 BTC
 
Blic pitanje: Funding fee (u sustini znam sta je, nego da proverim sa vama, na Binance uputstvo je TLDR za mene trenutno): dakle, imam otvorenu perpetual BTC LONG poziciju sa entry price 18200. Margina je 1.440$ (to je "živi" kesh, vrednost pozicije sa leverage x5 je 4.155$). Da vas ne buni 1440$ vs 4.155 $, to je zato sto sam juce "pojacao" marginu da bi smanjio likvidaciju...

Naravno, trenutno mi je pozicija u minusu, jelte... E sad, vidim da sam dobijao veliki funding (cak i do 8.5$ na svakih 8 sati). Dakle, NE -8.5$ vec +8.5$ :)
Kontam da trejderi placaju trejderima koji su TRENUTNO u gubitku, pogotovo na high volatility marketima. Da li je to istina, ili nesto mesam? Sigurno nema veze sa brojem i vrednošću long vs short pozicija, jer je sve vreme bilo mnogo više otvorenih long pozicija, i tako već danima.

Ispada da se isplati sedeti u debelom minusu, jer na svakih 8h kaplje free money. Evo npr od juce u ponoć do sada mi je leglo 7.6$ + 4.64$ + 2.67$.
Posto je pozicija otvorena vec 10-ak dana, najvise sto sam ja placao je -0.08$.

Jel neko koristi ovu funkciju mozda? Likvidacija mi je na oko 12k trenutno, uvek mogu pojacati marginu....ako cu da sedim 12 meseci u minusu i da mi kaplje svakih 8h makar u proseku po 3$, to je vrh prica, zar ne?
 
Fali ti jedna kolona a to je kolicina.
Kao što rekoh, nemam potrebe da bilo šta objašnjavam.
A samo budala može da veruje random likovima na forumu koje ne poznaju lično.

Sol09nov2022buy03.jpg

Evo postavio sam, i šta ćemo sad? Ti ćeš da mi veruješ da sam kupio 1000 SOL-a? Ko ti garantuje da screenshot nije fotošopiran?
Ako se ne varam ti si bio postavljao tvoje screenshot-ove za kupovinu ETH na 100€ za 10k€, i za to ti skidam kapu i zato izuzetno cenim ono što pišeš. Ako pročitaš moje postove unazad videćeš da sam pisao i o svojim lošim trejdovima. Jeste, nije isto 100$ i 10k$, ali poenta je baš u tome, princip je isti ako sume nisu, svako prema svojim mogućnostima. A koliko je foliranata ovde na temi koji misle da su popili svu kripto pamet, o tome ne bih da pišem.

A zašto ljudi ne postavljaju? Pa jedan od razloga je i što žele da ostanu anonimni! :censored:


Arc-Mar-Re8nov2022.png
 
Aman ljudi melju ljude po podrumima kuca batalite ova zezanja... niko ovde nikome nista ne duguje, 99% ljudi se frlja "gore ce, dole ce"... pusti price
 
Nije to bio dzigi, neko drugi ko zivi u Svedskoj je kupio eth za 10k po ceni od 100$. Po meni je bolje kada neko napise sta je na koliko kupio i kojim procentom svog kapitala. Time ne otkriva koliko ima, a ako je stariji clan koga znamo, sigurno ne radi sa 100e. Moze neko sada da kupi i 100 btc-a, ali ako mu je to petina para onda je to druga stvar. Koliko puta sam cuo od velikih igraca kako su u nesto usli sa toliko i toliko, ispale se sa trejdom i posle su se kao izvadili, ispeglali gubitak i sl. a to im je u sustini bio dzeparac. Dzigi je posteno napisao na koliko je usao all in i zavrsio pricu.
 
Kao što rekoh, nemam potrebe da bilo šta objašnjavam.
A samo budala može da veruje random likovima na forumu koje ne poznaju lično.

Evo postavio sam, i šta ćemo sad? Ti ćeš da mi veruješ da sam kupio 1000 SOL-a? Ko ti garantuje da screenshot nije fotošopiran?
Ako se ne varam ti si bio postavljao tvoje screenshot-ove za kupovinu ETH na 100€ za 10k€, i za to ti skidam kapu i zato izuzetno cenim ono što pišeš.
Zasto ti ne bih verovao? Svaka cast. Sada tvoj post ima vecu tezinu nego bez kolicine. Ne pratim ja sta ko pise ovde po forumu ali se tebe secam jer si konstantno pricao o Sol-u, radio svoja istrazivanja, itd. Sigurno vise pratis Sol od vecine pa si spreman da rizikujes sa vecom sumom dok recimo ja nisam jer mi je previse rizican. Nije bio dok se nije pomenulo ovo oko FTX-a i imao sam order na par hiljada komada. Trenutno bih kupio slicnu kolicinu kao i ti ali samo ako bi otisao ispod 10$ i spreman sam da izgubim 10-15k jer mi se tu svidja risk/reward. Ako propadne krastavac ali sam bar pokusao. Verujem da je FUD-a svuda ali 90% ljudi naseda na to i to moze odvuci cenu dole.

Nisam ja doticni za ETH. U pravu je MPM. Ja sam vise iz vremena kada je kurajber pricao za ETC ( da, da znam da je on LTC fan nego je tada spomenuo ETC ) na 1000 dolara kada je dosao oko 100 ( Mada je sada skroz okrenuo plocu😀. Od moonboy-a do doomboy-a ) i kada je simke kupovao dipove BTC-a od 60k pa na dole. Mislim i da sam blokiran jer se nisam slagao sa tim. Ali sta da se radi😀

Kako uvek tema ode u pogresnom pravcu kada se pise o cenama/kolicinama. Da ne ulazimo u teme ko koga melje i slicno ali sta kriminalci rade medju sobom nas ne treba da zanima. Ljudi upadaju u oci i kada voze besna kola po gradu sto ne znaci da su u opasnosti da ih neko likvidira ili slicno. Znaci samo puntic😀.
 
@dzigi12

Svaka cast tebi i Scorpyy na deljenju strategije i ordera. Niko nece da podeli ordere i DCA strategiju a posle ce svi da se hvale dostignucima i milionima.

Ako su ti te kupovine na dugorocno, jel planiras da stakeujes, konkretno DOT?

I gde su ti sledeci buy orderi? Kakav ti je plan za DCA? Na koliko nize od toga sto si pazario?
 
@dzigi12

Svaka cast tebi i Scorpyy na deljenju strategije i ordera. Niko nece da podeli ordere i DCA strategiju a posle ce svi da se hvale dostignucima i milionima.

Ako su ti te kupovine na dugorocno, jel planiras da stakeujes, konkretno DOT?

I gde su ti sledeci buy orderi? Kakav ti je plan za DCA? Na koliko nize od toga sto si pazario?
Sve kupovine su dugorocno ako se ne desi nesto nepredvidjeno tipa skoci BTC za 30% u jednom danu gde bih onda prodao pa kupio po nizoj ceni. DOT je vec prebacen na Ledger i stejkuje se. Sve od coina sto imam stejkujem. Pasivni income je najbolja stvar pogotovo na vece kolicine. U slucaju DOT-a na moju kolicinu bi to trebalo da bude izmedju 50 i 60 komada na mesecnom nivou. Videcu koji je prosek kada pocnu da pristizu stejkovi. Sto se tice DOT-a kada se on stejkuje zakljucava se na period od 28 dana tako i ako bi on skocio za 50% nista ne bih mogao da uradim po tom pitanju. Inace ja zivim od stejkovanja a vece kolicine prodajem kada mi treba za nesto vece tipa stan ili opremanje istog.

Inace ja ne radim nikada DCA nego imam neku ideju gde bih hteo da kupim/prodam nesto i uvek idem all in sa kolicinom za koju sam odvojio za to. Jedan od razloga je sto sam ja uvek u kriptu. Ako trejdujem sa tipa 5% svog portfolia svejedno mi je da li cu ubosti najnize moguce cene ili 20-30% iznad njih. Prodajem samo po potrebi a kupujem kada mi se ucini da je dobra prilika.

Nemam postavljene nize ordere jer sam potrosio sav usdt planiran za kupovinu a ono sto je planirano za izvlacenje je izvuceno. Ako bi se desio bas veci pad onda bih mozda kupio jos nesto ali bih video najbrzi nacin za ubacivanje kesa na menjacnicu a do tada long term 2-3 godine plus.
 
Pre svega hvala na odgovoru.

Onemoguceno ti je slanje privatnih poruka pa cu te pitati ovako.

Kupio sam ledger ( Nano S ) samo zbog DOT-a ali nisam ga jos prebacio na ledger jer sam procitao da su mnogi imali problema sa stakovanjem. Kako stakeujes i gde si iskopao 2%?

Mesecima unazad dobijam samo po 1% preko menjacnice, zakljucano na po mesec dana.
 
Pre svega hvala na odgovoru.

Onemoguceno ti je slanje privatnih poruka pa cu te pitati ovako.

Kupio sam ledger ( Nano S ) samo zbog DOT-a ali nisam ga jos prebacio na ledger jer sam procitao da su mnogi imali problema sa stakovanjem. Kako stakeujes i gde si iskopao 2%?

Mesecima unazad dobijam samo po 1% preko menjacnice, zakljucano na po mesec dana.
Nema na cemu. Omogucio sam privatne poruke pa ti pisem tamo da ne spamujemo temu.
 
Sve kupovine su dugorocno ako se ne desi nesto nepredvidjeno tipa skoci BTC za 30% u jednom danu gde bih onda prodao pa kupio po nizoj ceni. DOT je vec prebacen na Ledger i stejkuje se. Sve od coina sto imam stejkujem. Pasivni income je najbolja stvar pogotovo na vece kolicine. U slucaju DOT-a na moju kolicinu bi to trebalo da bude izmedju 50 i 60 komada na mesecnom nivou. Videcu koji je prosek kada pocnu da pristizu stejkovi. Sto se tice DOT-a kada se on stejkuje zakljucava se na period od 28 dana tako i ako bi on skocio za 50% nista ne bih mogao da uradim po tom pitanju. Inace ja zivim od stejkovanja a vece kolicine prodajem kada mi treba za nesto vece tipa stan ili opremanje istog.

Inace ja ne radim nikada DCA nego imam neku ideju gde bih hteo da kupim/prodam nesto i uvek idem all in sa kolicinom za koju sam odvojio za to. Jedan od razloga je sto sam ja uvek u kriptu.

A, to je meni bio trip, da živim od stejkovanja. Nikad nisam imao dovoljno kripta za tako nešto, al bilo je neke crkavice od toga. Posebno tamo da vrhuncu, kad su menjačnice delile ogromne kamate za stejkovanje kod njih. Naravno, bilo je jasno da je to sve piramidalna šema i da novac dolazi od novih ulagača, al bilo je lepo dok je trajalo. Mislim da sam upravo zbog toga bio propustio najbolje vreme za prodaju kripta, bilo mi žao da rasturam stejkove. Opametio sam se srećom dok još nije bilo mnogo kasno i sve istovario. Sad po prvi put u zadnjih 7 godina nemam kripta uopšte, ni mrvicu.
 
Ltc iznenađujuće dobar u ovom crvenilu.
Neko pomenu gore i da je Bch mrtav coin(j), pa nešto razmišljam ima li garancije da je 21M coina zakucano ili može da se desi kao sa Lunom, pa da u toku noći 21M postane 21 trilion? Ako je sigurno da je broj ograničen, onda verovatno ima još potencijala u njemu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno