Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I nasa govna napisala debilan zakon o ... ( da ne pricam sad ), pa zbog toga su mi se USRALI zivot.

Bilo kako bilo oni mogu da budu senilni i idioti, ali to ne menja cinjenicu da ako donesu i sporvedu nesta mogu lako da nam zagorcaju zivot ..

P.S. ovo pricam generalno nevezani za kripto i dalje verujem u bull run na jesen/zimu ( sad je izvesnije da ce biti tad nego na prolece/ leto )..
 
pa naravno , ne daj boze da bude drugacije :)
Bilo bi dobro da nam se javi presige :) , mada verujem da nece ponoviti "gresku" kao proslog puta . nece iskociti pred rudu. verujem da ce se javiti na jesen na onih famoznih 100k + za btc :) .
Ja svoje vidjenje nemam , kad ga imam bude sve suprotno , ali sve sto re4e LA onomad ostvarilo se u zarez , kao da ima info iz buducnosti.
 
Samo da pogodi ovo za XRP = 20$ i idem na hawaje... Jos je tu i XLM i ADA. Za sada to sve izgleda kao reklama, kako bi se prodalo sto vise coina kojih ima bas previse u supply, a na putu to the moon ili universe ostanu bez goriva jos pri poletanju.
Najvise BTC trenutno donosi zaradu onima koji su na vreme usli u voz al krastavac mogi su zakasnili na taj voz.
 
Narednih par nedelja bice 40-50k i 3-4k kolebanja, ali izbija do kraja godina na nove ATH. Jednostavno se nema u sta na zapadu uloziti a da daje ovakve prinose ili da je ovakav disruptor.
 
Hash ribbons opet izbacuje buy signal. Dosad nepogrešiv indikator, ali ne mogu da znam da li ga je i koliko nasilna selidba rudara iz Kine poremetila. Po svemu sudeći, Benjamin Cowen je bio u pravu u svojoj analizi, ja uvek pažljivo slušam jevreje kad pričaju o novcu. 😁 Malo je rano da se stvarno završio četvrti Eliotov talas i počeo peti, gledajući na chart, trebalo bi još par meseci da prođe, ali to mu je što mu je. Prema teoriji talasa, vrh bi trebalo da dođe na negde na zimu, ako berza do tad ne napravi pičvajz, u šta ozbiljno sumnjam.

Screenshot-3.png

Ja neću kupiti BTC. Posle ovih nezabeleženih vrućina preko 45 stepeni i požara u Grčkoj, više BTC neću da pipnem. Opravdavao sam sebi da sam ja samo trejder, a ne rudar, ali kad vidiš ovakvo sranje svojim očima, nema opravdanja da zarađujem na ovolikom zlu. Jedna jedina transakcija je preko 200 kWh, manje struje ja potrošim za mesec dana. Svako neka radi po svojoj savesti, ali meni pare od tih govana u životu ne trebaju, od sad samo čisti novčići, pa šta urade.
 
e druze druze , mani se toga. nije ti btc kriv za pozare nego maloletni migranti se igraju 6ibicama. a ove temperature sto pominjes. pa to su najnormalnije temperature kako 45 za grcku tako i 37-39 -40 za Srbiju u ovo doba godine. a predhodnih 10 leta su bile debelo ispod proseka.
 
@morbius predpostavljam da ides peske? Vegan si? Nemas kucnog ljubimca? Komp ti radi u Green modu ? Mobilni punis na sporom punjacu? Vodu u WC solji pustas samo pred spavanje? Kada peres zube isperes samo 3x da ne trosis visak vode? Patike kupujes sa sundjerastim djonom da ne ostavljas tragove gume na asfaltu? Vozis E-automobil? Imas E biciklu? Grejes se na solarnu energiju, a hladis promajom? Mogao bih do sutra ovako...
 
Samo malo ispod na forumu ima tema Rudarenje vs Ekologija, i tu treba pisati o tome.

Ovo je tema Diskusija o cenama i nece ljudi o tome da citaju.
 
Hash ribbons opet izbacuje buy signal. Dosad nepogrešiv indikator, ali ne mogu da znam da li ga je i koliko nasilna selidba rudara iz Kine poremetila. Po svemu sudeći, Benjamin Cowen je bio u pravu u svojoj analizi, ja uvek pažljivo slušam jevreje kad pričaju o novcu. 😁 Malo je rano da se stvarno završio četvrti Eliotov talas i počeo peti, gledajući na chart, trebalo bi još par meseci da prođe, ali to mu je što mu je. Prema teoriji talasa, vrh bi trebalo da dođe na negde na zimu, ako berza do tad ne napravi pičvajz, u šta ozbiljno sumnjam.

Pogledajte prilog 314296

Ja neću kupiti BTC. Posle ovih nezabeleženih vrućina preko 45 stepeni i požara u Grčkoj, više BTC neću da pipnem. Opravdavao sam sebi da sam ja samo trejder, a ne rudar, ali kad vidiš ovakvo sranje svojim očima, nema opravdanja da zarađujem na ovolikom zlu. Jedna jedina transakcija je preko 200 kWh, manje struje ja potrošim za mesec dana. Svako neka radi po svojoj savesti, ali meni pare od tih govana u životu ne trebaju, od sad samo čisti novčići, pa šta urade.
Ako se ne varam, ti si pre 10-15 dana rekao da uzimas BTC kad padne na 10k, nakon sloma berze?
 
e druze druze , mani se toga. nije ti btc kriv za pozare nego maloletni migranti se igraju 6ibicama. a ove temperature sto pominjes. pa to su najnormalnije temperature kako 45 za grcku tako i 37-39 -40 za Srbiju u ovo doba godine. a predhodnih 10 leta su bile debelo ispod proseka.

45 je u Grčkoj do sad zabeleženo samo jednom. Kakvih 37-40 normalno za Srbiju, sećam se kad sam bio mali, još je SFRJ bila, na Dnevniku su upozoravali na nikad zabeležene vrućine od čitavih - 33 stepena! ;) Reka pored koje sam odrastao se svake zime ledila, mogao si autom preko leda da pređeš, zadnjih 20 godina se zaledila samo jednom. Kažem, svako neka radi kako smatra da treba, ali ja u životu mogu bez BTC-a i neću više da se bakćem sa njim. Kripto je uvek bio zarađivanje na tuđoj nesreći, ali drugo je uzeti novac nekom ko je svojevoljno uložio u to, a drugo je kad gomili nesrećnika izgore kuće i mi se ovde u Atini danima gušimo u dimu. Nemoj da misliš da sve to isto neće i do Srbije doći.

Ali kažem, to je čisto moja odluka, svako neka radi kako misli da treba. Pričamo o cenama ovde.
Ako se ne varam, ti si pre 10-15 dana rekao da uzimas BTC kad padne na 10k, nakon sloma berze?

BTC više ne, ali drugih valuta ću uzeti kad se dno potvrdi. Interesantan mi je ETH, planiraju da razjure rudare u decembru. Naravno ADA, XLM, videćemo šta još.
 
Ja zato nisam hteo da ***** Moniku Beluci. Dosla po mene jahtom, kaze, idemo do mog ostrva tamo nas ceka J.Lo i Rhianna, crta koksom po posluzavniku 'dobrodosao Terzo' i muti Mojito. I ja joj kazem, mars kurvo, jel znas koliko ce CO2 da napravi ta jahta, pa u Grckoj je 45 stepeni a u Srbiji 40. Okrenem se i odem. One izneverovale...
 
Samo da podsetim kripto mladunce, da ako se lepo zeleni portfolio, da se ne zaboraviti uzeti deo profita. Pre samo par dana smo bili na 35, sad na 45k... pa ono, samo da se ne zaboravi ;)

I naravno, srećan btc i sve ostalo svima koji slave 🍻, a oni što i dalje čekaju ispod 20k... želim više sreće drugi put :D

Ako se ne varam, ti si pre 10-15 dana rekao da uzimas BTC kad padne na 10k, nakon sloma berze?

pffff... on je čekao btc na trocifrenom, pa je na kraju kupovao na petocifrenom :) pa ne treba uzimati zdravo za gotovo išta od njegovih prognoza.

Jel piše još i o slomovima berzi i kopovini kuće koja mu je bila skupa dok je kvadrat bio 1k ( a sad je 2.5-3 :) )?
 
Poslednja izmena:
Ja, krypto beba mogu da savetujem tri pravila: postavi sebi realne ulaze i izlaze, izbaci FOMO i revenge trade kada izgubis. Sa 2400 evra sam spao na 250. Sve sam pogresno radio. Za dlaku sam uvek bio nestrpljiv jer dugo traju ciklusi po mom ukusu i strpljenju. Sad razmisljam sledeci put cu da ulozim vise i sve cu da im povratim. Ojadicu im rezerve..Revenge ;)
Zasto blokirate Morbiusa. Covek je prilicno dobar u ovome. Mozete mu dati savet itd a ne block ko one zene na sajtu za upoznavanje....:)
 
Hahaha Terzo 😂😂😂😂

Slazem se sa Simketom, reda radi uzeti malo profita sad. Moguce da je "krepala machka" sto odskace 😂
Treba vidjet hoce li i kako probiti otpor na 50k?
 
Optužuje BTC za požare u Grčkoj i što mu reka na rodnoj grudi više ne ledi tokom zime. :)
haos, neka ga i dalje na ignoru 😀
Treba vidjet hoce li i kako probiti otpor na 50k?
hoće sigurno, ali bi bilo mnogo bolje da se prvo potvrdi 40k kao support, i da se klacka / akumulira ova zona 40-45k jos neko vreme, bar 2-3-4 nedelje.

edit:

Inče, 50k, nije ništa... nema otpora mislim, osim što je 50k 1/2 od 100k :D , pa kao neki " psihološki otpor ".

Početkom godine je samo prosviralo kroz 50k, pa na taj lvl ne vidim kao nikakvu veću prepreku.

Na slici ispod sam obeležio neke target-e. Plava linija je 200ma i dokle god smo ispod nje na dnevnom čartu, još uvek je situacija bearish. S obzirom da je ovo prvi test posle par meseci, verujem da će biti fail. Za probijanje je potreban jak buy volume, kojeg još uvek na žalost nema. Ali biće, samo polako...
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    108.5 KB · Pregleda: 119
Poslednja izmena:
Malo off:

A ovi sto kopaju bitcoine po deponijama, oni nista? Nemojmo tako kolege..

Ontopic: Standardan pullback posle jakog neocekivanog rasta, ocekujem 3.3-3.4k ETH vec sredinom nedelje.
 
Oh shit, Morbius potvrdjuje dno i buy signal. SELL ALL, bež'mo u planine. :D

Pazi, ne smeta meni prozivka uopšte. Prvi ja umem da poštujem kulturno podjebavanje, nikakav problem što se toga tiče. Meni samo smeta što ti nikad ništa korisno da kažeš, nikad nikakvu analizu da ponudiš, samo drugom umeš da se rugaš. Tačno si onaj tip čoveka koji bi se srušio na mestu mrtav ako bi mu kojim slučajem palo na pamet da drugom nešto pomogne.
 
Ja se šalim, a ti vredjaš. Vredjaš zato što ne znaš kakav sam čovek, ne poznaješ me pa tako nešto ne možeš da kažeš osim zlonamerno. Drugo, analizu i informaciju ću podeliti samo kada sam 100% siguran u nju, a ne kao ti da si u poslednjih 18 meseci imao 9/10 savršenih kontra pogodaka. Takodje, ne pada mi na pamet da iznosim informacije / analize koje sam čuo na You tube od jednog ili dva top account-a u datom trenutku, očigledno je da većinu informacija / analiza prepisuješ od Rastanija a sada vidim da si uključio i Cowen-a.

Takodje, ja komentarišem tvoje analize a ne tebe kao čoveka. Ti napadaš i vredjaš moju ličnost. To je značajna razlika.
 
Poslednja izmena:
haos, neka ga i dalje na ignoru 😀

hoće sigurno, ali bi bilo mnogo bolje da se prvo potvrdi 40k kao support, i da se klacka / akumulira ova zona 40-45k jos neko vreme, bar 2-3-4 nedelje.

edit:

Inče, 50k, nije ništa... nema otpora mislim, osim što je 50k 1/2 od 100k :D , pa kao neki " psihološki otpor ".

Početkom godine je samo prosviralo kroz 50k, pa na taj lvl ne vidim kao nikakvu veću prepreku.

Na slici ispod sam obeležio neke target-e. Plava linija je 200ma i dokle god smo ispod nje na dnevnom čartu, još uvek je situacija bearish. S obzirom da je ovo prvi test posle par meseci, verujem da će biti fail. Za probijanje je potreban jak buy volume, kojeg još uvek na žalost nema. Ali biće, samo polako...
0.png
 
Ja se šalim, a ti vredjaš. Vredjaš zato što ne znaš kakav sam čovek, ne poznaješ me pa tako nešto ne možeš da kažeš osim zlonamerno. Drugo, analizu i informaciju ću podeliti samo kada sam 100% siguran u nju, a ne kao ti da si u poslednjih 18 meseci imao 9/10 savršenih kontra pogodaka. Takodje, ne pada mi na pamet da iznosim informacije / analize koje sam čuo na You tube od jednog ili dva top account-a u datom trenutku, očigledno je da većinu informacija / analiza prepisuješ od Rastanija a sada vidim da si uključio i Cowen-a.

Daj ****. Kakvih 100% sigurnosti u ovom poslu, to ni teoretski ne može da postoji. Ne, ti si strategija da se ne bu opekel, nikad niš ne bu rekel.

Simke je recimo štetan moonboy, ali Simke napiše očekujum to i to zbog toga i toga, neko to pročita i ima neku informaciju, dobru ili lošu. Koliko god da se pretežno ne slažem sa njim, uvek poštujem trud što je izneo svoje mišljenje i stao iza njega. Tebe u ovoj temi da zamenimo saksijom uvelog cveća, metlom bez drške ili upotrebljenim kondomom, potpuno ista vajda kao i sad, ne nudiš ništa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Diskutabilno je ovako... da si stavio tanju liniju, onda smo je probili (tu što si dodao :) )

Zato koristim već duže vreme samo ema, ma i horiontalne s i r linije, i volume naravno, i pokazalo mi se najprofitabilnije.

Ako tebi rade i te kose, razumem... ali ja bi ih zaobišao, jer su mi se pokazale kao nepouzdane.
 
45k da se probije i da se napravi support : to bi bilo to ,zadnja linija odbrane za medjede :)

Mora malo i shakeout

E8RhTg1X0AQ_YKC.png
 
45k da se probije i da se napravi support : to bi bilo to ,zadnja linija odbrane za medjede :)

Mora malo i shakeout

Pogledajte prilog 314331
Pazi, pisao sam već dosta puta u zadnjih par nedelja, da je funding jako nizak u odnosu na kakav je bio u februaru - martu kad smo bili prvi put u ovoj zoni sa cenom.
To je pokazatelj da se konstantno šortuje ( poprilično agresivno, jer cena brzo raste a funding stoji na 0.01% i manje ) isto koliko se i long-uje, pa je jeftino držati otvorene pozicije. ( vidi na slici ispod odnos cene i fundiga )

Treba uzeti u obzir i da je masa btc-a i eth-a sklonjena sa menjačnica, pa se mnogo lakše upravlja cenom, jer je manji volume i mnogo tanji orderi.

Ukoliko se ovako nastavi, ovo je mega giga bulish situacija dugoročno ( ćitaj - par meseci )

A ovaj fear and greed index mi isto nije nešto pouzdan indikator, jer može nedeljama / mesecima da vrišti greed, a i fear.... pa za trejdere ne igra apsolutno nikakav značaj. Za hodlere, možda i da.
 

Prilozi

  • funding.png
    funding.png
    79.9 KB · Pregleda: 69
Juče sam prebacivao nešto BTCa i naknade su ekstremno niske. Transakciju sam plaćao 0.2 usd. To je po meni znak upozorenja, tj potencijalno ukazuje da je ovo fakeout.
 
Poslednja izmena:
Bukvalno ovo sto Simke kaze..
Nemojte sad naseseti na neku glupost i da vas uhvate u shortu. BTC je extremno bullish i ne sumnjajte u suprotno ni za sekund. Samo je pitanje kada ce da skoci i koliko. Morace i altovi da krenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno