Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zašto bi stigao do 100.000$? Zašto bas do 100.000$? Pumpaju oni, ali neće ljudi vise da kupuju, svaka pumpa ima svoje limite. Da je stigao do 100.000$, ti bi pitao a zašto neće bar do četvrt miliona. Pa dosta su napumpali, prošle godine u martu je bila cena ispod 4.000$. Ovo sve je sasvim normalan tok stvari. Imao si ogromnu cenu, onda se desio slom, onda su ljudi krenuli da kupuju u tom slomu pa imas logično neki skok (mrtvu macku), ali bear se nastavlja dalje. Samo ti čuvaj 💰. Naplatices to debelo. Daljeg rasta cena nema bez velikih investitora. A veliki investitori se zovu investitori bas zato sto investiraju. A oni znaju kako se investira. Ne investira se na vrhu. Oni još ne ulaze u BTC. Pre novog ATHa, mora doći još jedan slom cena. Zamisli sada kupis SOL na 80$, i u slomu ona padne na 30$. I onda čekaš čitavu vecnost da budes na 0. A zamisli sada uzmes SOL, i čekaš ko zna koliko da bude 160$ i uzmeš samo 2x. A onaj ko je u slomu uzeo za 20$ pre neki mesec, on već ima 4x. U slomu se kupuje. Kakve god da su cene, uvek će se dešavati slomovi, i uvek treba kupovati isključivo u slomovima. Kupovinom u bullu možeš zaraditi, a kupovinom u slomu ćeš se obogatiti.
To sve stoji, ali kako ces ti da znas ako padne sa 70 na 20 da li nece da padne sa 20 na 5 pa si opet 4x u gubitku?
 
Rekoh pre par dana za cos da ce da eksplodira, uvek kasni...
Nisam ga mnogo kupio ali dobro je :)
 
I sto je covek juce rekao za Coti... Imao je ath na 0.6 a jos nije blizu tome. Trenutno se oseca neka energija i u njemu...sada je trenutno malo pao ali je isao fino nocas gore...
 
To sve stoji, ali kako ces ti da znas ako padne sa 70 na 20 da li nece da padne sa 20 na 5 pa si opet 4x u gubitku?
Zato ne trosim sav novac. 50% potrosim u velikom slomu. A drugih 50% ostavim ako se i u slomu desi slom. Tako da uvek ulazim po iskljucivo minimalnim cenama. Eto na tvom primeru, za 500$ kupim 25 komada SOL na 20$, a za 500$ bih kupio jos 100 komada ako padne na 5$. Znaci za 1.000$ bih imao 125 komada, sto je odlicna ulazna cena od 8$.
 
U par navrata za Solanu u komentarima na youtube sam procitao kako govore da founderi drze gotovo svu solanu i mogu da je obore bilo kada. U fazonu budite oprezni. To je kao poruka. Mada solana deluje koao svajcarski sat. Ima 4 puta vecu brzinu od visa ;)
 
Poslednja izmena:
Zato ne trosim sav novac. 50% potrosim u velikom slomu. A drugih 50% ostavim ako se i u slomu desi slom. Tako da uvek ulazim po iskljucivo minimalnim cenama. Eto na tvom primeru, za 500$ kupim 25 komada SOL na 20$, a za 500$ bih kupio jos 100 komada ako padne na 5$. Znaci za 1.000$ bih imao 125 komada, sto je odlicna ulazna cena od 8$.

Sve to ima smisla, pod uslovom da je vrh BTC-a za ovaj ciklus $100-150.000 .. Ako ode na $300.000, cak i posle 80% korekcije bear marketa ce biti djavolski skup u odnosu na danasnju cenu!
 
Jel mozda neko investirao u onaj sitkojn Safemoon? :D

To je bilo prvo sto sam kupio iz znatizelje pre ADA da isprobam kako sve funkcionise .. Morao sam prvo da pazarim BNB, pa da prebacim u BNB Smart Chain, pa da menjam za safemoon ..

Sada tim valjda radi na pravljenju novcanika koji ce biti gotov za par nedelja iz koga ce moci da se kupuje direktno, a prave i svoj blockchain ..

Zajednica na reditu je potpuno manijakalna sto se tice ovog tokena .. Ljudi tetoviraju delove tela sa HODL, lepe automobile, placaju reklame na bilbordima, a vecina se kune da nece da prodaje pre $0.1 .. sve mi deluje fanaticno .. Imaju valjda 2.5 miliona hodlera, a cena se samo strovaljuje jer kitovi rasprodaju i obore cenu, ali ih isto tako ima sve manje .. :ROFLMAO:

Kada neko proda, 5% tokena od te transakcije se spaljuje, a 5% prebacuje svima koji hodluju ..
 
Sve to ima smisla, pod uslovom da je vrh BTC-a za ovaj ciklus $100-150.000 .. Ako ode na $300.000, cak i posle 80% korekcije bear marketa ce biti djavolski skup u odnosu na danasnju cenu!
Sve ovo uvek ima smisla, kupujes u bearu prodajes u bullu, bez obzira kolike su cene. Cak i da ode na 300.000$, pasce na npr 100.000$, pa cu ja kupiti, pa ce onda u novom bullu otici na 500.000$, pa cu imati 5x. Cilj je da ti zaradis 4x, 5x, i ako kupujes u bearu a prodajes u bullu, ti ces to zaraditi, koliko kod da kostaju coini. Tako da coin u bearu posle sloma od 80%, nikako ne moze biti djavolski skup. On je mozda djavolski skup u odnosu na neku cenu iz nekog prethodnog ciklusa, ali u odnosu na cenu koja dolazi u bullu, one je jeftin. Zato uvek kupovati samo u bearu, i tu nema greske. Inace, moje misljenje je da za ovaj ciklus mi smo vec videli vrh, a to je 64.800$. Ovo je mrtva macka, ide bear, pa tek onda novi ciklus sa mozda 100+ hiljada.
 
Poslednja izmena:
Sve ovo uvek ima smisla, kupujes u bearu prodajes u bullu, bez obzira kolike su cene. Cak i da ode na 300.000$, pasce na npr 100.000$, pa cu ja kupiti, pa ce onda u novom bullu otici na 500.000$, pa cu imati 5x. Cilj je da ti zaradis 4x, 5x, i ako kupujes u bearu a prodajes u bullu, ti ces to zaraditi, koliko kod da kostaju coini. Tako da coin u bearu posle sloma od 80%, nikako ne moze biti djavolski skup. On je mozda djavolski skup u odnosu na neku cenu iz nekog prethodnog ciklusa, ali u odnosu na cenu koja dolazi u bullu, one je jeftin. Zato uvek kupovati samo u bearu, i tu nema greske. Inace, moje misljenje je da za ovaj ciklus mi smo vec videli vrh, a to je 64.800$. Ovo je mrtva macka, ide bear, pa tek onda novi ciklus sa mozda 100+ hiljada.
A koliko će po tebi trajati taj bear?
 
A koliko će po tebi trajati taj bear?
E to ne znam, a nije ni bitno, jer čim padnu cene meni je bitno da udjem u voz, a koliko će voz biti u bearu nebitno je kad sam ja u njemu. To sad zavisi i od velikih igrača. Npr Amazon može da objavi da prihvata crypto, i pre vremena pokrene novi bull.
 
S obzirom da masa trejdera očekuje 50 - 51k, verujem da će samo prosvirati lagano, kad krenu likvidacije i pucanje SL-ova. iznad 50k
Trejderi, spremite se 💪 🧨
kad ocekujes da probije 50k, posto nekako nedeljom obicno krene neki mini dump pa onda vozanje ponedeljak/utorak. ja sam danas mislio da ce proci 50k bar na kratko ali jos sve djeluje kao samo sto nije
 
kad ocekujes da probije 50k, posto nekako nedeljom obicno krene neki mini dump pa onda vozanje ponedeljak/utorak. ja sam danas mislio da ce proci 50k bar na kratko ali jos sve djeluje kao samo sto nije
Iskreno, ne bih voleo da bude preko vikenda, ali svi su izgledi da će tako biti.
Bilo bi dobro da još par dana - nedelju klackamo ovako 46-49k.
Opasno se priprema, botovi ubijaju šta rade, jer su baš tanki orderi.
 
Pravo da vam kazem kako lepo radi ada staking u Yoroi wallet-u nista mi se ne dira. :) Neka stoji pa jednoga dana na 100$ mozda i izvucem nesto.

Ne dira se ni meni pošto treba još pola godine da stignem na nulu zbog provizije, stavio na Pilot pool. Na Binance već druga priča, nema provizija i nagrada odokativno četiri puta veća.
 
Dali ima/kupuje neko Zilliqu? Ili je bolje zaobici? Hteo sam par puta da je kupim pa zato pitam 😬
 
Jel mozda neko investirao u onaj sitkojn Safemoon? :D

To je bilo prvo sto sam kupio iz znatizelje pre ADA da isprobam kako sve funkcionise .. Morao sam prvo da pazarim BNB, pa da prebacim u BNB Smart Chain, pa da menjam za safemoon ..

Sada tim valjda radi na pravljenju novcanika koji ce biti gotov za par nedelja iz koga ce moci da se kupuje direktno, a prave i svoj blockchain ..

Zajednica na reditu je potpuno manijakalna sto se tice ovog tokena .. Ljudi tetoviraju delove tela sa HODL, lepe automobile, placaju reklame na bilbordima, a vecina se kune da nece da prodaje pre $0.1 .. sve mi deluje fanaticno .. Imaju valjda 2.5 miliona hodlera, a cena se samo strovaljuje jer kitovi rasprodaju i obore cenu, ali ih isto tako ima sve manje .. :ROFLMAO:

Kada neko proda, 5% tokena od te transakcije se spaljuje, a 5% prebacuje svima koji hodluju ..

I mene žuljalo da pazarim taj Safemoon jer već iz imena jasno da je 1/1 sigurica, samo par miliona, ništa dramatično. Kako mi ono prevrtanje palačinki već u teoriji ide na qrac overdoz, a jedino se gospodski mogla kupiti Shiba, ipak sam poklonio poverenje najboljem čovekovom prijatelju.
Istas to govnanovčići, šanse su im smešne da prežive međeđa vremena. Al ako im to kojim slučajem pođe za rukom, oni su mučenici tolko bezvredni da im nije nikakva gimnastika da skoknu x10 x100... Ako dođe do tako nečeg, ja oma pokrećem operaciju - "Čibe inu iz mog novčanika, mrš!!!". Dotle računam vako - mali je ulog, mala je šansa, al šta ako me posere, ipak je to šit.
Sad, da će dođe do 0.1 dolara... to jedino moguće ako Benchmark pogura, u ovom trenutku ne vidim drugu opciju.
 
Dali ima/kupuje neko Zilliqu? Ili je bolje zaobici? Hteo sam par puta da je kupim pa zato pitam 😬
Имао сам је ја раније, доста сам је гомилао, зараду на осталим новчићима сам пребацио у њу. Новчић са добрим стејкингом, чак и cex давао фин проценте тада. Добре најаве биле, фамозни zileth bridge, не знам шта је сада са тим. Али некако у сред чекања тога су се пребацили на нфт ствари, сарадња са познатим фудбалерима, јутјуберима или ким год, али то није нешто утицало на цену. Мало пре оног пада сам је продао, видим данас да се мало буди али све то иде јако споро.
 
I mene žuljalo da pazarim taj Safemoon jer već iz imena jasno da je 1/1 sigurica, samo par miliona, ništa dramatično. Kako mi ono prevrtanje palačinki već u teoriji ide na qrac overdoz, a jedino se gospodski mogla kupiti Shiba, ipak sam poklonio poverenje najboljem čovekovom prijatelju.
Istas to govnanovčići, šanse su im smešne da prežive međeđa vremena. Al ako im to kojim slučajem pođe za rukom, oni su mučenici tolko bezvredni da im nije nikakva gimnastika da skoknu x10 x100... Ako dođe do tako nečeg, ja oma pokrećem operaciju - "Čibe inu iz mog novčanika, mrš!!!". Dotle računam vako - mali je ulog, mala je šansa, al šta ako me posere, ipak je to šit.
Sad, da će dođe do 0.1 dolara... to jedino moguće ako Benchmark pogura, u ovom trenutku ne vidim drugu opciju.
Da, jos sam se ja zaglavio sa Simplexom bio. Uplatio pare, a BNB Smart chain nije stizao 7 dana .. Od tada samo moonpay koji isporucuje momentalno BNB pa onda konverzija u BNB smart chain ..

Sta znam, meni deluje da ce preziveti medveda i da ce posle toga da se katapultira barem 50x zbog tih fijuka koji su zacrtali da kupe kucu sa tim parama .. Safemoon Token je sirotinjski san. Vidim da malo ko ima paper hands od ulagaca osim tih kitova koji su usli na samom pocetku pa ih bas briga, ali je njihova prodaja isto tako dobra za novcic jer dobijamo svi te reflection novcice i postaje deflatoran ..
 
Šta mislite dokle će da padne cena? Vidite na chartu da ove piramide jako lice jedna na drugu. Sadašnji rast ADAe podseca na rast u prethodnom ATHu. Bas onako oštar i veliki rast u kratkom roku. A onda je u bukvalno 3 dana sa 2,47€ lupila u dollar. Što bi Jure reko, biće zanimljivo sve ovo pratiti.
A315CCC5-5925-494D-92A1-4C54715C9DF2.jpeg
 
Zasto se ovako gadno crvene altovi kao ADA i SOL odjednom?

Drago mi je zbog svih ovde koji su imali instinkt da zavale ADU na $2.5
 
Chart izgleda slicno kao da se ponavlja ali ne verujem da su novcici danas na istom nivou kao tada a pogotovo eko ADA. Valjda nesto i unapredjuju ako im je verovati. Cenim da to moze posle malog pada da ide jos gore. Ko zna. Lutrija
Enjin je mocan. Evo ga opet se otima na gore. Ath mu je bio oko 4$ u aprilu
 
Poslednja izmena:
Zasto se ovako gadno crvene altovi kao ADA i SOL odjednom?

Drago mi je zbog svih ovde koji su imali instinkt da zavale ADU na $2.5
Ja imao san sinoc, da sam bio na moru negde i ima neki automat na koje sam ja onako slucajno video svoj wallet, i ADA coin kojem cena ide samo gore, gore gore, i kostala je oko 95$ kad sam ja izisao iz nje. Nisam smeo vise da cekam. :)
Tako da eto nekima naznake do koliko moze da ide ADA
 
Gde ste strucnjaci sad kad je klackalica? Dajte neku tezu da vidimo gde idemo? Kako je klackalica duza, tako komentara ima sve manje i manje :) Ko nas gelda, bikonja ili medonja? :)
 
do sada je nekako nedelja bila rezefisana za neki manji dump, a do kraja ovog mjeseca vjerovatno ovako bice neki manji oscilacija, ali nista drasticno sto bi dalo znak da li se ciklus nastavlja ili dolazi kraj. Zona gdje se nista ne moze reci, cekati, naoruzati se strpljenjem i to je to.
 
“There is nothing new on Wall Street. What has happened in the past will happen again, and again, and again. This is because human nature does not change, and it is human emotion that always gets in the way of human intelligence. Of this I am sure." - Jesse Livermore. Ako ne znate, izgooglajte ko je lik.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno