Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato što su ljudi nestrpljivi i nisu dosledni.

Bukvalno svako može da stavi x evra u bitkoin i stavi sell order na 1.4x i ostvariće mu se pre ili kasnije... tako kaže istorija.

Isto kao i na berzi - pogledaj istoriju kretanja cena za prethodnih 150 godina od kad se vode evidencije.

Zašto je tako? Pa inflacija, razvoj tehnologije, upliv novih investitora, rast viška vrednosti, itd

Samo što su ljudi skloni panici i Bežaniji čim su u minusu nekoliko dana ili kad krene okolina ili mediji da ih pritiskaju.
Screenshot_2021-06-01-18-32-16-978_com.tradingview.tradingviewapp.jpg

Znas kad ce ovima da se vrate pare koji su usli pri vrhu ? A nisu jedini.
Ima i onih koji su bankrotirali.
Nije bas tako kao sto pises.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Takodje primer BG berze gde su male akcionare istiskivali i otkupljivali po mizernim cenama (znaci nisi ni mogao HODL) itd.

E to je moj slučaj! Već sam pisao o tome tako da neću da se ponavljam a posledica je da sam stekao doživotnu averziju prema hodl strategiji :).
Paradoksalno, to su bile prave hartije, prave firme sa pravim bilansima i svi iole poznatiji ekonomisti su u glas mantrali da treba to držati što duže.
Posle ih naravno nigde nije bilo, sve zajedno sa brokerima a ovaj matrix je pokopao sve njihove teorije i pobio sve te njihove "stručne" prognoze.
Možda baš zato te magove sada boli ovo što gledaju, blockchain tehnologija ako ništa drugo a ono je onemogućila takve mahinacije.
Jedino što mogu je manipulisanje psihologijom gomile ali da unište ovaj matrix e to ne mogu, BTC, ETH i možda još par coina su tu da ostanu,
 
Ljudi drzite se teme a to je diskusija o cijenama. Od 2013 slusam da je kripto prevara i prodavanje magle. Postaje vec dosadno. Ovi padobranci neka idu na burek forum da dijele svoje mudrosti.
 
Tako je bre, reci im.

Ja sam stavio buy ordere na 3.000 USD. Cekam vas.
 
Zasto neko ima potrebu da dodje ovde i da kaze da je sve prevara, meni nikad recimo ne bi palo na pamet da odem u temu gorenje i da napisem da im je ves masina sr..e.
Opasne frustracije su po sredi.
U kriptu se moze zaraditi mnogo, zavisno koja su vam ocekivanja, znanje, investicija i sreca.
Do kada ce da traje, bas me briga, dok traje dobro je :) neke ciljeve sam resio a ka nekima stremim, pa sta bude...
 
Naime juce i danas sam imao dobrih nekoliko trejdova na bnb i nesto slabije na cake, suzavaju se oscilacije, sta mislite za dalje?
Gledam sada i druge coine, deluje mi da ce opet dole. Bnb preksinoc na 300 mogao da se uzme...
Za gospodu iznad :)
 

Prilozi

  • RDT_20210601_204049208695302858594762.jpg
    RDT_20210601_204049208695302858594762.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 144
Poslednja izmena:
Tipicno za ponzi. Ili kao onaj... ako se secas bitconnect ( Carlos Matos :) )
Dokle god je ubacivana lova imao si rast, cim je to prestalo , pala je i cena.

Neko veci ili vise njih su imali podatke sa menjacnica. Kako objasnjavs cinjenicu da nisi mogao da kupis tj. da prebacis lovu na menjacnicu bas tada ?
Nekako... jako zgodno.

Imali smo mi fiat varijantu toga ... 90tih, dva puta tacnije.
Bitconect je bio scam, ne moze da uporedis citav kripto sa tim scam projektom, nije prestala da se ubacuje lova u bitconect, vec je tim u jednom danu prodao sve svoje coine i spustio cijenu za 99%. Po toj logici ako bi danas prestao da se kupuje bitcoin cijena bi pala za 99%...
 
Zasto neko ima potrebu da dodje ovde i da kaze da je sve prevara, meni nikad recimo ne bi palo na pamet da odem u temu gorenje i da napisem da im je ves masina sr..e.
Opasne frustracije su po sredi.
U kriptu se moze zaraditi mnogo, zavisno koja su vam ocekivanja, znanje, investicija i sreca.
Do kada ce da traje, bas me briga, dok traje dobro je :) neke ciljeve sam resio a ka nekima stremim, pa sta bude...
Ima potrebu iz sledećih razloga.
1. Babe i dede, ljudi koji guglaju "bitcoin" će naleteti na ovakvu temu i videti samo hvale i nerealna očekivanja. Treba im pružiti drugu perspektivu pa neka sami odluče šta im je činiti.
2. Kriptovalute se trguju za pravi novac, one su posrednik koji nije potreban a pravi problem ekologiji i ostalim segmentima biznisa.
3. Ovo je forum a forum je diskusija, ja evo diskutujem da je cena kriptovaluta napumpana i nerealna što je u skladu sa temom.

Ne znam što se oseća neko napadnutim ako kaže ovde ono što misli. Ok, misliš da je bitcoin budućnost? Nasmej se na nas naivčine i seti nas se za 5 godina kada budeš na svojoj jahti na sred okeana :) samo ignore i to je to. Ima ko ovo čita i vaga sebi u glavi odluke bez ulaska u diskusiju, pusti ih da pročitaju obe pozicije.
 
Ima potrebu iz sledećih razloga.
1. Babe i dede, ljudi koji guglaju "bitcoin" će naleteti na ovakvu temu i videti samo hvale i nerealna očekivanja. Treba im pružiti drugu perspektivu pa neka sami odluče šta im je činiti.
Babe i dede slabo vise na forumu, uglavnom su ispred TV-a. A tamo ih bombarduju reklamama o kladionicama, gde im serviraju samo hvale i nerealna očekivanja. Sad bi ti valjda trebao da zakupiš prostor na TV-u i objasniš našim starima da je to prevara. Ali zapravno nema potrebe za tim, babe i dede su toliko oprezne da ne žele da koriste ni bankomat, a kamoli nakakve bitcoine, litecoine, dogecoine i slično.
 
Od zlata mozes da napravis nakit, a papaju pojedes. Ovo je bukvalno - nista.
Dakle, kad ti danas kupiš zlato na berzi oni ti ga pošalju Bex-om na kućnu adresu, pa ga ti onda čuvaš u podrumu?
Ili dobiješ neki zapis, (na papiru ili u elektronskoj formi) kao dokaz da imaš xy količinu zlata, negde? Samo si za nijansu sigurniji od nekoga ko ima kriptovalute. Jedino ako nisi mislio na kupovinu zlata u zlatari.
Nisam neki ostrašćeni zaljubljenik u kripto, tu sam da uštinem neku kintu ako mogu, ali brate mili smorio si za medalju danas. Ako ti se ne sviđa među ovim "ludacima" ovde, jednostavno nekoj da čitaš i komentarišeš...
Uzgred, ja mislim da je ceo kripto svet, najprostije rečeno, namešten da bogati postanu bogatiji, a mi sitni ako se ogrebemo za nešto, super!
Ali mi ne pada na pamet da ljude ovde smaram svojom filozofijom i ubeđujem one koji ne misle kao ja da nisu u pravu.
 
Meni je interesantno da se niko od zagovornika propasti kripta nije javio dok je cena rasla. Zasto tada nista niste rekli i zasto ste se sada "razmahali"?
Pa propašće jednog dana sigurno, ništa nije večno. Problem je što niko ne daje vremenski okvir propasti bitcoina, a bilo koje predviđanje bez vremenskog okvira je mlaćenje prazne slame. Evo ja kažem da ćemo u budućnosti da dobijemo svi po 1000 evra od Dinkićevih akcija, samo ne znam kad tačno.
 
Ko babe na pijaci ste se rastorokali i celu temu ste usrali sa vasim prepucavanjem.

Otvorite novu tu pa tamo pisite sta hocete a ovu ostavite na miru da covek moze nesto pametno da procita a ne tu se prepucavate oko gluposti.
 
Ko babe na pijaci ste se rastorokali i celu temu ste usrali sa vasim prepucavanjem.

Otvorite novu tu pa tamo pisite sta hocete a ovu ostavite na miru da covek moze nesto pametno da procita a ne tu se prepucavate oko gluposti.
Ne znam šta pametno očekuješ, što se tiče cena prognoze na forumu za BTC su od 0 do 150k do Oktobra.
 
Ko babe na pijaci ste se rastorokali i celu temu ste usrali sa vasim prepucavanjem.

Otvorite novu tu pa tamo pisite sta hocete a ovu ostavite na miru da covek moze nesto pametno da procita a ne tu se prepucavate oko gluposti.
Bravo, 100% si u pravu. Neka im wesel otvori novu temu i prebaci svo ovo smeće tamo. Hvala.
 
Ovi šta pljuju da je to ponzi, vjerojatno su uletjeli na 50k+ i u 0.6$+ doge misleći da ovo ide do 100k i 1$ odma idući tjedan, pa da kasiraju lovu ovo ljeto i troše. Pa kad je crash bio panično su prodali na 30k. Sad su na kruhu i vodi jer su ušli all in u kripto. Frustrirani su i moraju to sad iz sebe izbacit.
 
Ti si verovatno svoje znanje i iskustvo pribavio radeci po investicionim bankama i fondovima :D

Ili je to ipak ono youtube guru znanje i iskustvo sa po kojim web sajtom o TA :D

Za razliku od tebe i ranije navedenih, ja ne pričam, ne delim savete i ne lupetam o stvarima koje ne znam.

A naročito ne ulazim u raspravu sa argumetima koje sam čuo od komsije sega mega tradera ili drugara koji je napisao naučni rad na temu: 'korelacija teorije zemlja je ravna ploča i energetskog uticaja ponzi šeme zvane BTC na globalno zagrevanje'.

Tako je bre, reci im.

Ja sam stavio buy ordere na 3.000 USD. Cekam vas.

Dok čekaš to, bolje naruči novi komp, ovaj iz potpisa ti je malko dotrajao. Doima se da neće potrajati...



Ako bi admin mogao da im otvori novu temu, verujem da bi velika većina ovde bila zahvalna.
 
Temu moze da otvori ko hoce, a moderator je neophodan samo za eventualno prebacivanje postova.

Mada, to su za mene corava posla. Neka napise ko sta hoce, dokle god ima iole dodira sa temom, jer cim krene neki skok, svako ce da ode svojim poslom.
Inace, iako nikada nisam hajpovao ovde, hocu svecano da izjavim da se uopste ne sekiram za pohlepne babe i dede sa viskom para koje gledaju da tutnu u nesto o cemu pojma nemaju. Normalne babe i dede trose visak para na kinder jaja za unucice, a ne na mangupiranje i spekulacije o kojima citaju po forumima.
Da ne pricamo o tome da u Srbiji postoji ukupno jedna baba koja ume da ishakerise sebi put do penzije iz bankomata.

Tacno svaki e-vitez voli da pise stvari zbog kojih ce sam sebi da se divi, a u stvari mu je veca sekiracija sto nekima padaju pare s'neba, nego sto drugima upadaju u bunar.
Bolje se sekirati za postene babe, i poneti im torbu uz stepenice, nego za ove nindze koje vrsljaju po it forumima, i prave dar mar na berzi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ignore ljudi i da teramo dalje, ovo vam je kao da se raspravljate sa likovima koji ostavljaju komentare na blic sajtu ispod vesti.

@simke prilicno sam u USD trenutno. Ulazio bih nazad u BTC, koji je tvoj najvisi moguci ulaz za stepenasto ulaganje. Uspeo sam da kupim malo po 34700, svi ostali orderi su nizi za sad. Ja i dalje mislim da sledi neki pad opet blizu 30k...al opet ova voznja moze da potraje sad i duze 35-40-37-40... mozda se isplati malo i uzeti profita
 
Ne znam šta pametno očekuješ, što se tiče cena prognoze na forumu za BTC su od 0 do 150k do Oktobra.
Pa bolje da se ne pise nista nego sto se pisu ove gluposti. Da dodamo onda celoj raspravi milana tarota, kleopatru kraljicu medju prorocima, vesnu rivas i druge vidovnjake da bi nam bilo zanimljivije u temi, a vidim pojedini su krenuli u tom pravcu da salju raspravu.
 
Teško. Ladno čovek potera cenu jednim twitt-om 30% !

Sad videh da je dodat Doge na Coinbase kao što reče CTR99. Pre će to biti razlog skoka.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno