Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@morbius
Na osnovu svega recenog, a posebno na osnovu drugog dela poslednje recenice, verujem da imas misljenje o sudbini kripta u malo duzem periodu. Zanima me koje je. Hvala

Kao što sam mnogo puta rekao, ja mogu da kažem samo šta će biti dok traje sadašnji tok stvari. Kripto će u nekom momentu ljosnuti zajedno s američkom berzom.

Šta će posle biti, ja ne mogu da znam, zavisi od toga šta će uraditi ekonomski planeri. Najverovatniji scenario je lagana stagflacija, gde kripto nema šta da traži. Ali ne može ni potpuno da se isključi mogućnost da krenu da ubrizgavaju nenormalni stimulus i izazovu hiperinflaciju, tu bi kripto imao smisla. Takođe među tim malo verovatnim mogućnostima bi bio i povratak na neki novi zlatni standard ili novu globalnu valutu. Insajderi verujem znaju šta će da se desi i već kupuju šta treba, mi ostali možemo samo da reagujemo naknadno.
 
Cena na kojoj se odrzava btc je odlicna za sada, a ne bi imao nista protiv ni ispod 30-27-25k vidim, ali... Isuvise ljudi ceka te cifre da uleti sto znaci da cemo to tesko videti. Ono sto je sigurno je da niko ne moze predvideti kretanje svega sem Elon novcica 😂 msm da nema prostora za strah, i predstavljanje slomova nalik Apokalipticnom dolasku tamne strane jer hej, pa i nek propadne i nek nestane necemo mi propasti za te novce u kriptu. Ako ce neki Whale od 30k BTC da dozvoli da mu to ode u tri lepe....evo odmah i ja ovih mojih par desetina zrtvujem 😂 Treba vedrije da gledate na zivot jer zivot u strahu nije zivot. Iskreno evo odmah nek propadne samo nek smo zdravi i nasmejani, a ako skoci, pa opet isto, samo nek smo zdravi i nasmejani. Zaradicemo i potrosicemo jos xyz puta.
 
Vikend je, nista ne cude oscilacije sa malim volumom. Moj pogled na BTC je i dalje nepromenjen, imam i dalje otvorenu long poziciju od 36.300$
Idealan scenario za BTC, snazan rast da se potope shorteri a potom da se utera strah svima i da se nakupujemo jeftino novcica. 17k nije realno ocekivati u trenutnim okolnostima.
Sto se tice altova, gledam dva i trazim dobar momenat:
AVAX za short
LUNA za long
BTC kretanje cene mi se ne svidja, poprilicno slabo deluje, retest prethodnog lowa je izvestan pitanje je samo koliko cemo ga cekati.
Luna je formirala falling wedge ja sam kupovao sinoc iako po "pravilu" ovo bi trebalo da se trejduje po probijanju falling wedge patterna.

Screenshot (139).png
 
Da li neko ima misljenje za SLP token. Njega stalno merkam jer je pao sa 0.4 na 0.0095. kazu da je scam. Vezan je za tupavu Axie igricu AXS. Mana je jer ima neogranicen supply, koji se stalno povecava. Sad ne znam sta da se radi...dal bi mogao da ode opet x40 jedared? Moguce da ce da ga dumpuju jos do 0.0055..
 
Da li neko ima misljenje za SLP token. Njega stalno merkam jer je pao sa 0.4 na 0.0095. kazu da je scam. Vezan je za tupavu Axie igricu AXS. Mana je jer ima neogranicen supply, koji se stalno povecava. Sad ne znam sta da se radi...dal bi mogao da ode opet x40 jedared? Moguce da ce da ga dumpuju jos do 0.0055..
Odi brt do prvog kazina i stavi sve na 0. Veće su šanse da ćeš da se opariš.
 
Ja sam to smece uzeo pre oko 3 meseca za 70$ total, danas vredi jedva 9$. Tako da...slabo. Mada sve je ovde retardirano, tako da se nikada ne zna.
 
BTC kretanje cene mi se ne svidja, poprilicno slabo deluje, retest prethodnog lowa je izvestan pitanje je samo koliko cemo ga cekati.
Luna je formirala falling wedge ja sam kupovao sinoc iako po "pravilu" ovo bi trebalo da se trejduje po probijanju falling wedge patterna.


Ja sam usao na 51.4 jer sam mislio da nece tako lako probiti prvi support na ~50.
Drugi order mi je usao malopre pri 45.4. Za treci cu sacekati da vidim kako ce situacija odvijati.
 
Kopka me jedna teorija zavere..

Odakle dolazi novac kada neko zaradi preko leverage pozicije?

Isplaćuje menjačnica/kuća ?
 
Kockarnica klasicna, kao kad odigras tiket, neko gubi neko dobija. Evidentno je da vise ljudi gubi 😂
 
Kopka me jedna teorija zavere..

Odakle dolazi novac kada neko zaradi preko leverage pozicije?

Isplaćuje menjačnica/kuća ?
Dolazi od korisnika koji zatvore trejd u minusu .
Odnos pozicija treba da bude 1 / 1 ( long / short ), ali taj balans uglavnom bude u korist jedne strane i čim se balans poremeti, market mejkeri ( botovi ) krenu u liq. hunt i sl hunt, da bi uvek bilo dovoljno liquidity ( ordera ) na menjačnici.

Isplaćuje menjačnica naravno, tj prebacuje se minus sa balans korisnika koji izgubi, na balans korisnika koji dobije / zatvori trejd u plusu.

Nadam se da sam uspeo da napišem razumljivo, jer nije baš lako objasniti ovako preko tastature, a u principu je prilično jednostavno :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam usao na 51.4 jer sam mislio da nece tako lako probiti prvi support na ~50.
Drugi order mi je usao malopre pri 45.4. Za treci cu sacekati da vidim kako ce situacija odvijati.
Cak i da ostanemo "zaglavljeni" Luna je ok projekat, samo prosirimo vremenski pogled na stvari i cenu.. Plus ima korektne kamate za stake, sad ima i farming ANC tokena stejkom Lune itd..
Naravno najbolje bi bilo ako se ocekivanja ostvare i da izbije iz tog falling wedga, sto bi rekli da uzmemo pare na brzaka, ili kako kazu oni na B92 kad komentarisu kripto: Oni bi hteli leba bez motike :ROFLMAO:
 
Ni najmanje se ne brinem jer smo usli po odlicnoj ceni a iskreno malo sam i kupio ( 13-14 komada ).

Nigde ne zurimo :)
 
Kopka me jedna teorija zavere..

Odakle dolazi novac kada neko zaradi preko leverage pozicije?

Isplaćuje menjačnica/kuća ?
Na svakoj regulisanoj forex trading platformi pise da tipa 90% ljudi gubi svoj kapital i da je trading rizik sto objasnjava sve
 
Da... Imao sam razmišljanje da tipa npr
Zeleni vikend dobre vesti.. Svi stave da će da skače.. Menjačnica vidi da će stvarno ići u tom pravcu.. Potopi cenu btca tipa za 1-2% da bi svima uključili stop loss jer ko da isplati sav taj leverage..
U svakom slučaju držim se ja spot-a 😆
 
Da... Imao sam razmišljanje da tipa npr
Zeleni vikend dobre vesti.. Svi stave da će da skače.. Menjačnica vidi da će stvarno ići u tom pravcu.. Potopi cenu btca tipa za 1-2% da bi svima uključili stop loss jer ko da isplati sav taj leverage..
U svakom slučaju držim se ja spot-a 😆
ovo se sigurno desava,oni vide adrese i kolicine,i gde da ih osisaju,samo lagano i sigurno,nevoli ni narod da ga stalno gule,malo dobijes,vise izgubis i u krug,
na dobitku su svi jer cena btc ide na gore manje vise stabilno godinama unazad
 
RSI probio u overbought, izlazim u stable da proverim moju teoriju :) .
У ком интервалу је успео то?

Иначе берза иде јако лепо, због тога и ово зеленило мислим,
1643655586213.png
држи се SPX изнад 200day, не знам колико је овде битно затварање месечне свеће изнад бар те линије, још 2 сата је отворена трговина
 
У ком интервалу је успео то?
RSI 14 Interval 1h.
Paralelno i Stoch RSI 14, okreće na dole.

Stalno to gledam, kada probije gore po pravilu ga okrene nazad. Više mi se smučilo da samo gledam, vreme je da se to i primeni.
Naravno, desiće se nekad i false alram, barem će mi ostati usdt :) .
 
RSI 14 Interval 1h.
Paralelno i Stoch RSI 14, okreće na dole.

Stalno to gledam, kada probije gore po pravilu ga okrene nazad. Više mi se smučilo da samo gledam, vreme je da se to i primeni.
Naravno, desiće se nekad i false alram, barem će mi ostati usdt :) .
Не знам колико је релеватан тај параметар на 1ч интервалу, на дневном и недељном је друга прича
 
Deluje ok kada cena pada..ali ako cena skace mozda nije najbolja opcija
 
RSI 14 Interval 1h.
Paralelno i Stoch RSI 14, okreće na dole.

Stalno to gledam, kada probije gore po pravilu ga okrene nazad. Više mi se smučilo da samo gledam, vreme je da se to i primeni.
Naravno, desiće se nekad i false alram, barem će mi ostati usdt :) .
Sa rsi se trejduje eventualno divergence, da li bulish ili bearish nebitno... a overbought i oversold je totalno beskoristan, pogotovo na malom tf, jer možeš čekati satima / danima i da ne dočekaš :) ali dobro... proveri pa javi kako radi ta tvoja strategija koju pratiš :)

edit:

Ovo je sve što ti treba

bearish-and-bullish-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Не знам колико је релеватан тај параметар на 1ч интервалу, на дневном и недељном је друга прича

Radi se o tome da, bar par meseci unazad to radi bez greške, svako može da proveri.
Bitno je da probije na jednu ili drugu stranu (oversold-overbought). Šetnja u dužem periodu između gore i dole a bez probijanja nema efekta, bar ja to tako vidim.
 
Не знам колико је релеватан тај параметар на 1ч интервалу, на дневном и недељном је друга прича
Nije ni na jednom, jer može da bude danima / nedeljama i overbought i oversold
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno